HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto zase nie je uplna somarina, napr. podla Zamarovskeho Bohov a hrdinov antickych baji (inak sialeneho projektu) sa Argonauti vracali nejak hore Dunajom na clnkoch (bez korbacov).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozor ja netvrdim, ze to je somarina. osobne si zamarovskeho dost vazim aj ked som zas tolko toho od neho necital. Ale to co pise danniken, kde su mimochodom aj napr azteci a ine exoticke mytologie.....to je des. ten chlapik je ufonofil urcite:)) zamarovsky a dvorak su dobri a celkom ich uznavam ale nemozem si pomoct, radsej nebudem mytologie moc rozoberat kedze v tomto si radsej zasnivam:))

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi najlepsia stranka slovanov je tu

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial napísal:
asi najlepsia stranka slovanov je tu

Toto sa uz raz rozoberalo na hostinci. MInule keď som prehľadával staré témy som si ho uložil do bookmarkov. Inač odporúčam prečítať sériu kníh Mýty a legendy. :wink: :P Tam sú aj o Inkoch a Aztékoch, severoamerických Indiánoch and many many more.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Selar napísal:
Pozor ja netvrdim, ze to je somarina. osobne si zamarovskeho dost vazim aj ked som zas tolko toho od neho necital. Ale to co pise danniken, kde su mimochodom aj napr azteci a ine exoticke mytologie.....to je des. ten chlapik je ufonofil urcite:)) zamarovsky a dvorak su dobri a celkom ich uznavam ale nemozem si pomoct, radsej nebudem mytologie moc rozoberat kedze v tomto si radsej zasnivam:))


Toto som ja akosi nepochopil (citat o zlatom rune pochadzal od Dvoraka, nie? Tak nerozumiem, preco si tu spomenul Danikena) Je jasne, ze Daniken je rozporuplny, ale to patri do inej temy.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod: Mýty a legendy, dobrá séria.

Slovanské mýty sú náhodou dosť bohaté. Máme Indoeurópsky pôvod. Ako silne vyvynutá poľnohospodárska kultúra spojenie s prírodným uctievaním (v ucte zem, voda, no najmä oheň). O prvých slovanoch sú zmienky už začiatkom 6. storočia u Rimanov, ktorý im vraveli Venédi. Ako Slavéni a Slovieni boli už v 9. storočí. 7. stor. - prvý štátny celok Samova ríša. Takže máme na čom stavať.
Máme mýty o stvorení - démon Rod. Hierarchiu bohov (Svarog, Dažbog - Svarožič-Radegast, Perun, Veles, Svantovit - Černobog, Vesna, Živa, Morena, Lada, Mokoš, Triglav, Chors, Striborg, atď), magické súčasti (sudičky, duchovia, roh hojnosti), aj mýtické bytosti (Rusalky, Víly, Vodníci, Strigy, Upíri, Vlkolaci, Ohniví mužíci, lesní mužíci, démoni, škriatkovia), či učenie o duši, alebo obradné miesta (posvätné háje).
Takže Slovanská mytológia je bohatá, akurát o ňu Slovania nemajú záujem.


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
corwin> ja by som slovne spojenie "dost bohate" urcite nepouzila. Nie je toho malo, pre toho, kto hlada, ale uceleny pohlad sa ziskat neda. Povod niektorych bohov sa zistit neda + treba brat do uvahy vsetky tie regionalne odchylky, pripadne regionalne bozstva,atd. Avsak "filozofia" slovanskeho pohanstva je ... fascinujuca :) a nam co slovanom urcite blizka :P


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uceleny pohlad sa samozrejme ze ziskat neda,ved slovania boli sucho masakrovani krestanmi,ich svatyne vypalovane a na ich miestach sa stavali kostoly... :roll: :evil:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Donar Tyr napísal:
Grécka je zaujímavá, ale taká moc jemná, mne práve ten drsný prístup severanov sadne...

Skús šmirgľovým papierom si utierať prdelku :lol: to je dost drsné :lol:

hm...že sa necítiš ako slovan? hm... lebo na slovensku je tona vikingova a severanov... :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ayaki napísal:
Nesouhlasím s tím,že slovanská mytologie není.Když víš co chceš najdeš.A co se pohádek týče...No a co jsou ságy a mytologické příběhy jiného než nějaké vyprávění ze starých dob.


hm...zaleží na tom, či je to Pravdivá vec, čo nájdeš...lebo rádoby slovanistov je kopa...ale často sú to trkvasi... stejne aj s mytológiou... nie všetko je ehm...originál

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Selar napísal:
Pozor ja netvrdim, ze to je somarina. osobne si zamarovskeho dost vazim aj ked som zas tolko toho od neho necital. Ale to co pise danniken, kde su mimochodom aj napr azteci a ine exoticke mytologie.....to je des. ten chlapik je ufonofil urcite:)) zamarovsky a dvorak su dobri a celkom ich uznavam ale nemozem si pomoct, radsej nebudem mytologie moc rozoberat kedze v tomto si radsej zasnivam:))


co sem taháš dennikena...nahodou inak ked sa zamyslíš, Denniken až tak netrepe..nevravím, že tomu verím. ale netrepe

Corwin napísal:
Slovanské mýty sú náhodou dosť bohaté. Máme Indoeurópsky pôvod. Ako silne vyvynutá poľnohospodárska kultúra spojenie s prírodným uctievaním (v ucte zem, voda, no najmä oheň). O prvých slovanoch sú zmienky už začiatkom 6. storočia u Rimanov, ktorý im vraveli Venédi. Ako Slavéni a Slovieni boli už v 9. storočí. 7. stor. - prvý štátny celok Samova ríša. Takže máme na čom stavať.
Máme mýty o stvorení - démon Rod. Hierarchiu bohov (Svarog, Dažbog - Svarožič-Radegast, Perun, Veles, Svantovit - Černobog, Vesna, Živa, Morena, Lada, Mokoš, Triglav, Chors, Striborg, atď), magické súčasti (sudičky, duchovia, roh hojnosti), aj mýtické bytosti (Rusalky, Víly, Vodníci, Strigy, Upíri, Vlkolaci, Ohniví mužíci, lesní mužíci, démoni, škriatkovia), či učenie o duši, alebo obradné miesta (posvätné háje).
Takže Slovanská mytológia je bohatá, akurát o ňu Slovania nemajú záujem.


a ešte? hm... lebo toto viem aj ja... le nič k tomu neviem. ani neviem, čo je cudzí import. tým menej, čo je ece upravené kresťanmi

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi ! Do budy ! :)

Multiposty su fuj


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial> jo, tych 1000 rokov s mytologiou daco spravi... :( ale vsak daco sa zachovalo.. vianoce :P Jarilo / Peter a Pavol, Radunice / Nanebovzanie Panny Marie, Mokosin den / Sviatok vsetkych svatych ci dokonca Velka Noc :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SadSilence napísal:
belial> jo, tych 1000 rokov s mytologiou daco spravi... :( ale vsak daco sa zachovalo.. vianoce :P Jarilo / Peter a Pavol, Radunice / Nanebovzanie Panny Marie, Mokosin den / Sviatok vsetkych svatych ci dokonca Velka Noc :lol:


ano. ale slovanské toho nieje aňi ň :lol: :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 24.02.2005
Príspevky: 29
Body: 5
Bydlisko: île des fées

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no je sadsilence ma pravdu vela veci zachovalo a sa cudujem,ale mnoho ludi ani netusi ze vela zvykov ma pohansky povod... dalej...je pravda ze zachovanych zdrojov zostalo pramalo.. a preto treba dalej slovanov studovat nakolko sa mnohe pohlady upieraju skor na propagovanejsie a scasti uz aj komecnejsie kultury ako keltsku a germansku..o takej egyptsej ani nehovorim:))) a o slovansku ani nie je taky zaujem hoci je nadherna a tak je to cast nasej historie no;).... si myslim ze ale vsetky tieto kultury a ich rozmanitost su nadherne a este ze neni dovod mat nejaku z nich menej radsej koli tomu ze par **** sluzila ako zaklad pre niektore ideologia a podobne... mna strasne stve ked kultury a historiu zbastarduju urcite individua...a zial potom si ludia myslia ze obycajne runy, thorovo kladivo alebo hocijaky zneuzity symbol je uz prapovodne symbolom fasizmu...a ze kazdy "slovan" je nacek a tak ,toto ma mrzi:((((


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun