HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gratulujeme Pepkovi :lol:

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na chvíľu to tu nechám bez dozoru a už utekáte do zahraničnej tvorby. Ale niekde v hlbokrj minulosti na druhej strane som našiel toto:

Finrod Elensar napísal:
Fakt by ma zaujimalo akoby vyzeralo scifi, keby sa teraz nejake u nas natocilo :), dufam ze sa niekedy taky projekt rozbehne, alebo aspon keby nejaku komediu natocia, ked budem velky tak nejake scifi natocim  :lol: .


Tak k tomu sci-fi. Ono sa u nás natočilo, a nie jedno. Žiaľ nedá sa povedať že nejaké "super" (blížiace sa skôr ku klonu Amerického Akčňáka), ale také "slovenské". Určite si väčšina z vás ešte pamätá "Spadla z oblakov" o Majke z Gurunu. A bolo toho aj viac. (Žiaľ v oveľa nižšej kvalite)
O komédiách sa toho dobrého dá povedeť viac (ak rátam tia staršie tak tam ani nie je čo vytknúť). Ak začneme od začiatku máme tu hodiny - ba dni čiernobielych komédií z medzivojnového aj povojnového obdobia. Z tých novších len na ukážku: Veľká filmová lúpež, Srdečný pozdrav zo zemegule, Ako utopiť doktorá mráčka... a mnohé, mnohé ďaľšie.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Na chvíľu to tu nechám bez dozoru a už utekáte do zahraničnej tvorby. Ale niekde v hlbokrj minulosti na druhej strane som našiel toto:

Finrod Elensar napísal:
Fakt by ma zaujimalo akoby vyzeralo scifi, keby sa teraz nejake u nas natocilo :), dufam ze sa niekedy taky projekt rozbehne, alebo aspon keby nejaku komediu natocia, ked budem velky tak nejake scifi natocim  :lol: .


Tak k tomu sci-fi. Ono sa u nás natočilo, a nie jedno. Žiaľ nedá sa povedať že nejaké "super" (blížiace sa skôr ku klonu Amerického Akčňáka), ale také "slovenské". Určite si väčšina z vás ešte pamätá "Spadla z oblakov" o Majke z Gurunu. A bolo toho aj viac. (Žiaľ v oveľa nižšej kvalite)
O komédiách sa toho dobrého dá povedeť viac (ak rátam tia staršie tak tam ani nie je čo vytknúť). Ak začneme od začiatku máme tu hodiny - ba dni čiernobielych komédií z medzivojnového aj povojnového obdobia. Z tých novších len na ukážku: Veľká filmová lúpež, Srdečný pozdrav zo zemegule, Ako utopiť doktorá mráčka... a mnohé, mnohé ďaľšie.


Zabudol si na film Treti sarkan (aspon myslim, ze sa to tak volalo) :)


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Srdečný pozdrav zo zemegule....


To je vskutku dokonca sci-fi: ten imidzovy kontajner sa len tak v medzihviezdnom priestore len tak lahko nevidi (a ten nadcasovy design :-).


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A točilo sa toho aj viac. Pamätá si ešte niekto Tajomný hrad v Karpatoch, či Tajomstvo nevideľna. To boli FILMY.

Neviem ako vy ale zo žánru komédií to najgeniálnejšie bol Duch rodiny Pačmagovcov. Ešte stále si pamätám zvučku: "Dulu, dulu, duchovia. Čierna tma a biela tvár..."

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
A točilo sa toho aj viac. Pamätá si ešte niekto Tajomný hrad v Karpatoch, či Tajomstvo nevideľna. To boli FILMY.

Neviem ako vy ale zo žánru komédií to najgeniálnejšie bol Duch rodiny Pačmagovcov. Ešte stále si pamätám zvučku: "Dulu, dulu, duchovia. Čierna tma a biela tvár..."


Tak na to si vobec nespominam.. :roll:


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nehral v tych Pačmagovcoch aj Marian Zednikovic?  :)


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravdepodne tam hral, to bol super serial a mal myslim aj druhu seriu, koli sledovanosti. Celkom sranda, ale ked som to pozeral som mohol mat 14 rokov nevim ci by ma povbavili tak ako vtedy. Pamatate na Čaj z Ibišteka ?  :wink:  :D

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A čo Jánošík. O  tom Slovenskom Veľkofilme som už dávno nepočul. Asi už vonia fialky odspodu. Ale pár filmov o ňom a o zbojníkoch všeobecne točenýách už bolo. Pamätáte si na Pacha, hybského zbojníka. O Krónerovi by som nikdy nepovedal že ja taký CHLAP ako ho namaľovali.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pacha, pardon Paja, som minule videl so spanielskymi titulkami :-)) Alto, trescientos demonios.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
To teda musel byť zážitok. A v akej reči bol? Po slovensky? Alebo portugalsky?


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To bolo oficialne DVD: dabing samozrejme slovensky a pod tym spanielske titulky :-) Ale nepamatam si uz, ako sa prelozila rit palova :-)


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Oficiálna verzia v španielčine??????????????? To si z kade mal to DVD.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teraz cez vianoce, mrknite do programu, bude zopar ceskoslovenskych velmi starych sci fi a 24,25,26 budu na stv1 rano Children of Dune

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Oficiálna verzia v španielčine??????????????? To si z kade mal to DVD.


Nie dabing! Len titulky! Je to standardne DVD, co vyslo...(iste bude niekde v pozicovni!.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun