HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem, ci 39 je vela alebo malo. (Ked tusim jedna relacia v TV stoji 500 kSk). Wintonovsky dokument je trochu specialny pripad.

Bratislavafilm ma tiez obveselil :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jeden diel Paneláku (pre porovnanie) stojí 800 tisíc.

co sa tyka tych slovenskych filmov, nuz.... niektore vyzeraju tak... "originalne" akože mladá nádejná baletka odchadza z rodneho mesta, zrani sa, zalubi sa???, niektore su na tom lepsie, len teraz neviem ktore
ale na jeden dva mozno aj pojdem :lol:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som si az teraz vsimol ten uzasny popis

Citácia:
Fabrika smrti: Mladá krv
Slovenská vyvražďovačka (slasher horror). Psychopatický vrah zmasakruje skupinu mladých turistov v Tatrách. Všetci zomrú.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Fabrika smrti: Mladá krv
Slovenská vyvražďovačka (slasher horror). Psychopatický vrah zmasakruje skupinu mladých turistov v Tatrách. Všetci zomrú.


v tomto pripade aj kompletny obsah filmu :D ..veta "Vsetci zomru" je vrchol filmovych uputavok :)

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz veta "Vrah zmasakruje..." naznacuje, ze to nedopadne dobre pre nikoho ale dobeto "vsetci zomru" mozno indikuje, ze zomrie aj samotny vrah :D aj stab, hlavne scenarista, kameraman a reziser :P

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ja som si az teraz vsimol ten uzasny popis

Citácia:
Fabrika smrti: Mladá krv
Slovenská vyvražďovačka (slasher horror). Psychopatický vrah zmasakruje skupinu mladých turistov v Tatrách. Všetci zomrú.


Toto mi príde ako štýl postovania jedného nemenovaného tvora.

Asi sa teraz zveziem s názorom s vami, ale tiež mám taký - budú to zbytočné sračky. Už len to, že na panelák sa vyhadzuje 800 tisíc ranilo moje srdce. Ale je to tak - u slovákov sú v móde hovadiny ako panelák a desmod.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E´lune napísal:
desmod.

desmod jedine na hitlerove narodeniny

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://lubomirnemes.blog.sme.sk/c/17904 ... ilmov.html
bravurne :ikonka19:

a jeden citat si dovolim zvyraznit
Citácia:
Poznámka: Niektoré zlé jazyky by sa mohli pýtať, koľko filmov som už nakrútil. Tak vopred odpovedám: ani jeden. A myslím si, že to je ľahké? Nie, nemyslím. A cítim sa napriek tomu oprávnený napísať takýto článok? Hm, áno.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kritik nemusi mat za sebou napisane nic, to je velky omyl, ktory sa u nas traduje (je to medzi mojimi kontrakritikami). Tak ako komentator nemusi hrat futbal (divna analogia, ale.)

Som zvedavy, inak aj reziser Zeljenka sa vyjadril, ze tretina ceskych filmov je pozeratelna, tretina odpad a tretina balansuje.

Dufam, ze sa dozijeme aspon takeho mnozstva filmov, aby sme to mohli na tie tretiny rozdelit.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Kritik nemusi mat za sebou napisane nic, to je velky omyl, ktory sa u nas traduje (je to medzi mojimi kontrakritikami). Tak ako komentator nemusi hrat futbal (divna analogia, ale.)

Som zvedavy, inak aj reziser Zeljenka sa vyjadril, ze tretina ceskych filmov je pozeratelna, tretina odpad a tretina balansuje.

Dufam, ze sa dozijeme aspon takeho mnozstva filmov, aby sme to mohli na tie tretiny rozdelit.

Noooooooo...
aby som bol uprimny tak na mna to posobi takto nejako:

mnoho ceskoslovenskych filmov cerpa z komunizmu, ci uz ho paroduje alebo zachytava vazne. ak je vo filme komunizmus je to uzasne kritikovmu oku lahodiace dielko, ktore si zasluzi dobre, ze nie oskara. To ze je to milionkrat otrepana a nezabavna blbost je vedlajsie. Ak si uz niekto dovoli vybocit z tohto radu a pani kritici v tvidovych sakach so zaplatami na laktoch si nemozu honit vtaky nad tym, ze ten film je z komunistickej doby tak to zdrbu ako degradaciu uzasnej c-s kinematografie.

Citácia:
(FABRIKA SMRTI: MLADÁ KRV Slovenská vyvražďovačka (slasher horror). Psychopatický vrah zmasakruje skupinu mladých turistov v Tatrách. Všetci zomrú. Réžia: Gejza Dezorz
Hrajú: Jan Antonín Duchoslav, Táňa Pauhofová, Martin Pyco Rausch, Majo Labuda, Rytmus

aj ked sa im vlastne ani velmi nedivim

dalsia vec je taka, ze vsade hraju ti isti herci, ktori uz fakt nemaju co ponuknut a ich styl humoru ci hrania sa nezmenil uz od dob Marie Terezie (vid Bolek Polivka).
A pri tom by sa dalo tak krasne improvizovat, predstavte si serial po vzore Big bang theory z prostredia MATFYZackych intrakov ci napadity humor stylu Clerks, na ktory staci 1500 korunovy rozpocet. Ale to sa na Slovensku nikdy nestane

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zacnem odzadu: u nas funguje humor na principe zazraku. (Ba co viac, u nas vsetko v kulture/sporte funguje na principe zazraku). Ak sa zjavi niekto dobry, tak jto zazrak. U nas takmer neexistuje podhubie. (Vymrelo. V britskom humore porovnaj s divadlom Footlights, len zoznam vyznacnych clenov hovori za vsetko.) U nas neexistuje industria.

Zo slovenskych filmov som videl maloco a ono toho ani vela nebolo. Tomu argumentu s komunizmom nie celkom rozumiem - vies dat priklady? Ci hovorime o virtualnych filmov, ktore tvidova past kritika poslala do zahuby este pred natocenim? :-)

Uvazujem, ktory novy film na Slovensku bol taky a napada mi, ze skor nez komunizmus ide o nostalgiu. Lebo nostalgia je dobra. Obsluhoval jsem anglickeho krale mal meganavstevnost, lebo nostalgia vyhnala do kin babicky. Pelisky su klasika, lebo nostalgia. (Toto su ceske filmy). Muzika trochu dost cerpala z nostalgie (madarska Omega mi rezonuje doteraz v hlave).

Natocit dobry film zo sucasnosti nie je sranda a treba na to bud gule alebo podhubie alebo zazrak. Nic z toho u nas nie je (zatial).

------------------------------------------------------------------------
Fabrika smrti sa nenatoci.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Fabrika smrti sa nenatoci.


preco? videt redhead prudko sukatelnu pauhofrovu, negra ciganskeho Rytmusa a P y c a (keby to bolo spolu tak neomylna forova cenzura zauraduje) raucha (z jakej riti sveta sa prave tento darmozrac dostal medzi jelitu slovenska WTF??) zdochnut by ma neskutocne potesilo. no mozno rusovlasku by pred tym mohli nejako pototo :))

inak ten blog typek ma trosku TRU :)
a ty alef s teoriou zazraku tiez. i ked by som si dovolil upozornit na celkom podareny humor Radosinskeho naivneho (zas ale dedinske a naivne + obstarozne)
oni ti slovensky komici vedeli preco umreli v mladom veku. pac sa na to neda kukat na ten nas humor Uragan + Drislakoviny

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Radosinske naivne divadlo je tiez zazrak - z nicoho, bez tradicie, jeden clovek, ktoreho energia to cele drzi pohromade. Ale na druhej strane sluzi ako podhubie - vychrlilo Markovica, Hilmerovu atd.

Citácia:
postapokalyptický hororček z prostredia bratislavskej hlavnej stanice o vojne klanu somrákov

Toto by bol film!

V poslednom case mam pocit, ze film, co prinasa atmosferu nejakeho mesta, je sam o sebe celkom dobry (aj keby mal slabsi dej). Samotari (Praha), Gympl (Praha), Nuda v Brne (Liptovsky Mikulas), Praha (Praha), In Brugges (Brugges).


------------
Nenatoci preto, lebo sice by to bolo zaujimave, ale takuto "donebavolajucu blbost" nemozno natocit s takymi elitnymi hercami, na to treba tazky underground.

A vobec mam pocit, ze v nasich zazracnych podmienkach treba cakat na "underground", ktory vylezie a nieco natoci.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
S tym komunizmom som sa nie celkom presne vyjadril (btw. Obsluhoval jsem eng. krale je jediny pozeratelny z nich, ale len zaciatok, koniec je lame) ako skor, ze tie filmy cerpaju z umenia komunizmu. Vesnicko ma strediskova, Slunce, seno, * a su prakticky totozne s modernymi Vratnymi lahvemi a U mne dobry a po prdel inych. Pripadne je natoceny ako autor clanku podotkol moralno-psychlogociky a tazko nezaujimavy snimok, na ktory by bol Jozef Kroner hrdy.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovorte si o komunistickych filmoch co chcete, ale Pelisky su mna ze best of ze best.

Co sa tyka Obsluhoval jsem anglickeho krale, som asi jeden z mala ludi, ktorym sa ten film pacil cely.

A, aj ked som Vratne lahve nevidel, z toho mala co som videl / pocul mi to nepride prave ako film na styl Slunce, seno, co bola relativne jednoducha komedia postavena na situacnom humore, ktora sa od nejakych psychologickych dram drazala tak daleko, ako sa len dalo. Sverakove filmy vseobecne sa podla mna k Sluncu senu prirovnavat nedaju, je to nieco uplne ine. Vesnicka je uz ine kafe (ale to je Sverak, cize tu je podoba uplne jasna).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun