HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som vencil psa a napadla ma jedna vec. Je mozne, ze sa vam to na prvy nebude velmi pacit, ale skuste sa zamysliet.

Som si uvedomil jeden problem, ktory tu existuje: temy ako Vseobjimajuca politicka tema, Technicke problemy, Krestan zid jehovec, a mnohe dalsie vseobecne temy, tu nemaju co hladat.

Miesto toho by mal existovat stol a jednotlive diskusie z tych tem by tam mali existovat ako samostatne, kratke temy.

Mal by existovat stol Politika, stol Nabozenstvo, stol Veda a Technika, rovnako ako stol Armada.

Preco? Lebo ulohou tem je zacat o niecom diskusiu, a nie zdruzovat v sebe N diskusii na podobne temy - to je ulohou stolu. Ak tu teraz pride clovek, ktoreho zaujima politika, uvidi tu JEDNU aktivnu temu, z ktorej nema sancu usudit, o com vsetkom sa vlastne hovori. Ak by sme mali samostatni stol a nepchalo by sa vsetko do jednej temy, hned by videl kopec tem, mnohe mozno zaujimave, a mal by snad vacsiu chut prispet.

Ako tak teraz chodim po forach, sledujem, ze skoro pri kazdom stole sa nam vytvorila taka genericka tema ostatne temy pomaly zakapali. To nie je dobre a foram to neprospieva. Chcem to zmenit. (kym sa moderovali, my sme to vacsinou poctivo splitovali, no s tym sme prestali - to je nasa chyba)

Skusim pocas tohto tyzdna toto analyzovat a prist s navrhom, ako by mohli vyzerat nove stoly. Jednu myslienku, ktoru mam uz teraz, je zrusit stol vseobecny pokec a nechat len dvor + nove stoly, ktore zo vseobecneho vzniknu.

Andelika sa tiez ponukla, ze skusi nieco podobne a takisto apelujem na vas ostatnych, ak mate vlastny nazor, prezentujte ho tu prosim.

PS: niekedy maju vseobecne temy stale zmysel, napriklad ako agregat kratkych informacii, o ktorych sa nechce diskutovat, ale vo vseobecnosti by som skoro vzdy radsej uprednostnil novu temu

Zalozime nove stoly, presunieme do nich tieto megatemy a zamkneme ich. Potom bude len na vas, aby ste si privykli na myslienku, ze vela kratsich tem nie je horsie, ako jedna obrovska, prave naopak.

Ja si uvedomujem, ze mozno budete namietat slovami: bude to tisic tem po dvoch postoch, ale to ja nevidim ako problem, z praktickeho hladiska to je stale prehladnejsie ako mat jednu temu s tisic postami.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vseobecna tema je taka, lebo potom bolo milion politickych tem (notice the numbä). Ale samozrejme, to bolo davno, tak sa moze skusit naopak, pretoze to mozno ma zmysel.

Ja myslim, ze teraz je tu priestor aj pre inteligentne politicke temy, kde to nebude len ololol debata, co je vidiet uz teraz.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vseobecnosti sa nevyhnes. Vojensky zasah Izraela je politocko-vojenska debata a nebudes ju rozdelovat na dve temy ani nebudes pisat do dvoch tem to iste.

To len tak aby si nemal high hopes ze vsetko porozdelujes a poskatulkujes :) ja to inac tiez rad robim lebo ordnung muss sein!
Na druhu strau myslim, ze sa pekne osvedcilo splitovanie tem ci presuvanie ak sa vseobecna debata moc skonkretnila co je asi najlepsi podnet ako sa orientovat pri zadelovani tem.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To aby sme zas zacali moderovat, co?


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale kdeze, uzivatelia su rozumni a nastavia si primerane checks and balances.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som za tento napad... ja uz som si niekolkokrat povedala, ze prispejem do nejakej debaty a potom som si to rozmyslela napriklad aj kvoli tomu, ze v teme to vyzeralo, ze uz sa diskutuje uplne o niecom inom...

dnes v praci mi to sice nevyslo, ale nejake hlavne napady mi uz vyliezli z hlavy, v sobotu si na to urcite najdem cas a nejak to skompletizujem.

kazdopadne by pomohlo, keby ste dali nejake tie napady ako uz spominany military ci veda stol, nieco co by vas zaujimalo, kam by ste prispievali a podobne
stacila by len nejaka oblast, co vam tu chyba a myslite si ze by vedela vyvolat aku taku reakciu :)

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som určite za, a ten matfyzácky stôl by som rád pomohol rozbehnúť. Ak chceme dôsledne splitovať témy v takýchto stoloch, tak by bolo fajn dať ku každému stolu nejakého moda (najlepšie niekoho, kto na tom stole často bude), pamätám si takýto systém z RPGfóra. Plus to nemusia byť ani tak samostatné stoly, ako podstoly (aby nebola titulná strana fór obludne veľká)

Tiež si myslím, že pomôže kopa tém, lebo takto ťažšie zapadajú prachom (majú svoj názov a sú jasne oddelené) ako strana 67-69 v nejakej všeobecnej téme.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev napísal:
Ak chceme dôsledne splitovať témy v takýchto stoloch, tak by bolo fajn dať ku každému stolu nejakého moda (najlepšie niekoho, kto na tom stole často bude)

k tomuto sa pridavam :thumbsup:


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Vseobecna tema je taka, lebo potom bolo milion politickych tem (notice the numbä).

Preco je podla teba milion politickych tem problem, ak budu mat samostatny stol?

Podla mna to je stale lepsie ako milion roznych diskusii v jednej teme.

Will napísal:
Vseobecnosti sa nevyhnes. Vojensky zasah Izraela je politocko-vojenska debata a nebudes ju rozdelovat na dve temy ani nebudes pisat do dvoch tem to iste.

To je urcite pravda, seda oblast vzdy obsahuje, v tvojom konkretnom pripade sa to ale urcite zadelit da - ak chcem debatovat o novych zbraniach, co Izrael pouzil, dame to do armady, ak o dovodoch utoku, dame do politiky. (samozrejme ak nemame moderatov a ludia zacnu pri jednom a skoncia pri druhom tak je to smola, ale stale to je mensie zlo ako rozoberat to iste v teme, ktora sa vola Vseobecna politicka tema)

Will napísal:
To len tak aby si nemal high hopes ze vsetko porozdelujes a poskatulkujes :) ja to inac tiez rad robim lebo ordnung muss sein!

Uz som tu dost dlho, toto ma uz preslo. :)

Will napísal:
Na druhu strau myslim, ze sa pekne osvedcilo splitovanie tem ci presuvanie ak sa vseobecna debata moc skonkretnila co je asi najlepsi podnet ako sa orientovat pri zadelovani tem.

Otazka je ci bude mat kto splitovat.

Nightfall napísal:
To aby sme zas zacali moderovat, co?

Tak daleko by som v uvahach nezachadzal. :)

lev napísal:
Ak chceme dôsledne splitovať témy v takýchto stoloch, tak by bolo fajn dať ku každému stolu nejakého moda (najlepšie niekoho, kto na tom stole často bude), pamätám si takýto systém z RPGfóra.

Taky pokus to uz bol a nikdy to celkom nevyslo, ludia sa prihlasili a potom nic nerobili. :)

Ale mozme to vyskusat znova.
lev napísal:
Plus to nemusia byť ani tak samostatné stoly, ako podstoly (aby nebola titulná strana fór obludne veľká

Suhlasim, toto treba rozumne vymysliet.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Preco je podla teba milion politickych tem problem, ak budu mat samostatny stol?

Podla mna to je stale lepsie ako milion roznych diskusii v jednej teme.


Takto rozhodne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, kedze sa nik s konrektnym navrhom neozval, navrhujem nasledovnu organizaciu (hrubym je sekcia, normalnym pismom stol, kurzivou podstol, zelenym su zvyraznene nove stoly):

Umenie:
  • Kniznica literarnych experimentov
  • Filmy
  • Literatura
  • Hudba
  • Malba kresba fotografia

Hry:
  • PC Hry
  • Stolove RPG
  • Kartove hry
  • Moderne spolocenske hry a Wargaming
  • Bojove hry a larpy (airsoft, paintball a vsetky larpy a bojovky sveta)

Kadeco a cokolvek
  • Politika
  • Veda a technika
  • Armada a bojova technika
  • Na dvore

Komunita
  • Stretnutia a stretavky
  • Hostincovske fotografie
  • Vrana k vrane sada
  • Oznamy
  • Bazar

Hostinec U stareho elfa
  • Vitajte, vitajte
  • Pripomienky k hostincu
  • Davano (Alef, je Davano este zive? Ma zmysel drzat tento stol? Ak nie, fuknem ho do archivu)
  • Prach a pavuciny
    • Diskusia o clankoch (nebude zamknute!!)
    • Vseobecny pokec

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som za - mne sa furt stáva (ako mám tie sínusy) že sa sem po polstoročí vrátim a neviem nič nájsť, lebo všetky debaty ktoré mi prišli zaujímavé sa presunuli do jednej témy a umreli tam niekde na polceste. (a nedajú sa oživiť, lebo sú zarvaté presne v polovici a nikto už netuší o čom točím keby som o tom začala... je to komplikované ako to píšem, ale dá sa to pochopiť.)

a jelikož mi nejdú posielať pm-ky, tak off topic otázka: odkedy má Hostinský psa???
EDIT: idú, ale musím vypnúť kybériu. šípim skytý úmysel!

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sa velllmi velmi ospravedlnujem, ale nemala som cas. asi to znie ako vyhovorka... ale...

ja by som len, ze..

nedas vitajte skor do komunity a oznamy do hostinca?

plus, ratas s tym, ze kazda nova tema bude bud veda, politika, alebo military? co ak budem chciet zalozit vaznu temu napriklad o sporte? odsuvas tieto veci na dvor?
+nabozenstvo nezriadis teda?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
nedas vitajte skor do komunity a oznamy do hostinca?

Vitajte je v hostinci lebo to ma obsahovat vsetky pravidla, popisy, vysvetlivky, atd. Nechce to byt komunitny stol, skor nieco, kam sa ides pozriet, ked si tu novy a nevies, ako to tu chodi.

S tymi oznamami neviem, ak by to mala byt tema kde budu veci oznamovat hlavne admini, davalo by zmysel dat to ku hostincu, ale ak to ma byt skor pre ludi, myslim ze to patri do komunity. A ja to chcem asi hlavne pre ludi.
andelika napísal:
plus, ratas s tym, ze kazda nova tema bude bud veda, politika, alebo military? co ak budem chciet zalozit vaznu temu napriklad o sporte? odsuvas tieto veci na dvor?
+nabozenstvo nezriadis teda?

Na nabozenstvo som celkom zabudol. :)

Co sa tyka sportu, neviem, zatial sa tu take temy skoro ziadne neobjavili, nevidel som dovod na stol. Na vsetko, co sa nehodi nikde inde by mal ale sluzit dvor, ano. S tym, ze ak sa ukaze, ze sa nejakych konkretnych tem rodi vela, nie je problem zalozit novy stol, pripadne zrusit taky, ktory nefunguje.

Cize upraveny poriadok:
Annun napísal:
(hrubym je sekcia, normalnym pismom stol, kurzivou podstol, zelenym su zvyraznene nove stoly):

Umenie:
  • Kniznica literarnych experimentov
  • Filmy
  • Literatura
  • Hudba
  • Malba kresba fotografia

Hry:
  • PC Hry
  • Stolove RPG
  • Kartove hry
  • Moderne spolocenske hry a Wargaming
  • Bojove hry a larpy (airsoft, paintball a vsetky larpy a bojovky sveta)

Kadeco a cokolvek
  • Politika
  • Veda a technika
  • Armada a bojova technika
  • Nabozenstvo
  • Na dvore

Komunita
  • Stretnutia a stretavky
  • Hostincovske fotografie
  • Vrana k vrane sada
  • Oznamy
  • Bazar

Hostinec U stareho elfa
  • Vitajte, vitajte
  • Pripomienky k hostincu
  • Davano (Alef, je Davano este zive? Ma zmysel drzat tento stol? Ak nie, fuknem ho do archivu)
  • Prach a pavuciny
    • Diskusia o clankoch (nebude zamknute!!)
    • Vseobecny pokec

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
este mi napadlo... nedas namiesto kniznice lit experimentov, skor nejaky vseobecnejsi stol s vytvormi s napr podstolmi ako lit exp, komixy, fotky, a co ja viem co este, hdobne pociny? proste vsetky vytvory pokope?
ci myslis, ze by sa to takto neuchytilo?

a sport bol iba ako priklad :)

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun