HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Do nasich kina prave prichadza novy film genialneho (aspon donedavna som si to o nom myslel) rezisera Terryho Gilliama  - Kliatba bratov Grimmovcov (The Brothers Grimm). Mali ste uz moznost ho vidiet? Pacil sa vam?

Ja som sa ako vzdy nechal nalakat na pekny trailer, a potom som lutoval. Film ma velmi sklamal. Prirovnal by som ho k Van Helsingovi. Gilliam (od ktoreho som teda cakal viac, ved je autorom napriklad skvelych 12 opic) neurobil nic viac, nez ze zobral niekolko kuskov zo znamych rozpravok, a pozliepal z nich jeden absolutne neoriginalny a nudny pribeh. K tomu sa pridali nevyrazni herci (snad s vynimkou toho talianskeho kata) a priemerne vizualne spracovanie. Vysledkom je film, na ktory by som sa mozno pozrel v piatok vecer na markize, ale rozhodne by som nan nechodil do kina. Proste prepadak  :roll:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
O, tot zase dalsi film, na ktory Terry Gilliam nemal dostatok penazi?

Ale napriek tomu ma nic nezastavi si to pozriet, lebo Fanusikovstvo je mocnejsie :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No praveze to nebol ziadny nizkorozpoctovy film. Len proste zle natoceny  :?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale ostatnych 750 Gilliamovych filmov bolo reziserom okomentovanych tak, ze ,,keby bolo viac penazi, to by ste videli!"

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Noo..Tento film som ešte nevidel ale skoro všetky tieto Giliamove trikove filmy skončili ako fiasko okrem Time Bandits pravdaže. Na tento si asi počkám kým ho budu dávať na Markíze :roll:  :roll:


Hore
 Profil  

Rytier

Založený: 07.04.2005
Príspevky: 371
Body: 9

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No nic moc. Vazne mi tam nieco chybalo. Nejake zatiahnutie do deja. Proste film, pri ktorom by som nelutoval keby som v polke zaspal. Kat bol vtipny ale charakterovo strasny. Na zaciatku brutalny zloduch a na konci....


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
S odstupom casu mi pripada zvlastna znacna podobnost so Sleepy Hollow - hlavne postavy (hlavna postava) su vyhnane francuzskym generalom (newyorskym sudcom) do zabudnutej nemeckej/francuzskej (americkej/holandskej) dediny v ktorej miznu deti (pobehuje  bezhlavy jazdec), aby ich realisticka mysel neveriaca v duchov a kuzla nakoniec zistila, ze svet je v ,,skutocnosti" celkom iny. Podobnost je o to svandovnejsia, ze jedneho z bratov mal hrat Johnny Depp.

Az na to, ze kym Sleepy Hollow je carovna minimalne svojou vypravou, toto sa akosi nechyta.

Imidzovy je akurat onen taliansky kat a Miroslav Taborsky s Tomasom Hanakom :-).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no film sa mi zdal znacne bordelozny, dobre sceny spojene do priemerneho celku, a hanak, to je klasa, a bolo tam aj trosku pythonovskeho hoci len dokopy  par drobnosti ,ale dobre
ako som cital v recenzii prilis rozpravkove na horror a prilis horrorove na rozpravku (pre hnidopichov- zamente slovo horror za thriller)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fuu, ono to zas nebolo take spatne.. Ked sa zobere do uvahy, ze to spachal Gilliam v produkcii Warner Bros., pricom scenar a hercov este museli menit, koli prisposobeniu sa americkemu "popcornovemu" publiku, nebolo to vobec zle. Nejak to nevybocilo z rady a zasa ani neurazilo  :roll: ....I ked, Gilliam to vie aj lepsie  8) ...

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no. každopádne Gilliam má takú povesť, ktorou neotrasie nejaký nepodarený film..


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred chvilou som to dopozeral. Na zaciatok musim povedat, ze to bolo ovela lepsie ako spomenuty Van Helsing... mne osobne sa to aj celkom pozdavalo. Niektore zvraty sice boli velmi predvidatelne, no sam som prekvapeny, ze som sa az tak nenudil.

Najviac sa mi asi pacila scena: panacik z blata, ktory ukradol decku oci a usta :)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
eskarina napísal:
no. každopádne Gilliam má takú povesť, ktorou neotrasie nejaký nepodarený film..


Uz neotrasie.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 30.04.2005
Príspevky: 74
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja neviem, od Gilliama som cakal nieco uplne ine, ale aj napriek tomu sa filmik pacil. Vzhladom na sucasnu hollywoodsku produkciu to bolo fajn, ale nic vynimocne. Vadili mi slabe triky, ale pochmurna atmosfera to zachranovala. Keby som to mal hodnotit cislom tak asi 6/10.

_________________
[Running] Okay, so what am I doing? [Sees man also running] I'm chasing this guy. [Man shoots] Nope. He's chasing me. / Memento, 2000 /


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Galadhon napísal:
No ja neviem, od Gilliama som cakal nieco uplne ine, ale aj napriek tomu sa filmik pacil. Vzhladom na sucasnu hollywoodsku produkciu to bolo fajn, ale nic vynimocne. Vadili mi slabe triky, ale pochmurna atmosfera to zachranovala. Keby som to mal hodnotit cislom tak asi 6/10.


No, ja som sa napriek tomu, co som tu o filme cital, nanho vydal do kina a musim povedat, ze na to, co som podla ohlasov cakal, ma film celkom milo prekvapil. Na Sleepy Hollow to sice nemalo, ale bolo to celkom dobre pozeratelne. Navyse tam boli celkom vtipne "montypythonovske" vsuvky(a niekolko narazok, ktore dost vyrazne provokovali  moj medicky mozog :lol: ) . Mohlo ich byt viac, aj efekty mohli byt lepsie, ale suma sumarum to bol celkom prijemny film.
Ciselne by som dal tak 7/10

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No neviem... prave som to dopozeral, a bolo to take nemastne-neslane... na moj vkus prilis detinske. Aj ked som sa zasmial na lich-queen.  :P Co sa tyka postav a obsadenia, tak Will mi bol vrcholne nesympaticky, Jacob vyzeral ako JMS (don't ask), Angelika akurat vyzerala dobre ale inak nic extra... ale Italiano Bastardo (tm) bol dobry.  :lol: Celkovy dojem = Fantaghiro na steroidoch. - 6/10

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 42 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun