HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
chyba je v systeme viery - veriaci si nemusi nic dokazovat a stotoznovat - fakty su predsa fakty.

Mardukovi a Setovi knazi pred 6000 rokmi spravili cool job, mindfuck mas funguje rovnako dobre aj dnes.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ze bol stvoreny svet niekym sa neda vyvratit ani potvrdit ..ja si myslim ze veriaci mozu byt v klidku :wink:
Aj keby sa vyvratili a postupne oficialne zrusili vsetky dogmy cirkvou ten zaklad je nevyvratitelny

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
[quote="bat)R(flaj"
oni nebashuju do nikoho pretoze je veriaci, prave naopak, oni budu imo prvy v rade aby sa isli bit za to ze KAZDY ma pravo na svoju vieru;
chyba nastava vtedy ked si niekto stotoznuje bibliu/koran atd; jednoducho vieru s FAKTAMI[/quote]

sak s tymto ja suhlasim...snazim sa ale povedat ze viera, uplne akakolvek, by sa nemala rozoberat tymto SPOSOBOM...viem ze ten serial je postaveny na takejto radikalnej forme pristupu k problemom...ale problematika viery sa takto proste neriesi...neviem ci som to dobre napisal no hadam bude stacit...btw veriaci clovek berie svate pismo atd ako fakt...mozno az na knihy ako genesis


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nuž a to oni spochybnujú, že viera nieje o faktoch a preto by sa nemala ani podkladat "faktami";
pretoze to nepomaha ani veriacemu ani ludom naokolo ktorí ho musia trpieť...

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco by sa viera nemala rozoberat takymto sposobom?

Nabozenstvo nema pravo na ziadnu specialnu ochranu pred satirou, humorom, ani zosmiesnovanim, nevidim dovod, preco by mala mat pravo na specialny respekt.

Nabozenstvo casto nema ziaden problem ovplyvnovat sukromne zivoty milionov ludi, priamo aj nepriamo, casto aj takych, ktori s nabozenstvom nemaju a nechcu mat nic spolocne.

Ak ide o to, ze oni zobrali bibliu a zosmiesnili niektore zakladne biblicke pribehy, ktore inteligentny clovek povazuje za metafory (ked uz nie rovno uplno hovadiny), na tom nevidim nic az take zle, kedze na svete stale existuju miliony ludi, ktori naozaj bibliu beru doslovne (staci si prezriet niektore prieskumy robene v amerike).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pleties vieru s nabozenstvom...nemusia mat uplne nic spolocne

Annun napísal:
Nabozenstvo nema pravo na ziadnu specialnu ochranu pred satirou, humorom, ani zosmiesnovanim, nevidim dovod, preco by mala mat pravo na specialny respekt.


ma (rovnako silny a bezduchy argument ako tvoje "nema" :wink: ) a ak nevidis dovod, kukni si co sa dialo po zverejneni karikatur mohameda v Dansku

a v tomto je cely problem...nevidis dovod...neviem ci si veriaci alebo co si vlastne...skus si predstavit ze si povedzme moslim, viera je pre teba vsetko, ( a ak skutocne veris tak by mala byt ) a niekto si z toho zacne robit srandu...len tak, lebo nevidi dovod preco by nemal...prinajlepsom povie ze chcel rozprudit debatu (co je volovina vzhladom na to ze sa o tom debatuje vsade a furt)...a ked sa skusis branit, v ramci svojej viery, tak ta nazvu fundamentalistom...strasne vela problemov v sucastnosti je sposobenych tymto "nevidim dovod" a nie onymi fundamentalistami, na ktorych to ty co nevidia dovod hadzu


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Nabozenstvo casto nema ziaden problem ovplyvnovat sukromne zivoty milionov ludi, priamo aj nepriamo, casto aj takych, ktori s nabozenstvom nemaju a nechcu mat nic spolocne.


sucasny pol. system je sebecka vlada vacsiny (ludí hlasiacich sa ku krestanstvu u nas napr.)...mate včil smolu :D :D


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Glorfindel napísal:
a ked sa skusis branit, v ramci svojej viery, tak ta nazvu fundamentalistom...

Nechápem, prečo sa musí brániť? Každý chápe, že je to len vtip a nikto to neberie vážne (česť výnimkám).
Policajti neštrajkujú kvôli vtipom o policajtoch a tie sú rovnako urážlivé ako náboženské vtipy, keď si ich človek pripustí k srdcu.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kazdy, kto ma stipku nadhladu vie, ze ist sa s vaznymi obrannymi argumentami do satirickej temy automaticky je automaticky selfpwn.

Prakticky je jedno, ci ide o veriaceho, policajta alebo nerda -- v satire mozes vyhrat len satirou. Lenze velmi casto sa stava, ze sa vynoria fidei defensors, ktori nepochopia vtip a namiesto sebareflexie a nadhladu, ci zasmiatia sa nad vtipom zacnu pouzivat argumenty odvodene od fanatizmu a viery a len sa sami diskvalifikuju, lebo presne potvrdia to, z coho si satira robi srandu. Cize ano, budu fundamentalistami a fanatikmi. Ak zacnu apelovat na moralne hranice, je to uz cisty koniec.

Hovorim o satire, nie o nudnom a otrepanom bashovani.

Citácia:
kukni si co sa dialo po zverejneni karikatur mohameda v Dansku

Kto bol dementom? Satirici? Nie, fundamentalisti.

Ked si to dotiahneme do extremu, to potom daleko nezajdeme, lebo skoncime v pasci politickej korektnosti, lebo tu sa bude moct urazit kazdy.

Co ked ma uraza Big Bang Theory? Modra ustrica v Policajnej akademii? Pojdem vypalit studia?

To je cele o skrytom prave mat moc nad cenzurou faktov a neschopnosti vyrovnat sa s realitou, ze cenzura uz akosi fungovat nebude.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Glorfindel napísal:
pleties vieru s nabozenstvom...nemusia mat uplne nic spolocne

Nepletiem.

V tejto teme sa bavime o krestanstve.

Ak si ochotny nazvat sa krestanom, si clenom krestanstva, co je nabozenstvo.

Ak nie si ochotny nazvat sa krestanom, tvoj nazor nie je relevantny, lebo Penn and Teller nerobili epizodu o Pastafarianizme, ale o krestanstve.

Glorfindel napísal:
ma (rovnako silny a bezduchy argument ako tvoje "nema" :wink: ) a ak nevidis dovod, kukni si co sa dialo po zverejneni karikatur mohameda v Dansku

Aha cize ak mi niekto povie "nerob si srandu z mojho nosa lebo si najmem najomnych vrahov co sa pomalym sposobom zabiju, tak som nuteny ho posluchnut a nerobit si srandu?

Ty zijes v akom svete? Vo svete ovladanom strachom, kde sa vzdy podriadime vyhrazkam a hrozbe nasilia?

Lebo ja chcem zit vo svete, kde sloboda slova prebije akykolvek slepy fundamentalizmus a nabozensky fanatizmus a kde si mozem slobodne robit zarty z francuzskej vyslovnosti, aj z papeza co vyzera ako Palpatine. Ja viem, ze v takom svete celkom nezijem, ale spravim vsetko preto, aby som sa posuval aspon tym smerom.

Glorfindel napísal:
a v tomto je cely problem...nevidis dovod...neviem ci si veriaci alebo co si vlastne...skus si predstavit ze si povedzme moslim, viera je pre teba vsetko, ( a ak skutocne veris tak by mala byt ) a niekto si z toho zacne robit srandu...

Ak nie som uplny debil, tak sa cez to prenesiem, ronako ako ked si niekto robi srandu z toho, ze som chudy, z toho, ze mam za zenu madarku, z toho, ze som informatik a z miliona inych veci, z ktorych si bezne robime srandu a ktore su pri tom pre nas zivotne dolezite.

Precitaj si nieco o historii humoru, pozri sa na vtipy o koncentrakoch co kolovali medzi zidmi pocas a po vojne, garantujem ti, ze sa ich to dotykalo viac ako to, ci sa pred nejakym dedom pred tisicmi rokov otvorilo cervene more.

Humor lieci, pomaha sa na veci pozerat s nadhladom, podporuje kriticke myslenie a pomaha zahnat cierne myslienky.

Glorfindel napísal:
len tak, lebo nevidi dovod preco by nemal...prinajlepsom povie ze chcel rozprudit debatu (co je volovina vzhladom na to ze sa o tom debatuje vsade a furt)...a ked sa skusis branit, v ramci svojej viery, tak ta nazvu fundamentalistom...strasne vela problemov v sucastnosti je sposobenych tymto "nevidim dovod" a nie onymi fundamentalistami, na ktorych to ty co nevidia dovod hadzu

Jedinym sposobom, ako sa da branit proti humoru, je akceptovat ho.

Akonahle zacnes proti humoru argumentovat s vaznou tvarou, tak si prehral, lebo uz definicia humoru vaznu tvar odmieta.

Btw niekedy mi pride aj smutne, ze krestanske cirkvi ako institucie casto humor voci sebe beru ovela tolerantnejsie, ako niektori jej clenovia. Poznam fararov co by nemali problem sa na P&T dobre pobavit a uplne otvorene sa o tom porozpravat bez toho, aby museli mat odute ksichty.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Glorfindel napísal:
pleties vieru s nabozenstvom...nemusia mat uplne nic spolocne

Nepletiem.


stale si myslim ze pleties...ak hovorim o svojej viere tak hovorim o niecom co je uplne subjektivne a nepresahuje hranice mojho ja...ak sa oznacim za krestana zaradujem sa do celku...divil by si sa ako rozdielne moze brat 5 ludí v jednej lavici v jednom kostole to co im farar vyklada

Annun napísal:
Aha cize ak mi niekto povie "nerob si srandu z mojho nosa lebo si najmem najomnych vrahov co sa pomalym sposobom zabiju, tak som nuteny ho posluchnut a nerobit si srandu?

Ty zijes v akom svete? Vo svete ovladanom strachom, kde sa vzdy podriadime vyhrazkam a hrozbe nasilia?

Lebo ja chcem zit vo svete, kde sloboda slova prebije akykolvek slepy fundamentalizmus a nabozensky fanatizmus a kde si mozem slobodne robit zarty z francuzskej vyslovnosti, aj z papeza co vyzera ako Palpatine. Ja viem, ze v takom svete celkom nezijem, ale spravim vsetko preto, aby som sa posuval aspon tym smerom.


ja zijem hlavne v kute sveta kde mi ziadne realne nasilie nehrozi...myslim si ze urcite ani tebe...keby hrozilo, tak ako v mnohych inych castiach sveta kde su tieto otazky skutocne palcive ( irsko atd.), tak by sme vo svete ovladanom strachom zili a mudrovali si akurat tak v duchu...ze v takom svete CELKOM nezijes????!!!!...ked uz vytahujete tych fizlov....preco ich respektujes????....lebo sa ich bojis (ja tiez :D )...preco platis dane???...lebo sa bojis toho co by bolo keby si neplatil...cela sucasna koncepcia udrziavania spolocenskeho poriadku je postavena na strachu ludi pred niecim...samo krestanstvo by bolo dnes uplne niekde inde keby cirkev po starocia neudrziavala celoeuropsku atmosferu strachu a teroru na nevinnych ludoch

to o humore je vec jasna podla mna...proti tomu ja osobne nic nenamietam

a hlavne by som bol velmi nerad keby som tu sam seba vrhol do svetla fanatizmu a neviem coho...uz som to tu pisal....neobhajujem tu seba...ale ako si sam povedal na svete je obrovske percento ludi ktori beru vieru velmi vazne a zartovanie je s nou pre nich proste nezlucitelne...nech ide hoc aj len o nevinne vtiipky...my vsetci vieme ze to tak beru a stale sa snazime nejakym sposobom zartovat na tuto temu...zase tu narazam na tvoj ideal o svete kde vladne sloboda slova atd...ale taky svet nie je a nebude...to je proste fakt...ja jednoducho nerozumiem dovodom ktore nas k tomu vedu....humor zahana cierne myslienky a bla bla bla...ale to mi pripada zalostne malo ako dovod vyvolavania konfliktou (pretoze ci uz je reakcia tych fundamentalistov spravna alebo nie vopred vieme aka bude a oni konflikt vzdy zacnu)

to to robime len pre to aby sme si dokazali tu slobodu slova????


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Glorfindel napísal:
stale si myslim ze pleties...ak hovorim o svojej viere tak hovorim o niecom co je uplne subjektivne a nepresahuje hranice mojho ja...ak sa oznacim za krestana zaradujem sa do celku...divil by si sa ako rozdielne moze brat 5 ludí v jednej lavici v jednom kostole to co im farar vyklada

ok, nebudeme sa natahovat o slovicka, zamen si prosim slovo nabozenstvo za slovo viera v mojom povodnom prispevku a ja sa pod to stale rad podpisem

ako raz povedal jeden mudry clovek (H.L.Mencken): "We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart."

(opat, je tam slovo religion, ale slovo faith posluzi rovnako dobre)

Glorfindel napísal:
ked uz vytahujete tych fizlov....preco ich respektujes????....lebo sa ich bojis (ja tiez :D )...preco platis dane???...lebo sa bojis toho co by bolo keby si neplatil...cela sucasna koncepcia udrziavania spolocenskeho poriadku je postavena na strachu ludi pred niecim...samo krestanstvo by bolo dnes uplne niekde inde keby cirkev po starocia neudrziavala celoeuropsku atmosferu strachu a teroru na nevinnych ludoch

to nema nic spolocne s humorom, o policajtoch existuje milion vtipov, koniec koncov presne o tom som hovoril. vobec si nepochopil moju pointu.

ak mozem vtipkovat o policajtoch, preco by som nemohol o nabozenstve / viere

Glorfindel napísal:
ale ako si sam povedal na svete je obrovske percento ludi ktori beru vieru velmi vazne a zartovanie je s nou pre nich proste nezlucitelne...nech ide hoc aj len o nevinne vtiipky...

toto je problem tych ludi a nie moj problem

tak ako ja nebranim inym zartovat o veciach ktore su dolezite pre mna, nemienim sa dat obmedzovat niekym inym

Glorfindel napísal:
my vsetci vieme ze to tak beru a stale sa snazime nejakym sposobom zartovat na tuto temu...zase tu narazam na tvoj ideal o svete kde vladne sloboda slova atd...ale taky svet nie je a nebude...to je proste fakt...ja jednoducho nerozumiem dovodom ktore nas k tomu vedu....humor zahana cierne myslienky a bla bla bla...ale to mi pripada zalostne malo ako dovod vyvolavania konfliktou (pretoze ci uz je reakcia tych fundamentalistov spravna alebo nie vopred vieme aka bude a oni konflikt vzdy zacnu)

to to robime len pre to aby sme si dokazali tu slobodu slova????

nie, robime to hlavne preto, lebo to je SMIESNE

ak tomuto nerozumies, jednoducho mas diametralne odlisny zmysel o humor a nemame sa o com spolu bavit, lebo sa nepochopime nikdy

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze presne chapem co sa mi snazis povedat

len mam pocit ze ty nechapes mna...mojou vinou ked tak spatne citam tie prispevky.....musim sa naucit lepsie vyjadrovat svoje myslienky :lol:

alebo ma chapes a kategoricky odmietas to co tu tvrdim....a ak je to tak, tak debata medzi nami na tuto temu fakt nema ziadny zmysel (aky mala doteraz?? :D :D )

este na margo slobody slova stojacej oproti fundamentalizmu

modelova situacia....moja krasna lubezna dedinka a v nej krcmika cisto ludova (nie virtualna akoo tvoj podnik :wink: )...a vnej onen lud prosty travi dlhe studene letne veceri...90% percent hrdy volici SNS, ktory doslova zijú co im tato strana povie a zbytok je tiez v SNS akurat tyto chodia este aj ministrovat...chlapci su to vsetko suci, neboja sa valasky zchytit ani kvoli omarovi a seherezade ked sa vadia o telenovele...ja tu zijem 10 rokov a vsetkych ich poznam...no debatu na tuto temu by som pred nimi nevytahoval...nedajboze humorne....lebo by ma z krcmi niesli na marach...ak veris v slobodu slova tak by si s tym potom ty nemal mat problem...spravil by si to??

dokazuje to len ich obmedzenost a primitivitu ale ja s nimi zijem...co vyhrava v realite?...sloboda slova alebo hruba sila nehladiaca na nic ktora nepotrebuje ziadne dalsie argumenty?

(a naozaj sa tie hovada nedavno pobili kvoli seherezade :D )


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Glorfindel napísal:
neviem ci si veriaci alebo co si vlastne...


KTO, chalanko, KTO.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok, ak je tvojim argumentom to, ze ak ma na mna niekto vytiahnutu kudlu, tak si nebudem robit srandu z jeho ucesu, s tym suhlasim.

Ale uz nesuhlasim s tym, ze kvoli nejakej dedinke, kde vsetci volia SNS, by nemohol Shooty spravit karikaturu Slotu.

A ak by tu karikaturu spravil, tak by sa potom niekto vynoril a povedal "sak s tymto ja suhlasim...snazim sa ale povedat ze politik, uplne akykolvek, by sa nemal rozoberat tymto SPOSOBOM..", tak si zatukam na celo.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun