HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Socialna siet

U nas jemne prehypovany film o Facebooku... ktory ale nie je o Facebooku, ale o zakladatelovi Zuckerbergovi, ktory je tu skor Fuckerberg a jeho vyvoji. Nonfiction predloha znamenala a samotna neakcna tema znamenala, ze scenarista sa musel vehementne snazit, aby z temy, kde nie ani akcia, ani vztahy so zenami, dokazali vytrieskat film, ktory nie je dokument a zaroven nie je az taka ultimatna nuda, ako by sa to zdalo na prvy pohlad. Plocha dejova linia (prakticky citanie zivotopisu) je celkom kreativne ozvlastnena obcasnymi prestrihmi do vypocuvacej fazy.

Hlavny predstavitel hra dobre, hoci jeho herecky vykon spociva v konstatnom pohrdavom vyraze tvare. Zuckerberg je totiz prakticky egoista a nerd (so vsetkymi negativami), ktory ide za svojim cielom... akurat, ze vdaka napadu a realizacii ma od istej chvile tolko prachov, ze si ho nemoze nik dovolit ignorovat.

To je mozno pozoruhodnost z hladiska temy. Velmi dlho platilo, ze kockaci boli vykreslovani ako tazke psychiatricke pripady, ktore sa nedali zobrazit inak ako cista tragedia. Az od cias IT Crowdu sa tento pohlad zmenil (citlive bytosti, ktore ziju sice vo vlastnom svete, ale maju i svoje pozitiva) a Socialna siet to istym sposobom vracia spat do povodnej reality, a do jemnej depresie z toho, ze akonahle sa spoji genialny mozog so s nulovymi socialnymi skillmi, tonou penazi a mocou, tak to moze byt dost zle.

Socialna siet mohla byt remeselne ovela horsia, niektore pasaze ma nudili (paradoxne najviac prave tie technicke, kde chrlili zo seba zaplavy slangu a to uplne zbytocne), ale napodiv to celkom uslo. Akurat netreba cakat to, co tvrdi reklama.

A pozitivne plus si zasluzi Justin Timberlake za jeho cudujsasvete, vykon...a netradicny elektrosoundtrack.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to lubilo.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekny film. Na to ze som o Markovi Zuckerbergovi nic nevedela tak ma film celkom obohatil. :)


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no otazka je len ze nakolko sa tomu filmu da verit...teda take tie hlavne fakty, ze kto kedy koho oklamal a zazaloval, to si clovek moze kuknut aj na wiki, ale samotne charaktery postav asi nemame moznost porovnat s realitou
aj ked sa velice chvalili tym ako to bude objektivne :) Tak mozno ze je zuckerberg objektivne neprijemny nerd skoro bez emocii

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aha, k teme
http://www.sme.sk/c/5685273/zalozil-fac ... ernet.html

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ach nakonci to "Preco je lepsi ako Wikileaks" mi spravilo monokel....

Citácia:
Lev Grossman z TIME však tvrdí, že režisér David Fincher zobrazil šéfa Facebooku úplne iného, aký je v skutočnosti. Zuckerberg podľa neho nechce na seba pútať pozornosť, nie je arogantný a už vôbec sa nebráni spoločnosti. Nejde mu ani o peniaze...

Toto nechapem. Imo okrem toho, ze bol vo filme arogantny, tak sa mi nezdalo ze by tam chcel na seba uputat pozornost, branil sa spolocnosti a islo mu o peniaze....teda aspon nazaciatku nie (myslim tie peniaze :) ) Uputat na seba pozornost a branit sa spolocnosti nie je tak trochu...protiklad?

A inak on sam niekde povedal, ze sa cudoval, ze jedina 100% pravdiva vec v tom filme, bolo oblecenie co mal na sebe. :D

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kazdopadne, film valcuje kritikov, vacsina asociacii ho vyhlasila za film roka... hm hm
zeby som si ho pozrela konecne??

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čo bolo cieľom tohto filmu?

prilákať nových ľudí na fb, spraviť pozitívny advertisement alebo naopak ľudí odlákať?

lebo ja mám po zhliadnutí chúťky vymazať si account (neviem to ale presne zdôvodniť)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
kazdopadne, film valcuje kritikov, vacsina asociacii ho vyhlasila za film roka... hm hm
zeby som si ho pozrela konecne??


mne sa pacila Americka asociacia filmovych kritikov, ktora ocividne vyhlasi za film roka taky film, ktory je v masovych kinach a distribucii, ale vymyka sa niecim z klasickeho rozpravania / tem, resp. je najviac ,,wannabe artovy" z blokbastrov.

Citácia:
prilákať nových ľudí na fb, spraviť pozitívny advertisement alebo naopak ľudí odlákať?

asi zarobit na vlne, co ine? :-)

advertisement na FB tam bol minimalny, ani negativny, ani pozitivny, to bolo skor o tom cloveku.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun