HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mal som volnu chvilku tak som rozmyslal nad jednou vecou, ktoru absolutne neviem popisat ani nazvat

mavate niekedy pocit akoby ste citili pach smrti? pach ktory necitite nosom ale vo svojom vnutri? obcas ho mavam, maval som... ked niketo blizko mna zomrel, ked som videl ludi trpiet, a cim som starsi, tym viac ustupuje
ked som bol krpan a mal som ist pod noz bol som v nemocnici na chirurgickom, a tam som z toho pocitu siel zosaliet, ked som nasiel prazdnu nabojnicu, vela krvi na chodniku, videl som nasilne sceny v dokumentarnych filmoch, cim som bol blizsie tim bol ten pocit silnejsi, ten pach smrti a utrpenia, zazil som ho ked som prvy krat vosiel do osviencimu, citim ho obcas ked sa dostanem na miesto o ktorom viem ze sa tam stalo nieco zle, pred par rokmi som nemohol byt pri tom ako zabijali prasa, nevadila mi jeho smrt ani krv (10minut na to som ho veselo porcoval), ale ten pocit ktory sa ma zmocnil, je to strach z vlastnej smrti? z bolesti utrpenia? je to prejav empatie?

takisto som si vsimol ze casom slabol, nasilne vyjavy so mnou nic nerobia, kedysi som sa nevydrzal dlho pozerat na ogrish nie kvoli nechutnosti ale kvoli tomuto pocitu, videl som pomerne vela ludi umriet, nie tak vela ako lekar ale za svoj zivot som videl pomerne dost urazov, aj celkom nasilnych, a bol som pri tom ked ludia zomreli, a zaujalo ma prave to ze tento pocit sa v poslednej dobe tak otupil,

mozno  preto ze som sa niak zmieril zo smrtou, alebo som zatvrdil, este stale ho prezivam, ale ovela zriedkavejsie, vacsinou ked niekto zomrie v mojej pritomnosti, pocit ostava ale neviem ci sa otupil alebo ho proste ocakavam, ze som si nanho zvykol a dokazem mu celit

ako tento pocit nazyvate vy, zvykli ste si nanho? bojite sa smrti? ja osobne som sa zmieril so smrtou uz davno, to coho som sa naozaj bal az histericky bolo zohavenie ale nie za zivota, , zdalo sa mi ponizujuce zomriet tak ze ludia ma budu zbierat z okolia tridsiatich metrov,ze uvidia moje zbytky a vnutornsoti rozhadzane po okoli, ze budu moje fotky kolovat po internete a lekarskych magazinoch, a mal som panicky strach z vlastnej pitvy, urazalo ma ze v skutocnosti som len sustava mokvavych organov ktoru moze zabit hlupy hrdzavy spendlik, a ze ludske telo je take chabe

je tento pocit prave to co ludom zabranuje zabit ineho cloveka? to co ho na poslednu chvilu zastavi?  dokazali by ste zabit cloveka?(zamyslite sa realne a nie ziadne frajerske reci o chladnokrvnych asasinoch a podobne, temne deti odchod)

ps: prosim ignorujte gramaticke chyby a podobne prkotiny

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pocit nepoznam...aspoň nie vo forme akej si ho ty popísal

človeka by som nedokazal zabiť... myslim

ja mam podobny pocit, ale u mňa sa viaže s divokosťou, volnosťou a slobodou... je tovôňa vo vetre, v meste, v daždí... vôňa ktorá príjde len raz za čas...
zmes vône, pocitu v srdci, rozumu, akeho si duševneho stavu šťastia a slobody...

mávam ho pri niektorých dobrých akciách, ale skôr ked som sám po akcii alebo v tichej chvilke... ked si kráčam mestom, nič ma netrápi, prší alebo svieti slnko alebo je noc či deň a fuka vietor...
často v tom je aj vplyv hudby, ale nieje podmieneny...

je to jeden z najkrajších pocitov, vždy sa pri ňom usmievam... pači sa mi svet, som šťastný... mám slobodu...  pocit uspokojenia...

naposledy si ho presne pamätám. Odišiel som z bytu po krasne stravenej noci s priateľkou.  kráčal som si rannou dúbravkou. slnko nadherne svietilo ale ešte šialene nepálio. mal som kraťase, tenisky a tričko bez rukávov... rozpustené vlasy...
kráčal som bezmyšlienkovite, len si užíval života. prišiel som na zastávku, sadol si na obrubník... a vtedy ten pocit došiel... všetko bolo krásne, usmieval som sa na autá, domy, ludí, autobus ako sa točil na mieste pre električky... všetko bolo.. tak krasne a ja som bol tak slobodny..a tak živý...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
no ja mam taky pocit z tych veci..ze ked vidim nejake sceny,obrazky,videa s nasilym skutocnym,ziaden filmiky alebo tak, tak mi je z toho zle,...alebo ked mi niekto o niecom vyprava co sa stalo..nechutny pocit

ja sa svojej smrti nebojim..bojim sa len thoo aby to nebola nejaka tupa smrt..ako ja neviem ze by na mna padol klavir z 5. poschodia,alebo ako si hovoril ze by ma museli zoskrabavat odniekadial..

a tiez som si uvedomil ze ludsky organizmus je strasne chaby..ako malo staci k tomu aby sa z cloveka stala troska na vozicku alebo tak.. kolko veci sa dnes moze stat..

a nedokazal by som zabit cloveka.. mozno ine by to bolo keby som bol v ulohe vojaka,ale aj tak by som mal asi vycitky z toho..ale asi nie..


Hore
   

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
@ warrior:
ano tenpocit nepremozitelnosti a slbody kedy si myslis ze dokazes vsetko ze si nad vecou, kedy sati zda kazda vec ktora sa deje teraz najkrajsia na svete, a vies ze tak to ma byt, ten pocit ktory ti vravi aby si si zbalil veci a zdrhol niekam kde si nikdy nebola nikdy nebudes ?? taky ten pocit ktory ti vravi ze zit sa este oplati?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jop ten... ultimate freedom in my heart :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
@ warrior:
ano tenpocit nepremozitelnosti a slbody kedy si myslis ze dokazes vsetko ze si nad vecou, kedy sati zda kazda vec ktora sa deje teraz najkrajsia na svete, a vies ze tak to ma byt, ten pocit ktory ti vravi aby si si zbalil veci a zdrhol niekam kde si nikdy nebola nikdy nebudes ?? taky ten pocit ktory ti vravi ze zit sa este oplati?

3 veci ti len poviem :P
1. Drugs are bad ... Mkey?  :wink:
2. Nemal by si cestovať sám :P
3. ano poznam, ano mam, ano je to lol  :?

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vedel by si, ze vstupujes do pozostatkov koncentracneho tabora, keby ti to nikto nepovedal? mal by si rovnake pocity? je to prinajmensom diskutabilne. je to tym, ze clovek si asociuje v prvom rade udalosti negativneho charakteru. je to prirodzeny reflex. ked si na mieste, kde sa stalo nieco zle, spusti sa v tebe mechanizmus opatrnosti. VIES, ze tu sa nieco stalo, preto zacnu pracovat hormony. telo sa tak pripravuje na moznu obranu. ostrejsie vnimas okolie, nervozita, trochu stresu. skoro ako adrenalinovy sport :)
rovnaky mechanizmus sa samozrejme spusta vsade, kde sa clovek citi v ohrozeni. cintorin, marnica, pochmurne a temne miesta... so smrtou je zmiereny len ten, kto vie, co po nej nasleduje.

cloveka by som asi nedokazal zabit. v sebaobrane mozno len nestastnou nahodou

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pocity mam rozne... isto som mal aj tento aj ked ta sloboda sa vyskytuje castejsie  :wink:
zabit... casto nemam silu ani udriett... zabit ak tak nie v sebaobrane(ja som si lahostajny..) ale v obrane niekoho ineho... a takych ludi je okolo man strasne malo...
so smrtou som zmiereny a je mi to jedno... ale nechcem umriet... aspon kym mam okolo seba ludi ktori ma maju radi(tych je snad este menej) ... lebo:
„Smrť človeka je viac vecou pozostalých ako jeho samotného.“
                                                                                                                     T.Mann

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
@ cyric : ved to ze som vedel ze som v koncentraku, inak by ma napadlo jedine ze aha kupelna

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co z toho vyplyva? pach smrti je len salenie zmyslov

smrt vzdy bola a vzdy bude nieco mysticke a tajuplne. nieco, comu sa kazdy chce vyhnut, no nema ako. prave pre tu tajuplnost posobi tak pritahujuco. je to tajomstvo a odchlpene opice su od prirody zvedave :) moze to byt aj forma fetisu. byt pritahovany smrtou

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
aha kupelna

:ikonka42: sweet jesus

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pocit takeho nieviem mozno to nazvat pohody mam len velmi velmi zriedkavo asi ako kazdy...

tento pocit som mal nedavno v aute (ako spolujazdec)...dival som sa na panelaky..mal som taky zvlastny pocit nieco ako nostalgia neviem ako to opisat....
Pre mna je pocit pohody ked idem domov prsi( alebo je podazdi ) a najlepsie ak este fuka vietor ..divam sa na koruny stromov.....Ak ste videli film Ice Storm tak viete ako to myslim....

Este k tomu pocitu
Den potom ako mi zomrela babka sa mi zdalo ze ju pocujem...Samozrejme som vedel ze to nie je mozne ...ale proste to tak bolo ...mozno sa sa mnou mozog zahral neaku hru..neviem..

Ci by som vedel niekoho zabit...istotne..ako kazdy nech mi nikto nepovie ze by nezabil cloveka ked by musel

ale niekoho zavrazdit....asi nie...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno sa mylim ale....aky je rozdiel medzi ''zabit'' a ''zavrazdit''.Mozno zavrazdit je myslene nejak chladnokrvne bez zlutovania ale ako to je potom so zabijanim  :? neviem


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zavrazdit... mas plan... zabit... nahoda, omyl sebaobrana... moj nazor :wink:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 08.07.2006
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: u mna doma

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja uplne suhlasim s Cyricom.. moc sa nad tymito vecami nezamyslam, ale jednoznacne ide len o ludsku psychiku..
smrti sa tiez nebojim..teda svojej.. je mi jedno co bude po nej.. nepotrebujem to vediet..sak NACO?.. mozno to je nieco take ako ked spis a nic sa ti nesniva.. teda vlastne ani nevies ake to je..
ale ja si pamatam,ako som raz bola na lieceni,a zomrel mi dedko v jednu noc, to som o tom ete nevedela.. presne v tu noc ma chytila brutal depka, bola som sama na izbe a celu noc som preplakala,ani neviem preco.. a rano mi zavolali,ze dedko umrel.. mozno to bola len nahoda..neviem..  :roll:  :cry:

_________________
Všetko je relatívne...

Moje dieta sa bude volat Hugo a bude mat dready..uz od narodenia:D..a bude mat zvieratko ktore sa bude volat Bob..


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun