HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 
Autor Správa

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Doctor Who je sci-fi seriál produkovaný britskou verejnoprávnou televíziou BBC. Samotný seriál pojednáva o dobrodružstvách mysteriózneho mimozemšťana schopného cestovať časom a priestorom, známeho ako Doktor, ktorý pri tom využíva svoje plavidlo TARDIS. To vďaka poruche chameleóskeho okruhu má podobu modrej policajnej búdky z 50. rokov minulého storočia. Na svojich cestách ho väčšinou sprevádzajú spoločníčky, ktoré pochádzajú najmä z planéty Zem. Spoločne potom bojujú proti nespravodlivosti a riešia problémy priam galaktických rozmerov. Seriál je koncipovaný pre rodinné publikum, pre všetky vekové kategórie. Z toho dôvodu sa v UK vysiela v hlavnom vysielasom čase.

Obrázok

Takze tak :)
Doctor Who sa produkuje aj s prestavkami uz peknych par rokov (prva seria zacala v 1963) a ma na konte vyse 700 epizod...
Tu by som sa chcel venovat tej poslednej generacii, ktora zacala v 2005-tom roku a je uplne genialna :ikonka05:
Miestami snad trochu moc bizardne a viditelne nizkorozpoctove (co teda imho dost pridava na care), ale velmi pekne s lovable postavami :)

Exterminate! Exterminate!!

Ake su vase pripadne skusenosti s tymto serialom?


Naposledy upravil Thuriazs dňa Ne. 04. Jan 2009, 1:31, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Videl som prvy diel (ten s tymi Showroom Dummies postavami z obchodu)z tych novych serii po restarte na SlavCone/Istrocone a takmer nechtiac ten isty diel na poslednom Istrocone.

Dost mi vadila ta zjavna nizkorozpoctovost - samozrejme, nejake hranice mam, ale odtial-potial. Ten prvy diel ma dost odradil: ked chcem natacat nieco zjavne heroicke/epicke/sci-fi tak nepostavim to na bombastickych efektoch za 20 korun. Ine diely su lepsie?

Inak povedane, ten prvy diel ma odradil - dokonca ani hlavna predstavitelka nebola ktovieco.

Mozno by som si pozrel tie prastare serie, kde mal povinnost hrat kazdy aspon trochu znamy britsky herec.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, prva epizoda je aj podla mna dost slaba (doteraz nepodporujem napad s tymi figurinami), dalsie epizody su vsak o dost lepsie. Napriklad hned druha (z ktorej kusok som videl na tohtorocnom IC ked meskal pan spevak s prednaskou - prave vtedy som sa na to namotal (teda nepremietali prvu, ale druhu epizodu)) aj vyzera o lepsie (ponuka niekolko peknych pohladov na Zem a kolapsujuce Slnko v roku 5 miliard a nejake drobne). Tam snad este moze vadit trochu velmi roznorode mimozemske osadenstvo, ale v tych dalsich epizodach sa uz nic take nemoze stat.
Este mam dost silny pocit ze druha seria ma o dost vacsi budget takze sa na to mozno lepsie pozera. A ma sympatickejsieho Doktora. :)

Co sa Rose Tylerovej teda hlavnej predstavitelky tyka, nemal som problem si ju fakt oblubit :P
Dokonca sa moze stat ze po case nahradi Kaylee v mojom avatari


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, druha seria je lepsia :) a ocividne ma vyssi rozpocet.... a na zaciatku mi novy doktor vadil, a nebolo mi jasne preco ho menili urpstred serialu, ale zvykol som si :) Nemci to davali tusim nedele poobedia, a presne na takyto cas mi pripada takyto serial vhodny :) odreagovanie, anglicky humor... casto az byzardne zapletky... :)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad novy Doktor

David Tennant mi svojim hranim a prizvukom vyhovuje omnoho viac nez ten stary... skoda ze po nadchadzajucich specialoch s Doctor Who konci a v stvrtej serii sa uz neobjavi...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No afaik vysvetlenie na to, ze sa striedaju herci, uz myslim davno maju.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej maju (very clever, very clever...), akurat Tennant mi bude chybat...


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred Vianocami som dopozeral cely serial (z tohto novsieho, teda cele 4 serie), dnes som si pozrel tohtorocny Christmas special (Vianoce v Londyne 19. storocia a steampunovy climax) a mozem bez vycitiek povedat ze je to asi najnavykovejsie a najosobitejsie sci-fi ake som kedy videl. Prierez udalostami z historie a zaujimave pohlady do buducnosti, bizardne skvele napady, britsky humor a TENNANT. Davida Tennanta ako predstavitela Doktora som si natolko oblubil, ze si asi pozhanam jeho divadelne vystupenia (vraj sa niekde na nete povaluju).
Ak ma niekto strach z pozerania po zhliadnuti niecoho z prvej serie, mozem ho upokojit - v neskorsich seriach su efekty vynikajuce a nizkorozpoctovost, z ktorej pri prvej serii boleli oci, prakticky neviditelna.
Asi najlepsia seria je 2ha (Tennant, Rose Tyler ako jeho spolocnicka a uzasny zaver epizody (ja som fakt plakal :( )).

Rozhodne to vsak nie je serial pre kazdeho, napriklad mojej mame sa vsetka ta bizardnost a hlavne Tennant (toto nepochopim ani ked ma zastrelite) nepacia, proste sa to neda brat prilis vazne.

Snad to neospevujem tak, ze to niekoho odradi :lol:


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jedenasty Doktor

Obrázok


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uiiii, toto tu ma tema :ikonka33: :ikonka33:

moc moc rada mam tento serial :)

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prvá seria ani mňa moc neoslovila (niektoré epizody boli dobré niektoré boli slabšie), ale vydržal som lebo som počul samé dobré renomé naň.
A vyplatilo sa :)
Moje hodnotenie sérii je asi takéto:
1. Dobré, dá sa, ale tento doktor mi moc nesedel.
2. veru lepšie, a výborné dvoj časti. Tennant :thumbsup: A často vtipy že by sa mohol hambiť hocijaký sitcom.
3. ešte lepšie, ešte lepšie, "Don´t even blink!" že áno
4. Seria kde bolo menej vtipu, ale stúpla dramatickosť, a previazanosť častí, zas len :thumbsup:
5. Nový doktor a neskutočná séria, epizody som hltal ako malý chlapec, a skoro po každej som si hovoril, tak toto je top už nemajú čo viac vymyslieť :ikonka19:
6. Seria ktorá mi ukázala ako veľmi som sa mýlil, keď som si myslel že serial už mal svoj top. "I have a mesage, and a question." Boží.
7. nebudem zatial hodnotiť bo som ešte nevidel :(

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun