HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chvilu to vyzeralo rozne, potom prisiel prvy teaser a 15 minut v kine (ktore som nevidel) a reakcie sa miesali. Teaser vraj onicom, 15 minut v kine bomba. Mne sa teaser pacil ale prisiel mi jemne rozhadzany.

A potom prisiel trailer :)
http://film.moviezone.cz/avatar/trailery/

Poctive trailerove remeslo v ktorom pribeh dostava rozmer, charaktery sa predstavuju a od druhej polovice caka akcna smrst prorokujuca navrat majstra :) film vyzera jednoducho uzasne a pri sledovani kompletne renderovanych scen clovek zabuda, ze to naozaj iba vytvorili pocitace.


P.S.: objavili sa samozrejme keci, ze Na'vi vyzeraju ako Jar Jar. Ano da sa to vyhlasit ak je niekto uplne slepy.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej tiež som videl rôzne názory, ale to je skôr tým, že tak dlho všetko tajili a potom ľudia neviem čo čakali

Ale vyzerá to skvelo :)

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to vyzera skvelo. normalne sa na to tesim :)

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
príbeh je taká americká patetická kravina že až ;)
najlepšia je tá časť ako chudák americký odvážný a udatný vojak zrazu zistí, že tí zlí veľkí bubáci američania vlastne prišli urobiť chudákom domorodým obyvateľom niečo zlé a zobrať im potom aj JEHO zem

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je zle, ked sa do bojofky snazia dat moralne poucenie v ramci sucastnej moralky sucastnej mainstream kultury. to suckuje. preto sa bojim pripadneho spracovania WH40K do filmu.. to bude teprf sux
ak to nebude militantne, fasisticke, nabozne a krute a krvave, tak to nebude dobre scifi :D

ad avatar: divne to vyzera

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera> Vpad jednej kultury do druhej je naozaj iba severo americke klise? A naozaj su tam vsetci vojaci iba americania? :ikonka26:

Warrior> Na tom pribehu vidim malo sucastneho ale nikto nikdy nepovedal, ze Avatar bude mat revolucne novy pribeh :)
Filmovy WH je uz uplne ina tema...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
z toho o som pochopil je tam zase raz prerod hlavneho protagonistu kriplika na uvedomeleho modreho elfa. au, brain hurts.

to bude dobre jedine ak to bude mat krvavy a smutny koniec.

Will napísal:
Warrior> Na tom pribehu vidim malo sucastneho ale nikto nikdy nepovedal, ze Avatar bude mat revolucne novy pribeh :)

paralela s invaziou do Iraku for oil?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze ten film je vo vyrobe tak + - 10 rokov odkedy Cameron natocil svoj posledny film, pochybujem o paralele s Irakom. Skor tam vidim Tanec s Vlkmi.
Rovnako ako Lucas, Cameron si musel nejaku dobu pockat az triky dospeju.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kokos bavi vas to vsade hladat paralely? :roll:
imo hej zapletka nic originalne... napr. aj posledny samurai mal hrdinu ktory prebehol na opacnu stranu etc... ale Irak? lol wut? :lol: kazdy film (kniha,hra,etc..), kde velky zly stat (TM) zabera uzemie kvoli nerastnemu bohatstvu (etc..) musi byt Irak a ropa?

aj tak v tom filme pojde o efekty a o to 3D a ne o pribeh :P

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
aj tak v tom filme pojde o efekty a o to 3D a ne o pribeh :P

toto je skoda.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
Wolf napísal:
aj tak v tom filme pojde o efekty a o to 3D a ne o pribeh :P

toto je skoda.


Ale prosím vás sak je to od tvorcu Titanicu, ten by aj z Mamky Pôstkovej spravil epický príbeh (postavený na efektoch :) )

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
kokos bavi vas to vsade hladat paralely? :roll:
imo hej zapletka nic originalne... napr. aj posledny samurai mal hrdinu ktory prebehol na opacnu stranu etc... ale Irak? lol wut? :lol: kazdy film (kniha,hra,etc..), kde velky zly stat (TM) zabera uzemie kvoli nerastnemu bohatstvu (etc..) musi byt Irak a ropa?

aj tak v tom filme pojde o efekty a o to 3D a ne o pribeh :P


Second that. Uz je to unavujuce vidiet v kazdom filme ropu a Iraque. Trosku praranoja a hlavne deturence nezabudajte na Afganistan a Blizky Vychod v rokoch 70tych. Alebo tam su hrdinski sovietsky vojaci (nasi osloboditelia ako nas 40 rokov ucili) a nie zli americky bubaci a je to ok? Korea anyone?

To slo IQ tak rapidne dolu od invazie do Iraku?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
Wolf napísal:
aj tak v tom filme pojde o efekty a o to 3D a ne o pribeh :P

toto je skoda.


Nieje. Avatar si zaumienil vykonat technicku revoluciu a ovela viac som zvedavy ci sa to podari, nez ci ponukne za kazdu cenu originalny pribeh. Ako keby sa to v dnesnej dobe vobec dalo. Napriek tomu James Cameron dokaze aj do takeho obycajneho boja s Votrelcami vniest nevidanu sviezost a spravit film kultovym.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz zhliadol som to, dokonca 3D. Mozem povedat ze som dostal to co som cakal a nic viac nic menej. Co sa tyka 3D, je to take "kvazi 3D" - ziadne uhybanie divakov letiacim raketam nebude, maximalne nejaka ta hlbka obrazu. Keby to nebolo tak drahe (teda predpokladam ze je) tak by som takym sposobom prijal vsetky filmy a za normalnu cenu - pride mi to ako logicky vyvoj filmu po vizualnej stranke (ten film je s tym proste krajsi, ale neni to zas nic uzasne). Toto vsetko vsak asi viete ak ste uz boli na nejakom 3D filme.

Co sa tyka Avatara:
dej: klise klise klise svetielka klise laska vybuchy klise klise vybuchy klise laska
a dalej:
Spoiler! :
Ja by som nahodou celkom prijal, keby to ludia vyhrali. Ved to by bolo celkom pekne zakoncenie na styl "ked ide o prachy, ludia dojdu a znicia vsetko co je pekne alebo tomu nerozumeju". Ved kludne tam moze byt ten zaverecny krieg, akurat by som vypustil tu hlupu pasaz kedy Eywa ci ako sa uz volala zoslala vsetky ftaky a psy na nich - bez toho by modri dostali na drzku a bomby by spokojne vyhladili ich zvysok. Tak si predstavujem boj techniky proti sipom a vtakom. A pokial niekto chce romantiku a lepkavost, o to viac by boli hrdinskejsie tie posledne suboje a hlavni protagonisti si kludne mozu zomret v naruci, mne je jedno, podstatne je ze tazobny stroj zvalcuje kladivohlavce a odchod z izby :).

Ale hej, potom by sa zas spekulovalo o moralnych odkazoch a paralelach s irakom ci indianmi.

Inac mi to prislo take trochu divne - to na zakladni nevedia zmontovat jednu raketu co odpali strom? Ci uz ten velky alebo ten strom dusi potom. Ved jasne, magneticke polia a neviem co, tak ci tak by hadam nebol taky problem nasmerovat tam daku raketku ci?
Cela planeta je pokryta 100metrovymi stromami a obyvana samymi krvilacnymi potvorami a oni si to supu s marinakmi peso cez les? To vobec neratali s tym ze sa mozu zjavit nejake potvory silnejsie ako Na'vi? :)
A dalej, miesto tolkych vrtulnikov hadam staci jeden bombarder ktory leti tak vysoko ze k nemu vtaky nedoletia, nie?
Ja neviem, sak iste by sa na vsetky tieto otazky dali najst nejake vysvetlenia v podobe fyzikalnych zvlastnosti Pandory a neviem co, ale aj tak som mal obcas pocit ze uz v sucasnosti su u nas na Zemi sofistikovanejsie sposoby nicenia osad divochov :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Co sa tyka Avatara:
dej: klise klise klise svetielka klise laska vybuchy klise klise vybuchy klise laska


ok to mi osobne staci.
myslim, ze mozem avatara osrat :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun