HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To, čo teraz napíšem tu, som pôvodne chcel postnúť do témy Ide to s hostincom dolu vodou?, ale potom som si povedal, že to je dostatočne zaujímavá téma na zamyslenie na to, aby sa stratila niekde inde.

Čiže. Raz za čas sa tu objaví téma presne na spôsob už spomínanej "Ide tu tu dole vodou?". Ja ani tak nechcem hľadať otázku na túto odpoveď, skôr by ma zaujímalo, ako by ste si vy, ako návštevníci hostinca, predstavovali smerovanie fór do budúcnosti.

Teraz načtrnem, ako fóra z môjho pohľadu fungujú teraz a aké negatíva a pozitíva vidím. Taktiež načrtnem, ako by to mohlo fungovať ďalej. Následne ma zaujíma, ako to vidíte celé vy, čo by ste spravili inak, čo sa vám páči a čo nie.

Vopred upozorňujem, že keďže som túto tému založil ja, budem kruto mazať veci zabiehajúce do OT, chatu a hlúpostí.

Momentálny spôsob moderovania hostinca:
Moderátori sú z môjho pohľadu ešte relatívne tolerantní. V omedzenej miere sa toleruje neseriózna diskusia aj na miestach, ktoré na to nie sú určené. Vo veľkom merítku sa tolerujú témy, ktoré nemajú nič spoločné so sfaf.

OT topic sa celkom pozorne stráži a napomína. V prípade prerastenia do niečoho väčšieho sa téma buď splitne (menej časté), alebo premaže (častejšie), alebo, ak sa nedá inak, presunie sa na dvor. Moderátori väčšinou poskytnú vysvetlenie svojho konania. Nerobia tak väčšinou len vtedy, ak je zainteresovaným jasné, kde sa stala chyba.

Dvor je moderovaný len minimálne (len v prípade extremného flamu, zakázaných tém, alebo vtedy, ak o to požiada zakladateľ danej témy).

Za celú existenciu fór bol zatiaľ udelený len jeden ban za "zlé chovanie", čo myslím ukazuje celkom jasne značnú benevolenciu voči niektorým priestupkom. Všetky ostatné bany boli udelené za spam.

Momentálne nedostatky (môj pohľad):
1. zakladané témy vo svojom prvom poste často poskytujú minimum informácií pre debatu. Ich zakladatelia si s nimi nedajú žiadnu námahu a z toho dôvodu potom témy skĺznu do nie-práve-serióznej debaty.
2. témy su často príliš všeobecné (trochu to vyplýva z bodu jedna), vďaka čomu strácajú zameranie. Chýbajú mi tu témy o konkrétnejších aspektoch vecí.
3. užívatelia majú tendenciu si myslieť, že serióznosť = nuda, čo nie je vôbec pravda, pretože humor ma tisíc tvárí
4. debaty často skĺznu do chatu na ktorom sa baví len určitá skupina ľudí, respektíve chýbajú serióznejšie príspevky
5. u niektorých ľudí panuje názor, že denno - denným visením na fórach a postovaním kadečoho kdekade ( :) ) sa stávajú hodnotnejšími, ako tí, čo postujú menej

Momentálne pozitíva:
1. relatívne dobre ztmelená, priateľská komunita
2. relatívne dobré vzťahy medzi moderátormi a užívateľmi
3. celkom kvalitná "sebakontrola" niektorých užívateľov, čo moderátorom neraz šetrí prácu
4. humor (s výnimkou prípadov, kedy skĺzne do urážok, zosmiešňovania, chatu a podobne)
5. ľahké začlenenie nových ľudí medzi štamgastov
6. život

Smer do budúcnosti:
Fóra majú niekoľko možností. Tu načrtnem jednotlivé alternatívy (dajú sa kombinovať) a nechám vám priestor na ich predebatovanie. Ak máte nápad na ďalšiu alternatívu, určite ju samozrejme prezentujte, toto sú len veci, čo ma teraz napadli.
1. pokračovanie v doterajšom
2. väčší dôraz na sfaf zameranie hostinca. V praxi by to znamenalo obmedzenie nesfaf tém len na dvor (témy typu hip hop, simpsonovci a podobne by teda boli zrejme mazané, uzamykané, alebo aspoň presunuté na dvor)
3. väčší dôraz na "serióznosť" fór. V praxi by to znamenalo prísnejšie tresty (niekoľkodňové bany) z opakovaného vyvolávania OT, či chatu, postihovali by sa taktiež užívatelia, na ktorých posty by sa ostatní sťažovali, alebo ktorí by dlhodobejšie nijako zmysluplne neprispievali k debate
4. väčšia voľnosť. V praxi by sa zrejme prestal v takom merítku kontrolovať OT, chat a flame. Môj názor na toto je myslím už všeobecne známy. :)
5. prísnejšie postihovanie jedného konkrétneho typu priestupku (OT, alebo chat, alebo flame, atď)
6. menej kontroly jedného konkrétneho typu priestupku

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som za bod 3
postihovanim nie sfaf tem by hostinec utrpel lebo zivot nie je len o tom, mozno by chcelo pre nie sfaf temy zalozit extra sekciu

_________________
Blep


Naposledy upravil Ozzy dňa Ne. 29. Máj 2005, 9:47, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
viac menej sa pripajam k fararovi. Vyrazne zameranie na sfaf by asi len viac uskodilo ako pomohlo...Ja by som to bud ponechal tak, ako to je teraz (bod 1) alebo sa priklonil k bodu 3.

body 4 a 6 by som nezavadzal, uz teraz je to vacsinou dost "rozlietane" :)
Prisnejsia kontrola jedneho typu priestupku by mozno neskodila, a to hlavne v pripade flame-waru. Inak si myslim, ze drobny OT sa da tolerovat.

OT:
A este by som rad zlozil poklonu moderatorom(hlavne Nightfallovi), ktori to naozaj moderuju velmi dobre a zaroven tolerantne :ikonka19:
/OT

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ťažko niečo vyčítať... Chyby nevidím a aj keď tie OTčká sa občas objavia, no čo už, s nami, neporiadnikmi???
Ad Tolerancia... No... No...ano je tolerancia +-. No niekedy dosť vytočí, keď je zábava, ktorá sa (okrajovo) týka témy a zrazu BUM a nikde.. .nejaka dobrá duša to vymaže. Potom vyzerajú niektoré fóra dosť zvláštne... hehe.. .večinou mi tam síce chybaju moje prispefky, ale čo už...
OT može vliať do temy dosť zaujmavej novej vody... je to sice OT, aleje produktyvne... lebo inak tema ide po 3-6 stranách dole... a musí sa začínať nejaka ina...
Ad serióznosť... tu je problém.. Pozri sa na seriózny SLAD.. veď tam nik nechodí... ale sem chodia ľudia, je tu (občas) plno a koľko new friends sa tu objavilo... a keby len friends :P ... Takže serioznosť by važne bola na škodu veci...
Ad Flame... no tak to nie... jasne.. Annun si nepraje a su na to ine fora a pokece aby sa flejmovalo. poprípade všetko rieši PMka 8) dotyčnému...

a niečo originálne: Čo takto oživovať mŕtve temy? ja som si až teraz začal všímať staré témy ktoré tu boli pred tým, než som doliezol do hotinca... a niektoré sú celkom dobré..len sa "bojím" prispievať.. veď keď je téma od marca dead :?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som pre buducnost za body
1
3
5

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sice ja sam som bol zakladatelom jednej temy o zmene hostinca,ale ked tak prezeram tieto body,tak bod 1 je asi najrozumnejsi.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
Ad serióznosť... tu je problém.. Pozri sa na seriózny SLAD.. veď tam nik nechodí... ale sem chodia ľudia, je tu (občas) plno a koľko new friends sa tu objavilo... a keby len friends :P ... Takže serioznosť by važne bola na škodu veci...

Vieš, finta je v tom, na čo fóra existujú. SLAĎácke fóra myslím svoj účel plnia dobre. Sú zamerané na konkrétnu skupinu ľudí, preberajú sa tam konkrétne problémy a myslím, že tie debaty, čo sa tam vedú, sú pre jednotlivých debatníkov jednak nápomocné a jednak inšpiratívne. Tie fóra tam neexistujú preto, aby sa tam ľudia primárne bavili, ani preto, aby tam ľudky viseli v kuse celé dni (ver tomu, alebo nie, ozvali sa mi dokonca ľudia, ktorí sa sťažovali na prílišnú aktivitu na slade, lebo to potom nestíhali sledovať. Rovnaké sťažnosti mám inak raz za čas aj na fóra hostinca).

Problém fór tu na hostinci je možno trochu práve v tom, že im ťažko určiť jedno nejaké zameranie. Ak ich budeme chápať naozaj ako taký "hostinec", potom je momentálny stav asi ok.
ZRudi T.M. Hein napísal:
a niečo originálne: Čo takto oživovať mŕtve temy? ja som si až teraz začal všímať staré témy ktoré tu boli pred tým, než som doliezol do hotinca... a niektoré sú celkom dobré..len sa "bojím" prispievať.. veď keď je téma od marca dead :?

Oživovanie, alebo tzv "necro" sa na niektorých fórach trestá dokonca banom. Osobne na to ale nevidím dôvod, ani to nemienim nijako postihovať, takže ak sa cítiš na oživenie starých tém, kľudne do toho. Treba ale rátať s tým, že ak by sa niečo zvrhlo / pokazilo, modi to stopnú. Proste to ber ako experiment, ktorý nemusí vyjsť.
SylwerDragon napísal:
Ja som pre buducnost za body
1
3
5

Na jednu stranu si cením tvoj názor, na druhú stranu si mi vlastne nič nepovedal.

Prosím všetkých, toto nie je téma "hlasujte za možnosť". Ak chcete povedať, čo a ako, povedzte tiež prečo, alebo aspoň tresnite niečo v duchu "tak ako povedal ten a ten".

A ešte raz opakujem, tie body nie sú žiadne fixné možnosti. Kľudne povedzte svoj vlastný názor, načrtnite inú, ďalšiu cestu. Fakt. No worries. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prilisne OTckovanie a podobne nekale aktivity by sa dali mozno zredukovat, ak by boli udelovane docasne banove tresty o nieco prisnejsie/castejsie. Kazdy by si to potom asi viac rozmyslel...

Aj ked by to mohlo mat aj opacny efekt. Takze zase az taky dobry napad to nie je. Neviem... :roll:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Napisal som to tam pretoze vsetko je take ake by to malo byt ....a nevidim zatial novy napad ktory by to mohol zlepsit...

Co sa tyka bodov 3 a 5 je to jasne prisnejsie tresty ..no v podstate to nepomoze hostincu ako takemu skor to pomoze Moderatorom a kulture Hostinca ale neprilaka to viac ludi ani nic podobne ...

a este taky dodatok ..je sice pekne ze ta napadli body 1-5 ale po pravde ako iste sam uznas ani jeden nezvysi pocti ludi v tejto komunite...Nove napady este nikto nepredstavil ... ja sice jeden mam ...ale to je uz asi trocha moc na program. schopnosti ...
Co takto hra alebo viac hier jednoducho aby tato stranka nebola len o knihach prispevkoch a pod ..nie kazdeho bavi citat clanky a myslim si ze by to mohlo byt pekne spestrenie Hostinca...
napada ma neaka hra napsiklad neaka kartova ako dracie dupe a pod ....alebo neaky iny typ hry co aspon pripomyna fantazy...
Poviem len taky prklad...ked som pouzival DCC a bol som na jednom slov. hube bola tam moznost zahrat si hru na lustenie slovicok ..a bol som dost prekvapeny kolko ludi to hralo..to som vsak zistil az potom ked hru zrusili...

Takze nehovorim ze by malo byt absolutne zlozite na zaciatok by stacilo aj nieco jednoduchsie podstatne je aby sa tam dalo postupovat mohol si clovek vybrat viac moznosti .....
prikladom su napr textove hry ....

ale uz asi pisem hluposti ..takze to ukoncim ....

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylweDragon mi teraz pripomenul niečo čo som videl na jednom fóre. Neviem už ako sa to volá ale je to hra v štýle Dungeon and Dragons ale na fóre. Tvorba postavy a tak. Mohlo by to aspoň trochu spestriť Hostinec a možno by to prilákalo aj pár priaznivcom DrD.

Ešte k tým trestom, na jednom fóre existoval takzvaný Blacklist na ktorom boli napísané že aké tresty sa začo uďeľujú.

Príklad:
Flame - Ban na 5 dní
Spam - Ban na 3 dni

A boli tam aj mená tých čo mali bany. Niečo ako tu Banhalla ale aj s priestupkami. Nato sú tu vlastne pravidlá ale lepšie vidieť aký trest môžme dostať zato keď nejaké porušíme. Napríkladp prečítam si v pravidlách že za flame-war je nejaký trest (neviem aký) a raz jeden flame-war rozpútam aj sa doňho zapojím a dostanem trest. Ale keby tam rovno už aj bolo napísané aký trest tak by sa možno dotyčný aj vyvaroval porušenia pravidiel. Lebo názvov ako Pokarhanie a tak, sa nemusí každý "báť". :wink:

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja len ze ban za OT neni moc kruty???ku sfaf....to co naznacil farar...zivot nieje len o tom a tak ludia chcu pokecat asi aj o inych veciax (teda urcite).....temy ku ktorym by sa dlhodobejsie neprispievalo mazat.....nepaci sa mi ked vstupim do nejakej sekcie a je tam milion tem o ktoryx ludia nedebatili aj mesiac a je tam 8 prispevkov....to je podla mna zbytocne......

kolektiv nieje zly len niekedy by to xcelo mozno trochu viac tolerancie voci ludom ktori nerespektuju kombinaciu FANTASY - (heavy, speed) METAL.......nie kazdy je taky konzervativec.......a skoda ze sa tak malo stretavame.....

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som za 3 bod, ale ak by sa to prehnalo, dopadlo by to takmer ako v čajovni a postovalo by tu asi 10 ľudí zhruba 1 príspevok týždenne...

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun