HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A ste sa stretli vo filme s paranormálnymi javmi, ktoré nedokázal vasvetliť ani scenár, alebo to bol úplne normálny film a nič také sa tam objaviť nemalo. Zdôverte sa  a spoločne pohľadáme riešenie.

Na začiatok vážne varovanie: [size=24]Toto je téma priamo sa týkajúca obsahu filmov, takže prakticky celá je zložené zo spoilerov. Ak si nechcete pokaziť zážitok z filmu, ktorý ste nevideli nečítajte nič.[/size]

A tu jediné pravidlo, ktoré obmedzuje vaše výtvory (okrem klasických pravidiel pre celý hostinec. Viem že nie je zvykom písať k príspevku nadpis (aspoň to robí len málokto) ale tu píšte. Najlepšie ako názov filmu, ktorému sa budete venovať. Sprehľadní to orientáciu.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Začal by som túto diskusiu o logických chybáchfilmu, ktorý so zhliadol v poslednom čase na televíznej obrazovke - Verhoevenov "Mužom bez tieňa".
Pekná myšlenka, len si neviem predstaviť žiadnu látku, ktorá po intravenóznom aplykovaní (vpich do žily) do piatich minút ovplyvnila končeka vlasov. To však nie je všetko.
Ešte krajší záver, keď pomocou piatich litrov TNT vyhodili do vzduchu celý labák. No neviem, čo tam vlastne vymýšľali? Ja by som typoval, že ten elixír nevuditeľnosti bolo len maskovanie pre vývoj warp jadra.
A maličká vsuvka o správaní kovov v hlbokom mraze. Doktorka McKayová je zavretá v mrazáku a plače na zomierajúcim milencom. Je taký mráz, že jej mrnú slzy na lícach. Zrazu dostane nápad, vezme želený hasák a snaží sa rozbiť okienko. Keď sa jej to nepodarí, hasák bez problémov odhodí na zem. Ak by normálny človek urobil niečo podobné, hasák jej k ruke tek primrzne, že ho odstráni len chyrurgický zákok, aj to za cenu minimálne všetkej kože z dlane. Ak by ho len odhodila, trhne jej aj mäso z kosti.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaj, no v takom prípade do tejto kategorie spadaju vsetky akcne filmy (napr. skok nohami napred do predneho skla auta v Sin City) :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A vitazom sutaze by sa stal James Bond  8)


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 07.04.2005
Príspevky: 371
Body: 9

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vitaz je 98% americkych akcnych filmov. Nieco ala XXX a pod


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bublimuf napísal:
Vitaz je 98% americkych akcnych filmov. Nieco ala XXX a pod

Hej z Prahy je to desat minut do Alp .....
Pred par dnami bol na Markize film o nejakej ucitelke kadernictva, ktora mala ist ucit do europy deti nejakeho prezidenta.
Prezident mal ukrajinske meno, krajina sa volala Slovecia, to sidlo, kde byvali vyzeralo na francuzske, ale tym som si neni isty, auta mali prazacku znacku a ta krajina vyzerala ako Albansko (rezim,politika, social zabezpecenie a ...). Zase som raz zatlieskal genialnym americkym filmarom.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlasim s Bublimufom, a este by som pridal nemecke krimi serialy(ja viem ze to nie su filmy, ale tak snad sa to rata),  hlavne Kobra 11.
Tie buracky na dialnici v kazdej casti su hrozna sprostost. Ako keby nemecki soferi vzdy ked pred sebou vidia tridsat naburanych aut, zahoreli neodolatelnou tuzbou pridat sa k statistike obeti a este pridaju plyn...

A uz ani nehovorim o skakani z auta na auto v rychlostiach cez 100km(teda podla toho, co pri tom na sebe kricia...) a veciach ako visenie na bocnych dverach kamiona, otvaranie a nastupovanie don za sustavneho mlatenia vodica  :roll:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Akčné filmy nemôžete brať príliš vážne a už vôbec nie Jamesa Bonda. Tie filmy sa nikdy ani len nepokúšali pôsobiť seriózne, či reálne. Sú to proste rozprávky a tak ich treba brať. Kritizovať, že Bond dostihne padajúce lietadlo na motorke a vzlietne s ním je ako kritizovať mágiu v Pánovi prsteňov. V takých filmoch mi skôr vadia logické dejové chyby.
Niektoré také filmy sa však o reálnosť pokúšajú a tam to už vyznieva smiešne a je to chyba.

Čo sa týka iných chýb, je zaujímavé, že vo filme akéhokoľvek žánru sú často postavy za volantom schopné šoférovať a zároveň sa pri rozhovore pozerať na spolusediaceho, nesledovať vozovku a nenaraziť. Taký šofér by som chel byť.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak ako vravi Corwin. To by sme tu rovno mohli spindat vsetkych filmy so Schwarzom, Stallonem, Segalom a pod. Vacsina ich filmov nemala s logikou vela spolocneho, vid. xxx nabojov z revolvera a pod. Ale aspon sa na nic nehrali. A takisto Bond. Ja mam bondovky prave pre tie vsetky vynalezy a kusky velmi rad. Ved je evidentne, ze tie filmy su o tom, aj ked tie posledne bondovky su dobre sr****. Ja vsak nenavidim ak sa podobne filmy tvaria strasne seriozne a pritom su to totalne akcne blbosti... Ked uz tak nech tam je akcia za akciou a clovek ak ma taketo filmy rad tak si oddychne, ale take filmy ako XXX, Blade trinity a kopa dalsich novodobych akcnych filmov su ozaj "skvosty". To si radsej pozriem klasu ako Prepadnutie vo vlaku, Terminatora, Ramba ci Rockyho...  :ikonka44:  :ikonka52:  :ikonka45:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj oblubeny zaber je ked dupu na brzdu a spojky sa pre istotu ani nechytia, alebo ked soferuju na dialnici a zurivo tocia volantom
chyby ako nenatiahnuty kohutik zbrane a podobne veci ani nekomentujem

_________________
Blep


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alebo ako keď king kong odtrhol blondýnu od tej drevenej konštrukcie aj s lanami, namiesto toho, aby jej odtrhlo ruky.... :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2005
Príspevky: 491
Body: 5
Bydlisko: Slovnaft Vlčí chrnát

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Viem Že tu zaznelo že akčne filmy ako blade sa nedaju kritizovat kvoli chybam  
ale okrajovo ma napada scena s Blade 2 , konkretne s finaloveho suboja , ked Nomek chyti Blada za nohy , roztoci ho a Blade pritom hlavou odrazi hlavou POLOVICU kamenného stĺpu hrubého do priemeru asi meter a pol a nema na hlave ani skrabanec , pri tom som sa musel smiat.....

_________________
Does one ever truly have a choice? One can only match, move by move, the machinations of fate, and thus defy the tyrannous stars.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 110
Body: 5
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj tak je naj ked vidite v slnecnych okuliaroch herca kameramana :twisted:

_________________
If you are taking a walk through the garden of life
and your steps are always on the Path
So You’ve NeverTried The Creaminess Of Grass
… try! But Don’t TrampleThe Flowers


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
.
Pred par dnami bol na Markize film o nejakej ucitelke kadernictva, ktora mala ist ucit do europy deti nejakeho prezidenta.
Prezident mal ukrajinske meno, krajina sa volala Slovecia, to sidlo, kde byvali vyzeralo na francuzske, ale tym som si neni isty, auta mali prazacku znacku a ta krajina vyzerala ako Albansko (rezim,politika, social zabezpecenie a ...). Zase som raz zatlieskal genialnym americkym filmarom.


neviem či tam nemali Gustava Husaka na obrazkoch ako prezidenta....  :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2005
Príspevky: 491
Body: 5
Bydlisko: Slovnaft Vlčí chrnát

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niak som si spomenul na taký viac menej starý seriál o Sindibádovi a nezabudnutelnú scénu , ked drží v ruke kormidlo lode pozerá do dialy ako največší hrdina a na ruke mu
doslova svietia Digitalne hodinky..........

_________________
Does one ever truly have a choice? One can only match, move by move, the machinations of fate, and thus defy the tyrannous stars.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 52 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 36 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun