HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 54 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, tak práve som zhliadol Kráľa Artuša a myslím, že môžem s čistým svedomím prehlásiť, že to bol najhorší historický film tohto roka (Trója je v mojom rebríčku tesne za).

Na túto dobu nie som žiaden expert, takže historické reálie nekomentujem, no scénaristicky bol ten film malá katastrofa, klišé navŕšené na klišé. Od tragického detstva hlavného hrdinu, cez klasickú love story, až po finálny boj, smrť niektorých vedľajších postáv a šťastnú svadbu na záver, bola to hrôza.

Plus, scény, pri ktorých Artuš hrdinsky pozdvihoval meč oproti rozbúreným nebesiam ma už štvrtý krát dosť nudili, aby som sa priznal. A tie, kde v spomalenom zábere cválal s hrdinským výrazom do boja ma zase rozosmievali.

A to nespomínam, ako strašne pri niektorých scénach plakal môj kamarát šermiar, ktorý sedel vedľa. :)

Nebyť piktov, ktorí boli správne barbarskí (až na tie luky), respektíve tak aspoň vyzerali a nebyť odhaleného stehna Keiry Knightley (aké príhodné meno, keď nad tým teraz rozmýšľam), ten film by nestál za nič.

Škoda. Trailery vyzerali úžasne. Niekedy ma až šokuje, ako ich dokážu pozliepať lepšie, ako samotný film. :roll:

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 05.08.2004
Príspevky: 87
Body: 5
Bydlisko: Blaen bHóirne@Merian, Sv?kke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:ikonka32: Co jine bys cekal od -ehm- historickeho filmu ktery tocili Amici .. :ikonka26:
Uz upoutavky me stacily odradit.. Zase dalsi artusovska plecharna bylo prvni co me napadlo..

:ikonka30: Podle dochovanych historickych zaznamu byl skutecne jakysi Arcthur nekdy okolo 8. stol. velitelem bojovych oddilu a pozdeji se stal "kralem".. ale protoze se jednalo o maly keltsky kmen ve Walesu, tak jsou vsechny legendy o "krali Britu" tezce mimo misu..
Povest a na ni navazujici pribehy vypravi ze v dobe kdy se Artus stal kralem, probihal v jeho zemi boj mezi "starymi" a "novymi" bohy - cili mezi puvodnimi bohy Keltu a nove prichazejicim krestanstvim, coz by zhruba (velmi zhruba) odpovidalo. Krestanstvi se sirilo, hlavne mezi keltskymi kmeny, velice zdlouhave a tezce.
Faktem ovsem je, ze v te dobe o titulech "sir", pojmu "knight" nebo o tom ze existuje takova vec jako brneni nemel nikdo ani paru.. :ikonka23:

Vzdycky jsem doufal ze nekdo natoci Artusovskou legendu podle skutecnych realii.. jak je ale videt, pokud ma mit film spravny americky naboj, musi v nem zvonit mece o brneni a hrdina v zaveru odcvalat na svem vernem ori (ktereho hraje klisna, ale to nikomu nevadi) do kasirovaneho zapadajiciho slunce.. :ikonka35:

Tak zase jeden film ktery si odpustim.. diky za varovani.. :lol:

_________________
Pravda a láska vít?zí nad lží a nenávistí..
..rána mezi o?i vít?zí nad vším!


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poviem pravdu ale na tento film som sa tesil. Myslel som ze to konecne bude pekny historicky film so vsetkym ako co k tomu parti. Ale nebol. Uz spominane nedostatky ktorych vo filme bolo neurekom mozem len rozsirit.
Napr. Ta obrovská brana cez ktoru isiel Artus so svojimi rytiermi na sever otvarali len velmi tazko za pomoci koni. Ale uz pri poslednej bitke sa ako zazrakom sama otvorila a sama zatvorila. Niesom ziaden odbornik na tu dobu ale velmi pochybujem ze vtedy mali dialkove ovladanie bran. :lol:
Dalsia zaujimavostou boli saske luky. Ti hlupaci ich asi drzali prvy krat v zivote, inak si neviem vysvetlit ako sa mohlo stat ze siestich ( uz nepamatam presny pocet) ludi stojacich v rade vedla seba netrafil ani jeden z mnozstva lukostrelkov na saskej strane. Ale ked uz zacal jeden rozsekavat lad , toto uz trafili. Ale len ked bol sam , ked k nemu prisi dalsi na pomoc to uz netrafili nic.
To by bolo asi vsetko a to ani nehovoril o tej svadbe na koniec, no jednoducho povedane amici musia mat na konci kazdeho filmu happy end. :ikonka26:


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja som Artusa este nevidel ale ked tak citam vase prispevky tak vetsinou mu vycitate iba to ze sa nezhoduje s historickou realitou. Ale to sa da najst v kazdom 'historickom" filme. Nehovoriac o filmoch dej, ktorych sa odohraval v dobach tak davnych, ze ani historici si niesu isti ako to vllastne vtedy bolo. Ono keby sa clovek chcel divat na historicky vierohodny film tak si zapne Spektrum alebo tal :P
Podla mna by teda bolo dost nudne divat sa na film, ktory by sa presne drzal historickych realii.

Tot moj nazor :roll:


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som historické reálie nekomentoval, podľa mna to je jednoducho strašný brak plný klišé.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 29.07.2004
Príspevky: 119
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No sakra, ja si zas myslim, ze ked sa film tvari ako "historicky velkofilm" tak by sa mal kua drzat historickych realii! Ked si pozriete Merlina, ktory je oznacovany ako beckovy film, najdete tam vymakane kostymi, zodpovedajuce obdobiu. To je len priklad, nehovorim o perfektnom zobrazeni dvora a spol. situacie :-) A ked, ako tu ktosi spominal, je to obdobie tak vzdialene, ze ani historici nevedia , ako to bolo, tak sa netvarim, ze som natocil film, ktory presne zodpoveda skutocnosti. Preco to neurobit ako fantasy? Aha, to by asi nezarobilo take prachy... mne sa len potvrduzje, ze kazdy film, ktory sa snazi zobrazit kus europskych dejin, by mal byt spaleny a zakopany spolu s jeho autorom. Toť môj názor Uruka
de Carabas

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun: klise nemusi byt nevyhnutne niecim zlym :)

Olaff:
Tak o tom, ze kostymy v Merlinovi zodpovedaju realite si dovolim pochybovat ale kedze som autenticky odev z toho obdobia nikdy nevidel pripustam ze sa mozem mylit.

Ale vravim, Artusa som nevidel a je dost mozne (a pravdepodobne), ze mate pravdu a je to skutocne zly film. Ja som chcel povedat len to ze realie nie su vo filme to najdolezitejsie a aj film ktory 100 percentne nezodpoveda historickej realite moze byt dobry ( a naopak..vid serial Zaklinac u ktoreho kritika vychvalila kostymy ale podla je to uplna sracka)


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inu, ja na to za dve hodky idem do kina.
tak to bude vtipne.
asi to dopadne ako s trojou.

si proste "uzijem" film a budem sa snazit ignorovat par nepodstatnych malickosti.
(historicka realita, kostymi, herecke vykony, klise, happy end a pod.)
inu, je to velkofilm, ide o prachy. a som, resp. budem v kine a nikto netvrdi, ze to MUSI byt autenticke. nepaci sa - nepozeraj, vsakano. osobne suhlasim s Nightfallom, ze ak to silou-mocou chcete autenticke, pozrite si spektrum. alebo natocte lepsie :P

ozaj poznate ten vtip, ze ak sa niekto neuchyti ako profesional, napr. vo filme, stane sa z neho filmovy kritik?

som este nezazila ze by ludia raz boli s dacim spokojny.
mozno je to dobre, aspon nas to zenie dopredu.


peace.

__________________
(no. tolko pred uzretim filmu. uvidime, ako zmenim nazor, ked si tu hrozu pozriem :wink: )

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no tu ani nejde o to pozriet si spektrum ked chcete nieco autenticke ale o to ze ked niekto spravi historicky film mal by by historicke nie len nazvom a pribehom z historie ale aj vsetkym ostatnym, a to uz nehovorim o tom ze tento pribeh vykresluje Artusovich rytierov ako bandu kocovnikov ktorych rimania poslali do anglicka. :ikonka26:.
No ale na druhu stranu kedze neviem ako to v skutocnosti bolo (ak to vobec bolo) tak teoreticky sa to aj tak mohlo stat.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Marcus: tak to mozme rovno zrusit zaner "historicky film" pretoze taky som este nevidel..a keby ho niekto natocil tak by bol asi pekelne nudny..ja sa chcem proste v kine bavit a je mi fuk ci sa to co maju herci oblecene aj naozaj nosilo..hlavne ked to dobre vypada 8)

Mne osobne sa aj napriklad Troja pacila :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sylvaen napísal:
Povest a na ni navazujici pribehy vypravi ze v dobe kdy se Artus stal kralem, probihal v jeho zemi boj mezi "starymi" a "novymi" bohy - cili mezi puvodnimi bohy Keltu a nove prichazejicim krestanstvim, coz by zhruba (velmi zhruba) odpovidalo. Krestanstvi se sirilo, hlavne mezi keltskymi kmeny, velice zdlouhave a tezce.
Faktem ovsem je, ze v te dobe o titulech "sir", pojmu "knight" nebo o tom ze existuje takova vec jako brneni nemel nikdo ani paru.. :ikonka23:

No ja na Artuse pujdu urcite a uz se moc tesim.
BTW k otazce brneni - rimane na sobe meli co uz nekolik staleti pred letopoctem? Kozene kosile? Neni to nahodou kozena, treba i pokovana zbroj? Ale no nic. Zatim podle traileru proti vybaveni vojaku nic nemam (az na ty dlouhe skladane luky, ale na luky nejsem expert, kazdopadne uz stari egyptane znaly luky a welšské luky patří k nejlepším na světě, takže proč by je "teoreticky" nemohly mit v 8 stol NL.

Otazka pojmu "rytir" nove vyrazi museli zakryt ty stare. TJ tezko by nekdo oslovoval spolecniky Artuse latinou nebo staroanglictinou, gaelic, nebo keltstinou. takze pro stare vyrazi stejneho vyznamu se zacaly pouzivat nove.

Ktomu jestli mohl nebo nemohl byt Artus říman vyšlo mnoho pramenů a jelikož nejsem znalcem období tak se k tomu nemuzu vyjadřovat, ovšem podle toho co jsem četl bych tomu klidně i věřil.
Tím ale nebudu obhajovat historickou část filmu, alespoň výprava dodržena byla. že je to klasiká Bruckheimerovka s tím asi nic neudělám. Navíc mam rád Keiru, Cliva i Iana, takže se an to fakt těším a Annunova recenze mě neodradí. Já vím že je to šit, ale jako zábava je to ideální...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 05.08.2004
Príspevky: 87
Body: 5
Bydlisko: Blaen bHóirne@Merian, Sv?kke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
BTW k otazce brneni - rimane na sobe meli co uz nekolik staleti pred letopoctem? Kozene kosile? Neni to nahodou kozena, treba i pokovana zbroj? Ale no nic. Zatim podle traileru proti vybaveni vojaku nic nemam (az na ty dlouhe skladane luky, ale na luky nejsem expert, kazdopadne uz stari egyptane znaly luky a welšské luky pat?í k nejlepším na sv?t?, takže pro? by je "teoreticky" nemohly mit v 8 stol NL.



K otazce brneni: nektere rimske jednotky, pokud se nepletu, nosili dva bronzove platy, ktere byly nekdy opracovane tak ze pripominaly svalstvo. Svuj ucel to splnovalo, ale brneni bych tomu nerikal. Zbytek vojenskych sboru mel k dispozici jakesi tricko z kovovych obruci, casto ale meli pouze kozene vesty.
Ale to mluvis o Rime.

Keltove v te dobe zadne brneni nepouzivali, chodili do bitev pouze v odevech z hrubeho platna, a jejich tlupy fanatickych valecniku (jednotka nebo oddil se tomu rikat nedalo) sly do bity tak jak je mati porodila.. i bez kalhot. Je pravda, ze timhle prosluli hlavne Irove, ale castecne se to jeste v te dobe zachovavalo i v jinych castech Anglie. Tam to proslavila hlavne "kralovna" Boudicca (lat. Boadicea) ktera se svou "armadou" fanatiku dokazala tri roky drtive porazet i ty nejvycvicenejsi rimske jednotky. Sice na to pak osklive doplatila, ale to se uz v legendach nezminuje.. 8)

Ke zbytku filmu at si kazdy udela svuj nazor. :-) Nekomu se to muze libit, nekomu ne.. to je ciste osobni vec. :-)

_________________
Pravda a láska vít?zí nad lží a nenávistí..
..rána mezi o?i vít?zí nad vším!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
AKo tie zbrane su aj podla mna dost diskutabilne.. najme tie mini Trebuchety, kuse, a tie brnenia a najme Legola.. ehm.. Lancelotov boj s dvoma mecmi.. :P

ale ako to ako boli vykresleni rytieri sa mi pacilo lebo to konecne bolo podla pravdy..
o com maju ludia casto zkreslene predstavy su prave rytiery..
Rytiery boli Prasata (to velke P tam ma svoj vyznam :) ) to si treba uvedomit..
casto boli oni vandalmi.. mozno je to silne slovo ale boli mozno daco take ako dnes Skini.

Olaff oprav ma ak je to spatne..

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no, uz som doma...
ehm ehm...
bolo to... vtipne... co viac dodat... v kazdom pripade, ja som sa bavila. a ze bolo na com :twisted:

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.08.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erken: noo, zas by som netvrdil, ze boli prasata. Boli prasata preto, lebo to od nich doba ziadala. Myslis si, ze ostatni ludia na tom boli lepsie? Naopak, boli este nevzdelani a chudobni... Nemozes to brat z dnesneho hladiska. Vtedy na tom, okrem utlacovanych, nikto nevidel nic zle :-)

Ktosi tu spominal nieco o tom, ze v Merlinovi boli zle zbroje... Myslim, ze Kral Artus by si mohol brat z Merlina priklad, v Britanii boli pozostatky Rimskej moci zrejme aj v ovplyvneni zbroji a odevov. Takze vidiet tam Britov v zbrojach, ktore by si pripsal Rimanovi nebolo nezvykle.

A inak suhlasim s tu niekde uvedenym, ze Kelti bojovali nahi a tak :-)

_________________
"Lidé se mi svěřují. Rádi si se mnou povídají."


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 54 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun