HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Edinburgh, 1828. Mesto sa pysi svetoznamou lekarskou fakultou a viacerymi privatnymi ucitelmi mediciny. Lenze vela studentov znamena vela pitiev a vela pitiev potrebuje vela mrtvol. Odkial ich vsak zohnat, ked uz ani cintoriny nedokazu pokryt dopyt? Pan Burke a pan Hare, ktorym uz ani kopanie kanalov nevynasa, zacitia prilezitost zarobku.

John Landis je reziser klasik netradicnych komedii (znamy z Blues Brothers), ktory odpocival asi 20 rokov a rozhodol sa natocit si opat komediu. Zobral klasikov britskych komedii, dobre vychodisko pre absurdnu zapletku, a rozbehol to do velmi prijemneho filmu.

Z devatdesiatky minut vonia klasicky sposob rozpravania 80tych liet. Burke (Simon "Som ten blondak zo Shaun of the Dead" Pegg) a Hare (Andy "Konecne nemam na sebe Gluma" Serkis) sa skvele doplnaju a mrtvoly sa sypu jedna radost. Ono v tom filme nie je vela ROFL momentov, ale cele sa to nesie v radostnej nalade, nie su tam prakticky hluche miesta, akurat mozno to mohlo byt este viac ciernohumorne, lebo vychodisko "doneste mi dve mrtvoly za tyzden, ale cerstve! opakujem cerstve!" nemoze byt neciernohumorne. Dokonca sa tam zmestilo viacero milych paralelnych linii (kedze sme v Skotsku, tak sa tam nacvicuje Macbeth), kopa historickych napadov na svojom mieste a milion znamych hercov, ktori len idu okolo (Christopher Lee zacitil burtonovinu). A skotsky prizvuk. U niekoho viac, u niekoho menej.

Uz len ceresnickou na torte je fakt, ze samotne jadro ma seriozny historicky zaklad. Obaja pani skutocne existovali a naozaj sa zivili dodavanim kadaverov pre potreby prilis rozkvitnutej univerzity :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dobry film ale podla mna nie naplno vyuzity.. malo to viac vcelku prazdnych momentov kedy si clovek vravel ze uz by to mohlo aj skoncit, co je skoda lebo inak to malo atmosferu a hlavni predstavitelia sedeli perfektne.. cize v podstate nesuhlasim ze "nie su tam prakticky hluche miesta" ale inak sa to aspon na jedno kuknutie da rozhodne odporucat

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som si dodatocne uvedomil, ze ono Landis je to, co na jednej strane dava tomu jasnu kostru a zmysel, ale na druhej strane zase nevystreli to do totalnych absurdit, ako by to urobil Pegg s Frostom, keby si to spravili sami v duchu Shaun of the Dead.

inak serkis, on je mimicky herec dohnany do extremu

edit: a jak pozeram, ono tam je skoro kompletna grupa zo Spaced

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak som si to pozrel, neviem, myslienka bola dobra, bolo tam par vtipnych momentov, herci sa mi velmi pacili, ale inac, neico tomu proste chybalo. Mozno prave ta absurdita, ako kostra mi to pride dobre, chce to ale nadstavbu. Ako keby to ostalo na polceste medzi uletenou komediou a niecim inym, niecim neidentifikovatelnym.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun