HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 03.02.2006
Príspevky: 409
Body: 5
Bydlisko: Serenity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja viem ze je to uplne OT a ak stete tak to zruste alebo to presunte, ale padla tu rec aj na Slovensku Fantastiku vseobecne, tak ma napadlo par veci:
Jednak ze stara slovenska fantastika bola na vysokej urovni (preco mam pocit ze na vyssej ako dnes?) a vramci toho vyslo vela knih ako napr. Vesmirny Bic , nieco od Elmora Leonarda, potom klasika ako x Sci-Fi, 13x Sci-Fi a pod...
Dokonca aj filmy boli velmi dobre: Akcia Bororo, Sex misia, Navstevnici...
No a nemozem zabudnut na Krutohlav...a tu by som sa stel spytat ci nahodou neviem niekto nieco o tomto projekte. naposledy mam rocnik 1997 a potom este Vitazny Krutohlav. ze ci to este funguje alebo nie

_________________
Môj Svet
"Shiny!"


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dorian hmmm slovenske sf filmy... dobry su hlavne ti ceski navstevnici a polska sexmisia  :ikonka42:

este sa mi mari ale nie som si isty ze x krat scifi boli vybery zahranicnej literatury... :roll:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 03.02.2006
Príspevky: 409
Body: 5
Bydlisko: Serenity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tie filmy...sorry, tych Navstevnikov som myslel ako Ceskoslovensky a o tej sexmisii som nevedel ze je polska...

Vyber x Sci-Fi...no niektore sice boli aj zahr. lit. ale vyslo to ako zbornik od slovenskeho (alebo ceskeho ) vydavatelstva a jeden sa volal Uzasna Krajina a tam to boli ciste ceski (slovenski) autory...

_________________
Môj Svet
"Shiny!"


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ikaria XB-1.
Vesmirny Bic je madarsky ;) ale odporucam zbornik Krutohlav a casopis Fantazia.

Krutohlav uz nevychadza ale bol to zbornik Slovenskej fantastiky zo sutaze Cena Gustava Reussa (ci jak sa pise :P), ktory bol priekopnikom fantastiky.

Fantazia vychadza stale, najdes tam prehlad sucastneho diania vo Fandome ako takom.

Inavc, Michal Hvorecky pise, Duro Maxon kresli a tak vseobecne fantastika zije :D Tento rok slubuju Comix Salon viac priblizit IstroConu tak odporucam navstevu rovnako ako na Slavcone co su za tento rok dva najvacsie cony na Slovensku kde urco stretnes ludi z "oboru" :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dojdi, bude warhammer :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa velmi pacili spomienky Zsola. Hlavne preto, ze za cias, ktore my vnimame ako roky temna, vsetko prekvitalo, bublalo, klochtilo - mam na mysli casy, ked bol rok-co-rok v Kosiciach sci-fan con a podobne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 03.02.2006
Príspevky: 409
Body: 5
Bydlisko: Serenity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aaa, nebite ma...
na svoju obhajobu poviem tolko ze som neskor narodeny takze moje vedomosti su len skromne a vselijako pozbierane a este sme sa zle pochopili (som to trosku zle napisal)
bo ja som nemyslel len to ze aka bola povodna Slovenska tvorba ale aj to ze fantastika ako tak na Slovensku "zila" ...
proste vychadzali slovenske knihy (rozumej, nie vzdy od slovenskych autorov, ale od slovensky vydavatelstiev prelozene...)

Zbornik Krutohlav (ano, bola to cena G.R.) som sledoval a je mi luto ze uz to zaniklo a Fantaziu som tiez skusal (mam doma par cisel) no volajako sa mi to zdalo take nijake...
nemozem si pomoct, prislo mi to stale take ako keby amaterske a urobene "na kolene"

_________________
Môj Svet
"Shiny!"


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dorian> Nebuijeme, len vysvetlujeme :D

To je tym, ze redakcne uzavierky su v krcme :ikonka04: ale ano Fantazia vznikala amatersky, svojpomocne ajked v dnesnej podobe je ovela zabehnutejsia, nabalilo sa na nu viac ludi :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun