HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Autor Správa

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto toto, all along bola asi jediná skladba, ktorá mi tam ako tak nevadila.
Spoiler! :
pri valkýre som mala čo robiť, aby som potlačila výkrik. to bolo jednoducho strašne hrozné


inak si stále neviem usporiadať myšlienky, neviem sa rozhodnúť, či sa mi ten film páčil, alebo nie.
ale pokiaľ sa pamätám, to isté som mala aj po prečítaní komixu, a ten sa mi páči teraz veľmi veľmi, tak som zvedavá ako sa to vyvrbí.

inak mi je veľmi ľúto tej hudby. uvedomila som si teraz ešte viac aká je hudba vo filme dôležitá, a ako to pri tomto filme dokazili. mohla som mať oveľa väčší zážitok. takto ma to len zrážalo v rozlete obdivovania, keď som si musela trieskať po čele miestami.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som to KONECNE videl aj ja

pocity zmiesane. bolo to fajn, nebolo to skvele

zhrniem dojmy:

- HROZNA HUDBA. tak hrozna ze doslova odrovnavala sceny a nicila film. toho kto ju vyberal by som donutil pocuvat 99 luftbalons 48 hodin v kuse.
- zbytocne dlhe a hlavne zbytocne krvave boje.. ale nevadilo mi ze boli boostnote, lebo neboli boostnote do smiesna
- uvodny zostrih skvely, cista insiderovka, kto necital komix musel byt mimo jak svina
- mohlo to byt este viac civilne a menej pateticke. nebolo to hrozne, ale mohli este ubrat. chapem to ako dan pre mainstream.
- vyborny casting, fakt sa mi herci pacili, Comedian, Rorschach, Nite Owl, Manhattan.. fajne. Ozymandias mohol mat milsi ksicht
- upraveny koniec ma zaskocil, ale prisiel mi vcelku fajn, nevadil mi, daval celkom zmysel
- co ma este zaskocilo ale v konecnom dosledku neprekvapilo je zmena nazvu skupiny Crimebusters na Watchmen

comics si idem precitat druhy raz...


(a uvidime aky bude directors cut)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem, mozno je to subjektivny pocit, ale ta hudba, vo mne inklinovala velmi prijemne pocity, spomenul som si na velke filmove trhaky konca 80. rokov, v ktorich boli inklinovane skladby hlavnymi melodiami :) a 99. luft balons sa mi pacila tiez :) a rovnako potom sexualne sceny, aj tymi mi film pripominal typycke kino 80. rokov, ktore bolo v pravidelných intervaloch popretkávané "kultúrnymi vložkami" Veľmi pekne som si zaspomínal :) a dobre sa zabavil, len tej mačky bolo málo :)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
konecne niekto dalsi kto s hudbou nemal problem, uz som sa citil cely osamely :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak si schvalne pustite prvy trailer a povedzte mi, ze sa tam ti Smahing Pumpkins nehodia viac nez vsetko co tam bolo...
http://film.moviezone.cz/strazci---watchmen/trailery/

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa original hudba paci :) a hotovo :) a som presvedceny ze aj OST bude ako dobra vyberovka tych "najlepsich hytov 80-tych" :) neberiem ti tvoj nazor will, no mna to chytilo tak, ako to bolo :) akurat by som pridal viacej mačky.

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To co furt mate s tou mackou?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mas nieco proti mackam?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0, tá Wagnerova Ride of the Valkyries bola použitá v scéne s Vietnamom, a bol to odkaz na Apocalypse Now, na známu scénu na pláži, ktorá Ride of the Valkyries celkom preslávila. A to bol len jeden z mála prípadov, kde som význam hudobnej voľby dekódoval - je možné, že aj ostatné skladby majú nejaký význam.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
Alef0, tá Wagnerova Ride of the Valkyries bola použitá v scéne s Vietnamom, a bol to odkaz na Apocalypse Now, na známu scénu na pláži, ktorá Ride of the Valkyries celkom preslávila. A to bol len jeden z mála prípadov, kde som význam hudobnej voľby dekódoval - je možné, že aj ostatné skladby majú nejaký význam.


Tuto asociaciu sme myslim dostali vsetci ale zaroven sme dostali chut si buchnut hlavu o sedadlo pred nami. Vsetci sme verili, ze tam bude ina hudba. Pre mna to tu scenu uplne zabilo pretoze to posobilo stylom Vietnam = Ride of the Valkyries. Dojem bol umocneny rychlim utnutim hudby pretoze flashback bol kratky.

Ako som uz pisal "All Along the Watchtower" bolo pouzite priamo v komikse.
99 luftbalonov som ale teda dekodovat nedokazal a sposobili mi vytrhnutie z atmosfery.
K Halelujah mam uplne ine asociacie a z toho dovodu nesadla.
Sound of Silence podla mna zabila scenu pretoze sa nehodi ku Komediantovi.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Asociaciu som nedostal, nevidel som totiz vietnamsku predlohu, moja asociacia bola preto skor v otrepanosti vyberu. Netrufam si spekulovat o reakciach, keby som bol byval videl Apocalypse Now.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
99 luftbalonov som ale teda dekodovat nedokazal


pokial viem je to predsa o studenej vojne a hrozbe nuklearneho utoku, myslim niesom si teraz isty, nemecky neviem a anglicku verziu som uz dlho nepocul...
ok uz som si isty, wiki vie :D
http://en.wikipedia.org/wiki/99_Luftballons
ale to neodovodnuje preco to bolo pouzite prave v tej scene... hm...
nevermind.. akurat si ju pustam :D

edit - sound of silence sa k nemu predsalen malinko hodi
Spoiler! :
Wiki napísal:
"The Sounds of Silence" is the song that propelled the 1960s folk music duo Simon and Garfunkel to popularity. It was written in February 1964 by Paul Simon in the aftermath of the assassination of President John F. Kennedy on November 22, 1963. Simon conceived of the song as a way of capturing the emotional trauma felt by many Americans

zaujimave :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno ten nesulad z velkej casti sposobilo aj to, ze komiks obsahuje uryvky piesni v kazdej kapitole a tam je uplne iny vyber a komiks som docital den pred kinom.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 46 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun