HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa zdalo ze im šlo uz viac o pomstu a zničenie gothamu bolo pre nich v podstate legacy vec. preto to aj naťahovali aby sa wayne pozeral. anarchia bola prostriedok nie cieľ. aspoň som mal ten pocit a preto sa tej anarchii asi nevenovalo toľko času a preto sa to potom míňalo účinkom ked reálne človek aj tak nevidí následky.

Grayson bol prvý, potom Jason Todd, a boli po nich este nejaký Tim Drake a Bruceov syn Damian robil Robina ked bol Grayson Batman pred najnovším restartom

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok tak ja som si to nejak poplietol a myslel som, ze Jason bol prvy a potom Dick.


Na to aby slo o viac sa tam pre mna prilis casto opakovalo, ze jeho jedinou snahou je rozvratit Gotham a potrestat tych co zili nemravne a Batmana zlomil len preto aby mohol bezmocne sledovat co spravi s mestom.


Inac take zhrnutie mojich dojmov:
Hlavna drama - rozvratenie Gothamu je odbite jednym strihom, pricom drviva vacsina obyvatelstva ma absolutne v pazi, ze sa ich zivot prave podla Banea obratil naruby. Su doma, spokojni, nici m nechyba a miluju svoje manzelky a rodiny. Jediny kto utrpel za tych pat mesiacov su ubohe vlajky pred radnicou.

Postavy sa objavuju a miznu len preto aby zopakovali uz povedane, pripadne nam povedia nieco uplne ocividne (You are pure evil) a niektori neurobia ani to, iba sa nechaju zastrelit.

Zaveru s bombou chyba uz iba nanananananana a Adam West v hlavnej ulohe.

Po energetickom rozjazde (prva pol hodina) sa tak stred meni na natahovanu nudu z ktorej si uz teraz (od soboty) vela nepamatam pretoze to proste absolutne nebolo zaujimave. Bane nieje Joker ani Ras, jeho plan nema hlavu ani patu, prakticky vysledok nikde nevidiet a hlavne nema ziadne napatie az na poslednych 10 minut, ked si zrazu vsetci uvedomia, ze bomba vybuchne ... a vsetci zrazu presne vedia kedy.

Batmanove zlomenie je sice skvele ale nasledne vyhrabanie sa z diery to opat ubija nudou a koncentrovanym wtf (tak sa znovu dostal do formy, skocil a bolo - preco s tym stravit pol hodinu?!). Ovela radsej by som tou dobou sledoval dianie v Gothame.

Nolan definitnvne dokazuje ze nevie tocit akcne sceny (aspon osobny suboj Batmana s Baneom je kvalitny) ale akakolvek vacsia akcia degraduje na vozenie sa s obcasnym vystrelom. Tunelova nuda z TDK all over again.

Jedinou zaujimavou liniou tak zostava Blake a jeho prerod a poslednych 15 minut filmu sa opat vryje do pamate, samotne ukoncenie v jaskyni je brilantne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mno jo... presne ako pises stred filmu je natahovany zbytocnostami a miestami nudi, na nic z toho si v podstate nepamatam... na druhu stranu si tym padom pamatam momentalne len tie lepsie casti a preto sa nejak nehnevam v tomto momente.. po druhom pozreti hrozi ze si clovek zas pripomenie zle veci :D

kukal som dnes prvy film a teda Ra's je pomerne lepsie spracovany, ma hlavne jasny motiv. tunak to naozaj vyznelo tak ze Bane proste chce dokoncit legacy a pomstit sa, ma k dispozicii reaktor tak vyuzije reaktor... a to je all... cele nejake vyssie motivy ako u Neesona tam skratka moc nevidiet.. proste ucen ide dokoncit co zacal master, lebo... takze Bane nakoniec aj napriek tomu ze je inteligentny ostava proste tou korbou ktora ma znicit batmana
Spoiler! :
mastermindom ostava Talia co je super na jednu stranu, na druhu, jej motiv je v zasade to iste co uz som napisal a teda okrem pekneho prepojenia a dobreho zvratu sa nejakych strasnych mega odhaleni nedockame

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Videl som a videl som znova.

Spoiler! :
Až na druhé pozretie mi to zasadlo dokopy. Z prvého som odchádzal so strašne silnými pocitmi z Alfredových scén, konečne raz prirodzene písanými plot twistami (hoci niektoré, ako Talia boli očakávané), a perfektným záverom a hlavne Catwoman. Na druhej strane som si búchal hlavu pri naprávaní stavca, časovači na bombe a zápletkou s ňou, a zle postrihaným návratom Batmana do Gothamu. Mimochodom, je zrejmé, že sa vrátil pomocou Batu: posledne s ním príde do Batcave, keď má posledný dialóg s Alfredom. Keď sa vráti do Gothamu a nájde Foxa, ten sa ho spýta "Remember where you parked?" a ďalší záber je na strechu v Gothame, kde je zakrytý Bat. Suprová bola rozprava o strachu zo smrti vo väzení a zapojení tohoto do mýtického šplhania hore s lanom, ktoré ľudí sťahovalo dole.

Na druhé pozretie sa mi strašne páčila Talia. Prvé pozeranie som nechápal prečo bombu proste neodpália hneď, samozrejme scenár chce podať mytologický pád a návrat hrdinu. Myslím, že ovládanie bomby je v skutočnosti McGuffin pre Batmana, Gordona a Blakea: nie je vôbec nikde povedané, že by dr. Pavel nejaký podobný mechanizmus na bombu zaviedol, navyše ak by tak urobil, muselo by mu byť jasné, že už nemá pre Banea/Taliu cenu, a zabije ho. Toto naznačuje aj jeho reakcia, keď Bane odpojí reaktor či čo a dr. je zdesený. Zjavne nerátal s tým, źe Bane/Talia má v pláne 5 mesiacov udržať kontrolu nad Gothamom. Talia potom pobehuje s ovládačom, ktorý ale imho kontroluje zaplavovanie reaktorovej miestnosti: keď ho na konci filmu stlačí, len blafuje, že sa nič nedeje: keď sa vybúra tak je prestrih na zaplavovaný reaktor a Talia je zjavne v siedmom nebi ako všetkých okakala. Potrebovala totiž už len naťahovať čas a udržať bombu čo najďalej od Batmana. Prečo by inak, keď sa dostala ku kamiónu nešla hneď bombu odpáliť ručne? Miesto toho riadila kamión čo najdlhšie po meste. Takisto vedela a pomáhala Gordonovi s plánom s rušičkou, keby to bolo reálne, nebolo by ľahšie odsabotovať celý plán? Miesto toho im dávala nepríjemnú nádej ako svetlo na vrchu studne v Pite. Ak by to takto do seba zapadalo, tak Talia je ubervillain, pretože nepwnovala Batmana v Pite a nevyvolávala anarchiu samoúčelne, ale naopak oboje potrebovala na udržanie bomby v Gothame na 5 mesiacov.

Inak viacerí tu spomínate, že bolo málo zobrazenia anarchie: bolo, ale film je o Batmanovi (na čo si zase imho nesprávne sťažovali v predošlom dieli ľudia, že to bolo práve o anarchii a nie o Batmanovi). V danej časti je väčšina stopáže venovaná scénam v Pite. Will píše, že nosnou témou filmu je anarchia, ale nielen imho je to o smrti (myslím, že Tolkien správne postrehol, že každý ľudský mýtus je o smrti) - to je zrejmé počas celého filmu. Z tohoto hľadiska tam proste tie scény z Pitu sedia viac ako keby sa Nolan venoval dianiu v meste, ktoré je len vykreslené v náznakoch (lovenie policajtov), a skratkovito anachronicky pri Baneovej reči.

No a na záver samotný trochu ambivalentný záver, kde nie je úplne jasné či Wayne prežil. Myslím, že to je zo strany Nolana happyend, do ktorého úmyselne zasial trochu nejasnosti v štýle Inception.

Má to svoje muchy, ale hlboko to vo mne odoznieva. Asi moja obľúbená trilógia.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler! :
Zaver je bez diskusii jasny, (vid. scena s Luciusom), Batman bol uz davno inde, vystupil uz niekde nad mestom.

Sila mytologckeho lana a celeho znovuvstania Batmana je uplne zrazena dolu faktom, ze sa jedoducho iba vytrenoval. Nic viac. Nieco co davno mohol spravit, nieco co sa mohlo odohrat unho v jaskyni a rovnako ako mohol uz pri prvom suboji dat Baneovi tri rany do masky a rozbit mu ju. Z toho splhania vyznieva si tolko, ze keby siel bez lana na prvy krat tak to da lebo uz bol vo forme. A prave pre tuto banalnost sa cela zapletka s pitom pre mna premenila na natahovanie. Nepresvedcivo sa tu miesa komix Dark Knight Rises kde uz je Batman stary a nema tolko fyzickych sil (dokonca nosi celotelovy exoskelet koli vsetkym svojim zraneniam, na co bolo pomrknute jeho kontrukciou na nohu) a Nolanova seria ktora ukazuje Batmana na vrchole sil.

Anarchia mi tam chyba pretoze Bane prizvukuje ako necha Batmana pozerat sa kym on bude bezmocny, v minulych dieloch toto fungovalo skvelo. Taktiez natahovana bomba nezapada do planu rozvratit Gotham ked nam je ukazane ako to nikoho netrapi, ze mestu zrazu vladne Bane a je tam (akoze) anarchia. Uplne v kontraste s jeho recou. Keby nebolo bomby ktora "zrazzu" vybuchne tak vsetci pokojne prijali novy poriadok a bolo im to jedno. Uplne ale uplne nepresvedcive ako ukazuje aj zaverecne "povstanie" policajtov ktore sa odohra bez jedneho vystrelu. Samoucelne cakanie na nasich policajtov aby nas zachranili, aspon ze to ako tak pomohlo Blakeovi.

Dialkove odpalovanie a nejake natahovanie o cas je uz iba filmarska pomocka na budovanie napatia ktore ale akosi neprichadza pre velmi nudne prevedenie zaverecnej akcie. Nolan iba zopakoval natahovanu nudu z tunela v TDK.

Catwoman rozosievala svetlo v tejto temnote svojim prejavom a svojim charakterom, taky maly Joker bohuzial iba maly, pretoze nebola na scene dostatocne casto aby strhla pozornost na seba.

Alfredove sceny boli jednine kde sa prejavili emocie a naozaj boli o tej proklamovanej osudovosti a osobnej drame. Aj preto bola uvodna pol hodina filmu skvela.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak ja som to prave asi ako posledny clovek na svete videl (vila ma vytiahla do kina) a bolo to prekvapivo dobre.

Viac menej som sa ani chvilu nenudil a aj ked pribeh v niektorych momentoch mozno zaskripal, nejako som nemal dost casu to analyzovat a miesto toho som si uzival to, co sa deje na platne.

Bane sa mi ako zaporak pacil (no na tatka svojej frajerky z prveho dielu nemal), Batman bol v pohode, "catwoman" bola vyborna (aj ked ucelove zabery na vystrceny zadok na motorke zamrzeli), vyprava, hudba aj efekty boli na urovni. Nic mi nijako extremne nevadilo.

Neprekonalo to u mna prvy diel tejto trilogie, ktory sa mi pacil najviac, ale prislo mi to lepsie ako druhy, ktoremu som mal ovela vacsi problem uverit.

Prijemne stravene dve a pol hodinky.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
(aj ked ucelove zabery na vystrceny zadok na motorke zamrzeli)


Bitch please ...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ucelove zabery zamrzeli ale casovana bomba bola ok? :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hlavne si to stihol vsimnut a identifikovat ako odsudenia hodne zabery.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Hlavne si to stihol vsimnut a identifikovat ako odsudenia hodne zabery.


toto toto... klasicky moralisticky pristup.. treba pekne vypozorovat vsetky nevhodne zabery! a to poriadne a najradsej viackrat!

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun