HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Furca Film a Gorila.sk chceli natacat Fabriku smrti s Rytmusom. Vyustilo to v Devinsky masaker.

Devinsky masaker je v kine vdaka mudremu PR. V principe ide o chce ist o hrany dokument, priblizne v duchu Najvacsich tragedii Slovenska, ale o co ide realne? Prakticky o sfilmovany pisany clanok, kde rozpravac cita text a svedkovia vypovedaju o osobnych zazitkoch a skusenostiach. Svedkovia su pozitivom, podarilo sa ich ziskat dost (babicku, ktoru vyhnal, dochodcu, cez ktoreho strielal) a tu i tam sa mozno dozvediet nieco, co inde nebolo. Text je citany, a zial, miestami hranici s parodiou (ked Marian Slovak deklamuje vety, ktore su take pateticke, ze az).

Bonusovkou hrana rekonstrukcia, teda ehm zabery na Harmana. Hoci to ma ozivit klasicky styl ,,fotka Harmana zamladi, prestrih na video Harmana zamladi, prestrih na vypoved dochodkyne", vysledok je tragicko komicky. Posobi to totiz sposobom, ako keby si tvorcovia chceli natocit akcnu scenu a zvysok filmu je len seriozna obalka.

Jadro, teda scena samotneho shootoutu sa totiz prepne do rezimu CounterStrike, s hudbou a la CounterStrike, kde naboje padaju na zem v slow-motion, obyvatelia bytu v classic-motion (s hrdostou mooka v tureckych Star Wars). Samozrejme, kecupy a maliny sa valia (hoci dramaticky radiator raz pouzijem vo filme).

Nastastie, tych 55 minut je presne akurat.

DM nevie presne co chce byt a kino mu realne presne vyhovuje. Keby ho vysielali na STV1, tak sa pri troche stastia dostane do prime-timu, ale nadavok naroda by bola kopa. V kine si ho takto nik nevsimne :-) Strukturou a inovaciou vsak patri presne do televizie, dokumentarnym prevedenim medzi nekreativne dokumenty, a epickym shootoutom medzi dokazy, ze dnes uz si film naozaj moze natocit kazdy.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako to bolo s (ne)objektivnostou? Tie teasere boli pomerne otvorene


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Furca Film a Gorila.sk chceli natacat Fabriku smrti s Rytmusom. Vyustilo to v Devinsky masaker.


pozor, nezamienat, ten film je stale v stadiu produkcie, respektive zhanaju prachy zo zahranicia :)

co sa tyka tej objektivnosti... su tam aj take nazory aj take, zalezi od cloveka, ktory sedel pred kamerou.
zo scenara, ktory mr slovak cita, je vsak myslim dost citit, co si tvorcovia myslia o danom mr harmanovi
aj ked sa vyjadruju o tom, ze aki objektivni chceli byt, nechceli vyjadrovat vlsatny nazor, ma to byt len "balicek faktov" (by Gejza Dezorz) a podobne, slova ako sialenec a neviemco do objektivneho vyjadrenia nepatria.

inak, co sa tyka toho "zatraktivnenia" pomocou hranych scen, ... danozaj by sa to zaobislo aj bez toho, ale tak prilakat divaka treba, ze ano. i ked neviem akeho divaka.

co sa tyka reziserov/scenaristov, su to poriadni uletenci, by som povedala a miestami som mala pocit, akoby si z toho filmu robili aj srandu.

ale ako sa vyjadril jeden z nich, uvolnite sa, nesmiete brat vsetko tak vazne, proste vznikol novy film a hotovo a spisiak je pohodovy tipek

kazdopadne, neviem, naozaj neviem, kto by na to dobrovolne siel s tym, ze ooo, nieco nove zaujimave, podme do kina, ja kebyze nemusim ist, nejdem, ale radiator spominany alefom je fenomenalny. rovnako ako zasnene pohlady obeti pri cesani vlasov maleho jozka, ehm ehm.

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neobjektivnostou voci komu?

Ten dokument nemal stanovisko, bol popisny. Na cisto dokumentarnej urovni sa snazili nerobit z neho bestialneho vraha, co bolo podoprete mnohymi vypovedami svedkov. Rovnako nic neanalyzovali, len nechali svedkov rozpravat, narratora spajat tymi patetickymi preslovmi ten popis a prestrihali. Z hladiska faktov tam bolo temer vsetko zname. (Okrem faktu, ked strielal cez dochodcu). Keby to bol clanok v novinach, tak je to kvalitny sumarizacny clanok. Vo filme je to ale nic inovativne.

Na urovni tej hranej pasaze to uz ale dostavalo na frak, ale to preto, ze to bolo CSko (= pome si natocit akcnak) a trochu sa to bilo.

Jediny, kto mohol objasnit svetlo, bol Spisiak, ale ten tam nadvakrat strasne mlzil tak, ze bud nevedel, alebo nechcel povedat. Keby bola online tlacovka a povedal, ze ,,neviem, ci to bolo zanesene do spisu", a povedal to dokonca dvakrat, tak OK. Ale vo filme, kde nema problem si informacie dohladat, to posobilo divne, resp. otvorene tak, ze sa nechce vyjadrovat.

Hej, zasnene Jozkove pohlady boli teda riadne komicke.

Citácia:
co sa tyka reziserov/scenaristov, su to poriadni uletenci, by som povedala a miestami som mala pocit, akoby si z toho filmu robili aj srandu.

Cestou do mesta sa mi poskladali fakty, lebo vo stvrtok som videl Dezorzovo lutkove divadlo.

Oni su ta ista banda, co na mna posobi ako v rezime punkovo-teenagerskej veselosti. Problem je tam, ze bud treba mat racionalnu kostru / myslienku a ponat to seriozne (co nie je vobec lahke) alebo to spravit ako cisty ulet: kde hra CSkova hudba nonstop a krv tecie amaterskym sposobom nonstop, juj, divakov by prislo rovnako, ale plesania by bolo o to viac. Ked sa snazime urobit dokument a nejde nam to, tak tie ciastkove ulety to mozu zamaskovat, ale aj posunut do roviny ,,no, ok, dobry napad, dobre rendery, ale inak chlapi fakt nic moc"

Citácia:
ale ako sa vyjadril jeden z nich, uvolnite sa, nesmiete brat vsetko tak vazne, proste vznikol novy film a hotovo a spisiak je pohodovy tipek

Toto celkom nemam rad, ked niekto ospravedlnuje nedostatky stylom ,,uvolnite sa", to je skoro na urovni I did it for teh lulz.

---
Toto sa myslim presne stalo tu, ze dokument by to bol na urovni STV, ale dokumentarne ladeneho cloveka tie akcne sceny nevelmi fascinuju (najma nie ked mame v kinach klenoty ako Hranica, ci Ako sa varili dejiny) a akcne ladeneho cloveka ta dokumentarna rovina uspi.

Citácia:
pozor, nezamienat, ten film je stale v stadiu produkcie,

Aha, my bad :-) Ale to sa niekedy dokonci?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslela som to tak ako som napisala.
v dokumentarnych castiach boli objektivni, popisni, nekomentovali atd, ale v scenari, ktorý slovak cital a ktorí majú na svedomí stále iba páleník s gejzom, mi to neprišlo až také košér.

a strasne ale strasne mi nesadlo to spracovanie, teda tie hrane pasaze, prislo mi to tam ako past na oko.

oni nemali v umysle prinasat nejake nove informacie. nerobili investigativu ani nic podobne. myslim, ze v tom mali jasno od zaciatku. proste zozbierat informacie, utriedit ich a ponuknut vysledny produkt. otazka je komu.

mne nie je celkom jasne, naco ten film vobec vznikol.

inak, ten spisiak vo filme bol uzasny, cela sala novinarov sa na nom dobrosrdecne bavila :D

oh, lutkove divadlo, chcela by som nejake predstavenie vidiet, :D

tym svojim vyjadrenim o uvolneni sa neobhajoval nedostatky, myslim ze to bola reakcia na nieco ine,. jaj uz viem, na to ze preco sa to vola devinsky masaker ked to s devinom nema nic spolocne.

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono asi ani im nie je jasne, preco to vzniklo :-) Ale kopa chyb imho bola preto, ze to vzniklo strasne narychlo.

Spisiak napr. mi prisiel strasne vysraty alebo vytremovany, neviem preco.

A keby sa to volalo Devinskonovovesky masaker, tak treba dva billboardy na nazov :D

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nazov bol podla medii . uz ked to slo "v priamom prenose" tak sa o tom pisalo ako o devinskom masakri, tak sa ponechal ten nazov.

ale tak spisiak je spisiak. co ine mohol povedat, nez co povedal? ao inak mohol vyzniet? otazne je, preco to tam dali...

"Už počas tvorby filmu sme mali pocit, že tú tému je dobré spracovať čím skôr. Tie emócie sú ešte veľmi živé a o to autentickejšie sú potom tie výpovede ľudí, ktorí tam sú,".... slova producenta. asi tak, preco to vzniklo tak skoro.

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, s emociami je to pravda, lebo keby to vyslo o rok neskor, tak je to uz take... vyvetrane.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prestávam ľutovať že som odmietla pozvanie na premiéru...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si nemyslim, ze je co lutovat. Tento film je prilis malo zly na to, aby to bolo komicke :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v tom prípade ľutujem len že som nebola na popremérovej akcii:)

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mna najviac rozosmali dramaticke teasere v radiach

_________________
Blep


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a videl si tie, co bezali na jojke? :lol:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To uz je u nas tradicia, ze trailer je hyperakcny a realita inde :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teaser v radiach ako keby hovoril o kennedy conspiracy a nie devinskej. Tele nepozeram, nevidel som

_________________
Blep


Naposledy upravil Ozzy dňa So. 26. Feb 2011, 11:50, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun