HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dal som sa na dobiehanie nedavnych (viac ci menej ), filmov tak taky maly sumar:

G.I. Joe Retaliation - zabavny nahlaskovany priamociary akcnak s dost dobrym vizualom a naozaj naozaj podarenymi formi ala 80's pricom este miestami stiha parodovat vsetky tieto klasiky ktore sa onehda tvarili a brali smrtelne vazne. Zaverecne vyjednavanie o nuklearnom odzbrojeni je cisty Monthy Python. Pritom to ale vobec neposobi krcovito a ako sranda nasilu, ani ako neplanovane zabavna scena pretoze je to zle. A hromada Ninjov! Niekolko metalov a aspon nejaku EMI scenaristovi. A facku strihacovy trailerov, v traileroch to posobilo ako nieco ultra stupidne, reinkarnacia Americkeho Ninju s Rockom. . Bonusovy bod za fakt sexy Cobra Commandera, proste dlhy cierny kozeny kabat opravi aj tuto klasicku tripovu hrozu:
Obrázok

A to som v mladosti G. I. Joea uplne ignoroval, sak to bolo stupidne lebo tam neboli velki meniaci sa roboti. Pffff.


Pobaveny tymto som si pozrel prvy, G. I. Joe Rise of Cobra a to bolo presne to co som povodne cakal aj od Relatiation. Hlupucky akcnak narvany vsetkymi klise a hlavne vsetkymi lietadlami, lodami, ponorkami, raketami a dvoma uber tajnymi mega zakladnami (jedna pod pustou a druha pod vodou) a neviem cim vsetkym este, proste to vyzeralo ako rozpohybovany katalog hraciek a navyse velmi zle rozpohybovany za pomoci zleho, zleho CGI. Miestami na urovni lepsiej videohry ale daleko od Blizzardu. Smerom nadol.
Pritom jedine pojitko medzi prvym a druhym dielom je uplne zaverecna scena toho prveho. Ale pri sledovani Retalation ako prveho som si v nicom neprisiel nijak strateny. Ak ste nevideli ani jeden pozrite si Relatiation, ak ste uz videli Rise of Cobra napravte si chut Retaliationom. Ak sa vam pacil Rise of Cobra, mate 10 rokov a mate davat pozor na hodine, nie citat si internety.


World War Z ... no ... ano vedel som ,ze to s knihou nema nic spolocne ale to je proste zly film. Fakt naozaj cely zly film ktory nezvlada dodrzat ani sebou stanovene pravidla a to dokonca vramci jedneho segmentu. Malokedy sa zhodnem s Honest Trailers ale tento to vystihol uplne presne:



Red Dawn (2012). Jednak remake (ako som si precital vcelku verne sa drziaci povodneho naivneho filmu), akurat miesto Sovietov su hlavni zli Severni Korejci. Bohuzial cele sa to berie strasne vazne takze jedine co na tom filme stoji za nieco su dobre natocene akcne sceny ktorymi sa nesetrilo. Akonahle zacnu detiska rozpravat je zle, zmysluplne vysvetlenie celej invazie tiez necakaje (vraj EMP zbran, no to ma podrz). A Thor na konci zomre, co film doslova zabije. Pozor spoiler.
A to uz tam takmer takmer nabalil jednu zrzku z party co by tomu tupemu filmu dalo aspon tak pekne presladeny happy end, ze by slabsia povaha vyronila slzu. Na facku.


Oblivion, vizualne velmi podareny film v ktorom je vsetko smexy vizualne pekne a na to cele sa skvelo pozera pretoze je to vizualne pritazlive ... you get the point right? Pri sledovani som zjavne bol v nejakom vegetativnom stave pretoze inac by som to dopozeral iba s obtiazami. Takto sa mi to pacilo a bolo to pekne. Cely celucky cas.
Problem toho filmu niesu niektore az ikonicke dejove "zvraty" ale fakt, ze od zaciatku sa to tvari naozaj zaujimavo a ze to aj bude mat nejaku POINTU alebo neokukany napad. Nema. Navyse sa to od isteho momentu zvrhne naozaj na priehliadku klise ktorym padnu za obet vsetky tie nadherne vystavane naznaky nieco vacsieho a niecoho co je ultra cool a bad-ass ked uz nic ine. Ale je to cele uplne odbite. Za to jedno pozretie to urcite stoji, bavit vas to bude ale nic viac vam to neda.

P.S.: Nikolaj Coster-Waldau sice vyzera ko keby si odskocil od natacania Tronov ale high-tech armor a velka ostrelovacka mu sadnu ako uliate, normalne Jim Raynor keby sa tocil StarCraft.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inak co hovorite na shayamalanov after earth? lebo prave som to dopozeral a po tych vsetkych hate recenziach som viac ako pozitivne prekvapeny. fakt sa mi to moc pacilo, atmosfera,strih,kamera,soundtrack, herecke vykony dua smith and son; proste velmi fajn. nieje to nic svetoborne ale nieje to ani zly film. nechapem ten hejt okolo.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nevidel som ale uz len z trailerov sa mi do toho nechce. Ajked beriem, ze je tp zrejme technicky dobre zvladnuty film. Ale netvari sa to ze by to co len na sekundu uhlo od vytyceneho deja. Co sa podla ohlasov ani nestalo. Cize som rozhodne dal prednost inym filmom v ktorych je sci-fi viac nez kozmicka lod.
Ale tak ako som dohnal teraz tieto filmy je mozme, ze si to niekedy neskor pozriem.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gravity

nemam slov. JFK (aka jesusfuckinchrist); uz dlho ma nic v kine takto s prehladom neodrovnalo. film roka. cuaron je genius. uzasne reziserske momenty. fantasticka vyprava. dokonale 3D. mrazivy ost. skvela sandra. teraz mozno trocha prestrelim - ale najblizsie k tomuto ma kubrickova space odyssey. najslabsou castou filmu zostavaju klisoidne dialogy. tie su vsak absolutne neni podstatne a imo ich jedinym ucelom je film spostredkovat :beznym: divakom.; ak mate radi space filmy, budete sa pri niektorych scenach mat chut postavit a skakat od euforie. ak ho radi nemate a vyslovene vas nebavia filmy s vesmirom. zostante prosim vas doma a nekazte ten film nam ostatnym;)

btw. este raz zdoraznim. je to jeden z vizualne najkrajsich filmov ake som kedy videl. az sa mi nechce verit, ze to je cgi. treba to vidiet v kine, alebo vobec.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Idem na to zajtra :) a hlavne este Rush ale ten dam az cez tyzden.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som z toho tak malinko rozcarovany. Niektore veci sa udiali strasne rychlo (ajked strasne efektne samozrejme) a ine zase dostali zdlhavu expoziciu takze som si viac krat povedal, nezdrzuj / nevykecavaj sa a rob co treba.

Ale po technickej stranke je to spica. Od kamery, cez triky az po pohyb osob v beztiazi. Cely napad preco sa udiala ona katastrofa je vcelku vydareny a film tak posobi ako nieco co by sa mohlo odohravat aj prave teraz. Jedina vazna vytka smeruje k nepochopitelnemu incidentu pred ISS. Vcelku som dufal, ze to jedine sa nestane.

Prirovnanie s Vesmirnou Odyseou ale je podla mna mimo, ajked chapem ze smeruje asi hlavne k boju kozmonautov o svoj zivot.
No a dokonalost zazitku mi dost rozmrdal premietac pretoze film bol miestami neostry a obraz/divne trhal ako keby nestihal datovy tok. Takze poriadne si to vychutnam az neskor v HD. S tymto ma CinemaCity uz pekne sere, nieje to prvy krat.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
silne u nas chyba aspon jeden IMAX na taketo filmy

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu Gravity bude az od 8. novembra. :(

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wormwood napísal:
silne u nas chyba aspon jeden IMAX na taketo filmy


Pravda veru, ajked v BA sa to da riesit aspon navstevou Viedne. Nieje to idealne ale aspon daco.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Tu Gravity bude az od 8. novembra. :(


Ty si kde teraz? :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Ty si kde teraz? :)

Ved v Londyne.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rush je dobry film

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Will napísal:
Ty si kde teraz? :)

Ved v Londyne.


Wow to sa moc nestava, ze by mal Londyn posunutu premieru oproti nam.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
True Romance je imo to najlepsie co Tarantino napisal, ajked mam rad aj Jackie Brown a Pulp Fiction. Plus to nereziroval on ale Tony Scott takze vsetko dobre dopadlo. Taky ten spravne svihnuty pribeh o tom ako sa vie vsetko tri krat obratit, [vymazané] a zachranit. Bez zbytocnych prietahov a nimrani sa v uletenych detailoch ktore chape iba autor.
Huste herecke obsadenie, tomu uz iba nasadzuje cerecnicku na torte. Cim dalej tym viac lubim 90's.

Plus, tento song vraj hraju v Panelaku, no asi nikto z tvrocov ten film nevidel :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zjavne premietani Gravity na ktorom som bol nebolo ojedinele rozmrdane, kamarat co bol dnes hovoril to iste. Takze [vymazané] [vymazané] 7 eur za listok do digitalneho kina a mat to rozmrdane jak z filmoveho pasu v 93. za 50 korun.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun