HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moje oko uvidelo, a zaplakalo.

To, ze z originalneho franchisu ostalo len 17. storocie, a klobuk, nevadi.

Vizualy este este ujdu, Purefoy vyzera v klobuku drsne, lenze pod klobukom je prazdne a hlupe poleno. Drsna clapkanica, nonstop prsanie / snezenie / hmla / modry filter tiez ujdu, v podstate sa ani nic ine neda cakat a koniec-koncov je to prijemne.

Vsetko ostatne je priamociare genericke D&D fantasy, akurat, ze dedincania maju na sebe modernejsie haby a Solomon Kane nema kozene brnenie, ale zmieneny klobuk. Priamociaro genericky vyzera scenar, ktory je takpovediac doplatany, Kanea zenie dopredu len jedna unesena dedincanka, co mi v porovnani s jeho zatratenou dusou prislo ako dost WTF, ze sa ju vydal zachranovat, klise na klise na klise, o Crucifiction Party scene nehovorim, lebo to bolo nieco nesmierne a finalny suboj mi prisiel ako vrchol komedie na urovni noveho Suboja Titanov (ti, ktori videli prichod a odchod Krakena, vedia).

Ono predloha tiez nie je ktovieco, ale aspon by som cakal, ze sme sa posunuli o sto rokov dopredu oproti nej a teda nemusime to bezbreho kopirovat.

Celkovo to posobi dojmom strasneho B hodneho vecernych filmov na TV JOJ.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad predloha nieje ktoveco:
no neviem, nejdem nejako vyzdvihovat sword & sorcery howardovskeho typu (i ked je to top daneho zanru) ale napr ked si clovek spomenie na conana barbara :) the movie
tam je tiez predloha len S&S a vytrieskali z toho maximum + ten grek

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja uplne suhlasim, minimalne ked uz porovnam so Sherlockom Holmesom, ktory bol tiez popcorn, ale scenar bol dost dostojny, hrdina charizmaticky, doktor "Docolomansky" Watson tiez.

Toto strasne trpelo na tom, ze sa to nechcelo a ani nemohlo vymanit z Bckoveho filmu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Toto strasne trpelo na tom, ze sa to nechcelo a ani nemohlo vymanit z Bckoveho filmu.


oh, quite the contrary, keby sa ten film snazil byt nieco ine ako Sword and Sorcery bcko dopadlo by to ohodne horsie... staci solomona porovnat s takym van helsingom napr ktory sa o to snazil a ako dopadol (hint - hrozne spatne)
prave minimalistickost a priamociarost sa mi na solomonovi pacila.. nejdem ten film samozrejme nejak vychvalovat teraz ale uzil som si ho... ci si ho pozrem znova to vsak uz neviem.. asi niekedy hej, ale zatial som nemal to nutkanie

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Videl som, trpel som. Pri scéne s krížom som neveriacky pozeral WTF.

Ja mám Howarda vcelku rád, zo Solomona Kanea som ale prečítal iba 4 poviedky. Ale tento film mi prišiel, že je totálne odlišný od ich komornej atmosféry, a hlavne ma zarazilo, ako dlho sa ten film rozbiehal (oproti vždy svižnému Howardovi), a koľko času sa venovalo emo stavom a rozboru duševného rozpoloženia hlavného hrdinu (opravte ma, ale zase totálne iné ako jeho poviedky). Keď na záver prišiel boss z WoWka (a odišiel ako keby niekto do konzoly napísal cheat), tak to bolo už úplne...

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun