HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vseobecny filmovy pokec, kratke recenzie, vase nazory na vyvoj kinematografie a tak... lebo pole nazvu je prilis kratke :D

Po drobnej anarchii v susednej Trailers teme teda zakladam tuto vseobecnost. Zakladam ju koli kratuckemu nazoru na vcera zhliadnuty film, ale kludne nech tato tema sluzi na vseobecnu volnu diskusiu o filmoch, filmovom priemysle, novinkach, starinkach. Kedykolvek niekto pociti potrebu vyjadrit sa k tomu ako Steven Spielberg zase vsetkych vyskolil, pocudovat sa nad tym kde sa uprostred filmu vzalo 6 robotov navyse, ci zanadavat si na Slovensku filmovu distribuciu tak smelo do toho.

Onen slubeny nazor:
Neskoro ale predsa, vcera som zhliadol Amazing Spiderman lebo tata kupil BD prehravac a dostal ho k nemu. Prijemna oddychovka, mile, akcne, nenudiace a s famoznym kameon Stana Leeho. Je velka skoda, ze sa Spiderman nevydal na filmove platna prave tymto pocitnom.

Annun> je to de facto reboot, napriek tomu ze presadzuje trochu iny origin Spidermana sa narozdiel od Raimiho verzie je vernejsi komixu v postave samotnej aj v dalsich postavach. Hlavnou zenou Petrovho zaujmu preto zatial nieje M.J. ale Gwen Stacy. Podla mna to ale celkom uspesne startuje novu trilogiu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neodolal som a bol som si v slabej chvilke krutej nudy pocas lezania doma so zapalenym hrdlom pozriet Olympus has Fallen , ktory nasa distribucia nadcasovo prelozila ako Pad Bieleho Domu a som teda zvedavy ako sa vysporiada s prichadzajucim Emmerichovym White House Down. Chapem sice, ze Pad Olympu by znel ako anticka drama ale ked tam hra Gerad Butler, reziroval Antoine Fuqua a na plagate je Biely Dom je snad pravdepodobnost tohto omylu mala. Z Fuquovej predoslej tvorby som videl iba Krala Artusa co bola teda pekna sracka ale ma to uzasny soundtrack, tento film proti tomu soundtrack de facto nema lebo su tam same bubny a trubky takze vam staci random vojenska pesnicka ako nahrada a sracka to je stale ale tentokrat v dobrom. Teda v takom na styl Under Siege dobrom :) pretoze ked zamenite vojensky kriznik za Biely Dom dostanete presne tento film.

Je to tupa akcna zlatanina so vsetkymi klise ktore si viete predstavit, ano zajmu prezidenta, ano generali z Pentagonu sa z toho poseru, ano zachrani to jeden muz. Ale zachrani to jeden velmi sympaticky muz ktory sa v duchu celeho filmu absolutne s nicim nesere. Headshoty lietaju jedna radost, z dialky z blizka je to jedno. Akcia je brutalna, na ziadne zranenia sa nehra, trochu hybuce sa mrtvoly sa dorazaju strelou do hlavy. Popri tom padaju hlasky, planuju sa uplne nerealne veci, stihne sa mysliet aj na deti a este sa tvorcovia sa krasne trafili do sucastnej situacii v Korei. V tomto je to este vacsie retro nez Expendables ktori sice hraju na nostalgicku notu ale niesu uplne az taki roztopasni.

V ramci zanru a zanrovych pravidiel musim filmu naozaj vytknut iba jednu vec a to je patrioticky preslov na konci ktory evidentne nebolo skor kam nacpat ale pri tom film mal skoncit o pat minut skor ked prezident a jeho zachranca vylezu z takmer trosiek Bieleho Domu a nezabudnu to spravne okomentovat. Napriek tomu, ze od zaciatku filmu idu bubny a trubky a cez uvodne titulky veje americka vlajka ten koniec je proste na silu. A mohlo byt viac penazi na triky.

Takze pivo (niekolko flias) popcorn a prijemnu zabavu. Samozrejme pokial mate radsej iny zaner tak nad tymto ani nerozmyslajte. Transformers su oproti tomuto normalne inteligentny film :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No bol som práve v kine na 20 ročný film.
tento čo spravili 3D:

Pred tými 20 rokmi som bol ešte moc malý aby som ho mohol vidieť v kine a aj keď som ho už v medzičase videl mnoho krát, vidieť ho na velkom plátne stálo zato. Tento film stále funguje. Na mňa až moc, lebo sa mi zdá že moderné CGI šli zlou cestou a viac ťahajú filmy dolu ako ich podporujú. Proste poriadne filmárske remeslo kde ste si na Triceratopsa mohli skutočne siahnuť. A ano šak aj tu boli dorábaný saury počítačom (popri klasických modeloch), ale ako je možné že vyzerajú 100x (slovom sto krát) lepšie ako hocičo vytvorené teraz. A dej má napätie a spád a exteriery a všeho všudy sa za celý film použije minimum pušnoprachovej techniky (kde si dnes nevedia filmári predsaviť inú akciu ako s poriadnym výbuchom). Proste pravý nárez dobrodružstva. Keď si predstavým že pred 20 rokmi totok mohli ozereť ludia v kine, šak tí museli pri niektorých scénach srať magi v kockách.
Spielberg na vrchole síl.

A samozrejme toto:

(moje uši dostávajú eargasm)

takže len toto som chcel (ja viem že je to len čistá UNIVERSAL ryža) ale šup šup do kina.

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja na to nejdem ciste preto ze tata na vianoce dotiahol domov BD tak som si nalozil a bol som rovnako uneseny ako onehda v kine. Bez hanby (a bohuzial) sa da povedat, ze krajsie dinosaury sa odvtedy neobjavili v ziadnom filme ci serialy. Film je stale naslapany od zaciatku do konca, paradna Williamsova hudba graduje atmosferu a Spielberg uz pred 20 timi rokmy pevne sedel na pomyslenom reziserskom trone. Plus je to vyborne nahlaskovane.

Jednotka mozno trochu zanikla v divackom podvedomy koli pokracovaniam ktore uz iba zdimali peniaze ale rozhodne stoji za to ju oprasit. Vlastne na nej nenajdete dokopy ziaden prach. Klobuk dolu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jááj jj to som zabudol, nechali tam ten pôvodný český dabing. (hlody :D )

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cesky dabing je aj na BD bol celkom ok ale tak ... original je original.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Akuze to skvostnu recenziu som nahodou zocil:
Citácia:
Oči a uši si náramne prídu na svoje. Mozog si môže zatiaľ dať ľahkú siestu. Pretože treba aj také filmy.
http://grunmannova.blog.sme.sk/c/327155/Su-take-filmy-ako-Coco-a-Igor.html?utm_source=sme-title&utm_medium=web&utm_campaign=blog#ixzz2RqLEbHPT


No shit Sherlock, ale ked je taky film o robotoch vesmiru je to razom velka sracka hodna intelektualneho odsudenia pretoze to je HLUPY film.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Michael Bay...

http://io9.com/5301898/michael-bay-fina ... -art-movie

Osobne som nikdy nepovazoval Transformery za nejaky uzasny vizualny zazitok, ale uznavam, ze je to subjektivny nazor.

Mozno to je tym, ze pridrbanych explozii, flarov, dynamickych kamier, close up zaberov striedanych s dych berucimi panoramami je v poslednom case tolko, ze ma to nechava uz uplne chladnym. Plus konkretne Transformery pre mna nemaju ziadnu inu hodnotu (okej Megan Fox), ktorou by ma vedeli aj napriek tomu zaujat (ako napriklad Tarantinove filmy, ktore su svojim sposobom tiez sracky, ale clovek sa aspon nasmeje).

Keby bol kazdy druhy film natoceny ako Citizen Kane (ktory ma inak pribeh tiez meh), mozno by ma rovnako nudilo aj to.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Transformers su moj oblubeny priklad :) ale mna bavili ajked na scene neboli roboti vtipov tam bolo viac nez dost. Megan Fox mi bola uplne ukradnuta ajked je strasne sexy.

Ak ta to necha chladnym lebo je toho vela samozrejme to je pochopitelne, mna uz zacinaju nudit komixove akcne filmy ktore uplne zabrali zaner a tak jasam nad Fast and Furious 6.

Ale tema je spokojnost s tym, ze som videl film s priamociarym dejom bez akejkolvek hlbky a naznaku rozpracovanych postav.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze, Iron Man 3

Prva Marvelovka z Faze 2, co sa prejavuje hlavne motivom stresu z udalosti v New Yorku ako uz naznacil trailer. Kto teda nevidel Avengers moze byt zmateny, ze z coho presne to ma Tony strach, inac je to ale plnohodnotna solovka a ziadne dalsie postavy z inych filmov tam niesu ani spomenute, teda solovka v ramci serie ked sa pozerate na treti film :) Vyraznou zmenou je iba reziserske preobsadenie, "opraty" prevzal Shane Black ale naozaj iba v uvodzovkach, filmy of Marvelu su vzdy pevne rukach studia. Napriek tomu, ma celkovo IM3 novy svezejsi dych hlavne oproti cisto recyklujucej dvojke. Vela robi prave onen seriozny podton Tonyho traumy ktory az do zlomenia hlavneho hrdinu evokuje dojem v celku vazneho akcneho filmu prekladaneho udernymi one linermi. Dokonca dojde aj na poctivu rucnu akciu, Tonymu to so zbranou ide rovnako dobre ako v obleku. Dej sa (opat) celkovo odraza od Tonyho minulosti, na ktorej je vybudovana cela hlavna linia s osobnymi demonmi a virom Extremis. Ta je ale nanestastie aj najvacsou slabinou filmu.

Zatial co osobna rovina funguje skvelo a Tony je zrazeny na dno (doslova), Extremis ktory je kompletne prevzaty z komixovej miniserie nieje nijak vysvetleny a kto teda necital komix bude rovnako strateny. Protivnici vytuneni Extremisom niekedy preziju niekedy nie na pohlad rovnake veci, niekto Extremis prijme, niekto nie ... je v tom celkom slusny gulas a co vsetko vlastne Extremis dokaze tiez nieje uplne jasne. Nehovoriac o odflaknutom konci ktory za pol minuty odbije asi jednu z najkritickejsich Tonyho zmien. Pritom sa evidentne jedna aj o taku malu rozlucku kedze RDJov trojfilmovy kontrakt tymto vyprsal a co bude dalej zatial nieje 100% jasne. Nieze by nebolo miesto na vysvetlovacky, film je ukecany viac nez dost. Film si tak pre seba dost vyrazne ukradnu Mandarin ktoreho nastup na scenu je vzdy brutalne efektny a jeho pribehovy twist vas zrazi do kolien (v dobrom aj zlom, to ale musite vidiet sami) a samotny Tony ktory napriek vsetkemu nestraca svoj odrovnavajuci cynizmus, nema problem vyhupat aj s malym chlapcom a taha svoj pribeh dopredu aj bez pomoci oblekov. Je to ale skoda pretoze hlavny zaporak tak zostal v tieni vlastneho vynalezu a za cely film ma dohromady dve polohy, uhladenu a prepnutu. A ano Rodney a.k.a. Warmachine a.k.a. Iron Patriot je konecne uzitocny a rozdava rany spolocne s Iron Manom. Vo velko-timovom finale chyba iba tag a nasledna stolicka do chrba.

Nevysvetleny Extremis nastastie zraza iba vysledny dojem ale nie cely film. Teda v skratne, viacej Tonyho, menej Iron Mana, akcia slusna, humor skvely, akurat [vymazané] nechapem preco sa zas Tony vozi v Audinach ked v Avengeroch konecne presadol do Accury. To uz aj J&T ma lepsi vozovy park.

Suma sumarum s kludom 7-8 /10 podla toho ako moc vam Tony chybal.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
humor skvely
mas na mysli silene vkladanie hlupych scen na miesta kam sa vobec nehodia a navyse sa stale dookola opakuju? (naozaj nechapem co reziser sledoval tym, ze 3x zopakoval rovnaky vtip s rozbitym armorom)
dokonca ja Tonyho one-linery nestali za vela, lebo ich bolo prilis vela na ukor kvality, to iste plati o celom aspetke chlapcia, ktoreho ucast vo filme bola doslova zbytocna minutaz. vlastne doteraz neviem ci ten jeho vystup o NY na sighte prveho extremis vybuchu mal byt element vtipny alebo vazny

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Armor bol sice zabavny iba raz (druhy) ale inac zjavne ano tie sceny ktre tebe prisli silene vlozene mna bavili.
Maly chlapec bol zbytocny ale aspon sa mu uslo.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fast and Furious 6: V hromade recenzii na to ludia bashuju, ze je to akesi prilis akcne over the top a cele nelogicke oproti piatemu(!) dielu, no ale uprimne ja si z patky pamatam iba tolko, ze tam zrazu vlacili obrovsky trezor po uliciach. Co bolo uplne logicke, priam based on a true story :D

Nuz takze sestka ponuka klasicky mix zbesilej akcie v ktorej akykolvek vehikel ide rychlostou cca 200 km/h (aj tank), a dojde aj na obligatne vrtiace sa zadocky a vytunene auta (zadocky su ciste ucelove takze nic pre Annuna). Je to zabavne a nanajvys nelogicke. Naozaj, takmer nic v tom filme nedava zmysel takze ho tam prosim ani nehladajte. Film nam ako bonus na zaver ukaze najdlhsiu runway na svete (odhadom asi 150 kilometrov). Po reziserskej a technickej stranke je to vymazlene, naozaj je na film radost pozerat aj ked sa tam nic extra nedeje. Oddychova spokojnost.

Dej v skratke: ultra badass zaporak Shaw [Luke Evans] (byvaly prislusnik specialneho vsetkeho) ma naslapnute na ziskanie (vojenskej) technologie ktora mu umozni spravit strasny bordel kdekolvek na svete alebo ju predat za strasne peniaze a tak sa za nou nahana ajked podla vozoveho parku evidentne uz ma penazi plnu prdel. Agent Hobbs [The Rock] si zmysli, ze parta okolo Toretta [Vin Diesel] je ta jedina kto mu pomoze Shawa zastavit a tak za lakadla v podobe kompletneho vymazania vsetkych trestov ich nabera do tymu.

Po prijemne prekvapujucej patke (pred nou som videl iba jednotku a tragicku dvojku) som na sestku siel do kina ale bez vahania hovorim, ze FF je skor oddychova seria na doma. Oni tam uz ani tie auta niesu az take dolezite, uz je z toho normalny akcnak kde si velki chlapi davaju po hube, unasaju sa manzelky, kdeco vybuchuje, striela sa tam a cele je to prekladane paradnymi nahanackami vsedemozne po svete.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vypol som mozog a neprislo mi to menej wtf nez A-Team a spol. chalani si ocividne natocili megaklip.

do usmevu ma privadzal vin diesel, dej skoncil pod uhucanymi motormi (hlavne ten mcguffin), a 150km runway bola epic. alebo zeby tie sovietske lietadla lietali tak pomaly?

moj favorit moment bol ked sa vymenili dve hlavne postavy; plus situacia, ked Ten Druhy Tim zacal planovat ako v oceans eleven.

idem si pustit ludacrisa

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Star Trek Into Darkness:

Vopred hovorim, ze s novym Trekom od Abramsa nemam ziaden problem, pre mna je to stale to iste akurat prelet lode okolo kamery netrva pat minut. Pribeh samotny poznate z televizie :) takze vas na nom neprekvapi asi nic. Tentokrat scenaristi naozaj prebrali cast pribehu priamo z predoslych filmov akurat po vzore Sherlocka od BBC pridali niekolko twistov do znamych situacii. Ako uz naznacovali trailery, po predstaveni posadky v prvom filme "dvojka" nabera osobnejsi rozmer a sustreduje sa na hlavnu paticu pricom si samozrejme najviac priestoru kradnu Kirk a Spock. A Khan v podani Bedenicta Cumberbatcha. Kedze to vsak nieje severska konverzacna drama o troch osobach ale Trek mozte ratat s nahanackou cez cely kvadrant, Kirkovim rebelanstvom voci autoritam, mnohymi vybuchmi, velkou lodou ktora je vacsia, rychlejsia a silnejsia nez Enterprise a potrestanim cloveka co to mozno myslel dobre ale zle realizoval.

Nastastie vsak, umerne mladej posadke Enterprise je mlady aj Khan. Zabudnite preto na postarsieho pana so zizalami, Khan je arcizloduch ktory kosi vsetko co sa mu postavi do cesty vratane vesmirnych lodi, vzdy je o viac tahov pred kymkolvek inym a bit sa s nim znamena dostat poriadne cez hubu. Ma plan, ma ciel a je ochotny prenho spravit cokolvek.

Cele toto sa odohrava v typicky Trekovom podani, cize mame senzory ktore vidia Klingonom domov ale ked treba nic neodhali jeden shuttle navyse pri tajnej zakladni, Enterprise nemoze ujst ani strielat ale musi nieco vymysliet, vsetko odmaka pat postav, ked sa objavi niekto novy v posadke mozte si byt isty, ze to nieje nahodou atd. Komu to nevadi ten si to uzije, vy ostatni neviem co tu este robite, mali ste 11 filmov aby ste pochopili, ze ine to uz nebude :)

Jedinym problemom je, ze aj napriek vsetkemu spomenutemu film obcas akosi drhne, nemal som z neho ten isty plynuly pocit co z predosleho kde od zaciatku do konca vsetko slapalo. Ale to moze byt len moj subjektivny dojem sposobeny tym, ze uz to je druhy krat to iste pretoze stavba jednotlivych aktov je naozaj takmer indeticka.

Spoiler! :
Abrams sa so svojim vesmirom celkom hrajka, v istych momentoch to pripomina serialovu Enterprise kde sa tiez objavovali rozne proto verzie vsetkeho uz znameho z neskorsich cias. Pozrieme sa na Klingonsky domov (zaujimalo by ma ci to vybuchnute mal byt Praxis) a Kligoni su zase iny nez ako ich pozname z neskorsich serialov a filmov. Kto sa doteraz divil kde su vsetky ostatne hlavne rasy tak tu sa dozvedame, ze filmy su zatial este pred vojnou s Klingonmi. Na mostiku Enterprise je taktiez akysi proto Data. V tomto sa dost tesim na dodatkove materialy ked film vyjde na BD.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun