HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ani o krestanskom bohovi neexistuju ziadne zmienky a ludia v neho veria..preco by som ja nemohol v niekoho verit???
sak ty sam si isto nejaky NAZI...alebo nejaka vygumovana hola hlava...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:zrudi: tak tak!

sieg meow!

ale aby sme nekazili temu, skus wikipedia.com a zadať si hesla ako
paganic holydays
christmas
easter
Halloween

isto ti  vysvetlia ako je to s tym slovanstvom v priapde tychto rydzo slovanskych sviatkoch... halloween špecialne :ikonka42:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
:zrudi: tak tak!

sieg meow!

ale aby sme nekazili temu, skus wikipedia.com a zadať si hesla ako
paganic holydays
christmas
easter
Halloween

isto ti  vysvetlia ako je to s tym slovanstvom v priapde tychto rydzo slovanskych sviatkoch... halloween špecialne :ikonka42:


ale Halloween neni slovansky sviatok..slovania mali dusicky :!:  co si krestania prisvojili a pomenovali to ako sviatok vsetkych svatych...
mi chces povedat ze slovanske narody si neuctievali svojich zosnulych??takze mi nerozpravaj ze to tak neni...ale nebudem sa s tebou hadat,ked ty si stojis za svojim a svoj nazor si nedas presadit ani za nic...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
ani o krestanskom bohovi neexistuju ziadne zmienky a ludia v neho veria..preco by som ja nemohol v niekoho verit???
sak ty sam si isto nejaky NAZI...alebo nejaka vygumovana hola hlava...


Chlapce , citaj , nikto ti tu nekaze v co mas verit , iba sa smejeme na tvojich "argumentoch" postavenych na hlinenych nohach pseudo historie a rozpravok.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Matte napísal:
ani o krestanskom bohovi neexistuju ziadne zmienky a ludia v neho veria..preco by som ja nemohol v niekoho verit???
sak ty sam si isto nejaky NAZI...alebo nejaka vygumovana hola hlava...


Chlapce , citaj , nikto ti tu nekaze v co mas verit , iba sa smejeme na tvojich "argumentoch" postavenych na vratkych nohach pseudo historie a rozpravok.


lebo si nic necital tak nic nevies...tak potom pre mna je takisto satanizmus ako uboha viera v nic a nikoho...alebo ako to tam beriete...ja si stojim za svojimi nazormi a nik mi tu nebude nic tlacit do hlavy..co si mysli druhy ze je spravne..

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
ale Halloween neni slovansky sviatok..slovania mali dusicky :!:  co si krestania prisvojili a pomenovali to ako sviatok vsetkych svatych...
mi chces povedat ze slovanske narody si neuctievali svojich zosnulych??takze mi nerozpravaj ze to tak neni...ale nebudem sa s tebou hadat,ked ty si stojis za svojim a svoj nazor si nedas presadit ani za nic...


aha.. viem kde nastala chyba. ešte raz ta odkazujem na Holdstocka...

netvrdim, že slovania nemali žiadne sviatky, iba tvrdim, že o nich vieme prd a velka časť z nich nebla povodom ani slovanska poriadne.
to malo čo bolo, bolo uspešne potlačne krestanmi a lascívnmi slovanmi, ktorí s ochotou prebrali cudzie veci :)

každopadne sučastne tradicie pohanskych sviatkov vychadzaju z toho čo vieme o keltskych a germanskych a inych tradiciach... :)

veci ako morena a jej palenie je tiež častokrat kritizovane ako možno aj nepovodne, lebo sybolizovala až priliš často bosorku v stredoveku. ale tu sa nebudem hadať o povode moreny a jej palenia a či je tru slovak :)

každopadne bysom vianoce ani velku noc či dušičky nepripisoval slovanom, lebo ked vznikali vo svojej KRESTANSKEJ forme, mohla cirkevveselo kašlať na zatulanych slovanov a preberala takmer všeto od zapadnych pohanskych naboženstiev. predsa len k slovanomkrestanstvo prišlo už ako hotova vec, vytvaralo sa na uzemi nemecka, francuzka a anglicka a irska.

preto nepovažujem slovansky vplyv v krestanskych sviatkoch za nejak zvlašť doležity :)

ale ak si to myslel že ako slovania mali tiež sviatky, tak ano, mali. o tom sa nebudeme hadať :)
len si treba uvedomiť, že kulturu europy tvorili slovania VELMI kratko a v podstate bezuspešne... až na čechov

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
lebo si nic necital tak nic nevies...tak potom pre mna je takisto satanizmus ako uboha viera v nic a nikoho...alebo ako to tam beriete...ja si stojim za svojimi nazormi a nik mi tu nebude nic tlacit do hlavy..co si mysli druhy ze je spravne..


vraciaš mu to, že neveri v slovanstvo tym, že ponižuješ jeho satanizmus?
satanizmus je skorej filozofia než viera... nie skorej ale uplne :)

je mudre že si za nimi stojiš, ja si stojim za svojimi. ale rozhodne ked ma niekto pravdu, nebranim sa jej :)
hovorim však o PRAVDE :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
len si treba uvedomiť, že kulturu europy tvorili slovania VELMI kratko a v podstate bezuspešne... až na čechov

..a rusov, a bulharov, a vlastne az tak bezuspesne to nebolo :)

A ad sviatky: Slnovraty a pod. sa slavia (slavili) snad v kazdej kulture, takze pripisovat ich jednemu konkretnemu kmenu (narodu) sa mi zda nespravne.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Matte napísal:
lebo si nic necital tak nic nevies...tak potom pre mna je takisto satanizmus ako uboha viera v nic a nikoho...alebo ako to tam beriete...ja si stojim za svojimi nazormi a nik mi tu nebude nic tlacit do hlavy..co si mysli druhy ze je spravne..


vraciaš mu to, že neveri v slovanstvo tym, že ponižuješ jeho satanizmus?
satanizmus je skorej filozofia než viera... nie skorej ale uplne :)

je mudre že si za nimi stojiš, ja si stojim za svojimi. ale rozhodne ked ma niekto pravdu, nebranim sa jej :)
hovorim však o PRAVDE :)


Tiez som veril vo vselico , kym som neprisiel kuceniu Zvlada ( moldavsky matematicko  satanisticky filozof ) ,  Matte skus si od neho nieco precitat a pochopis v com je pravy satanizmus , narozdiel od teba mam uz dost nazite a prezite aby som si pravdu vedel sam najst.

A len tak mimochodom , citaj historicke knihy ( literaturu faktu ) , a nie rozpravocky od pochybnych historikov ku ktorym sa nikto z odbornej verejnosti nehlasi.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Naposledy upravil Iliathan dňa Pi. 01. Sep 2006, 22:18, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
..a rusov, a bulharov, a vlastne az tak bezuspesne to nebolo :)

A ad sviatky: Slnovraty a pod. sa slavia (slavili) snad v kazdej kulture, takze pripisovat ich jednemu konkretnemu kmenu (narodu) sa mi zda nespravne.


rusi? čo rusi v europe ovplyvnili? myslim europu kde to žilo, ne europu po ktorej sa beztrestne prehanali turci a tatari a ktokolvek iny :)
ešte Peter Velky si dotrepal ludi z Europy aby mu z tej jeho gubernie spravili aspoň aky taky štat na ktory sa da pozerať...
fakt neviem jediny prinos Ruska pre europu... možno tak v 20 storčí, ale aj ten je diskutabilný.
Rusi patria do europy omnoho menej ako turci... turci europu aspoň ovplyvnili a v neposlednom rade sa v nej aj nachadzali  :ikonka42:

bulhari detto... spojili sa s rusmi a konec ende šlus, rozpravky bol konec

s tym druhym maš pravdu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Matte napísal:
ale Halloween neni slovansky sviatok..slovania mali dusicky :!:  co si krestania prisvojili a pomenovali to ako sviatok vsetkych svatych...
mi chces povedat ze slovanske narody si neuctievali svojich zosnulych??takze mi nerozpravaj ze to tak neni...ale nebudem sa s tebou hadat,ked ty si stojis za svojim a svoj nazor si nedas presadit ani za nic...


aha.. viem kde nastala chyba. ešte raz ta odkazujem na Holdstocka...

netvrdim, že slovania nemali žiadne sviatky, iba tvrdim, že o nich vieme prd a velka časť z nich nebla povodom ani slovanska poriadne.
to malo čo bolo, bolo uspešne potlačne krestanmi a lascívnmi slovanmi, ktorí s ochotou prebrali cudzie veci :)

každopadne sučastne tradicie pohanskych sviatkov vychadzaju z toho čo vieme o keltskych a germanskych a inych tradiciach... :)

veci ako morena a jej palenie je tiež častokrat kritizovane ako možno aj nepovodne, lebo sybolizovala až priliš často bosorku v stredoveku. ale tu sa nebudem hadať o povode moreny a jej palenia a či je tru slovak :)

každopadne bysom vianoce ani velku noc či dušičky nepripisoval slovanom, lebo ked vznikali vo svojej KRESTANSKEJ forme, mohla cirkevveselo kašlať na zatulanych slovanov a preberala takmer všeto od zapadnych pohanskych naboženstiev. predsa len k slovanomkrestanstvo prišlo už ako hotova vec, vytvaralo sa na uzemi nemecka, francuzka a anglicka a irska.

preto nepovažujem slovansky vplyv v krestanskych sviatkoch za nejak zvlašť doležity :)

ale ak si to myslel že ako slovania mali tiež sviatky, tak ano, mali. o tom sa nebudeme hadať :)
len si treba uvedomiť, že kulturu europy tvorili slovania VELMI kratko a v podstate bezuspešne... až na čechov


takto..
1. Morena bola u slovanov,hlavne juznych povazovana za bohynu..a to uz takisto krestania si prisvojili,ze pri paleni moreny sa zahana zima..lenze neviem ako inde ale slovania svojich bohov nepalili!!!

2.ja tu "neobhajujem" slovanov ako slovakov a cechov...pretoze terajsie staty ako polsko,cechy a slovensko boli ovplivnovane ostatnymi statmi..to mas pravdu..pretoze cechov a poliakov ovplivnovali hl.severske staty..a slovakov skor germani...
ale ja tu pisem o narode..a narod bol podla mna dost velke spolocentvo..a ja tu hovorim o vychodnych slovanoch..teda:Rusi,Ukrajinci,Poliaci,Ceši,Slovaci...my sme takisto sa zaradovali k vychodnym slovanom..
potom tam su juzny slovania a takisto Luzicky Srbi..

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
ale ja tu pisem o narode..a narod bol podla mna dost velke spolocentvo..a ja tu hovorim o vychodnych slovanoch..teda:Rusi,Ukrajinci,Poliaci,Ceši,Slovaci...my sme takisto sa zaradovali k vychodnym slovanom..
potom tam su juzny slovania a takisto Luzicky Srbi..


moment, toto ma zaujima....co kde kedy ako preco?????? :shock:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:

Warrior napísal:
rusi? čo rusi v europe ovplyvnili? myslim europu kde to žilo, ne europu po ktorej sa beztrestne prehanali turci a tatari a ktokolvek iny :)
ešte Peter Velky si dotrepal ludi z Europy aby mu z tej jeho gubernie spravili aspoň aky taky štat na ktory sa da pozerať...
fakt neviem jediny prinos Ruska pre europu... možno tak v 20 storčí, ale aj ten je diskutabilný.
Rusi patria do europy omnoho menej ako turci... turci europu aspoň ovplyvnili a v neposlednom rade sa v nej aj nachadzali  :ikonka42:

bulhari detto... spojili sa s rusmi a konec ende šlus, rozpravky bol konec


plus k tomu dodam, že zaradovať slovanov viem už od vlastivedy na ZŠ

a slvoania NIKDY neboli ani z polovice tak prepojeny ako kelti medzi sebou.. slovania su jedna skupina narodov, nie narod!!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Matte napísal:

Warrior napísal:
rusi? čo rusi v europe ovplyvnili? myslim europu kde to žilo, ne europu po ktorej sa beztrestne prehanali turci a tatari a ktokolvek iny :)
ešte Peter Velky si dotrepal ludi z Europy aby mu z tej jeho gubernie spravili aspoň aky taky štat na ktory sa da pozerať...
fakt neviem jediny prinos Ruska pre europu... možno tak v 20 storčí, ale aj ten je diskutabilný.
Rusi patria do europy omnoho menej ako turci... turci europu aspoň ovplyvnili a v neposlednom rade sa v nej aj nachadzali  :ikonka42:

bulhari detto... spojili sa s rusmi a konec ende šlus, rozpravky bol konec


plus k tomu dodam, že zaradovať slovanov viem už od vlastivedy na ZŠ

a slvoania NIKDY neboli ani z polovice tak prepojeny ako kelti medzi sebou.. slovania su jedna skupina narodov, nie narod!!


zaradit ich vies...ale vies o nich velke hovno!!!! ato si myslim na 89%

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
zaradit ich vies...ale vies o nich velke hovno!!!! ato si myslim na 89%


mysliš si zle...
a obavam sa že tvarou v tvar takemuto vyjadrovaniu nema zmysel sa ťa pokušať ani pochopiť ani ti podsunuť fakty...

holt...

raz sa zobudiš :)
dufam že skorej ako stihneš napachať škody a v mene peruna zabijať...

btw: ked vieš... odkedy definujeme slovakov ako narod? odkedy existuje slovensky narod???

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun