HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
samozrejem dietatu lebo ma lepsiu sancu na rezitie a naslednu rekonvalescenciu, vidim ze tyz dedinysi velmi lahko predstavujes fungovanie zdravotnictva a hlavne vsetkozadarmo...
uz viem kto volil Fica

a aby si si nemyslel ze som na teba zatazeny.. morfium sa nepouziva ako anesetikum pri operacii lebo je navykove posobi lokalne a pouziva sa iba pri silnych chronickych bolestiach... :roll:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord, keby si ty mal SM a 50 rokov, iste by si hovoril rovnako. Vsetkym je jasne, ze ty si tvrdy chlap a jedinym tvojim zelanim je umriet v bolestiach, ktore trvaju co najdlhsie. (vulgarne povedane)

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preto som za eutanaziu

Baleara chces platit celu tu liecbu ty? Lekari zaoberajuci sa onkologickymi a inymi takto podobnymi chorobami maju zlate srdcia ale aj keby sa vzdali celej svojej rocnejvyplaty by to nestacilo.. stat na to kasle a poistovne tiez.. tak z toho mala co ostane je asi lepcieliecit to co je perspektivnejsie na uspech...

pre retardov (uz sa ozvali dvaja) - neobhajujem o ze stat dava peniaze iba na liecbu do 45rokov(som proti tomu), len vysvetlujem preco to tak je

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
samozrejem dietatu lebo ma lepsiu sancu na rezitie a naslednu rekonvalescenciu, vidim ze tyz dedinysi velmi lahko predstavujes fungovanie zdravotnictva a hlavne vsetkozadarmo...
uz viem kto volil Fica
dojdi raz do Ke a ja Ti tuto dedinu milerad ukazem...
ja by som to zase riskol a dal to starsej osobe.. s tym, ze kedze ma dieta vecsie sance na prezitie tak je vecsia sanca ze prezije aj bez liekov, kym u starsieho cloveka je ta sanca mensia... Ty by si siel na istotu, ze zachranis jedneho, ja by som to riskol a pokusil sa savenut oboch(samozrejme mohol by som mat horsie vysledky ako Ty
k tomu Ficovi: akoze nic lepsie ako ma urazit Ta nenapadlo? len obvinit ma z volby toho populistu a experta na vsetko? no comment
Dragonlord napísal:
a aby si si nemyslel ze som na teba zatazeny.. morfium sa nepouziva ako anesetikum pri operacii lebo je navykove posobi lokalne a pouziva sa iba pri silnych chronickych bolestiach... :roll:
pouzil som to ako priklad... nabuduce si najdem ten cas a pohladam Ti tucet roznych anestetik pouzivanych pri operaciach, ak to vyzadujes (a pre istotu Ti rovno capnem aj zdroj)
eutanaziu by som v takomto pripade neuznaval.. ten clovek je sice nevyliecitelne chory, ale existuje moznost, ako mu to zmiernit na znesitelnu uroven..
lekar: "Viete, nemame prachy nato, aby sme vam spravili tu operaciu [dosad si nejaky druh operacie], lebo ste pristary (a tym padom neperspektivny pre stat), takze vam ponukam: budete zit s tymi bolestami alebo si mozete hodit maslu..." nezda sa Ti to kapku... nemoralne? povedat clovekovi, ze nech sa ide zabit koli tomu, ze je stary? nech radsej zvoli eutanaziu?

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
a by som to zase riskol a dal to starsej osobe.. s tym, ze kedze ma dieta vecsie sance na prezitie tak je vecsia sanca ze prezije aj bez liekov, kym u starsieho cloveka je ta sanca mensia... Ty by si siel na istotu, ze zachranis jedneho, ja by som to riskol a pokusil sa savenut oboch(samozrejme mohol by som mat horsie vysledky ako Ty


Nebudem sa zaoberat tym, co tu teraz rozoberate, iba budem reagovat na Cerebra.

O com tocis pre pana Jana? Ake riskovat a zachranit oboch?? Stavias na nejakej fiktivnej situacii, pritom si v debate o niecom uplne inom. Uvaha ze poskytnes jednemu liecbu inemu nie je k danej problematike irelevantna.

A kurna, pozeras vela doktora Housa alebo co?? Prestan sa rypat v niecom o com nemas sajna este k tomu aj totalne OT a hlupo.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja len dodam, ze to su peniaze poistovni, nie statu (aj ked ano, niektore poistovne su statne). Osobne si nemyslim, ze prave toto je oblast, kde by sa malo setrit, ale samozrejme, to je na diskusiu.

Samotni lekari s tym nemaju nic spolocne - poznam osobne ludi, ktori maju na lekarskej sprave napisane "doporucuje sa liecba interferonmi, ktora vsak momentalne zo zakonnych dovodov nie je mozna". Lekari liecit chcu, no nemozu.

Eutanazia je absurdne a smiesne riesenie tohto problemu, k tomu velmi nie je co dodat.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
eutanazia v pripade SM je naozaj pitomost ale ked cerebro tu tak vyskakoval ze zit v bolestiach...

a dieta sa ma vyliecit samo? ako uz si pocul o nevyliecitelnych chorobach? ovladas cerebro voodoo alebo take nieco ze to dokazes?
Vies lekari sa snazia ist na istotu a NERISKUJU ak to moze ohrozit zivot, bez toho aby si boli isti ze ian moznost nie je. Ty chces dat lieky na spomalenie choroby(ak si spatne cital, at liecba spomali priznaky ale NEVYLIECI) niekomu komu uz je neskoro aby to nejako pomohlo, a dieta ukratis o rok dva "pekneho" zivota... dakujem, osm rad ze nie si lekar a nemas ziadnu zodpovednost za akehokolvek cloveka.

Annun - v poistovniach sa zatial moc nevyznam.. te komercen maju peniaze iba od poistencov?
A z toho ekonomickeho kacirskeho pohladu... 9000 ludi krat 500000 rocne je 4500 milionov... Neviem aky maju rocny rozpocet poistovne ale toto mi pride dost kedze je dalsich milion inych chorob...Ak sa te peniaze v rozpocte poistovni daju najst(neviem kae maju zisky) tak potom je to riadna hlupost s tym neliecenim... ale ak by te peniaze neboli.. tak kruta smola...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
a dieta sa ma vyliecit samo? ako uz si pocul o nevyliecitelnych chorobach? ovladas cerebro voodoo alebo take nieco ze to dokazes?
Vies lekari sa snazia ist na istotu a NERISKUJU ak to moze ohrozit zivot, bez toho aby si boli isti ze ian moznost nie je. Ty chces dat lieky na spomalenie choroby(ak si spatne cital, at liecba spomali priznaky ale NEVYLIECI) niekomu komu uz je neskoro aby to nejako pomohlo, a dieta ukratis o rok dva "pekneho" zivota... dakujem, osm rad ze nie si lekar a nemas ziadnu zodpovednost za akehokolvek cloveka.

Toto je cele scestna debata ak sa bavite o SM - pod 18 rokov sa interferony taktiez brat nemozu - tentokrat uz ale zo zdravotnych dovodov. Ako som uz pisal, je to velmi agresivna a neprijemna liecba.
Dragonlord napísal:
Annun - v poistovniach sa zatial moc nevyznam.. te komercen maju peniaze iba od poistencov?
A z toho ekonomickeho kacirskeho pohladu... 9000 ludi krat 500000 rocne je 4500 milionov... Neviem aky maju rocny rozpocet poistovne ale toto mi pride dost kedze je dalsich milion inych chorob...Ak sa te peniaze v rozpocte poistovni daju najst(neviem kae maju zisky) tak potom je to riadna hlupost s tym neliecenim... ale ak by te peniaze neboli.. tak kruta smola...

Na Slovensku je 9000 ludi so SM (plus minus), ale to neznamena, ze kazdy z nich potrebuje, alebo moze brat interferony (je tam mnozstvo dalsich zdravotnych kriterii).

Citácia:
Aké sú kritéria na zaradenie do liečby? Prípravky sú predovšetkým určené pre aktívnu relaps-remitujúcu formu ochorenia s nie ťažkým priebehom. Na Slovensku platia tieto kritériá:

1. Vek pacienta od 18 do 45 rokov.
2. Presne stanovená diagnóza relaps-remitujúcej formy sclerosis multiplex na základe klinického obrazu, neurologického nálezu s hodnotením stupňa postihnutia podľa Kurtzkeho-EDSS stupnice do 4 (stupeň 4 znamená, že pacient je schopný prejsť asi 300 metrov), nálezu aspoň 3 demyelizačných ložísk v mozgu alebo mieche zobrazený nukleárnou magnetickou rezonanciou
3. prítomnosťou oligoklonálnej skladby bielkovín v likvore a patologikým nálezom evokovaných potenciálov.

Podmienkov je aktívna forma sclerosis multiplex. Aktivitu ochorenia hodnotíme počtom atakov za uplynulé dva roky a zhoršovaním stavu. Pacient by mal mať aspoň tri ataky za dva roky. Pacient, ktorého stav je stabilizovaný, nieje vhodný na túto liečbu, nemôžeme účinok liečby po roku hodnotiť redukciou počtu atakov, keď ataky predtým niekoľko rokov nemal.

Zdroj: http://www.skleroza-multiplex.sk/index. ... 91&ptid=10

Cisla nemam, takze to je trochu o vode, ale to cislo je urcite podstatne mensie. Ak to potom este zuzime na tych, co maju nad 45, opat sa nam to zmensi.

Ale nechcem sa hadat. Je to dobrovolna peticia, ak s tym niekto nesuhlasi, budiz.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kockyna mamka ma sklerozu multiplex a teda poviem ze bola cela happy z toho rozhodnutia.... neviem preco to ten typek tak riesi.... ale snad sa aj jemu postasti ked pojdu zakony proti nemu....

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun