HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovensko+Česko

Slovenska dedina a jedna rodina plna utrapenych osudov. Otec stavia pre obe dcery dom, lebo si mysli, ze to je zaklad rodinneho stastia, ale prakticky tym sposobi viac rozbrojov nez dobra.

Ruralna tematika pripomina sice Pasla kone na betone 3, ale zaroven ponuka kopu ludskych osudov, v ktorych sa najde kazdy, kto zazil alebo ma pribuznych na dedine. (Na dome sa proste maka, nech sa deje, co sa deje.) Ani jedna postava z rodiny vsak nie je stastna, ani pozitivna, ani negativna, jednoducho kazdemu bolo nalozene a uz je to len horsie a este sa to riadne kombinuje a prepleta. I ked niektore linie su kliseovite, resp. maju jasny zaver, stale to drzia pohromade ostatne: a ked uz nic ine, tak to cele nesie na svojich robotnych ramenach Otec (Michal Krobot), ktory je permanentne nasraty a ludske teplo z neho nedostat ani omylom, lebo zivot je tvrdy. Ukazuje sa, ze akonahle ma slovensky film rozumny scenar s realnymi postavami (co aj ked svojskymi), tak vsetko zrazu akosi funguje lepsie*. A netreba toho ani vela nakecat, mnohokrat gesto ci tiche sedenie povedia ovela viac.

Civilna kamera, dedinske lokacky od rozostavaneho domu cez krcmu po kostol, vsetci v monterkach, skvele dedinske ksichty a vobec tomu uz len dodavaju krasnu slovensku atmosferu.

Fakt velmi prijemny, mozno ku koncu velmi nepatrne dlhsie film nez by sa cakalo, ale som viac nez spokojny. (Vibrovanie mobilu v deji sa stalo u mna na chvilu zlobou.)

----------
* Scenar sa vraj spisal uz v roku 2003, cize lezal. Je to sice dlha doba, ale chvalabohu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Precital som Doom. Tak nic.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun