HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 25 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Existuje podľa vás nejaký rozumný postup, ako sa naučiť hrať na gitaru?

Tým myslím, čo sa učiť / cvičiť ako prvé, ktoré skladby sú vhodné pre ľudí, čo začínajú, čo z teórie treba ovládať a tak podobne.

A áno, je to preto, že som našiel v pivnici storočný pekáč a povedal som si, "prečo nie?"

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja som zacal s brnkatkom , a s prstokladom ( na roztiahnutie prstov , a na silu v prstoch je to podla mna na zaciatok idealne )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kamos sa ucil tabulatury z internetu , vie hrat pesnicky  ironov, nevie sice noty ale je to rychlejsie
skola je strata casu dva roky sa ucis drzat struny, a ucebnice mi niak nesedia, najlepsi je vraj naozaj net

_________________
Blep


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vysvetlite mi pojem prstoklad. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
ak vie gitarista hrat podla not, tak to je skutocny makac :) inak kalsika hra podla tabov..

ako hovoril farar najlepsie je si najst na nete pre zaciatocnikov navody je toho mrtne vela.. a zacat najprv samostatnymi akordmi naucit sa ich drzat, rytmus, stupnice zakladne pentatonicke cvicit ich podla metronomu etc..


Hore
   


Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Vysvetlite mi pojem prstoklad. :)

drzanie prstov na jednotlivych prazcoch.. ked chces nejaky akord,alebo "parohac" chytit tak nebudes to nejak krkolomne s vymyslenymi chmatmi drzat alebo podla toho jak sa maju cize prstoklad..snad sa to da pochopit


Hore
   

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Vysvetlite mi pojem prstoklad. :)


Vezmes gitaru do hernej polohy , na Eckovu strunu ( ta hore , najhrubsia ) na prvy prazec das ukazovak , potom na druhy brazec prostrednik , na treti prazec prstenik a na stvrty prazec malicek , a potom to iste na dalsiu strunu a potom na dalsiu , prsty davas kusok za prazec a snazis sa o co najcistejsi zvuk :)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
inak co sa tyka tych skol.. to je dost diskutabilne ja som chodil na jednu kvazi hudobnu akademiu kde ma ucil mlady chalan, co hrava v kapelach a za ten cas ma naozaj naucil vela.. ine je to asik napr na nejaky umeelckych zakladnych..


Hore
   

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Geralt napísal:
inak co sa tyka tych skol.. to je dost diskutabilne ja som chodil na jednu kvazi hudobnu akademiu kde ma ucil mlady chalan, co hrava v kapelach a za ten cas ma naozaj naucil vela.. ine je to asik napr na nejaky umeelckych zakladnych..


Tiez som sa ucil u jednehomladeho chlapika , a keby som nebol taky lenivy tiez sa vela naucim :) ... ale aspon som sa vdaka nemu vyvaroval zlozvykom.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
ale aspon som sa vdaka nemu vyvaroval zlozvykom.


spravne, fajčenie škodi zdravju!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
iliathan: ano, hlavne kvoli tym zlozvykom je dobre aspon chvilku pobudnut s takymi ucitelmi.. darmo je neikto samouk dobre sa nauci hrat ale ked vidis ze blbo drzi nejake veci, alebo take nieco ako up,down nepouziva..a tak


Hore
   

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som gitarovy samouk. Noty nepoznam vobec(teda okrem c-dur stupnice este zo zakladky :) )
Ibnak na nete je do bludu roznych akordov a tabov, staci si to vyhladata podla toho sa naucit klast prsty tak,ako mas(a.k.a. zmieneny prstoklad :) )

Osobne som zacinal s akordami, neviem preco, ale pripadalo mi to jednoduchsie ako taby na zaciatok.

Pripadne si najdi nejaku oblubenu pesnicku, ktoru dobre poznas a ma jednoduche akordy a na nej skusaj pomaly menit akordy a chytat rytmus...

Ja som to tak spravil,a nieco som sa naucil. Nie som sice ziadny virtuoz a nemam uzani prilis casu, ale nieco dokazem zahrat :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no nikto ale zatial neodpovedal na otazku z topiku co mna zaujima najviac, ktore konkretne skladby su vhodne pre zacinajuce hraca, lebo pravda na internete je toho hafo ale mozno az privela,  menej je niekedy viac


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
:D

nejake co sa hravaju pri ohnoch.. nie zlozite, pozostavajuce zo 3-4 akordov, ktore sa dookola striedaju v urcitom rytme..


Hore
   

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak sa mozem ako klavirista pridat,

Mna ucili ze mam hrat ako zobacik sliepocky, vysoko dvihat zahnute prsty. (nebezpecne)
Mna ucili ze mam podkladat v rychlych pasazach palec. (uz Chopin pouzival thumb over)
Mna ucili ze je normalne naucit sa nieco pomaly a potom zrychlovat. (jedna z najidiotskejsich metod)
Mna ucili ze musim vzdy hrat prstami a nie ich pustanim, alebo wrist rotation. (gravity drop, taubmanova technika)
Mna ucili ze vystrete prsty nesmiem pouzivat. (horowitz)
Mna ucili, ze hrat cierne oktavy nielen 1 a 4, ale 1, 4 a 5 prstom (naraz) nie je dobre. (toto neviem odkial je :))
Mna ucili, ze lavy pedal sa pouziva iba kde je napisany. (snad kazdy klavirista)
Mna ucili, ze sa mam nieco naucit, az potom hrat naspamat. (a potom sa necudovat, ked cely blok mi vyleti)

Ucitel ti nic nezaruci, a moze urobit aj dost zleho. To som mimochodom mal profesorku z konzervatoria. Asi zniem dost divne, ale mojich 15 rokov skusenosti hovori jednoznacne, ucitel ti nic negarantuje. Dobry ucitel je nieco ine, ale to ty nevies posudit, nevie to posudit vela ludi, nakolko ich zly ucitel mohol ucit. Ja som pochopil, ze ma naucili zle veci, az ked som v 17 alebo 18 si nemohol sadnut tyzden za klavir, tak ma bolel chrbat z hrania. (a to pritom z toho, ze som zle hral prstami)

Nie je pravda, ze practice makes perfect.
Practice makes permanent.

Moja rada, ak sa chces nieco naucit:

Farba.
Nauci sa vsetky akordy, najdes ich vselikde na internete.
Nauc sa rozoznavat toninu sluchom. (nie je to tak tazke)
Potom mozes zahrat 90% veci co pocujes, jednoducho hadzes akordy a mas.
Farba.

Davaj si pozor na farbu, ja jednoducho neznesiem, ked niekto nieco zahra, a nema to farbu. Pocuvaj co hras, nielen ci mas prsty na prazcoch, hladaj spravny zvuk, cisty. Nauc sa, ze radsej zahrat kohutika jarabeho cisto s peknou farbou, ako asturias s rozhajdakanym zvukom.

Necvic s metronomom, to je technika oddelena od hudby. Nieco co ja nemozem vystat. Navyse to vedie k zlym navykom. Rytmus udrziavaj nohou, na kazdu dobu, pekne jemne slapni.
Nahravaj sa, aby si zistil, ze hras rychlejsie nez si myslis.

Na pentatoniku nevidim dovod, alebo chces hrat blues? :) (ci je pentatonika nieco ine na gitare)

A samozrejme hraj to co ta bavi, aj ak je to nad tvoje zrucnosti. Predpokladam, ze karieru nechystas, takze je tvoj dojem z hrania najdolezitejsi. Ale naozaj odporucam vyssie uvedeny postup, lebo potom sa blizis k tomu, ze mas chut sam skladat. Prestanes hrat nejake cisla a polohy na strunach, a zacnes hrat hudbu.

A nauc sa ladit, vela ludi sa nevie dobre naladit. Zase plati, radsej sa viac pocuvaj, ako hraj. Radsej 2 noty cisto, ako 10 not mimo.

A inak sa tu mozno vyjadrujem divnymi slovami, ak niecomu nerozumies, tak sa kludne spytaj :)

A moj tajny recept z mojich koncertnych dob:
v den vystupenia nehraj skladbu v tempe, ale uplne pomaly. Este pomalsie. Hovorim POMALY. Nie polovicne tempo. Este menej. A uplne jemne, a pritom presne. Ked potom budes hrat, uvidis ako ti stupne performance o 100%. :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 25 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun