HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 51
Body: 5
Bydlisko: Nitra

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Dorian napísal:
napriklad pretoze PC za sebou 25 rocnu tradiciu a SC dva viac-menej uspesne rocniky

V tom prípade sa zamyslime nad tým, prečo bolo na PC, ktorý má takú skvelú a dlhoročnú tradíciu, tak málo účastníkov.

A porovnávať by sa to jednoznačne MALO! Ako inak môže mladý con napredovať ak nie tým, keď je porovnávaný so zabehnutými? Samozrejme v prípade, že ide o konštruktívnu kritiku, na základe ktorej sa môže zlepšovať, aby raz dosiahol rovnakú úroveň... ale ak nechce, nemusí.


No myslim ze ako clovek co ma uz par (mozno aj desiatok?) conov za sebou mozem porovnavat. Myslim ze Slavcon bol vzhladom na miesto kde sa konal a na vekovu kategoriu (nie stari pupkati pani) vyborny con :). Pre mladych co chcu usetrit za ubytovanie a nie su pohodlni je myslim Slavcon plne vyhovujuci. Ja osobne som si tam to pohodlne ubytko zaplatil aj za cenu toho ze som musel na miesto dochadzat :D.

Cony ako Parcon ci Fenixcon (pokracovatel Draconu) maju uz urcitu tradicu ktoru sa snazia dodrziavat (vola sa to papucovy con - netreba vytiahnut z miesta konania ani patu) a ich navstevnikom (starym pupkatym panom :D) nevadi vyhodit par sto korun na pohodlne ubytovanie pretoze sa idu stretnut zo starymi priatelmi.

Myslim ze mnohi navstevnici Parconu v Nitre z radov mladsich videli ze aj starsi sa dokazu zabavat a ze ma vyznam sa dojst pozriet aj na tradicne cony (a nie len na Festival Fantazie ako sa snazia urcity ludia podsuvat, ako som z hrozov zistil vid -> http://www.forum.scifi-guide.net/viewto ... rcon#36166).

_________________
http://www.fem.uniag.sk/havran - Havranov mini-blog
http://www.belit.sk - SFaFK Belit
http://www.parcon.sk - Parcon 2007 Nitra


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Starí pupkatí páni (*lol*) majú viac finančných prostriedkov, keďže patria do pracujúcej vrstvy obyvateľstva a ja zbožne dúfam, že ich raz finančne dobehnem. (Pupok nechcem... Ani zmenu pohlavia. :D) A podľa mňa sú papučové cony skvelé (ani nie tak z hľadiska pohodlnosti ako väčších možností... napríklad keď sa pije a človek sa potrebuje niekam zvaliť, heh... alebo proste odniesť nejaké veci na izbu a môže sa vrátiť hneď na program... je to časovo výhodné...). Ja som trochu ľutovala, že som išla na ten stredoškolský intrák (ktorý mal ale skvelú študentskú cenu 220sk na noc, čo bolo také oblaženie vedomia, že si môžem kúpiť viac kníh v Brlohu :D), lebo ma o piatej ráno zobudili holuby a mala som chuť vraždiť... A trepala som sa tam s vakom 10 minút pešo z Agroinštitútu a v nedeľu späť, takže je úplne najlepšie, ak môže človek bývať hneď na mieste konania.  :)

A práve mi niečo napadlo s tými stretnutiami - Fandomáci sa stretávajú... Tak to vyzerá tak rodinkársky. Ale potom sú tam generácie, ktoré nevedia o fandome alebo o ňom majú matnú predstavu. Zaujímalo by ma, či vo Fandome existujú tvory pod 30 rokov..... A ak nie, prečo.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na RPGFore bol kedysi nadherny prispevok o dinosauroch a komercakoch. Neviem, ci ho najdem.. v skratke islo o to, ze jestvuju cony dinosaurov - vstupne je nizke, doraz je na kamaratskych vztahoch a rodinnej atmosfere, aj ked niekedy to vyzera tak, ze oficialny program nie je tou najdolezitejsou castou ("Noze, Pista, povedz daco, ako si sa opil s Tolkienom"). Na druhej strane su "komercne" cony - prebohaty program, clovek nevie kam skor skocit, lenze s tym idu myriady ludi a vysoke ceny.

V onom prispevku sa poukazovalo na to, ze dinosaury nemaju radi komercakov a naopak (v extreme vraj na seba zvolavali hygienikov a policajtov).

-------------------------
A suhlasim s tym, ze SlavCon sa oproti ParConu vonkoncom nema za co hanbit.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
A suhlasim s tym, ze SlavCon sa oproti ParConu vonkoncom nema za co hanbit.

Až na tie priestory... Respektíve na výzdobu. Lebo v takom agroinštitúte som sa necítila ako v agroinštitúte, ale ako na Parcone. A na Slavcone som sa cítila ako v škole.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 51
Body: 5
Bydlisko: Nitra

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Starí pupkatí páni (*lol*) majú viac finančných prostriedkov, keďže patria do pracujúcej vrstvy obyvateľstva a ja zbožne dúfam, že ich raz finančne dobehnem.


Drzim palec. Je mi jasne ze stredno/vysoko/skolopovinny (predpokladam ze zakladoskolakov rodicia samich do sveta tak lahko nepustia) nemaju tolko prostriedkov na ubytovanie v hoteli napriklad. Mozno je to ten problem ze v priestoroch typu Agroinstitut ci Suza je problem zohnat priestor pre ludi co chcu (najlepsie zadarmo) prespat v spacaku. Inak je to urcite cenovo rovnako porovnatelne ako ine akcie. (vstupne a tak) Az na to ubytovanie.

Ja si dva, tri krat do roka dam povedat a idem niekam na con - podla mna je to hodnotnejsie straveny cas ako sa opekat na slnku pri mori (aj ked aj tam by som sa rad pozrel) a je to o dost lacnejsie :D. Idealne by to bolo spojit - tyzdenna dovolenka pri mori spojena s conom... Heh vlastne nieco podobne sa robi na slovensku tusim uz peknych par rokov - Tatracon.

nage napísal:
A práve mi niečo napadlo s tými stretnutiami - Fandomáci sa stretávajú... Tak to vyzerá tak rodinkársky. Ale potom sú tam generácie, ktoré nevedia o fandome alebo o ňom majú matnú predstavu. Zaujímalo by ma, či vo Fandome existujú tvory pod 30 rokov..... A ak nie, prečo.


No ja sa zasa tiez necitim ako velky fandomak - nas SF klub je vo fandome len preto ze Peto aka Velkoknieza Nitrianske plati za nas poplatky (ak teda toto znamena byt vo fandome). No ale ked by som sa na nejaky con neodvazil tak v zivote nevidim osobne ludi ako Nef, Kanturek, Novotny, Vrbenska atd. atd. A jasneee ze existuju aj mladsi 'fandomaci' - niektori stari pupkati pani maju aj rodiny a vychovavaju si nasledovnikov :D.

_________________
http://www.fem.uniag.sk/havran - Havranov mini-blog
http://www.belit.sk - SFaFK Belit
http://www.parcon.sk - Parcon 2007 Nitra


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Inak Avalcon je súčasťou Festivalu Fantazie v Chotěboři.


Avalcon je FF, premenovany postupom casu ked sa nanho nabalilo to mnozstvo programu ktorym sa prezentuje dnes.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nooo... mne ten Tatracon pripadá ako elitná akcia pre pozvaných...  :) A Fandom zase vyzerá tiež ako taká elitka. Ja beriem, že sú to ľudia, ktorí sa poznajú dlho, bývajú od seba ˇadleko, chcú sa stretnúť so známymi, ale na druhej strane to vyzerá ako prudko uzavretá skupina neprijímajúca nových členov. Nestagnuje to trochu? (a nie, nepchám sa tam, ja som rada pekne tu, doma, v Hostinci)

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze vedenie Fandomu musi byt zodpovedne (muhahahaa) tak sa sklada hlavne z onych dinosaurov. Uzavreti v ziadnom pripade niesu ved clenom fandomu je kazdy fan ;) skor je otazka ci by ta to medzi nimi bavilo? :P

BTW: Tatracon je hlavne stretko orgov a vedenia (alebo sa tak vyprofilovalo) aka chata v lese, nieco ako Hostincove stretko :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
ved clenom fandomu je kazdy fan ;)

Členom Fandomu vôbec nie je každý fan. Minule som čítala ich stanovy... Hotová ústava.

Will napísal:
nieco ako Hostincove stretko :D

Až na to, že na Hostinsovské stretko môže prísť KAŽDÝ....

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale to je presne ako s Hostincovskym stretkom - insideri vedia, ze prist moze kazdy, ale ludia sa hanbia, lebo si myslia, ze tam bude trojmetrovy Annun rozoberat osud hostinca s bajnym legendarnym Nightfallom, ktory je urcite taky monumentalny, ze z neho ide strach.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ale to je presne ako s Hostincovskym stretkom - insideri vedia, ze prist moze kazdy, ale ludia sa hanbia, lebo si myslia, ze tam bude trojmetrovy Annun rozoberat osud hostinca s bajnym legendarnym Nightfallom, ktory je urcite taky monumentalny, ze z neho ide strach.

A nie je to tak?  :lol:

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale na stretkach sa vedu insiderske reci .. ak kto nie je na fore vareny peceny tak len nechapavo cumi a nudi sa.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co ja viem, skor ak niekto nie je mimo fora s tymi ludmi vareny peceny... a tu zaroven vystupuje do popredia problem komunikativnosti, ála" ježíš mária senty jóžef, o čom sa ja s tým ujom mám baviť" a podobne....

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
VINCENT napísal:
Co ja viem, skor ak niekto nie je mimo fora s tymi ludmi vareny peceny... a tu zaroven vystupuje do popredia problem komunikativnosti, ála" ježíš mária senty jóžef, o čom sa ja s tým ujom mám baviť" a podobne....

To je ako keď sa stretnú naši Separatisti s Hostincom a začnú sa vyhovárať, že už MY sme pre nich Dinosauri (oni majú cca 18) a že sa s nami nemajú o čom baviť. Zaujímavé je, že ja si s nimi viem vždy pokecať, ale námaha z ich strany je takmer nulová... Je to tak aj vo Fandome? Že je to chyba mladých, ktorí sa boja?

Hej, je lepšie poznať ľudí z hostinca osobne, lebo pri kofole/pive sa utužujú vzťahy a predsa nikto nemôže čakať, že zapadne na prvý pokus, hoci aj takí existujú. Občas keď človek nemá čo povedať, nemusí to zákonite znamenať, že sa nudí. Veď uši nemáme zo srandy, nie? Príklad: sedeli sme v sobotu večer v bare s rôznymi ľuďmi. Niekto sa bavi, niekto počúval... ja som sa nudila, lebo som bola unavená a vnútri bolo neznesiteľne teplo. Ale nebolo to tak, že keď nemám čím prispieť do rozhovoru, automaticky to vyhlásim za nudu a zbytočné mrhanie časom.

Insiderské reči sa vedú v každej zabehnutej spoločnosti. Treba len otvoriť uši a dozvedieť sa, vo co kráčí... Inak to nejde. jedine, že človeku dá niekto rýchlokurz...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
VINCENT napísal:
Co ja viem, skor ak niekto nie je mimo fora s tymi ludmi vareny peceny... a tu zaroven vystupuje do popredia problem komunikativnosti, ála" ježíš mária senty jóžef, o čom sa ja s tým ujom mám baviť" a podobne....

treba vzdy skusit. Aj dinosauri su len ehm ludia. Ja som tiez na jednom cone dal celkom normalnu rec so Zrudnym Warriorom. Keby som dal iba na ohlasy na Z/W osobu na tomto fore, tak by som sa ho nedotkol ani nasadou metly zabalenej v igelite...  A nakoniec sme si pokecali o W a W40k celkom pekne. Staci najst hacik na konkretneho cloveka a on sa urcite chyti. To iste vtedy platilo aj na Cervenaka, Malicka, Henu z Brlohu a inych

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun