HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Ďalšia
Autor Správa

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
alef0 napísal:
Ako sa varili dejiny (Slovensko, 2009)

Slovensky (!) vynikajuco (!) spracovany (!) a hrozivo vtipny (!) dokument ukazujuci vybrane historicke vojnove udalosti z 20. storocia na zaklade profilov ludi, ktori varili vo vojne. Nemecky pekar, francuzsky polny kuchar, srbske tety kucharky a mnoho dalsich. Epizodna postavena vystavba utiahla film a nadherne postavene kontrasty medzi jednotlivymi stranami nadherne ukazovali, ze kuchar nie je nic ine, len clovek, ktory si musi plnit robotu, pretoze inak mu armada zahynie. Strana, na ktorej je, vobec nie je dolezita a ,,zli versus dobri" nie je vobec na mieste. (2. sv. vojna: Nemecky elitny pekar z versus leningradska tetuska, ktora sa ocitla vo vyvarovni pre pilotov.)

Napad je to, co sa ocenuje a tento dokument z toho vytrieskal maximum.

--------------------
(Bonusom su uzasne vety, ktore ti ludia zo seba nevedomky sukaju. ,,Uzite si vojnu, pretoze mier bude pre vas hrozny.")


tento film som skoro vcera zhliadla na sase, ale nejako som sa k tomu nedostala, planujem si to pozret. je to take fajn? lebo viem, ze ludia okolo mna to chvalili

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ta hodina a pol za to myslim stala, u nas to davali v letnom kine, sice zadarmo, ale drevene lavice bez operadla so zlym vyhladom. I tak sa oplatilo, bol som velmi spokojny.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Niektore poznamky stali za to :P

Ako ked ti nemci odklapali tu rampu: "Skoro ako v 39tom, len vtedy nam to islo rychlejsie."

Ten Chorvat bol dost nacionalista a bolo vidno, ze srbov ma plne zuby, ostatne, aj to vravel.

No a ukazka ako zastrelili par ludi bola paradoxne menej hroziva ako take zabijanie kravy.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Myš, ktorá revala (GB, 1959)

Male baronstvo Fenwick schudobnelo, ale jeho prosti obyvatelia vsak nasli genialny sposob, ako prezit ,,V pondelok vyhlasime vojnu USA, v utorok prehrame a v stredu ziskame financnu vypomoc na obnovu krajiny!" Tento logicky plan vsak zacne prudko zlyhavat, pretoze veci sa odvijaju ovela uspesnejsie, nez by mali... co sposobi nejeden smutok v radach obcanov a nejeden vesely vtip.

Genialny absurdny napad hodny Spika Milligana s potencialom na mnozstvo britskych pythonoidnych vtipov ("No, I don't speak English"), ktore funguju, za ktorym sa ale vinie dost vyznamna satira na vtedajsi bipolarny svet. A samozrejme Peter Sellers, na ktorom stoji film, hoci sa velmi neutrhol --- tuto si strihol len trojulohu (kralovna, jej poradca a polny marsal / horar) :-)

Zial, briliantnosti scenara ubera vek filmu, kde je proste vidiet vyvetranost. Tempo scen je na dnesnu dobu rozvlacne a miestami sa to taha, co z niekdajsej uberkomedie spravi pre moderneho divaka zrejme dost nudu. (Romanticku liniu nespominam, lebo je natolko hrozna, ze pomaly paroduje sama seba.) Mozno by si to zasluzilo remake, mozno by si to zasluzilo stlacenie na 50 minut.

Must see pre fanusikov Sellersa, must see pre britskych fanusikov komedie, ak vam dojdu ostatne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
The Book of Eli

toto vyzera neskutocne...fallout ftw!

http://www.csfd.cz/film/247339-book-of-eli-the/videa/

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
atmosfera z prostredia rozhodne vyzera slubne...ale tie suboje (blade, kill bill style) su uz trosku otrepane, hlasky typicky tvrdacke a zapletka s nadychom mystiky mi tiez pride trosku zradna :(
cize som skor pesimista

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
jj, ja tiez...ale tak nechame sa prekvapit ,horsie jak posledny terminator to nebude....

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Try

Krátkometrážní
Švédsko, 2000, 15 min

Režie: Jonas ?kerlund

Obsah:
Krátkometrážní film Jonase Akerlunda je v podstatě rozšířenou verzí jeho klipu pro Smashing pumpkins k písni „Try, try, try“. Příběh dvojice mladých narkomanů ze Švédska je však nejen delší, ale obsahuje i jiné změny – samozřejmě chybí záběry na zpěváka Billyho Corgana, ze skladby „Try, try, try“ jsou použity pouze ambientní plochy v některých pasážích, celý mini příběh doprovází komentující hlas hlavní hrdinky a především – naprosto jiný závěr. (J.Connor)


http://www.youtube.com/watch?v=xj9x6kUJ ... re=related

take zimomriavky ako tuto na konci som uz dlho nemal....

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
skvele. diky moc za sharnutie

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
mocne to bolo...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
http://www.youtube.com/watch?v=T1hI8c8HzxU

Alive in Joburg

Dokumentární / Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2005, 6 min

Režie: Neill Blomkamp

Citácia:
Geniálny nápad v mrazivom prevedení. District 9 týmto zaradzujem medzi svoje najočakávanejšie filmy.


nebudem vobec hovorit o com to je v tom je dost sila tejto kratkej veci a tiez sa strasne tesim na district 9....

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ty brdo... huste to je. a vyzera to fest realne. keby v popisku nebolo napisane sci-fi, tak jeden by tomu normalne aj uveril...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nechtiac mi to pripomenulo jednu parodiu - rozhovor s arabskymi teroristami kedy jeden z nich mal titulky ostatni nie a rozculoval sa preco ma titulky ked hovori dobrou anglictinou. Tuna rovnako, vsetci cernosi titulky a vojak rozpravajuci usirvucim francuzkym prizvukom ci ten stary nemali. Pritom cernosi mali uplne zrozumitelnu anglictinu.

Na Distict 9 som ale tiez zvedavy .

Lilla> neuveril, niektore triky su neprehliadnutelne :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
District 9
Treba vediet ze:
- je to v Johanesburgu
- alieni byvaju vo velkom slame
- sukromna armada pouziva biele auta/zbrane/nepreiestrelne vesty
Film ma dve vrstvy. Pribeh a "to co treba citat medzi riadkami". Inak sa mi celkom pacilo ze to bolo robene ako dokument(ale nei zas uplne). Take tie nezavisle veci, ala Moore. V tretine sa to odkloni a zacina sa uz aj klasicky film, ale dokumentarne prvky(najme rozhovory a kamera) su stale. Je to inak velmi zaujimave. Efekty vydarene. Ked tak nad tym rozmyslam, tak mi to pripada ako keby chcel niekto urobit dokument s rekonstrukciou realnych udalosti, len tie udalosti nie su nejak specialne oddelene od dokumentu, takze sa to zlieva.
Spoiler! :
Co ma prekvapilo, nie je to uzavrete. Pribeh je akoby robeny na pokracovanie, respektive na volne uvazovanie. Zaujimalo by ma ci je ohlasena dvojka abo ci to nechaju len tak.

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mäsotron napísal:
District 9

Hej, teras som to zhliadol, velmi zaujimavy film, zvlastny, iny, ale napriek tomu pozeratelny.

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 40 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun