HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Pacia sa vam filmy M. Moorea?
Ano 50%  50%  [ 5 ]
Nie 30%  30%  [ 3 ]
Ziadny som nevidel 20%  20%  [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 10
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co si myslite o filmoch tohto pana? Ide o dokumenty prinasajuce sokujuce odhalenia alebo len obycajnu demagogiu a manipulovanie s faktami?


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
urcite je tam nieco z kazdeho pretoze moore zjavne nema rad Busha.....ale vysvetli mi vec ako je mozne ked v 3/4 USA vyhlasia za prezidenta Gora tak vyhra bush???ja tam ale nevidim daku manipulaciu....vysvetli mi to potom a mozno prehodnotim svoj postoj

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
the roof is on the fire ,,,we dont need the water let the moth--- burn burn burn let the mo---- burn ,

amici v tanku ale videl som len farenheit a pravdu povediac vsetky podobne dokumenty treba brat z rezervou, su tak trochu populisticke

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale aj tak to podava urcite svedectvo o tom ako to tam fici...samo ze nie na 100% ale je tam dost pravdy na to aby si si utvoril aky taky nazor

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a tu je ta chyba- podla toho filmu by si si nemal utvorit nazor -vtedy uz si naletel, chce to dlhodobe pozorovanie aby bol fakt objektivny, a to aj zo strany ameriky -nie su blby vedia co robia su ambiciozny

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
USA a vobec celý západný, slobodný :P a demokratický :P svet je riadený populistami a ľuďmi, ktorí ti dávajú dúšky slobody že sa ideš utopiť... ale jak som už niekde napísal, máme slobodu skutkov, ale nie slobodu myslenia..
a pán Moore je proste iba človek čo jaksi taksi populizuje odlišnú formu demagógie...pravda nieje ani v jednom.ale ja radšej moorea lebo jeho pravda je proti večšine.. a proti starým populistom

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
meloolem napísal:
urcite je tam nieco z kazdeho pretoze moore zjavne nema rad Busha.....ale vysvetli mi vec ako je mozne ked v 3/4 USA vyhlasia za prezidenta Gora tak vyhra bush???ja tam ale nevidim daku manipulaciu....vysvetli mi to potom a mozno prehodnotim svoj postoj


Presne ti to vysvetlit neviem. Sam si uz presne nepamatam ako funguje volebny system v USA, ale viem, ze to proste mozne je. A to aj bez akychkolvek manipulacii. Ak ta to zaujima, som si isty, ze niekde ten popis ich sytemu najdes 8)

Inak z Mooreovych filmov som videl Bowling For Columbine a cast Farenheita a jedina vec co sa mi z nich pacila bola ta animovana cast z BFC na styl South Parku :P Inak su to vsetko polopravdy alebo ciste klamstva. Veci akoze americania si v noci zamykaju domy a kanadania nie, alebo ze ked si v USA zalozis ucet v banke tak k nemu dostanes brokovnicu..to vsetko su blbosti.

A len tak mimochodom..dojimaju ma tito bojovnici za prava socialne slabych, ktori si svoje vyzrane prdele vozia v nablyskanych Rolls-Roysoch :ikonka23:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
meloolem napísal:
urcite je tam nieco z kazdeho pretoze moore zjavne nema rad Busha.....ale vysvetli mi vec ako je mozne ked v 3/4 USA vyhlasia za prezidenta Gora tak vyhra bush???ja tam ale nevidim daku manipulaciu....vysvetli mi to potom a mozno prehodnotim svoj postoj


V kratkosti z Googlu:
Kazdy stat ma reprezentantov vo Volebnej rade. Pocet tychto reprezentantov zavisi od poctu obyvatelov -- Kalifornia ma napr. 52 clenov vo Volebnej rade. Prezidentsky kandidat vitazi v danom state, ak v nom ziska najvacsi pocet hlasov obyvatelov. Vitazstvo v danom state znamena, ze kandidat ziskava hlasy reprezentantov daneho statu vo Volebnej rade. Takze Fero Taraba, vitaz v Kalifornii, ziskava 52 hlasov vo Volebnej rade.

Prezidenta voli Volebna rada jednoduchou vacsinou.

Preto vznikaju paradoxy typu, ze Ross Perrot ziskal 8% vsetkych hlasov, ale ziadne hlasy vo Volebnej rade :-)


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A ak sa nemýlim, žiadny zákon neprikazuje týmto voliteľom, že musia voliť ako väčšina v ich štáte. Zatiaľ to tak robia ale tuším už boli jedna či dve výnimky.

A k Moorovi. V hlasovaní mi chýba možnosť: Nevidel som, ani nemám záujem.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je dalsi ,,vedlajsi efekt" tohto systemu. Iste ked Fero Taraba vyhra v Kalifornii a zastupcovia vo Volebnej rade ,,budu mat zmeneny nazor", tak mozu v pokoji hlasovat za Prozefa Jočka.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun