HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://film.moviezone.cz/watchmen/trailery/

HD, vsetko ostante pri tej vizualizacii straca vyznam :) narozdiel od 300vky tu predlohu nepoznam ale podla kuskov predpokladam, ze sa tam neda nacpat jedna zbytocna dejova linia navyse ala kralovna v 300. Cakam minimalne vizualne orgie :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozrel som si trailer a povie mi niekto co mam cakat? Fantastic Four / League of Extraordinary Gentlemen / Heroes / Rychle sipy?

Preco mam pocit, ze to, co velebia:
wikipedia napísal:
Watchmen dekonstruuju tradicny archetyp konvencneho superhrdinu, pricom prepaja inovativnu adaptaciu kinematickych technik s tazkym pouzitim symbolizmu, viacvrstvoveho dialogu a metafikcie, cim ovplyvnuju komiks aj film.

sa akosi vo filme nezjavi.

Hm.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Pi. 18. Júl 2008, 10:29, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
@alefov quote z wiki

Jezismaria to co za hovado napisalo tu vetu. Fakt musel napisat vsetky cudzie slova co poznal do jednej vety? Orwella na neho!!

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno je to mojim prekladom:
Citácia:
Watchmen's deconstruction of the conventional superhero archetype, combined with its innovative adaptation of cinematic techniques and heavy use of symbolism, multi-layered dialogue, and metafiction, has influenced both comics and film.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prelozil by som to kusok inac ale to je jedno, vyznam zostava :) Ja osobne od toho necakam nic iba tu vizualnu zranicu :D ajked samotna ukazka nazacuje co to o dekonstrukcii archetypov a takto velmi povrchne mi to v niektorych elementoch pripomina Kingdom Come. Velebene to veru je nielen tvorcami filmu (ti to maju z povinnosti anyway). Snad sa tu coskoro objavi niekto kto trochu osvetli pozdie :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je jeden z mala komixov nad ktorym som uvazoval ze by som si ho kupil (ale este som ho necital). pevne dufam ze Watchmen nebude len vizualna orgia. ten comix je o niecom inom (Quis custodiet ipsos custodes?)

teraz som cital Wanted ktory sluzil ako inspiracia (naozaj nic viac) tomu filmu a ten sa velmi pekne pohral so superhrdinskym zanrom z inej perspektivy. odporucam.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Trailer je cool a skvely, ale cela ta vec natocit Watchmena mi nejde az tak po chuti. Toto bude chciet este hlbsi, inovativnejsi pristup ako V for Vendeta, aby aj film bol maximalna sila. Ostava len dufat ze sa to podari.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No pre mňa sú Watchmeni srdcovka a keď som videl ten trailer, úplne ma to dostalo. Na druhú stranu ľudia na neho reagujú v zmysle "O čo akože ide?!", ale všimnite si, že do kín má prísť až o rok.

Všetky kúsky v tom traileri a aj fotky v galérií sa presne pridŕžajú komiksovej predlohy. A Alan Moore už je tak nasratý na filmárov, ktorí likvidujú jeho predlohy (From Hell, V for Vendetta a pod.), že si už na to dáva pozor. Dekonštrukcia superhrdinského archetypu je samotnou podstatou príbehu, takže nastane určite. Ak dodržia pôvodný scenár, bude aj silný symbolizmus, viacvrstevný dialóg a metafikcia, akurát si ťažko viem predstaviť prenos niektorých použitých komiksových techník na plátno (niektoré sa nedajú vôbec, ako napr. kompozícia stránky) a som zvedavý, ako natočia scény scény s pirátskymi loďami a plťou z nafúknutých ľudských tiel a pod. v kombinácii so zachovaním funkcie metafikcie a okrem toho vážnosti a atmosféry celého filmu. (Snažil som sa zachovať slovník tej wikipédie. :lol: )

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dakujem bifi, Slovnik sa ti podarilo zachovat. Trpel som skoro rovnako :)

Netusim sice o com to je (utrubku v robote nemozem pozriet do 1630), ale ak som spravne pochopil co pisu bratia wiki a bifi tak to moze byt interesantne aspon do polovice (v ktorom momente sa bud zblazni reziser alebo dojde producent a spravi zo zaujimaveho filmu hovadinu)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak to trocha objasním.

O Watchmenoch toho bolo napísaného hrozne veľa. Je to v prvom rade príbeh o konci jednej éry, o poslednom vzopätí sa prvej, relatívne nevinnej generácie "superhrdinov", ktorí ešte mali hlavu plnú ideálov. Dôležitý element je, že ani jeden z nich nemá žiadne superschopnosti, sú to obyčajní ľudia - možno dobre vybavení a trénovaní, ale ľudia. A majú aj ľudské problémy, túžby a pochybnosti. Jedinou výnimkou je Dr. Manhattan (ten modrý chlapík), ktorý je zase ich úplným protikladom: úplne všemocná bytosť, a preto absolútne vzdialená ľudským túžbam a potrebám. Je to aj príbeh o tom, ako intelektuálna nadradenosť vedie k masívnej katastrofe - a na to sa vzťahuje aj motto celého diela: "Who watches the watchmen?". Je to aj o rodičoch a ich deťoch, o dezilúzii druhej generácie "superhrdinov".

Príbeh je spočiatku rozprávaný očami Rorschacha, najmenej sympatického zo všetkých Watchmenov (to je ten v klobúku a premenlivej čiernobielej maske) a je silne prelínaný s jedným komiksom, ktorý jeden černošský výrastok pravidelne číta pri jednom novinovom stánku (ten roh ulíc je vôbec takým fyzickým ohniskom celého deja, je ho vidieť vo fotogalérii). Ten komiks je veľmi surový a pulpový príbeh jedného stroskotanca a pirátskej lode. Tá tzv. metafikcia a symbolizmus a mnohovrstevný dialóg vznikajú tým, že dej toho komiksu rôzne odráža to, čo sa deje naozaj, hlášky hlavného hrdinu dávajú istý obsah aj hlavnému deju a prichádzajúcemu armageddonu. (Podobnú techniku excelentne použil aj Gaiman v Sandmanovi.)

M

P.S.: Hulka som nevidel. Jediný film, ktorý IMHO zatiaľ verne preniesol komiks na plátno, je Sin City a trochu aj 300.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Bifi> vsimol som si generacne zalezitosti a uchadza mi iba ta Rorschachova satka (kostym alebo sucast tela?) som na to zvedavy len zbieram informacie :)


Toto bola tusim posledna veta tykajuca sa Watchmen. Zvysok som pripojil k tejto starsej teme.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kostým.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som docital komix.. cakal som ze to bude dobre, ale ze to bude az TAK dobre tak to nie...skutocny majsterstuck.

fakt neviem ako sa im ho podari preniest na platno. dejove linie sa v komixe prelinaju takmer neustale.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.youtube.com/watch?v=2VLA0tg5yI0

novy trailer, lepsi nez prvy.

film ide do kin 6.3.2009 .

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu http://film.moviezone.cz/strazci---watchmen/trailery/ v poriadnej kvalite rovnako ako aj Spike Awards promo.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun