HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
akiste ste si všimli debatu ktorá zašla mierne do OT,tak k nej vytváram tému...

Warrior napísal:
nieje zbytočne brať na chatu abstinentov, ale je zbytočne chodiť na chatu s abstinentami... :


toto je môj, dlhoročnými skusenosťami podporeny nazor:)
Isto iste nieje najspravnejši, ale pokusim sa vysvetliť čo ma k nemu vedie.
Pre fajnšmekrov: neuvediem žiadne podložené fakt, just môj nazor :)

kolkokrát sa vám stalo, že sa šlo na chatu. Kopa ludí, víkend a slubovaná zábava.
ale.
po príchode zistíte, že ako picia (rozumej pitie) skupina sa k sebe nehodíte.
istá časť sa po rozbalení základného tábora začne nadájať alkoholom, a tá druhá sa na nich odmerane díva a venuje sa svojim veciam čo kludne mohli robiť aj doma a nemuseli sa terigať na chatu (hranie na kompe, čitanie, ohovaranie, debaty, magic...)
potom je tu ešte jedna skupina, popularne nazývaná bahno. a to skupina ludí čo si sem tam usrkne ale väčšinou sa združuje so skupinou druhou, triezvou.
po čase niekedy začína prichádzať k prvým konfliktom.
1. niekto sa opil až prílš a robí bordel. abstinenti ho krotia...
2. opitý začne baliť triezvu (hehehehehe život je TAK krasny)
3. triezvi začnú rýpať do opitých či sa nevedia inak zabávať, na čo sa vrátia ku kartám/magicom/playstation/kniham

toto su zakladne formy konfliktov čo som ja zažil

ďalej tu máme socialnu interakciu...
1. abstinenti prichadzaju o tu užasnu možnosť fundovaných debát opitých ľudí
2. priznajme si to, pre triezveho človeka je opitý človek nie zrovna príjemný spoločník, čiže zasa si moc nepokecajú
3. opitý sa snaží zbávať. čo sa s triezvym nedá. už len kôli tomu, že opilosť často spôsobuje uprimnosť alebo iny stav pohľadu a myslenia... a ten často nieje kompatibilny s triezvym človekom

PS: da sa hrať Risk! ked ste opity aj triezvy... ale potom, ked zrušite aliancie, sa na vas tí triezy naseru... a ešte viac ked tým vyhrate hru  :zrudi:

Errata:

ešte tu máme skupinu slubotechna :D
táto skupina naslubuje hory-doly ako sa bude piť atd...
skončí to tým, že jeden alebo dvaja trtkovia kupia chlast pre seba + ešte niečo do zasoby...
a zistia, že slubotechna si nič nekupila, nič neplanuje kupiť a vlastne ani si nemysli že by bolo spravne piť, lebo (dosaďte akýkolvek dôvod)...takže tí so zásobami kukajú jak vyorané myši...
do tejto skupiny patria hlavlne ženy a dvaja moji kamaráti :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
presne a vystizne.  8)

mam podobne skusenosti. na poslednech chate kde som bol, bol este jeden rozpor a to alkoholici a hulici.. a to tiez nejde dokopy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
alkoholici a hulici.. a to tiez nejde dokopy.


:D ale ide...

len alkači nesmu rypať  :D

a maju sa pripojiť hehehehe...
ale s tymto som ja osobne nemal žiaden problem...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hehe ja som abstinent a vacsia sranda je s opitymi... mozem naplno vypoustit svoje sialenstvo do sveta a nikto ma nebude odsudzovat :lol:  s triezvymi sa da pokecat... ale len s opitymi sa an chate zabavas jak debil :lol:  :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
teda dobre opil som sa ale az taky bordel som nerobil a siel som hned spat

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
teda dobre opil som sa ale az taky bordel som nerobil a siel som hned spat

HNEĎ :?: Sa mi nezdá. Kým si bliakal slovensky, dalo sa spať. Ale keď si začal anglicky (ten prízvuk bol fest že nechutný!), tak sa to nedalo. Vzhľadom na to, že si bol opitý a bolo ti asi jedno, že na teba ziape celá chata, ti nikto nič neurobil. Ale keby si bol triezvy a bliakal, tak ťa zhodím z tých schodov.  :)

Ale vcelku fun bolo roiť si z teba srandu. Istá hláška do foresta to proste zabila!  :lol:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Corvus napísal:
alkoholici a hulici.. a to tiez nejde dokopy.


:D ale ide...

len alkači nesmu rypať  :D

a maju sa pripojiť hehehehe...
ale s tymto som ja osobne nemal žiaden problem...


podla mojich skusenosti to moc nefunguje... alkaci su aktivni, bliakaju, robia blbosti a hulici lezia na gauci a priblblo sa usmievaju  :lol:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage + farar: presne toto je ten pripad, prečo ma na stretko nedostanete a prečo nerad chodim na chaty s ludmi čo nepiju.
NIEJE žiadna interakcia, žiaden feedback...
akurat že na teba hulaka cele osadenstvo a to zlomyselnejšie ti ešte aj zle robi...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podnapite osadenstvo je lahky terc a nevie sa dobre branit no...

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
nage + farar: presne toto je ten pripad, prečo ma na stretko nedostanete a prečo nerad chodim na chaty s ludmi čo nepiju.
NIEJE žiadna interakcia, žiaden feedback...
akurat že na teba hulaka cele osadenstvo a to zlomyselnejšie ti ešte aj zle robi...

Bol opitý. To mi nevadí. Ale keby si počul ten anglický prízvuk.. A Farár huláka aj keď nie je opitý...  :? Čo je ešte horšie.

A neboj, nikto ťa nevolá.

Pche, že žiaden feedback...  :roll:

Teraz sa ja vyjadrím: K zábave sa nepotrebujem ožrať. Stačí mať dobrú náladu a správnych ľudí okolo seba. Ešte na strednej som raz bola v noci u Meiling. jedli sme chipsy a pily colu a boli sme hore do tretej ráno a rehnili sa jak divé kone. A bolo super, bolis me len dve a zabavili sme sa bez chlastu.

Alebo sme boli u Meiling na Silvestra ja, ona, Sigma a Leovin Elven a tiež bolo super a vydržali sme do poobedia nasledujúceho dňa. A jediné čo sme pili bol vaječný likér s colou, pričom väčšinu som vyslopala ja.  :lol: (Emiho mix rulezzz!)

Alebo sme boli u mňa a tak nám hrabalo, že sme v noci z balkóna vykrikovali na celú ulicu "Do zákopov!!!" Sú to skvelé spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem. keby som sa opila, možno by som si to tak dobre nepamätala...

Na chatách ide o to byť s kamošmi a zabaviť sa. Opiť sa podľa mňa nie je podmienka.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nage:
polopate:
ked su vsetci triezvi je to OK.
ked su vsetci opiti, tiez je to OK.

ak je ale polovica na sracky a druha si z nich robi srandu, pripadne je na nich nasrata tak to nie je OK.

a nikto tu nehovori ze sa neda zabavit za triezva.  :roll:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
ak je ale polovica na sracky...

tá triezva polovica jej drží vlasy.  :lol:

Ok then...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Bol opitý. To mi nevadí. Ale keby si počul ten anglický prízvuk.. A Farár huláka aj keď nie je opitý...  :? Čo je ešte horšie.


tak farár, jeho angličtina (alebo čoto je, znie to jak zbitý jamajčan po demižóne drienkovice) a jeho hlasové dispozície su famozne a fšade známe a dokažu liezt na nervy :D

tak k zabave tiež nepotrebujem alkohol.. ale chatu vždy rád využijem na môj oblubeny stav : oslintany trtko čo spí na zemi

mam kopu pripadov kedy som sa ani na byte či chate neopil a bolo super. dokonca na koncerty už chodím LEN triezvy a triezvy odchadzam...

ale na chate sa jeden dvaja triezvy samaritáni vítajú.. hehehe... ale musia to byť ludia, ktorí niesu rýpaviční a nadržaný zo svojej velikosti a triezvosti a musia vedieť podať pomocnu ruku (aj ked to by mali zvladnut aj menej opity členovia osadenstva)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:

ale na chate sa jeden dvaja triezvy samaritáni vítajú.. hehehe... ale musia to byť ludia, ktorí niesu rýpaviční a nadržaný zo svojej velikosti a triezvosti a musia vedieť podať pomocnu ruku (aj ked to by mali zvladnut aj menej opity členovia osadenstva)
8)


sorry za strucnu odpoved ale v mojom pripade sa ine napisat neda 8)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
kolkokrát sa vám stalo, že sa šlo na chatu. Kopa ludí, víkend a slubovaná zábava.
ale.
po príchode zistíte, že ako picia (rozumej pitie) skupina sa k sebe nehodíte.
istá časť sa po rozbalení základného tábora začne nadájať alkoholom, a tá druhá sa na nich odmerane díva a venuje sa svojim veciam čo kludne mohli robiť aj doma a nemuseli sa terigať na chatu (hranie na kompe, čitanie, ohovaranie, debaty, magic...)
potom je tu ešte jedna skupina, popularne nazývaná bahno. a to skupina ludí čo si sem tam usrkne ale väčšinou sa združuje so skupinou druhou, triezvou.


Nie veľa krát. Ide o to, že s kým na tú chatu ideš a či ti ide prioritne o pitie. Ako píšeš, už na začiatku sa separujete na dve skupinky. Pokiaľ je to naozaj početná chata, tak nejaké skupinky sú pochopiteľné, no pri priemernom množstve ľudí (10-15) sme sa bavili vždy spolu (inak nikdy sme nemali na chate počítač, kto by sa už chcel na chate hrať, knihy čítavame, keď sme sami doma, ohováranie neviem ako ostatní, ja ho nemám rád a na chatách ho nepropagujeme a debaty sú fajn). Mali sme aj úplnych abstinentov, párkrát aj mladších rodinných príšlušníkov (ktorým sme dovolili piť s mierou) a tiež tých, čo si radi vypijú a bavili sme sa spoločne a bolo dobre.
Keď som na nejakej takejto zábave, tiež si rád hojne vypijem, no viem sa baviť s každým a vždy viem, čo robím (aj keď uznám, že sa mi zdá viacej veci vtipných, než za triezva a motorické funkcie su pomalšie  :wink:  ).

Warrior napísal:
po čase niekedy začína prichádzať k prvým konfliktom.
1. niekto sa opil až prílš a robí bordel. abstinenti ho krotia...
2. opitý začne baliť triezvu (hehehehehe život je TAK krasny)
3. triezvi začnú rýpať do opitých či sa nevedia inak zabávať, na čo sa vrátia ku kartám/magicom/playstation/kniham

toto su zakladne formy konfliktov čo som ja zažil


1. Záleží od toho, čo považuješ za "bordel". Pokiaľ sa jedná o bežné veci (hluk, spev), tak abstinenti rátajú, že keď sa ide na chatu, tak to od tých, čo pijú môžu očakávať a raz za čas to vydržial Ak niekto začne robiť riadny bordel (ničenie vecí, agresivita a chuť do bitky), tak ho krotíme aj mi, čo sme popití. Zábava je jedna vec a riadny bordel zas druhá.
3. to som v podstate popísal vyššie.
2. Opitý balí triezvu - nič moc. Celkovo však balenie kazí zábavu na chate, nech už sú to osoby triezva - opitá, opitá - opitá, triezva - triezva; pretože páriky sa skôr začnú separovať a hľadať súkromie. Nič proti tomu, ale keď sa ide na chatu, tak sa zrejme chcem baviť všetci spolu, ak si chcem užiť len s babou, tak pôjdem len s ňou a nie s kopou iných ľudí.

Warrior napísal:
ďalej tu máme socialnu interakciu...
1. abstinenti prichadzaju o tu užasnu možnosť fundovaných debát opitých ľudí
2. priznajme si to, pre triezveho človeka je opitý človek nie zrovna príjemný spoločník, čiže zasa si moc nepokecajú
3. opitý sa snaží zbávať. čo sa s triezvym nedá. už len kôli tomu, že opilosť často spôsobuje uprimnosť alebo iny stav pohľadu a myslenia... a ten často nieje kompatibilny s triezvym človekom

1. Do istej miery máš pravdu, ale tolerantný abstient a opitý môžu viesť tiež perfektnú, intelektuálnu debatu, na ktorej sa obaja dobre zabavia. Takýto argument mi stále dávajú ľudia, čo by ma chceli vidieť zhuleného, že "o aký úžasný stav mysle a vnímania sveta" prichádzam.
2. Ak stále zvracia a váľa sa po zemi, tak ani pre druhého opitého, ktorý vníma.
3. Tu záleží na konkrétnych ľuďoch.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun