HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dokument z produkcie Ricky Gervaisa a Stephena Mechanta ponuka nieco trochu ine nez na co je clovek bezne zvyknuty ked sa povie "cestopis".

Premisa je relativne jednoducha: Ricky a Stephen maju kolegu menom Karl Pilkington, ktoreho oni povazuju za nieco "jednoduchsieho". Rozhodnu sa, ze v zaujme rozsirovania jeho obzorov a taktiez pre svoje skodoradostne pobavenie by bolo dobre, keby ho vyslali do sveta. V prvej serii mu nahovoria, ze ide navstivit 10 modernych divov sveta, v tej druhej ho zase prinutia zazit niektore z veci na zozname toho, co spravit pred smrtou.

Karl travi vacsinu casu na tychto uzasne zorganizovanych vyletoch do exotickych miest tym, ze sa stazuje, trpi, vymysla, ako sa vyzut z aktivity, ktoru mu vymysleli a vsetko komentuje s nezamenitelnou inteligenciou priemerneho britskeho vysedavaca v pube.

Je to velmi zabavne a prekvapivo casto aj poucne a vzdelavacie. Karl je vyborny sprievodca, na vacsinu veci ma svoj vlastny, zvacsa negativny nazor, no obcas povie nieco, z coho vas aj celkom zamrazi a zacnete pochybovat, ci je naozaj az taky jednoduchy, ako vyzera. Miesta, kam ho Ricky so Stephenom posielaju, su naozaj zo vsetkych kutov sveta a vladnu tam najroznejsie pomery, kazdy diel ma co ukazat.

Je to vyborne natocene ak mate aspon trochu radi dokumenty, mozem to len velmi doporucit. A to aj napriek tomu, ze Rickyho Gervaisa vacsinu casu neviem vystat - nastastie ho je vidno len na zaciatku a na konci, inak je to len a len o Karlovi.



(trailer vyzera mozno horsie, nez to je naozaj - fakt to stoji za to)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skvele to je. prave davam tretiu seriu a je to fakt super. rick je totalny trotl a tiez mi strasne lezie na nervy, ale chvalabohu, moc casto tam nebyva. karl je genius. uz dlho som sa tak nenasmial. ta cast s mongolskom ma skoro polozila.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som pozrel prve 3-4 diely a neviem... Neni to zle, ale vadi mi na tom nieco co neviem presne popisat. Dost casto je na situaciach, do ktorych sa Karl dostane az prilis vidno, ze su dopredu pripravene a s Karlom dohodnute (napr. unos "radikalmi" v Izraeli). Toto mi inak vadi napr aj na Top Geare, kde to je este viac rusive.

Cely cas som tiez premyslal o tom, preco to Karl vlastne robi, ci do toho isiel s tym, ze "idem do TV zo seba robit blbca" a do urcitej miery sa tej ulohe prisposobuje, alebo je takyto naozaj.. A ten Rick je pre mna uplne neznesitelny..stacia mi momenty ked s nim Karl telefonuje a mam chut to preskakovat..


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Ja som pozrel prve 3-4 diely a neviem... Neni to zle, ale vadi mi na tom nieco co neviem presne popisat. Dost casto je na situaciach, do ktorych sa Karl dostane az prilis vidno, ze su dopredu pripravene a s Karlom dohodnute (napr. unos "radikalmi" v Izraeli). Toto mi inak vadi napr aj na Top Geare, kde to je este viac rusive.

Cely cas som tiez premyslal o tom, preco to Karl vlastne robi, ci do toho isiel s tym, ze "idem do TV zo seba robit blbca" a do urcitej miery sa tej ulohe prisposobuje, alebo je takyto naozaj.. A ten Rick je pre mna uplne neznesitelny..stacia mi momenty ked s nim Karl telefonuje a mam chut to preskakovat..


ten utok v izraeli nebol pripraveny ani s karlom dohodnuty;) ved uvidis dalej. ja sa v karlovi totalne vidim, pretoze som velmi podobny typ "idiota". mozno preto mi to tak sadlo. ricka a spol. som bral ako nutne zlo a nemaju zase az tolko priestoru.

skoda, ze ta tretia seria uz ani zdaleka nieje taka dobra to [vymazané] ten midžet.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Karl je velmi rozporuplna postava, o nom sa uz dlho polemizuje, ci je taky naozaj,alebo ci je len fakt dobry komik / herec. Ked sa clovek pozrie na to,odkial prisiel a co robi, je celkom lahke uverit, ze je taky naozaj.

Ja som to zacal pozerat s tym, ze som bol tak na polovicu presvedceny, ze je taky naozaj a musim sa priznat, ze teraz, ked sme pri konci druhej serie, uz mu to uplne verim.

Neskor zacne celkom vymyslat a dokonca klamat producentom o tom, co vlastne robi (hlavne ak mu naplanuju nieco, co sa mu absolutne nepaci) a je to velmi presvedcive. Mozno je len fakt dobry v tom, co robi, ale verim mu to.:)

V kazdom pripade, aj ked si clovek odmysli ten "reality show" prvok, je to celkom zaujimavy dokument, ukazuju vzdy zaujimave miesta plne zaujimavych ludi. Paci sa mi, ze to beru tak od podlahy a aj ked je to casto o znamych destinaciach, vacsinou ich ukazu z neznameho uhla.

Apropo Ricky Gervais, pozrite si povodny britsky The Office a potom ho len budete nenavidiet. :) On je tiez velmi dobry v tom co robi.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Idiota som nevidel, ale ano, Gervais si uplne uziva roly slizuna, ktoreho by ste len bili a zaroven pri tom grcali.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun