HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
to viš, človek by nemal mať priliš velke ego, lebo nim strhne troleje a kopne ho prúd

(troll) chodíš na elektrošoky denne? :lol: (/troll)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no akože po týchto úžasných reakciách mi, myslím, žiadne veľké ego (aspoň čo sa komixu týka) nehrozí  :lol:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
(troll) chodíš na elektrošoky denne? :lol: (/troll)

nemam take velke ego :wink:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak robis nieco velmi podobne originalu (nenazyvam to ripoff ak si poziadala autora), tak na to aby si uspela musis ten original prekonat, a to je podla mna tazsie ako skusit nieco ine, co sa nebude hned porovnavat.

Neviem, napr. by sa dala robit sranda zo sci-fi a horroru (stale mam v pamati k tomu hudbu z Eda Wooda). Tam je tolko nevyuziteho potencialu. Anglictinu by som nepouzival VOBEC! Ved v tom je krasny potencial zlych prekladov do slovenciny, na ktorych sa smejeme uz roky. Navyse je to prekomplikovane, zda sa mi ze komiks nema jasne vymedzene z coho si robi srandu (50 roky? fantasy? OOTS?) Osobitna grafika - velmi doporucujem, inak budes stale porovnavana s OOTS.

Ale to su moje 2 centy, treba pochvalit ze sa niekto na to nasiel, urcite si to najde svojich citatelov, a je to vcelku dobre :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev napísal:
Ak robis nieco velmi podobne originalu (nenazyvam to ripoff ak si poziadala autora), tak na to aby si uspela musis ten original prekonat, a to je podla mna tazsie ako skusit nieco ine, co sa nebude hned porovnavat.

Neviem, napr. by sa dala robit sranda zo sci-fi a horroru (stale mam v pamati k tomu hudbu z Eda Wooda). Tam je tolko nevyuziteho potencialu. Anglictinu by som nepouzival VOBEC! Ved v tom je krasny potencial zlych prekladov do slovenciny, na ktorych sa smejeme uz roky. Navyse je to prekomplikovane, zda sa mi ze komiks nema jasne vymedzene z coho si robi srandu (50 roky? fantasy? OOTS?) Osobitna grafika - velmi doporucujem, inak budes stale porovnavana s OOTS.

Ale to su moje 2 centy, treba pochvalit ze sa niekto na to nasiel, urcite si to najde svojich citatelov, a je to vcelku dobre :)


mno jo... rozhodla som sa pre takuto grafiku preto, ze sa mi strasne paci, nie je zlozite to nakreslit (panboh vie, ze mi vela talentu na kreslenie nenadelil) a nic zlozitejsie by som nakreslit nezvladala... spytala som sa Richa a ked ten nemal vobec nic proti tomu, povedala som si - preco nie? Aspon ludia ten styl poznaju a fantasy postavicky sa v tom kreslia naozaj dobre.

Ad prekomplikovanie. Tak by som to nenazvala. Ja nie som odborník na D&D ako pán Burlew a tak nemôžem od seba (ani od slovenskch čitateľov, povedzme si na rovinu) očakávať, že budú chápať jokes založené na nejakých ťažkých D&D situáciách či pravidlách. To proste nejde. Musela som to zamerať tak, aby čitatelia (ktorí poznajú aspoň fantasy filmy, keď už nie knihy, ale budú aj také jokes) pochopili vo co go. Takže treba očakávať také všeobecné, ale veľmi "easy" (teda nič hardcore) fantasy zameranie. Proste to treba brať tak zľahka, že nebrať to úplne brutálne vážne typu "ale toto neni v Player`s Handbook! A v Monsters Manual ten ork vyzerá inak!"... akože keď bude joke ktorý sa bude týkať D&D (alebo to nemusí byť joke, len jednoducho nejaký feaure), tak to vzať tak, že "aha, haluz, toto som zachápal,. je to z D&D" a keď tam bude niečo z inej sféry, tak .... jednoducho bude, no :)

To, že budem porovnávaná s OOTS beriem... veď vyzerajú rovnako... vravím, že inak to asi nakresliť neviem...ale príbehovo to pôjde dosť inde... + to čo som písala vyššie

Ad horror a sci-fi. No, chyťte sa toho niekto! Ale ja sa v týchto oblastiach nie veľmi vyznám, takže ťažko o tom spravím komix :)

Ad angličtina - je tam len raz. A to v tejto nultej časti, takže no worries.... síce vlastne ešte bude, ale to už bude len také minor...

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to že klesneš na uroveň bežneho slovaka myslim nieje priliš dobre :wink:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ale prave to zameranie na 50 roky ide podla mna skor mimo citatela, nez fantasy (mozno odvazne tvrdenie, ale stalo by to za anketu). To co si napisala je dobra priorita: chces vseobecneho citatela, a treba sa toho pridrziavat.

Ak uz aj nie zmenit grafiku, aspon sa hrat so stylom, pri komikse casto rozosmieva styl, nielen obsah. Ked robis parodiu s tym uvodom, preco nedat komiks do ciernobieleho, dat nejaky iny font na tie voice-over, a do kazdeho okna dat uplne detailny zaber tvare postavy, nie celej ako sa to casto robilo s OBROVSKYMI titulkami pre meno v strede. Alebo pridat hore dole cierne pruhy nech je jasne, ze to paroduje film. Proste vyhrat sa so stylom, aby kazdemu pomohol pochopit o co sa jedna.

Ale hovorim, pekne ze si sa do toho pustila, pobavil som sa :)

A vsetko naj inak :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Ad horror a sci-fi. No, chyťte sa toho niekto! Ale ja sa v týchto oblastiach nie veľmi vyznám, takže ťažko o tom spravím komix :)


Ak by sa tvoji hrdinovia niekedy ocitli v technologickom prostredi mozem ti dodat inspiraciu pripadne, odkazy sa daju zakomponovat aj do cisteho fantasy :)

Inac mile, zatial bola iba predstavovacka tak uvidime dalej :)
BTW> Ked uz anglictina tak by sa tam dala vyborne sparodovat velmi zla vyslovnost ktorou disponuje este stale asi drviva vacsina slovenskej fantasy sceny.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 23.12.2006
Príspevky: 84
Body: 5
Bydlisko: Sedlácka Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zaujimave, velmi...aka bude hlavna tema? pri OOTS to bola druzina z dungeon & dragons a tu? to iste?


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie, akoze urcite bude cerpat nieco aj z D&D, pretoze je to dobry zdroj hlasok a vtipkov, ale nemyslim, ze by to bolo cele zalozene (a limitovane) D&D pravidlami. Skor tak vseobecne, zo vsetkeho nieco.... filmy, hry, MMORPG hry, aj real zivot niekedy... take kadeco proste :)

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
variaciu na ten zaverecny for v aktualnej casti som uz pocul.. islo tam o adama a evu tusim.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
variaciu na ten zaverecny for v aktualnej casti som uz pocul.. islo tam o adama a evu tusim.


moze byt :) ja mam niekedy v mysli nejaky napad a len tak hmlisto mi to nieco hovori - netvrdim, ze to bude vsetko nutne originalne, ale v tom konkretnom pripade som narazala na jedno dielo, kde sa rasy predbiehali v dolezitosti tym, kto z nich bol stvoreny skor...

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inak mala by si sem vzdy fuknut notifikaciu ze vysla nova cast... pri nepravidelnej periodicite by to bolo fajn.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skvelá myšlienka! :)

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
*ňuch ňuch*

ja umrem :ikonka42:

btw: ženskym postavam moar sexepílu, nech je načo kukať :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun