HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
rozhodol som sa ze vam dam do pozornosti par severských filmov

Obrázok

Pomaly plynuci kvazi dokumentaristicky pribeh piatich kamaratov z detstva a ich prekrocenie prahu dospelosti. Pribeh o nezmyselnosti zivota a malych momentoch pre ktore sa oplati zit obaleny do uzasneho soundtracku. Film o nostalgii ktorý vo mne vyvolal velmi silne pocity na casy kedy slnko tak nepieklo ale hrialo, kedy som bezal pretoze ma nohy niesli same a kedy neexistoval okolitý svet len ja a moji kamarati.

Obrázok

Dalsi velmi silny zazitok. Tentokrat o sile ludskeho ducha a o tom ze proti zlu sa musi obcas predsa len bojovat zlom. To cele v skvelej kamere, so skvelymi hercami a hrstou silne zimomriavkovích scén.

Obrázok

Zima.Sneh.Island.Tazky zivot. Atmosfera ktora sa da krajat. A zazitok velmi odlisny od vsetkeho co ste doposial videli.

Obrázok

Kafkoidna dystopia vo filme o prazdnote ludskeho ducha a nezmyselnosti nasich zivotov. a ked sa niekto nahodou vzoprie, skonci este horsie.

Obrázok

hl. hrdina ma aspergera (lahky autizmus). ma rad vesmir a jeho brata. ten vsak momentalne nema rad nikoho a nas hlavy hrdina preto prichadza o jedinu oporu v jeho zivote a rozhodne sa ze s tym musi nieco spravit. velmi mila škandinavska komedio/drama s par nadhernymi scenami. jeden z tych filmov co vo vas aspon par hodin po pozreti zanechaju naozaj prijemny pocit

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
da sa to niekde kupit? :-)

lebo som mal to stastie, ze vsetky severske filmy som videl v kinach.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jeej super take daco sa bude hodit :) kludne naloz este dalsie hocjakej kvality ak mas

Let the right one in,
Adams Aebler (Adamove jablka) a
Art of negative thinking su tiez super, ale tieto uz asi kazdy videl :)
alebo Fucking Amal

toto ste videli niekto? The Girl with the Dragon Tattoo

alef: v torrentshope

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
*disclaimer - zaujaty koment, nebrat prilis seriozne*

jak tak pozeram tie obrazky a popisky tak dpc oni tam na severe nevedia nic tocit nez "artove existencialne dramy" abo co to ma byt? :D

aspon ze raz za cas sa im podari nieco ako Blinkende lyghter :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Bezpečnostná manažérka sociálnych zariadení
Obrázok používateľa

Založený: 21.03.2007
Príspevky: 595
Body: 26
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj posledny oblubeny su Poviedky z kuchyne, velmi vtipne a originalne:)
http://www.csfd.cz/film/111722-povidky-z-kuchyne/
a samozrejme Von Trierova (ostatne zanre ani netreba spominat) hadam jedina komedia Kto je tu riaditel?
http://www.csfd.cz/film/222772-kdo-je-tady-reditel/

inak severska kinematografia je jedna z NAJ, lubim ich čarny zmysel pre humor a celkovo posunuty pohlad na zivot, moralku etc..
maslomucha: z tych co si dal sm zatial videla len Simonuv vesmir-ten asperger ale v cestine a bolo to dost dobre, skusim aj tie ostatne
kurz, adamove jablka, let the righ one in..uz davno:)

_________________
Here am I sitting in a tin can far above the world
Planet Earth is blue and there's nothing I can do


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fuckin Amal bol fajn ale ze by ma to extra pritahovalo a chcem pozerat viacej sa neda povedat :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
*disclaimer - zaujaty koment, nebrat prilis seriozne*

jak tak pozeram tie obrazky a popisky tak dpc oni tam na severe nevedia nic tocit nez "artove existencialne dramy" abo co to ma byt? :D

aspon ze raz za cas sa im podari nieco ako Blinkende lyghter :D


ale vsak Jablka su vesely film

oni ti Nordi maju same temne realne veci a to sa mi na nich paci, vsak este aj Muzi co nenavidia zeny, suc thrillerom, bol krasne pochmurny.

ked chces pozerat komediu, id do hollywoodu alebo inej casti europy

a artovy nemusi znamenat "iny ako drziaci sa zakonov poetiky a jazyka hollywoodu"

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No oni to tocia temne lebo tak maju pol roka tmu :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam rad tie artove exist. dramy :wink:
chcel som sem hodit co najviac takych menej znamich vecí lebo nema zmysel asi omielat tie najznamejsie.

este Mannen som elsket Yngve je super vec. uz len kvoli soundtracku, Screaming Masterpiece (taky kvazi dokument o islandskej muzike) a samozrejme Heima - ak mate aspon trocha radi sigur rós; ale zo vsetkeho co som sem postol u mna suverenne vyhrava zatial ten farval falkenberg

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
ja mam rad tie artove exist. dramy :wink:


aj ja, lenze ich vzdy prezivam dost silne a tak koli zachovaniu sanity skor vyhladavam nieco lahsie :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto inak mozno suvisi aj s celkovou kulturou, to je vidiet aj na tom, ze kym vacsina ludi pobehovala po larpoch, Nordi vyrobili jeepformu s brutalne serioznymi a narocnymi temami (napr. Fat Man Down a este aj ktorysi argumentovali, ze len cez serioznu dramu sa vieme v zivote posuvat

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
bat)R(flaj napísal:
ja mam rad tie artove exist. dramy :wink:


aj ja, lenze ich vzdy prezivam dost silne a tak koli zachovaniu sanity skor vyhladavam nieco lahsie :D


Napriklad novych Troch Musketierov? :ikonka01:

Alef> Holt ina mentalita ale dobre ... toto je pre mna multikulti a ne, ze Arabi ziju medzi nami.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Napriklad novych Troch Musketierov? :ikonka01:


skor
Neuveritelne dobrodruzstva Ludovita Stura: Od Modry po Világoš

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
toto inak mozno suvisi aj s celkovou kulturou, to je vidiet aj na tom, ze kym vacsina ludi pobehovala po larpoch, Nordi vyrobili jeepformu s brutalne serioznymi a narocnymi temami (napr. Fat Man Down a este aj ktorysi argumentovali, ze len cez serioznu dramu sa vieme v zivote posuvat


presne toto. hladanie urcitych inych a silnejsich hodnot je hodne vidno vo vacsine skandinavskej filmovej tvorby. nieco co zanecha na dusi silnejsi imprint a nie len jednorazovu zabavu. aj tie ich "blokbustre" su o niecom uplne inom. uz len take porovnanie sucasnej lóve (slovakia - oh so proud) s ondskan (co bol normalne mainstreamoví film ktory bezal v kinach) alebo Män som hatar kvinnor (muzi co nenavidia zeny) pohlad na to co riesia tie snimky, celkovu atmosferu a to ako sa spravaju k divakovi ukazuje obrovsku odlisnost kultur. a mne to imponuje ovela viac ako to co vidim z kazdej strany momentalne prezentovane ako alternativnu tvorbu z usa/asie resp. aj zvysku europy etc.;

azijske veci su az moc outlandish pre mna - a plnokrat mi splyvaju do nudy a nudy a nudy pretoze niesom schopny sa asociovat do takej miery s tou spolocnostou ako so skandinavskou v ktorej sa vidim ovela viac ako aj v tejto sucasnej stredo/zapado europskej detto americkej

skandinavske filmy maju vzdy uveritelne charaktery a celkovo zanechavaju vo mne nieco odlisne od zbytku modernej kinematografie

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja s tebou uplne suhlasim

skandinavci maju presne do radu uveritelne postavy, ich psychologia je blizka nam a z Tu a Teraz, realne prostredie a aj ked je to nadsadene alebo privedene do absurdna, stale to pevne stoji nohami na zemi. to nehovorim, ze aj tie slabsie veci bez silneho scenara mali velmi vela napadov (spomeniem napr. Na sever! co bol sice len v jadre road movie bez hlavy a nejakej paty, ale idey z divokeho zapadu transplantovane do Norska boli skvele) a ja rozmyslam, ci som videl nejaky seversky film, ktory by bol plain zly alebo zabudnutia hodny alebo vo mne nezanechal aspon jeden charakteristicky prvok

Muzi co nenavidia zeny bol viac hackersky nez hackersky film.

este aj Adamove jablka, co bola akoze v jadre komedia a ludia sa rehotali, bol turbometaforicky film a prakticky vystrelil Madsa Mikkelsena do Hollywoodu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun