HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je alebo Nie je kvalitná? Prečo o nej mnohý hovoria že stojí za deravý groš? Myslíte si, že chybou je len nedostatok financií? Podeľte sa o svoj názor.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovenska filmova tvorba umrela. Nech je jej zem lahka. Sem tam vstane z hrobu a mozno aj vyplodi nieco pomerne uzasne, ale potom sa vrati spat na vecny odpocinok..


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niketo je strasne vtipny :-) ,ze slovenska filmova tvorba. Take nieco existuje??? (nuz slovenska televizna tvorba sa zmohla max na neslovenske reality show a filmova isla do kyticiek uz davno - nech jej je zem lahka. Amen. :-) )

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SLovenska filmova tvorba bola , teba bola cesko-slovenska ale treba priznat ze sa v tedy robili aj slovenske filmy a inscenacie a podore.
ALe ked chceme hovorit o slovenskej filmovej tvorbe tak mam pocit jediny slovensky film je Janosik a ani ten nieje dokonceny. :roll:


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem ale najnovsi KVALITNY slovensky film co som videl bol Pacho Hybsky zbojnik a este o Jergusovi Lapinovi /Zbojnicka mladost a Jergus Lapin/
a to su NAJNOVSIE filmy co sa dali podla mna vidiet...a este Dazdnik Svateho Petra :D
a ozaaj..este Krute Radosti boli o niecom...

inak slovenski herci hraju v ceskych filmoch...

ad Janosik..dufam ze ho nikdy nedokoncia..pre boha...reziruje ho americanka s polskou krvou /poliaci ho nam chcu ukradnut/ a ma ho hrat cech...nic proti cechom,ale preboha,je to slovensky narodny hrdina,tak aspon z principu by tam mal hrat slovak,nie? :roll

ale za to ceske filmy...nieco genialne.....ak existuje krajsi film ako Pelisky a smiesnejsi ako Slunce seno...hocico,tak nech sa ozve..videl som vela filmov ale toto je elita...

a chyba nieje nedostatok financii,ale nedostatok inteligentnych ludi..narod je sprosty,radsej si pozrie najnovsi americky film bez ducha,kde ide o to zachranit denver pred vybuchom atomovej bomby ako poriadny slovensky film...no povedzte...videl niekto z vas STUPIDNY slovensky film bez ducha,ktory vas nudil??Ja len jeden-Musime si pomahat..a to preto,lebo tam boli tie sekane sceny,co ma strasne iritovali...inak nic... :?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovenská filmová tvorba nikdy ani nebola, to co bolo dobre slovenske a boli to filmy to bola len zhoda okolnosti, inak ceskoslovenska tvorba bola v pohode a ceska tvorba je stale super.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna umrela..a nech je zem lahka aj tomu mojmu scenaru co ju mal ozivit

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Suhlasim, ze u nas je to s povodnymi filmami dost biedne ale obcas sa nieco najde. Napriklad Sulikove Krajinka (tusim rok 2000) a Zahrada sa mi moc pacila, Rivers of Babylon (1998) sa dal pozerat a boli aj dalsie. (Orbis Pictus, Tabor padlych zien)

belial:

Citácia:
ale za to ceske filmy...nieco genialne.....ak existuje krajsi film ako Pelisky a smiesnejsi ako Slunce seno...hocico,tak nech sa ozve..videl som vela filmov ale toto je elita...


no to sa na mna nehnevaj ale ak povazujes Musime si pomahat za stupidny film a Slunce, seno... za elitu, tak si pekne mimo :?

Primitivne komedie typu Slunce seno, respektive Polivkove filmy ([vymazané] a spol.) su vo filme nieco ako Kaja Gott a Helenka Vondrackova v hudbe. Proste HNOJ :ikonka23:
To je ozaj lepsie netocit ziadne filmy ako takyto odpad.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj tak..tie hollywoodske trhaky,romanticke komedie sa v ziadnom pripade nevyrovnaju slunce senu....
a nepochopil si,Musime si pomahat nepovazujem za stpidny,to uz bolo o inom,akurat ze ma v nom strasne stvali tie sceny,kde zacal obraz dako posekavat ci co
a Pelisky su aj tak naj :P

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial: Myslim, ze porovnavas neporovnatelne. Romanticke komedie totiz nie su komedie v pravom zmysle slova. Ich ucelom neni rozosmiat divaka, ide v nich hlavne o tu romantiku. Proste je to ten druh filmu, na ktory zoberiem priatelku ked neni kam inde ist :)
Na druhej strane od cistokrvnej komedie cakam aspon trosku inteligentny humor a nie sa polku flmu pozerat na to ako Ruzickova niekoho fackuje :? Nie ze by americke komedie na tom boli lepsie. Hlavne tie teenagerske, pripadne "radoby parodie" su mozno este horsie ako Slunce seno..v tom mas pravdu :wink:

Pelisky som nevidel


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Pelisky som nevidel


odporucam napravit...vela ceskych filmov by som definoval ako "smutna komedia"

Pelisky su taky film...a naozaj jeden z naj aky som kedy videl
btw cerni baroni su tiez volaco genialne :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ze své pozice Čecha musím říct, že se mi zdá, že se snad na Slovensku od rozdělení nenatočilo nic... Možná jo, ale k nám to teda nedošlo :(

Zato u nás se toho poslední dobou točí čím dál tím víc. Kromě zmíněných Pelíšků jsou to například Samotáři, ze kterých se dnes cituje úplně všude, Jedna ruka netleská, Horem Pádem a spousta dalších, hlavně artovějších filmů.

BTW: Nechci, aby to vyznělo, že chválím naši tvorbu na úkor slovenské... To jsem rozhodně neměla v úmyslu.

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Keira napísal:
BTW: Nechci, aby to vyznělo, že chválím naši tvorbu na úkor slovenské... To jsem rozhodně neměla v úmyslu.

Aj ak by si to v úmysle mala, máš na to, bohužiaľ, viac-menej plné právo.

Ale treba povedať, že to s nami zase nie je až také zlé. Máme relatívne šikovných hercov, bohužiaľ sa im na Slovensku nedostávajú role a tak musia točiť v zahraničí, alebo vôbec.

Inu, kde nie sú peniaze, tam ani pes neštekne. Alebo tak nejak. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Keira napísal:
Ze své pozice Čecha musím říct, že se mi zdá, že se snad na Slovensku od rozdělení nenatočilo nic... Možná jo, ale k nám to teda nedošlo :(

Zato u nás se toho poslední dobou točí čím dál tím víc. Kromě zmíněných Pelíšků jsou to například Samotáři, ze kterých se dnes cituje úplně všude, Jedna ruka netleská, Horem Pádem a spousta dalších, hlavně artovějších filmů.



Samotari , to je perfektny film.. by som ho mohol pozerat kazdy den.. :lol:


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Suhlasim, ze u nas je to s povodnymi filmami dost biedne ale obcas sa nieco najde. Napriklad Sulikove Krajinka (tusim rok 2000) a Zahrada sa mi moc pacila, Rivers of Babylon (1998) sa dal pozerat a boli aj dalsie. (Orbis Pictus, Tabor padlych zien)

belial:

Citácia:
ale za to ceske filmy...nieco genialne.....ak existuje krajsi film ako Pelisky a smiesnejsi ako Slunce seno...hocico,tak nech sa ozve..videl som vela filmov ale toto je elita...


no to sa na mna nehnevaj ale ak povazujes Musime si pomahat za stupidny film a Slunce, seno... za elitu, tak si pekne mimo :?

Primitivne komedie typu Slunce seno, respektive Polivkove filmy ([vymazané] a spol.) su vo filme nieco ako Kaja Gott a Helenka Vondrackova v hudbe. Proste HNOJ :ikonka23:
To je ozaj lepsie netocit ziadne filmy ako takyto odpad.


Jaaaaj ty intelektual!!! :) :) :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun