HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vytah
Spoiler! :
Odpalil naloze ktore pohli vytahom a ten buchol o stenu co bol ekvivalent "kicku" ktory mali povodne naplanovany, teda prepadnutie cez strop.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako nemilovníčka (nielen) americkej (nielen) akčnej produkcie ani DiCapria vravím, že to bolo mega.
Vizuálne (ľúbim nízkorozpočtové efekty na štýl Doctora Who, avšak toto.. :ikonka09: s možnou výnimkou momentu, keď som čakala, že Arthurovi v prestrihu pribudnú dlhé vlasy, erárne pyžamo a trhaná chôdza po štyroch), zvukom, prehľadnosťou "vrstiev", obsadením...

Bolo pár ,,to prečo" momentov, ku ktorým by som potrebovala opätovné pozretie a kalkulačku; z vecí, ktoré mi sfleku prekážali:

- Koniec. 2 h 20 prakticky bez zbytočnej sekundy a potom tamto :( nejaké ukončenie sa zrejme očakávalo, ale toto bolo meh. S výnimkou úplne poslednej scény, v tomto duchu sa končili všetky poviedky v modrozelených sci-fi výberoch z padesátých let.

- Najčastejšou vetou v scenári bolo zrejme "xy blows stuff up"

- Samotný počiatok nebol až tak epic, ako by sa dalo čakať.

Spoiler! :
- Dodávka padala konštantnou rýchlosťou.


- Saitovi desný akcent ponechali, Parížania boli native speakers.

Spoiler! :
- Ariadne neskončila s hlavným hrdinom. Niežeby vadilo, ale načo tam potom bola?!

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze uz niekolko ludi sa pytalo naco bola vo filme postava Ariadne - jednoducho nato aby mali cez koho vysvetlit publiku princip celeho toho fungovania v snoch - ked jej ukazuju co a ako, vysvetluju pravidla, etc... (plus some bullshit o tom ako prehovara Doma aby nerobil debiliny :D)

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
myslim ze uz niekolko ludi sa pytalo naco bola vo filme postava Ariadne - jednoducho nato aby mali cez koho vysvetlit publiku princip celeho toho fungovania v snoch - ked jej ukazuju co a ako, vysvetluju pravidla, etc... (plus some bullshit o tom ako prehovara Doma aby nerobil debiliny :D)


Ja som si myslel ze preto, aby tam bola aspon dajaka zena :-) Mna na nej stvalo, ze to bola strasne jednoucelova postava, o to viac, ze viedla dialogy stylom "uhm", "ok", "why?".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj keby Ellen Page nepovedala ani slovo a len sa škerila občas do kamery, skákal by som odradosti :)

ad film: neviem, ale film, ktorý ma prinúti poslednú polhodinu len z času načas zavrieť otvorenú papuľu je skvelým filmom !

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nedávno som to videl v Špalíčku, celkom zaujímavý film, aj keď po čase som sa trochu začal strácať. A hej, Ariadne (či na?) mala asi tú úlohu jak bolo spomínané,aj keď dačo bude aj jayovej vete.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dpc, ked sa ludia stracaju v priamociarom a polopatistickom Inception tak to uz nic zlozitejsie ako Pocahontas v kinach neuvidime... :(

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak to ber, niekedy proste aj jednoduchý film "nesadne".


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pri tom ako byva Inception oznacovany za prevratny sa zacinam bat :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja si myslím že nie je "strácať sa" ako "strácať sa". Ak som sa v niečom stratil, tak v tom, že film nemal celkom vychytaný ten snový systém zo všetkými pravidlami a obmedzeniami (viď debatu na začiatku tohto threadu). Ak sa však človek nechá proste viesť dejom a nebude sa v niečom šprtať každú štvrtú minútu ("počkať! ako to, že toto je možné?") tak sa nemá kde stratiť. môj názor

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja neviem ja sa v deji sprtam az po zavercnych titulkoch, pocas deja sa este moze vselico vysvetlit.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jay napísal:
ja si myslím že nie je "strácať sa" ako "strácať sa". Ak som sa v niečom stratil, tak v tom, že film nemal celkom vychytaný ten snový systém zo všetkými pravidlami a obmedzeniami (viď debatu na začiatku tohto threadu). Ak sa však človek nechá proste viesť dejom a nebude sa v niečom šprtať každú štvrtú minútu ("počkať! ako to, že toto je možné?") tak sa nemá kde stratiť. môj názor

celkom presne si to vyjadril. Len čo, keď sa snažím byť hňeď múdry a mám šprtavú náladu? :D Trebárs u takého Tarkovského sa mi to ešte nestalo a to je iná liga, ale možno to práve tým bude. (uznávam, pliesť sem Tarkovského je asi dosť odveci nápad)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako som pisal vyssie, tam sa ziada urobit suspension of disbelief a nezacat do toho vrtat... ale to je rovnake, ako keby niekto zacal pichat do Matrixu. Co sa tyka dier v scenari, lubovolny iny multiplexovy film ich ma za pat ton a nikomu to nevadi... a akonahle je scenar komplexnejsi, zbehnu sa hnidopichovia a zacnu do toho vrtat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som to dnes videl a celkom sa mi to páčilo.
Bol som trochu sklamaný lebo som mal oveľa väčšie očakávania (braindamage tretieho stupňa minimálne). Celý čas som sledoval každý detail, každý časový interval a ono to nejako ani nebolo potrebné. :( Z hľadiská brainfucku na mňa oveľa viac zapôsobil Fight Club, alebo 6th Sense. Tu mi úplne chýbala tá WTF pointa a celý dej bol vlastne dosť priamočiari. To ale neznamená, že bol zlý. Premisa aj prevedenie sa mi páčili, len to bol proste iný film, než aký som čakal (a ku koncu bol už aj dosť nudný).

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun