HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Opakovane to uz nieje az take zabavne, prvy krat som to videl uz na SW a toho maleho s drakmi.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vtipne je to v tom ze je to 100 percent pravdive

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vtedy som to necakal ale teraz bolo iba otazkou casu kedy ten prepisany pribeh objavi. Ze ma Avatar pribeh ako Pocahontas sa vedelo dopredu. Naco ste nanho vobec chodili?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som nevedel ze ma pribeh ako pocahontas, a je mi luto ze si to ocakaval , ludia vratane mna to hovorili stale nemusel vyjst ten papier a sorry ten pribeh je identicky uplne

obranujes to ako trinastky twilight, ja nemam problem priznat ze transformery su dobre vyzerajuci brak, preco silou mocou robis z avatara nieco uplne genialne aj ked ide len o pekny render

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemusi ti to byt luto ja netvrdim, ze ten pribeh nieje rovnaky. To je tak ked niekto caka invaziu do Iraku a dostanes Pocahontas lebo nedokaze odsledovat ani 2 minuty traileru.

Will napísal:
Prvykrat som sa pozeral na plne renderovane obrazy bez co len zdania umelosti. Konecne sa v renderovanych scenach kamera hybe bez obmedzeni a nikde sa neklame naznacovanim a skracovanim. Vsetko je ukazane na plne gule ako keby to boli sceny so zivymi hercami na lokacii.
Pribeh je sice klise ale je to skvelo premyslene klise. Odsypa, nikde sa zbytocne nedrzuje a aj do otrepanych tem vnasa novy vietor.


Neviem kde tu medzi priamo alebo medzi riadkami citas moju obhajobu geniality. Priznat si, ze je nieco dobre vyzerajuci brak je jedna vec ale rovnako ma unavovalo bashovanie do Transformerov pri ktorych ludia rovnako silou mocou hladali co najvacsiu kravinu az sa im darilo byt debilnejsimi nez samotny film.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mna irituje, ked je film vynasany reklamou alebo niecim inym do vacsich vysav nez sam je. Avatar je presne odtialto.

Citácia:
Prvykrat som sa pozeral na plne renderovane obrazy bez co len zdania umelosti. Konecne sa v renderovanych scenach kamera hybe bez obmedzeni a nikde sa neklame naznacovanim a skracovanim. Vsetko je ukazane na plne gule ako keby to boli sceny so zivymi hercami na lokacii.

S tymto uplne suhlasim, jednoducho by som sa musel velmi sustredit, ak nie si to pustit este raz po frejmiku, aby som zistil, ze co bol render a co bolo realne -- resp. nemal som pocit, ze "ach boze, aspon mohli lepsie vyrenderovat". Konzistencia vizualu bola v tomto ohlade super.

Ale u mna z hladiska zazitku teda, uhm, ano, ok, pekne.

Ten film drzi pohromade hype, co sa generuje sam -- na jednej strane reklama a na druhej flejmy, ale ked flejmy opadnu, ostane po tom len nic. V podstate to vystihuje nazor o Titanicu, ktory v casoch vyjdenia videli vsetci vratane babiciek, a teraz sa nan len prijemne spomina. (Asi preto, ze to bol uveritelnejsi a romantickejsi pribeh.) Technologicky breakthrough casom prejde a ostane len ta story, pripadne jej parodie.

Na druhej strane, Avatar zrejme nauci ludi chodit na 3D filmy a uz teraz je jasne, ze Narod je ochotny dat 200 ex-korun za listok do kina. (Bocna linia: tusim aj zarobky su take obrovske, lebo si dvaja divaci 3D Avatara zaplatia bezmala troch divakov beznych filmov)

Holmes, ktory ma tiez hypove tendencie, bol robeny ako cisty popcornak, a tam mu je zrejme dobre (hoci je to tiez z celade view-and-forget), ale na druhej strane z neho nik nerobi filmovu udalost tisicrocia.

Rozdiel si staci predstavit v prostom: keby to robilo nejake fan 3D studio ako stylovy render, co by sa s tym stalo?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Rozdiel si staci predstavit v prostom: keby to robilo nejake fan 3D studio ako stylovy render, co by sa s tym stalo?


Odpoved je jednoducha, nic pretoze ziadne fan studio nic taketo nespravi. Tu naozaj prebehla revolucia a viacero reziserov udavajucich ton (Speilberg, Jackson, DelTorro) chodili na plac a pozerali sa. Po technologickej stranke tu naozaj este nic take nebolo z filmarskej ani producknej stranky. V tomto to je filmova udalost rovnako nou boli Jursky Park, Matrix, Pan Prstenov a pod.

Holmes je normalna akcaren tocena na normalnu kameru :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
chodili na plac

Na plač? ;.)

Hej, z technologickeho hladiska uplne suhlasim.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vcera som to videl v 3D.

Viac menej zdielam Corvusov nazor, 3D bol cisty gimmick, viac by som to uz v 3D vidiet nechcel, ani by som za to uz nebol ochotny dat take sialene peniaze.

Film samotny bol "pekny", ale chybala mu dusa, nezanechal vo mne absolutne ziaden pocit, co ma celkom mrzi.

Celkovo to povazujem za vyhodene peniaze.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
detto.
Vizuálne pár krásnych záberov, to áno - som sa vytešila z pár fosforeskujúcich záberov divno-sfarbeného lesa, ale to bolo tak všetko.
Osobne mi to prišlo ako keby najprv spravili hru a potom sa k tomu snažili dotočiť film...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne tento film pripadá viac fantasy než sci-fi. Taká fantasy planéta.
Ale tie oči! Ale tie ksichty! Z ktorého chrobáka brali námet?
Na to, že to "je" sci-fi sú samopali oničom a vesmírne lode a vrtulníky zastaralé. Mám tušenie, že už dnes má armáda lepšie stroje.

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eruner> Ma a nema... klasicka armada totiz stale vyuziva osvedcene zbrane, tie nove zalozene na mimozemskych technologiach su zatial nasadene iba v jednotkach podliehajucich programu Hviezdna brana.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vraj Pocahontas a Irak pche, nevzdelanci! Vsetko vykrada tu jedinu povodnu kulturu...

Citácia:
Množstvo oponentov holywoodského veľkofilmu Avatar rozšírili i členovia organizácie zvanej Petrohradskí komunisti, ktorí vyzvali na vydanie medzinárodného zatykača na režiséra filmu Avatar Jamesa Camerona. Dôvodom je podľa nich "elementárna krádež sovietskeho intelektuálneho vlastníctva", ktorého sa Cameron natočením svojho úspešného filmu dopustil.


http://spravy.pravda.sk/avatar-je-vraj-obycajnou-kradezou-sovietskeho-dusevneho-vlastnictva-1kl-/sk_svet.asp?c=A100113_081054_sk_svet_p12

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
komunisti sa ohanaju dusevnym vlastnictvom? ale hybaj, ten svet kam speje uz :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stierlitz si po návrate z exotického pavilónu berlínskej botanickej záhrady zavesil na vešiak modrý overal.

Následne mu ho niekto nehanebne ukradol.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun