HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 199 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najprv 2D a potom 3D

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stalo ma to dva Ibalginy, ale videl som to v 3D.

Moja najvacsia vytka nema vlastne nic spolocne so samotnym filmom, ale skor s kinom, v ktorom som to videl. Na 3D som isiel len preto, ze som bol zvedavy na 48 fps a ak toto bolo 48 fps, tak zjem kefu. Obraz bol pri pohybe trhany a rozmazany, co v kombinacii s tym prekliatym 3D, ktore ja vidim rozmazane same od seba, znamenalo, ze som pri dynamickejsich scenach vobec nevidel, co sa deje a neskor som uz zatvaral oci.

Ak ale toto preskocim (co nie je lahke, lebo mi to dost pokazilo cely film), co ostane?

Zacnem zlym: Jackson brutalne vykrada sam seba, pri niektorych scenach mozno naschval (kedze niektore su skoro frame po frame rovnake ako sceny z LoTRov, co pevne dufam bol zamer a nie nahoda), ale cely film je uz stvrte jedlo uvarene podla toho isteho receptu. Videl som uz 9 hodin pana prstenov a toto su dalsie 3 znova tych istych scen, postav, krajin, dialogov a hudby. Neznamena to nutne, ze to je zle jedlo, ale mam to uz opozerane. Pri niektorych momentoch som sa uz aj nudil (hlavne tie kadejake prelety kamerou ponad utekajucich hrdinov a nahanajuce monstra, ktorych bolo neurekom), epicke zabery Noveho Zelandu mi uz tiez nerobili uplne to iste, co kedysi a pri scenach s elfami som bol asi trochu aj iritovany. Cele mi to prislo ako roztahany Pan Prstenov 1, cast druha.

A teraz to dobre: je to Pan Prstenov 1, cast druha. Aj napriek vsetkemu tomu vykradaniu tam je kopec dobrych momentov. Mnoho postav, aj ked su casto na platne kratko, zaujme. Pacil sa mi Goblin King, Bilbo aj Glum, rozosmial na Dori (ten civilizovany trpaslik), pobavili aj trollovia.

Je to menej epicke a viac zamerane na dobrodruzstva jednej malej skupinky, co sa mi paci. Bal som sa, ze to bude infantilne, ale nie je, myslim ze to naslo dobru rovnovahu medzi detskym humorom a niecim, na com sa zasmeju aj dospeli. Gagov nie je az tak vela, ako by mohol napovedat trailer a vacsinou su celkom podarene. Je tam mozno menej patosu ako je u Jacksona zvykom, co je super (aj ked sceny z Rivendellu by som vystrihol, potrhal a spalil).

Zhrnute a podciarknute, nie je to zly film. Uz som z kina neodchadzal ocareny ako po LoTR jednotke, ale ani ma to prilis neurazilo. Rad si to pozriem znova, ale teraz uz urcite 2D. A ak sa bude dat tych 48 fps v 2D, tak to by som rad vyskusal, cisto zo zvedavosti.

Som zvedavy na druhy diel.

EDIT: Bofur a Balin sa mi tiez pacili.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak to je smutne s tym 48 fps dufam teda ze si bol v Cinemaxe jedine tam to co ja viem hraju HFR.
Ano vykradal sam seba viackrat a viackrat tam je uplne doslovne LotR. Mne to vadilo.

Vidim, ze aj ty si zmateny z lotrovitosti a nelotrovistosti Hobbita zaroven. Uvedom si vsak, ze ked je to ten isty svet (natacany na tom istom Zelande) bude to to iste. Je asi pravda ze Del Torro by pouzil niektore ine filmarske postupy ale imo by vysledny film nebol moc rozdielny. A mam pocit, ze jednotka to zamerne hra na nostalgiu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam napozerane XY krat 2D aj 3D (vyhoda prace v kine) a uprimne - 2D je naozaj lepsie. Aspon zazitkovo, z 3D ma bolela hlava po pol hodine...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Tak to je smutne s tym 48 fps dufam teda ze si bol v Cinemaxe jedine tam to co ja viem hraju HFR.

Tak to je potom moja chyba, nebol som v Cinemaxe. Ono to na prvy pohlad nevyzeralo na 48fps, preto som pisal, ze to zrejme bude kinom a nie filmom.

Oh well.

Neviete, bude 48fps aj 2D verzia? Mozno na neskor na disku?
Will napísal:
Vidim, ze aj ty si zmateny z lotrovitosti a nelotrovistosti Hobbita zaroven. Uvedom si vsak, ze ked je to ten isty svet (natacany na tom istom Zelande) bude to to iste. Je asi pravda ze Del Torro by pouzil niektore ine filmarske postupy ale imo by vysledny film nebol moc rozdielny. A mam pocit, ze jednotka to zamerne hra na nostalgiu.

To beriem, ale neverim, ze sa neda trochu inovovat, uz neraz sa ukazalo, ze aj ten isty pribeh (dokonca ten isty feeling) sa da podat rozne, ak sa chce. Tu mi to ale ani neprislo, ze sa chcelo a nepodarilo sa, skor mi to prislo ako hra na istotu, jednoducho sa Jackson ani nepokusal o nieco nove, ak neratame tych 48fps.

Spoiler! :
Trochu nostalgie mi nevadi, napriklad zaciatok sa mi velmi pacil, ako sa to cele zacne viac menej ten isty den ako povodny LoTR, to ma prijemne pobavilo.

Galthea napísal:
Mam napozerane XY krat 2D aj 3D (vyhoda prace v kine) a uprimne - 2D je naozaj lepsie. Aspon zazitkovo, z 3D ma bolela hlava po pol hodine...

Omg ty si sa odkial vynorila! Ty zijes! Waaaaa!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja osobne verim, ze dalsie dva uz budu na tom lepsie.

Keby na BD vysla aj HFR 2D verzia bola by to pecka preto porovnanie ajked sa obavam, ze by to bolo zbytocne. Pre mna bol plusovy bod ciste v ostrosti a jasnosti obrazu co zvycajne na BD nieje problem. V kine co viem sa HFR hra iba 3D.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslite si ze keby Tolkien najprv napisal Lotr a potom by zacal pisat hobbita ze by ten hobbit bol napisany v rovnakom duchu ako je teraz?
Davam to teraz do porovnania s Jacksonom ktory najprv natocit Lotr a az potom natocil hobbita
Teda sa podujal "akokeby znova napisat hobbita" a snazil sa ho vsadil uz do celeho sveta co by asi tolkien urobil tiez ( Myslim teraz hypoteticky ja neviem co by Tolkien urobil keby bol v tejto situacii)
ci sa mu to uz podarilo je ale na zvazenie

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie. Myslienka za Hobbitom je napisat rozpravku pre deti. Aby to bolo heroicke fantasy ako PP musela by za tym byt ta myslienka.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale oba pribehy su sucast jedneho mytologickeho celku, a ten mi nikdy neznel ako rozpravka.

Co sa tyka podobnosti Lotra a Hobbita mam pocit, ze to bolo cielom vid. napriklad podobne hudobne motivy atd.
Ak si myslim, ze nieco Hobbita trosku poskodilo, tak to narychlo prerozdelenie z 2 dielov na 3

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Nie. Myslienka za Hobbitom je napisat rozpravku pre deti. Aby to bolo heroicke fantasy ako PP musela by za tym byt ta myslienka.

Ked Tolkien pisal hobbita tak nemal vymyslenu este celu mytologiu ako podotkol iliathan
Takze keby po celej trilogii zacal pisat hobbita mozno by to az taka rozpravka nebola
Ja si myslim ze Jackson mal presne takuto dilemu ci viac rozpravka alebo dovypravanie v duchu trilogie
osobne si myslim ze skoncil velmi nestastne na polceste a mierne mu to nevyslo
ale ja som s hobbitom v podstate spokojny tak to neberte ako hejtovanie pravdaze :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano v dobe ked pisal Hobbita este nemal vymyslene vsetko, koli comu bol Hobibt neskor prepisany aby PP daval zmysel.
Pointa je ale v pristupe k latke. Keby chcel mohol uz Hobbita napisat ako hrdinske fantasy. Ale pisal rozpravku od coho sa odraza cely sposob naracie deja, veselost celkoveho dobrodruzstva s vynimkou na koniec atd.
Presne to co pisal Annun a mnohi ini, je to PP ale nieje to PP pretoze to proste nieje tak "seriozne".

Co je na tom take nepochopitelne?

Jackson logicky zoserioznil Hobbita (vdaka mu za to) inac by sme mali trpazlikov farebnych ako potulne kolotoce ale zachoval veseleho ducha Hobbita.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ahaa tak v tom je ta pointa
vsak to je uplne logickee jaaj uz chaapem dakujem ze si mi to vysvetlil

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
48 FPS tusim v 2D neexistuje ak sa nemylim.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bol som druhý krát na 3D (keďže teraz som už vôbec nečítal titulky, ala plne si vychutnával vizuál, tak aj ten dojem zrýchleného filmu mi zmyzol a je to super.
a...

Iliathan napísal:
Co sa tyka podobnosti Lotra a Hobbita mam pocit, ze to bolo cielom vid. napriklad podobne hudobne motivy atd.
Ak si myslim, ze nieco Hobbita trosku poskodilo, tak to narychlo prerozdelenie z 2 dielov na 3


S týmto musím plne súhlasiť, Tiež mám pocit že to bol zámer, ako iby vykrádanie sebe sama. (Ako to dobre bude vyzerať na 6 diskovej Blu-ray edícii PP+H.)

Spoiler! :
Čím ďaléj tým viac sa mi páči Azog, všimli ste si ako ma dorobenú, prichitenú tú svoju protézu? Je to Pán :D

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej preste takto som to chcel aj ja ..najprv 2D a potom srandovna cigareta necitanie titulkou a 3D :) :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 199 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun