HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SPOILERY VSADE! NECITAT! (pozn. red).

bol som na tom. logika dostava v tom filme poriadne na frak ale bolo to celkom funny... nebyt deppa tak je to odpad do kosa.

edit: este sa mi pacila hudba pri zaverecnych titulkoch.
edit2: a oproti jednotke mi vadilo ze keira tam furt chodila oblecena jak chlap  :wink:

edit3:par takych nejasnych veci:  :oops:  spoilery?
preco bola ta opica nemrtva? ukradla zlatak aztekom?
odkial to na zaciatku jack vyplaval v truhlici?
preco bol sparrow zaviazany davymu? malo to nieco s perlou ale nepochopil som co.
ako nasli toho lietajuceho holandana? tam bol len prestrih a zrazu boli pri nejakej lodi a holandan sa pri nich objavil...
v dvojke spominaju ze poklad z isle de muerte bol zaplaveny... kedy sa to stalo.. nejak si to z jednotky nepamatam...
preco mu blbol ten kompas? v jednotke vzdy ukazoval na isle de muerte... teraz jack hovoril ze ukazuje tam co clovek najviac chce... a ukazoval na truhlu ale jemu blbol...

spoilery

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Opica vraj ukradla mincu z pokladu (povedala Nage, vraj je to v bonusovej scenke po skonceni titulkov jednotky).

Lietajuceho Holandana nasla Tia Dalma....ked hodila na konci jej scenu tie kamienky. Ich rozlozenie na stole sa prestrihlo do rozlozenia skalisk v oceane. (Inak mam len ten dojem, alebo si posadka myslela, ze stroskotana lod je Holandan?)

Jack Sparrow vyplaval z Mordoru, to vsetci vedia. Sauronovo oko bolo vtedy uspate.

Podla Wikipedie Davy vykopal Sparrowovi Ciernu perlu z hlbin a spravil ho kapitanom na 13 rokov.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
preco mu blbol ten kompas? v jednotke vzdy ukazoval na isle de muerte... teraz jack hovoril ze ukazuje tam co clovek najviac chce... a ukazoval na truhlu ale jemu blbol..

v jednotke vedel co chce... teraz mam taky pocit ze by ukazoval na Elizabeth... proste nevedel co chce viac


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Ó, bohovia. Naozaj je to scéna v prvej časti po záverečných titulkoch. Je to tam. Videla som to.

2. Jack bol v base, teda v mučiarni či kde. Bol si tam pre papier s kľúčom. Z tej.. pevnosti (?) vyhadzovali truhly s mŕtvymi telami a v jednej z tých truhiel sa dostal von aj Jack. Savvy?

3. Podľa všetkého Davy jones naozaj vytiahol Čiernu Perlu z morského dna pre Jacka, ktorý sa mal na 13 krásnych rokov stať jej kapitánom. "Techický vzaté, bol som kapitánom len dva roky..." po tom sa jeho posádka vzbúrila a vysadila ho na ostrove, kde prišli pašeráci rumu. Savvy? Lneže Jack si naďalej hovoril kapitán. Davy jones od neho požadoval splatenie dlhu, za Perlu a kapitánsky post mal Jack pracovať na Holanďanovi 100 nasledujúcich rokov. Spomínaš si na ten obchod? Duše nei sú rovnaké a Jones chcela za Jacka 100 ľudí.

4. Bolo povedané, že ak chcú nájsť Lietajúceho holanďana, budú potrebovať "touch of destiny"... ona tam hdila kosti, či čo to bolo a mali sme prestrih na podobne rozložené skaliská.

5. No v prvom rade sa druhý diel neodohráva deň po konci prvého dielu. Savvy? Mohlo sa to stať kedykoľvek, to nie je podstastné. Okrem toho... Kde to tam bolo? Hvoril to Beckett?

6. Kompas v jednotke ukazoval tam, pretože chcel dostať naspäť Čiernu Perlu a pomstiť sa Barbossovi. Teraz mu blbol pretože ako Tia Dalma povedala: "Ah, Jack Sparrow does not know what he wants!" Proste Jack si nebol istý... Zjavne jeho srdce netúžilo najviac po jednej veci.  :lol: Alebo po niečom konkrétnom.

Savvy?

_________________
There be the dragons.


Naposledy upravil nage dňa Št. 03. Aug 2006, 12:35, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil Facebook  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Venujte mi pozornosť! na IMDB sú GOOFS. A niektoré sú nesprávne presne preto, lebo ľudia jednoducho nedávajú pozor. Ale ja budem taká milá a všetko vám objasním, len sa opýtajte.

Jeden z tých goofs bol, že keď bojovali Jack, Norrington a Will v kolese, Will bol dole hlavou, šermoval a ničoho sa zjavne nedržal. Je blbosť. :) Držal sa jednej z tých drevených dosiek, ktorá ide zo stredu na kraj. Akurát, že tá doska bola za doskou v predu, takže to nei ej veľmi viditeľné. Ale držal sa. Len treba otvoriť oči.

Ďalší goof bol s tou opicou, ale to sme si už dúfam vysvetlili. ďakujem za porozumenie.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
(Inak mam len ten dojem, alebo si posadka myslela, ze stroskotana lod je Holandan?)

Jack chcel namiesto seba poslať jonesovi Willa. Čiže chudák Will by bol 100 rokov v službe a Jack by mal pokoj. Čiadny Kraken, voľná Lizie a Čierna Perla v poriadku. :) On vedel, že tá stroskotaná loď to nie je a Gibbs mu do toho prihral, keď povedal "Asi narazila na skaly..." Predtým sa ešte Jack pýtal, čo vie Will o jonesovi. Zistil, že nič a tešil sa. Hajzel.  :lol: Preto nahovorili Willovi, že Holanďan stroskotal, čo bola samozrejme blbosť.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale CO TO TA PEVNOST BOLA? Mordor?  :P a od koho zobral ten papier?

dalsia vec tie hodene kamene... keby ich hladali vrtulnikom tak uznam ze by sa to dalo najst.. .ale inak to neberem.

niekto to spominal ze ten poklad je zatopeny alebo co... ale uz neviem kde ani kto.ale aspon nie som jediny komu " neslúžia oči a uši."

pod logikou som nemyslel len tieto dejove nejasnosti ale celkovy pristup k fyzikalnym zakonom  :lol:

a nemusis pisat bielou toto je spoilerovy topic.


edit: este otazka: kde byvala voodoo lady? nepamatam sa presne ale tiez to bolo riesene dakym strihom.. ze zrazu su na rieke na ceste k nej... bolo to na tom ostrove kanibalov? nejak si neviem spomenut...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
ale CO TO TA PEVNOST BOLA? Mordor?  :P a od koho zobral ten papier?

Ja ťa nechápem. podľa mňa ťa trápia blbosti. Bolo to väzenie a mučiareň. Nevieme, kde to bolo, ale vieme, čo odtiaľ jack priniesol. Môžeme si domýšľať, že to mal asi od väzňa. A tešiť sa z toho.

Corvus napísal:
dalsia vec tie hodene kamene... keby ich hladali vrtulnikom tak uznam ze by sa to dalo najst.. .ale inak to neberem.

A čo takto: Tia Dalma im povedala, kam majú ísť, lebo ako veštkyňa vedela, kde to je. Stačí?

Corvus napísal:
pod logikou som nemyslel len tieto dejove nejasnosti ale celkovy pristup k fyzikalnym zakonom  :lol:

Aké dejové nejasnosti?? OMG, fyzikálne zákony. keby si ich riešil v každom filme, tak už nechodíš do kina ani ich nesťahuješ.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Corvus napísal:
dalsia vec tie hodene kamene... keby ich hladali vrtulnikom tak uznam ze by sa to dalo najst.. .ale inak to neberem.

A čo takto: Tia Dalma im povedala, kam majú ísť, lebo ako veštkyňa vedela, kde to je. Stačí?

ak chcel v tych casoch namornik prezit, musel dokonale poznat vsetky utesy a morske skaly v okoli. ja by som preto tvrdil, ze jednoducho namornici vedeli, ze tie kamene su rozlozene rovnako, ako par utesov kdesi u akehosi pobrezia

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
pod logikou som nemyslel len tieto dejove nejasnosti ale celkovy pristup k fyzikalnym zakonom  :lol:

dejove nejasnosti.. nepostrehol som ziadne, na filme som sa bavil :D

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
OMG, fyzikálne zákony. keby si ich riešil v každom filme, tak už nechodíš do kina ani ich nesťahuješ.


mne zial vadia ked su porusovane vo vacsom ako malom mnozstve... a pirati su totalne nad vsetky hranice... a hlavne zbytocne, casto len preto aby to "lepsie" vyzeralo..
napada ma teraz taky priklad (tusim z jednotky?).. keiru na lodi vyhadzovali na platne.. a ona miesto toho aby lietala 3 metre tak lietala 10 ci kolko metrov vyzeralo to uplne neprirodzene...

... mne nevadi ked sa par krat za film podari hlavnym hrdinom nejaky extremne tazky kusok... ale nie STALE.

..a preto si radsej ako sucasne holywoodske bubblegum/popcorn filmy pozriem Kurosawovych Sedem samurajov.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
..a preto si radsej ako sucasne holywoodske bubblegum/popcorn filmy pozriem Kurosawovych Sedem samurajov.


:ikonka33:

ale ja si rad pozriem obe :oops:
ale kurosawu nezprdnem v diskusiach :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nage je manik tusim  :lol:

nage napísal:
5. No v prvom rade sa druhý diel neodohráva deň po konci prvého dielu. Savvy? Mohlo sa to stať kedykoľvek, to nie je podstastné. Okrem toho... Kde to tam bolo? Hvoril to Beckett?

kedykolvek zas nie ........ isto az po konci prvej casti , kedy presne sak nevieme.....


a ako je mozne ze Barbossa zije? :?

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Horus napísal:
a ako je mozne ze Barbossa zije? :?

Dozvieš sa v tretej časti. Veď aj Jack sa vráti, takže.... počkaj do konca mája.  :lol:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Horus napísal:
a ako je mozne ze Barbossa zije? :?

Dozvieš sa v tretej časti. Veď aj Jack sa vráti, takže.... počkaj do konca mája.  :lol:

dufam ze na nete bude verzia hned jako ju dokoncia a skor nez v kinach bude (spomenme napr. Pana prstenov  :lol: )

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun