HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 164 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Najobľúbenejšia séria
The Original Series 7%  7%  [ 2 ]
Next Generation 59%  59%  [ 16 ]
Deep Space 9 19%  19%  [ 5 ]
Voyager 15%  15%  [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 27
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo si myslíte o tomto starom otcovi všetkých SF seriálov? :)


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyrastal som na Kirkovi (ORF) :), bavil ma aj Picard a Voyager som tiez s radostou pozeral - mam toho plne videokazety :) Ale najlepsia seria sa zda byt DS9, hlavne po stvrtej serii to zacalo byt dost zaujimave (zrejme inspiracia v B5 :) ). Stve ma len, ze ziadna "po nasom hovoriaca" televizia nedavala DS9
(oprava: davala Markiza, ale tusim len po tu 4. - seriu, a tusim aj nova tiez po 4. seriu - mam taky pocit).

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uplne suhlasim..DS9 je fakt skvela :) nevies kolko ma serii?


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na Star Treku sa mi najviac zo všetkého páči krásny prierez vývojom americkej mysle v priebehu desaťročí:

pôvodný ST: kapitán typický mužný američan
NG: kapitán európan
DS9: kapitán černoch (!!!)
Voyager: kapitánka žena (!!!!!!)

Prepokladám, že v ďalších sériách bude kapitánom černoška z európy, potom moslim a nakoniec zrejme minimálne vírus Eboly. (Enterprise sa neráta, lebo ten sa chronologicky odhoráva ešte pred pôvodným ST, to je dúfam každému jasné :) :) )

Inak sa mi ale najviac páčila Next Generation (Data je jednoducho klasik, aj keď trochu kópia Spocka), keďže starý Star Trek bol na mňa až príliš naivný a tie nasledujúce už zase boli trochu bez "šťavy". Predsa len, po Rodenberyho smrti (nech mu je vesmír ľahký) to podľa mňa stratilo grády. Inak som to ale svojho času dosť žral a doteraz sa dušujem, že si raz zoženiem aj filmy (ktoré som zatiaľ nevidel) a dám si Týždeň so Star Trekom. Ach jo, good times...

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
uplne suhlasim..DS9 je fakt skvela :) nevies kolko ma serii?


Sedem, rovnako ako Voyager, ten mal tiez sedem. Ostatne ale neviem.

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozaj, Annun mi vnukol myslienku! :) Ktory film je podla vas najlepsi z ST serie.

No mne sa najviac pacili ST 4: A Voyage Home, ST 6:The Undiscovered Country a ST 8:First Contact.

4 - malo efektov, zato velmi vtipny scenar, ktory v sebe niesol i nejake to nenasilne posolstvo

6 - no z mojho pohladu, boli tam klingoni :), hovorili po svojom a je to vlastne posledny film, kde bola cela povodna posadka, takpovediac pokope

8 - dost dobry film, od ktoreho to asi mnoho ludi necakalo. Napinavy, miestami trosku i horror, a dokonca nechyba ani humor a dobra akcia. A najma: Sme borgove budete asimilovani :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V blahej pamati bol pre mna celkom prekvapivy zaver z V-Gerom (neviem, ktory diel to bol). Cesta domov bol ten vylet do NY? Ten, kde uzneviemktoryclen posadky reval do klavesnice?


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
V blahej pamati bol pre mna celkom prekvapivy zaver z V-Gerom (neviem, ktory diel to bol). Cesta domov bol ten vylet do NY? Ten, kde uzneviemktoryclen posadky reval do klavesnice?


- Prvy (Star Trek: Motion Picture)
-bola to cesta do San Francisca - tusim. A ano revali tam do klavesnice aj do mysi :) A konfrontacia s Inkviziciou - cize zdravotnictvom - bola tiez vtipna :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si myslím že nalepšia bola Nová generácia. DS 9 ma nejako nechytila a z Voyageru som videl asi päť dielov kým neyavidli kódovanie na anténu. Prvá séria bola možno dobrá ale spomienkz sú zastrené diaľkou v čase a jazykovou bariérou, v šase keď som na ORF sledovval Kirka a jeho posádku som ani netušil čo je to za vesmírny jayzk, ktorým hovoria.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mick: z filmov jednoznacne First Contact :ikonka19:


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Mick: z filmov jednoznacne First Contact :ikonka19:


Moja rec :ikonka19:


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Startrek jednoznacne The new generation Picard je proste dobry... DS9 nebolo az take dobre ..teda aspon podla mna.. Enterprise som videl len par casti takze neviem..

a film asi 8:First Contact.

Citácia:
V blahej pamati bol pre mna celkom prekvapivy zaver z V-Gerom (neviem, ktory diel to bol). Cesta domov bol ten vylet do NY? Ten, kde uzneviemktoryclen posadky reval do klavesnice?


To si budem musiett pozriet ak to najdem a stiahnem z netu..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylwerDragon napísal:
Startrek jednoznacne The new generation Picard je proste dobry... DS9 nebolo az take dobre ..teda aspon podla mna.. Enterprise som videl len par casti takze neviem..


tak to si ale protirecis...vsak Picard bol kapitanom Enterprise :o nemyslis nahodou Voyager? :)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa uplne prva seria - co ja viem - mozno mala dobre pribehy, ale robil mi problem predychat to ,,hardverove vybavenie" -- pieta/nepieta, ale divat sa na celokartonovu Enterprise mi robilo iste problemy.

Next Generation som pozeral, ked ho davali na Markize. Kupodivu sa mi celkom pacil aj dabing (dokonca som bol dost v soku, ked nedavno davali ten diel, kde sa Piccard stretne s Kirkom a hlasy sedely...)

A maly OT k Patrickovi Stewartovi: na Hallmarku davali nejaky film, kde mal tento herec vlasy po plecia a bradu, vyzeral velmi zaujimavo (ako komplement seba sameho, povedal by matematik).


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Mne sa uplne prva seria - co ja viem - mozno mala dobre pribehy, ale robil mi problem predychat to ,,hardverove vybavenie" -- pieta/nepieta, ale divat sa na celokartonovu Enterprise mi robilo iste problemy.


presne rovnaky pocit z toho mam aj ja..a to iste u mna plati pre vacsinu starsich scifi filmov..napriklad vo Votrelcovi 1 ked vidim ako vesmirnu lod riadi pocitac, ktory pozostava z blikajucich ziaroviek tak neviem ci sa mam smiat alebo plakat :roll: :)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 164 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 42 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun