HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Paradoxne mne nejde o to, ze ci je to "realisticky" film v zmysle toho, ze sa pridrziavame historickych faktov. Toto nie je historicky film a z hladiska manipulacie je tu ovela vacsi priestor na autorsku licenciu nez napr. v pripade Janosika alebo Bathorycky, kedze o Cyprianovi sa toho naozaj az tolko nevie. A pritom sa nevyuzili ani tie veci, ktore su v legende doslovne spomenute. Podla nich bol Cyprian hyperaktivny a rozhladeny clovek, zbieral byliny, liecil, budoval herbar, proste milion aktivit. Scenaristka vyriesila problem "protagonista v zivote neurobil X" prosto: kto nic nerobi, nic nepokazi a Cyprian je presne taky.

Co sa tyka dilem: Mozno som cital prilis vela stolnych RPGciek a mam privelke ocakavania, ale ked ma postava dilemu (konflikt), tak jej mozne dosledky by nemali byt ,,bud X alebo skonci film". A pokial mozno, dosledky by nemali byt bud nicnehovoriace alebo bez zaplatenia ceny. Preto mi napr. dilema ,,vyliecim svojho archnemesisa" prisla taka nemastna-neslana, ale to nie je jej hlavna tragedia -- tym je to, ze je to prakticky jedina uveritelna dilema vo filme.

Inak som sa zamyslel a mam pocit, ze pokial je clovek fanusikom filmov, co inscenuju biblicke vyjavy a pacia sa mu, Cyprian sa mu bude pacit tiez, lebo tam sa nekladie doraz na zlozitost charakterov ani deja. Fanusik dostane presne to co chce, krestansku tematiku, jednoduche a ocividne posolstvo presne stavane na mieru divaka, nekonfliktny zaver a pekne obrazky, cize akoby sfilmovany bonusovy biblicky pribeh. (Iste sa zhodneme, ze Biblia ma silne stranky inde nez v hlbke a komplexnosti postav a scenara). To je to, co Warrior pisal:

Zaujal ma svojim kresťanským posolstvom a jasnou výpoveďou o obrátení a víťazstve ducha nad hmotou

Cyprian sa obratil, lebo to tak musi byt, divak tohto typu to cakal, dostal a je spokojny.

Mna ten film sklamal preto, ze cakam nieco ultraplochu ,,vypoved o obrateni", oproti ktorej je aj obratenie Savla ako namet na epicky film s posolstvom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
konecne som pochopil, ako si to cele myslel. vdaka prikladu s rpg :D

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kajinek

Kajinek chce byt film o tom ceskom legendarnom vaznovi, ktory usiel z najstrazenejsej vaznice a doteraz su pochybnosti, ci bol pravoplatne odsudeny alebo nie. V kontexte ceskych realii je to teda bud vrah alebo obet systemu alebo i jedno i druhe. V kontexte medzinarodnom je vsak tato legenda asi taka, ako Cyprian v Cechach.

Kajinek je natoceny moderne, strihovito, prakticky na svetovej urovni a popravde niekedy az kamerovo masturbacne :-) Problem je, ze kamera a strih a hudba nestacia, nech by boli ktovieako ubercool. (A ubercool momentov je tam pozehnane, ani Max Payne by sa miestami nehanbil.) Pan vazen ma svoju dejovu liniu nacrtnutu priamo a jasne a vsetko ostatne je mu poplatne, co by ani tak neprekazalo, ale dana tema by sa elegantne zmestila na vyzivnych 90 minut. S pociatocnym nasupom napatie a dej pomaly ale isto upada a na konci mi to prislo ako povinna jazda. Ktovie ci su na vine postavy, ktore prakticky stoja a padaju na svojom vizuale. Konstantin Lavronenko realne nehra - len ukazuje trademarkovu kajinkovsku ofinu, Tana Vilhelmova strieda ucesy a minisukne, Vladimir Dlouhy je vychudnuty, ale inak sa vsetci len vezu na predpisanom deji bez konfliktov, ktory ich udrzi bez toho, aby nieco mimoriadne pokafrali, ale stale su to len ploche archetypy.

Komiks v kombinacii s fenomenom Kajinka a vizualom by z toho bolo odvazny a ehm ubercool pocin, ale na film, ktory chce byt realisticky a moderny, tomu treba este o nieco viac stavy na ukor modreho filtra.

(A specialny minus ide za otrasne postsynchrony: zahranicni herci ziskali hlasy a lipsync na urovni vychodonemeckej produkcie).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ich komme ich komme
ja prijdu ja prijdu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No hej, lebo ked Bogusław Linda, uz od pohladu ako vyskoceny z Ogniem i mieczem, krici na akehosi policajta tak, ze mu pomaly slina od papule lieta, je nadabovany tak ako naznacujes.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Muži, ktorí nenávidia ženy (Svedsko)

Pevne uchopte modernu detektivku zo sucasneho prostredia, pridajte iniciativneho investigativneho novinara, dodajte mu zahadnu spolocnicku, dohodte pripad zahadne zmiznutej zeny spred 40 rokov, ktora ma kruty dopad na sucasnost... a dajte to natocit Svedom. (Ano, Hollywood by z toho spravil Olaf Palmeho kod).

Ale tie svedske elementy... Garantovana temna atmosfera, garantovane tempo korytnacky (stopaz takmer dva a pol hodinu, polovica casu je rozbeh). Tam, kde by si veci zasluzili kultovu hlasku a kopanec do guli, Svedi konverzuju, spominaju, ukazuju si fotky, rubu drevo a kuria nim v peci, zizaju do iMacov (v zivote som nevidel tolko dramatickeho klepania do notasu a este dramaticko-temneho klikania do Photoshopu), nalievaju si caj, chodia autom svedskou krajinou a nevahaju absolvovat debaty s hordou postav kalibru Dochodca II: Zahada zmiznutej protezy.

Plus, do tohto filmu sa zahadnym sposobom podarilo narvat take kvantum rozlicnych elementov, ze z akehokolvek filmu by to automaticky spravilo gulasoidnu WTF vec (Dan Brown elementy, sceny, kde by Tarantinovo temne ja slintalo zavistou, mihne sa i nacista!). Napodiv, tuto je to vzdy len dobra surovina do pomaly variacej sa polievky..

Ale, knizna predloha (dostupna aj v slovencine) bola podla citatelov nutena na osekanie na holy kmen a velmi casto to vidiet -- kopa zmienenych dobrych napadov je len nacrtnuta, a bohuzial, kopa casu sa zaberie scenami, ktore v konecnom dosledku nie su az take podstatne (napr. cele pozadie Lizbeth).

Ci si to ist pozriet, to je otazka: rozhodne je to prijemna zmena od klasickych Bcok, rozhodne je to priklad toho, ze rovnaky scenar moze raz skoncit ako nadupany popcorn alebo -- co je tento pripad -- ako seriozna drama.

(Potesujuce je, ze toto bola len prva kniha: existuju este dve, obidve uz aj sfilmovane.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dvojka (ČR, 2009)

Dvaja ludia vo vyhasinajucom vztahu sa ocitnu na dovolenke v Dansku, a tam sa ukaze, ci su este schopni byt spolu.

Prvy cesky film v produkcii HBO, ktory na prvy pohlad vyzera ako natoceny prehistorickou domacou videokamerou z roku 1994, ale netreba sa nechat oklamat zdanlivou amatercinou. Aj za rozklepanou kamerou je vidiet napad. Volba Danska mozno nie je nahodna, pretoze tento kusok berie strasne vela zo severskej kinematografie. Prakticky len tri postavy, tazky realizmus, scenar stylu ,,toto sa moze stat kazdemu" a kopa kazdodennych problemov, ktore sa na ne zacnu valit a je len otazka, co dalsie este pride. (A tu nejde o prezitie postav).

Pre mna osobne je to prekvapenie, dokonca aj oproti strasnemu traileru. Dvojka je film za malo penazi, ale s kopou (tuto nie doslovnej) muziky.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Machette.... :twisted:

scena s crevami je uber!


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Wlacho napísal:
Machette.... :twisted:

scena s crevami je uber!


Machete bol uzasny :lol:

Citácia:
"Machete don't text."


mne sa mega pacil aj ten krovinorez :lol:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
http://www.youtube.com/watch?v=0ZLYEbkykCI

death race 2000

jeden z najdivnejsich filmov co som kedy videl. David carradine a lsy stallone (este pred rockym) v roku 2000 pretekaju napriec usa, pricom maju dovolene zrazat ludi. (Najviac bodov je za starcov). Skutocne prapodivny film, vacsinu casu som pozeral s otvorenou hubou co sa tam deje, postavy ako matilda the hun, ktora jazdi na aute pohananom motorm z V1 a fanusikovia jej mavaju nazi vlajkami, euthanasia den v nemocnici, ked podstrcaju starcov aby ich reptekari zrazili, no proste chutovky

vznikol poloremake death race 3000 so stathamom, ale to uz je pomerne normalne


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mačeta ma zarazila dejom aj tým, že tam pár ľudí naozaj hralo (okrem Treja, "Machete don't act."). Strašne husté sú úvodne minúty, to je surovosť, vtipnosť, drzosť, originalita a má to spád. Na konci však film imho spadne do klasickej Rodriguezovej fantázie so sestričkami so zbraňami a skonverguje to do totálnej sprostosti imho (nezábavnej). Ale rozhodne odporúčam pozrieť, a Seagal tam má životnú rolu.

Mne osobne sa viac páčili Expendables tento rok (pre mňa jeden z top zážitkov z kina), vlastne podobne ako Seagal v Mačete si tam skoro každý herec robil zo seba a svojej minulosti prdel a scéna v kostole úplne geniálne napísaná. Mne dokonca ani nevadil toľko kritizovaný Rourke, imho spolu so Stallonem tak jemne naznačili, že by mohli točiť aj vážne filmy, ale toto ich baví viac.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Podla mna Rourke v poslednom case ma take svojske, ale nezabudnutelne ulohy... kde nemusi robit nic, len mat ten dredaty sfetovany pohlad, a najlepsie je, ked nahodi okuliare. Jeho intelektualna scena v Expendables bola dost genialna. Rovnako jeho analogicky vykon v Iron Manovi 2 mal gule... nehovoriac o mytoch o Wrestlerovi, kde vraj hviezdi ultimatne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Na Sever / Nord (Nórsko, 2009)

Jomar je byvaly skokan na lyziach, v ktorom sa cosi zlomilo a teraz ma asi 120 kil, tri kriziky na chrbte a serioznu depresiu. I vysadne na svoj snezny skuter a vyberie sa kamsi na sever hladat zmysel zivota.

Koncepcia filmu stoji a pada na principe road-movie. Jomar ide z bodu A do bodu B a cestou stretava pestru paletu postav a postaviciek, ktore ho posuvaju kamsi dopredu / nahor / do vacsej zimy. Co je paradoxne je, ze i ked su niektore postavicky veselo humorne, inoktore hlbokomyselne, najde sa aj mnozstvo scen, ktore nemaju ani jedno, ani druhe a dokonca ani zmysel (a tak v spatnom pohlade trochu nudia). Napriek tomuto rozvolnenemu scenaru je tu jedna vyznamna vec, ktora neposuva cely film do hroz slovenskeho filmu: a to sneh. Film posobi ako reklama na Norsko, kedze skrz snezny skuter vidime same idylicke obrazky zasnezeneho kraja podporene melodiami z hardangeru kombinovane s razovitymi obyvatelmi z jednotlivych scen. (Kto pamata Fargo, vie o com hovorim). Druhou vyznamnou vecou je posun do roviny kovbojskeho filmu, na ktory naraza mnozstvo elementov: skuter je konom, namiesto blata spod kopyt fuka spod skutra sneh, a ku koncu filmu sa dockame aj filozofujuceho ,,indiana" v ,,típí." (vratane jedneho z najlepsich darov Mudreho muza, aky kedy protagonista dostal) a povinna chlastacka je urobena v dokonale veselom severskom duchu.

Ked sa oplati pozriet tento film, tak je to kvoli atmosfere a pocitu, ze opat sa potvrdilo, ze na obstojny film netreba toho az tak vela... a scenaristicka kostra road-movie + trochu dobrej prirody je dobry zaklad pre nieco, co neurazi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Machete som práve zhliadol.

No to bolo rovným dielom geniálne a dementné. :D
Forma totožná s Desperadom, len namiesto "gitary" máme mačetu... a krovinorez. Hlášok na tri tony a absurdných scén ešte viac. Totálne si robili srandu z filmových klišé (Trejo píše správu). No proste Béčko ako remeň.

Všimol si tam niekto tie odkazy na Kill Bill? Alebo som to tam videl len ja? :D

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Vampires Suck

Tvůrci parodií DĚSNEJ DOJÁK, VELKEJ BIJÁK, TOHLE JE SPARTA a DISASTER MOVIE si tentokráte vzali na mušku komerčně úspěšný teenagerský fenomén TWILIGHT. Hlavní postavou je dívka Becca, která balancuje ve vztahu mezi dvěma muži, z nichž ani jeden není člověk - mezi upírem Edwardem a vlkodlakem Jacobem. A jak už to u parodií bývá, rozhodování bude dramaticky komické.

Online
http://www.putlocker.com/file/NMBFKX0XDXWOGG#

Ten film je tak debilny, ale ma nieco do seba. (Aspon nejake pasaze). Rozhodne mi takto podobne pripadal "slavny" twillight.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun