HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
Citácia:
Rozne workshopy zamerane ci uz na pisanie, kreslenie,.. Ale musel by to viest niekto kto tomu naozaj rozumie a nie nejake miestne celebrity, ktorym vysli 3 poviedky vo fantazii a jeden roman a uz su hlavnou hviezdou kazdeho CS konu.
A dalej tiez hranie hier..nejaky ten open-gaming a tak podobne.

Ono si je potrebne zadat a otazku koho male slovensko vie na kon pritiahnut a este dolezitejsiu koho dokaze pritiahnut org. Ma na to dve zakladne prostriedky - vplyv a peniaze. A jedine toto ho limituje. Moj nazor. Co to podla teba znamena ze tomu rozumie? Preco niekto kto napisal 3 clanky a roman tomu nerozumie a kedy uz bude rozumiet? A vlastne comu rozumiet? Otazka je ci dokaze dat nieco ucastnikom konu aj horsi prednasajuci a otazka je akou formou by to malo podla vas byt a otazkou aj je akym obsahom by to malo zavanat.


Je mi jasne, ze na Slovensko je tazke dostat niekoho znamejsieho. A hlavne ako hovoris, aj clovek s jednou vydanou poviedkou moze mat zaujimavu prednasku. Mne len vadi, ze u nas je ten okruh prednasajucich zalostne maly a ked si pozries programy CS conov tak na vsetkych vidis tie iste mena. Takze ja by som bral kohokolvek kto vie urobit zaujimavu prednasku, a zaroven bude aj trosku originalny.
A co sa tyka traktorovej vystavy vs. chlastania s kamaratmi, tak ja som stupencom tych traktorov. Predstavujem si con ako moznost vidiet/kupit si pre mna zaujimave veci z oblasti SF&F, pripadne si skusit nejake hry, ktore by som si rad zahral ale doma nemam s kym (takze nie Magic, D&D a Clovece, ktore sa hraju vsade),... Ti prednasajuci by mali byt skor akymsi spestrenim nez nosnou castou celeho conu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ak budete mat chvilku casu tak to kusok blizsie popiste - na co sa chcete zamerat, cim uputat, v com vidite prinos sekcie....a podobne zalezitosti. Tiez co vas motivovalo. Hocico z coho sa bude dat zbadat co konkretne/ aky detail Vam chyba na conoch. lebo iba tak to nerobite ze?


Tazke otazky, to odkial mam take vediet? :-) Odpoviem za seba. Ukazat ludom, ze okrem zauzivaneho Dracaku existuju aj ine svetozname moderne systemy (nechcem tu polemizovat, ci lepsie, alebo horsie). To je aj moja motivacia. Jaj, pardon, chcem povedat, ze chcem byt taky slavny ako Bifi s Monte Cookom dohromady. A ano, robim to len tak.

Detaily neviem posudit, na ziadnom z velkych conov som nebol.

Citácia:
Odpoveda na otazky mat tam predaj a marketing produktov a akych, mat k nim aj prednasky a ukazky? mat aj miesta na posedenie-sponzoring, varenie gulasika? mat zname a menej zname celebity? Ake KONKRETNE? Preco prave tie? tak toto su otazky ktore si musi vyjasnit kazdy kto zacne robit kon...aby vedel aky zaber komunita ludi chce mat. Takito vyjadrenie k forme akcie je vhodne lebo sa moze jednat o formu od zabavnej az po dost vaznu aj v ponati fantasy. Teda kde su tie mantinely co ludia chcu a co uz nie


Ja by som sa napr. aj reklamnym akciam (povedzme stanok Altaru, alebo prispievatelov z The Forge ;-)) Na celebrity mam vyhraneny nazor - kto je to celebrita? (Je napr. Dalcor, clen Masters of Many Worlds celebrita?) Inak povedane, niekto kto je celebritny idol pre jedneho, je pre druheho, vulgarne povedane, kus vola. Mozno je naozaj dolezitejsie to, co a ako publiku povie, nez ci je znamejsi vo vacsej komunite, nez 20 ludi.

Este chcem povedat, ze to cele mozno vnimam tak ,,amatersky" (ako Hurvinek valku). To mozno vyplyva z toho, ze by som napr. ovela radsej navstivil a videl napr. dva KoKony (kosicky kon, na ktory nikto nepride(tm)), na ktory pridu ludia z okolia a ktory sice nebude mat na prednaske Tolkienovho ducha, nez jediny ultrasuper ponaty con na opacnom konci republiky. (Ale nemam ani proti nemu nic)

A ako to vnimas ty, vratko?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
no takyto nazor ja osobne nemam ale pocuvan, nacuvam a respektujem ho.....otazka znie do akej iery ma byt toto nosna cast? Naozaj by si sa bavil na kone iba keby alkohol bolo to jednie ci podstatne? Nic ineho ti nechybalo? Nevidel si iba z nudze vychodisko v pohariku? Iba sa pytam - iste nechcem sudit ani nic podobne - iba chcem pochopit a spravit si nazor o tom co ma byt vlastne con.


určite nie nosna časť. ale fakt by som bez alkoholu nesadol ku kanturkovi alebolen tak popijal s "jelitou?" fandomu... neviem pred tymi ludmi mam normalne rešpekt/obavu a určite alkohol (i zaujimavy sprievodca) mi pomohli prekročiť tuto ostychavosť... nehovoriac už o tom, že najzaujmavejšie osobky najdeš v krčme :)
aspoň istrocon mi tak prišiela aj comics salon...

isto aj programy a prednašky su zaujimave, ale to si kludne vygoogliš...
ludí a ten pokec, si nevygoogliš... :)

Nightfall napísal:
Predstavujem si con ako moznost vidiet/kupit si pre mna zaujimave veci z oblasti SF&F,


http://www.google.sk

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
isto aj programy a prednašky su zaujimave, ale to si kludne vygoogliš...
ludí a ten pokec, si nevygoogliš...


Presne, dokonale si to vystihol. +1!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior: Na googli si ani neprelistujes knihu, alebo neskusis hru, ktora ta zaujima. Podla mna je chyba, ze u nas su cony skor o stretnutiach znamych z fandomu a nie akesi veltrhy orientovane smerom k verejnosti ako to je vo svete.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Warrior: Na googli si ani neprelistujes knihu, alebo neskusis hru, ktora ta zaujima. Podla mna je chyba, ze u nas su cony skor o stretnutiach znamych z fandomu a nie akesi veltrhy orientovane smerom k verejnosti ako to je vo svete.

Taky con ma byt smerovany aj na verejnost, ale aj na hc fanov podla mna.
Inak ja neviem ci vy ste stroje, alebo co, som na cone cely den beham po stankoch prednaskach atd vsade dookola sami znami, no nechod si potom sadnut s nimi. A fakt to posedenie byva najlepsia a najzabavnejsia cast conu.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod: ale samozrejme, ze to patri k tomu, len by to podla mna nemalo byt hlavnym cielom conu


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
na takom comics salone a istrocone to je take ze mangovci sa bavia s mangovcami a robia prednasky pre mangovcov ostatnych maju v pazi,,pomerne nechutne elitarsky pristup
krasne to bolo vidiet na dvoch roznych karaoke - bolo jedno nezavisle playstation karaoke v malej miestnosti plnej ludi kde spievali vsetci vsetko (este aj ja so zrudou), a bolo karaoke oficialne v hlavnej sale kde bolo asi 20 mangageeks co sa navzajom chvalili za uzasny vykon a ostatny cumeli ze wtf, v podstate ako keby sa stretlo 15 ludi z annuna co sa najviac poznaju rozhodli sa ze zorganizuju kon pre anunovcov ale nechame prijst aj inych

zaujimavy pohlad nukas  :)

len pokial viem tak boli to sice oboje karaoke ale dost odlisne s prevedeni, Sing Star na PSke je nieco ine ako jeden song co si nacicis doma a na oboje karaoke sa dalo prihlasit cez stranku , to ze okrem "mangageeks" nikto iny neprejavil o to "oficialne" karaoke zaujem nejni problem organizatorov :)

ale k veci:
na IC a CSku su rozne zaujmove skupiny (sci-fi/fantasy/manga/...) to ze niekoho bavi z toho len a len jedna oblast tak nebude prejavovat zaujem o nieco ine a teda nebude kecat s inymi, ale to zalezi od cloveka k cloveku - su ludia ktorych bavi len to jedno a su ludia ktorych bavi toho viac a najdu si viac toho na tychto conoch :)
napr. ja - planujem kuk  SG prednasku, nejake prednasky z fantasy +LARP, pozret dajaky film v hlavnej sale a zhliadnut par anime. medzitym nejaky tenpokec s par ludmi a tak  :)


inak sa tu pisalo o tom (Nightfall), ze by to malo byt viac smerovane na verejnost - s cim plne suhlasim, ale niektori ludia uz ked pocuju nazov hned si myslia svoje a neustupia od svojej chybnej mienky (cest vynimkam). Skuste takych dotrepat potom na con ,
povacsinou marna snaha  :roll:

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Warrior: Na googli si ani neprelistujes knihu, alebo neskusis hru, ktora ta zaujima. Podla mna je chyba, ze u nas su cony skor o stretnutiach znamych z fandomu a nie akesi veltrhy orientovane smerom k verejnosti ako to je vo svete.


ale tak.. kniha: torrenty/dc++ konec :)
prečitaš si recenziu whatever... na žiadnom, cone som knihu nelistoval...

s hrami maš pravdu, ale aj taky BlaBlaBrloh by mohol robiť open gaming... mohol...

vo svete? boli sme niekto vo svete? navyše SR ma daleko od sveta...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
A ako to vnimas ty, vratko?

ja to vimam tak ze con je pre ludi ktori nanho pridu, a je im jasne co budu mat a budu mat moznost sa k tomu vyjarit a ovplyvnit - aj kon bude taky ze budu s jeho obsahom uzmiereny a budu ten obsah chapat....

Citácia:
neviem pred tymi ludmi mam normalne rešpekt/obavu a určite alkohol (i zaujimavy sprievodca) mi pomohli prekročiť tuto ostychavosť...

v tomto ja na sebe vidim jediny problem - po alkohole uz nie je moja osoba mojou osobou a vsetko co dava do rozhovoru dava niekto iny...nie ja. A to sa mi nepaci. Snazim sa drzat istu hranicu aby to bolo este vcelku mojou osobou. A snazim sa hovorit s ludmi aj bez vinka ci piva....ak mam c povedat poviem aj bez piva....ak nemam nacuvam...s tym nemoze at problem ani papez sfafu....alkohol si uz davam vacsinou na uvolnenie svalstva....nie ako prostriedok zacatia rozhovoru...ale to je na inu temu....sem to nepatri.

Citácia:
Warrior: Na googli si ani neprelistujes knihu, alebo neskusis hru, ktora ta zaujima. Podla mna je chyba, ze u nas su cony skor o stretnutiach znamych z fandomu a nie akesi veltrhy orientovane smerom k verejnosti ako to je vo svete.

ja si myslim ze na fandome by mal byt aj ten ludsky duch a komercne pozadie by mal byt akysi background. Na sk bude s komercnym pozadim problem este kusok dlhsie koli tomu ze nie sme zaujimavy trh. Malo si za to co zarobime mozeme dovolit. Ale suhlasim ze prezentacie by bodli. Otazkou je v akej konretne forme a z akych oblasti vam co chyba.

Citácia:
inak sa tu pisalo o tom (Nightfall), ze by to malo byt viac smerovane na verejnost - s cim plne suhlasim, ale niektori ludia uz ked pocuju nazov hned si myslia svoje a neustupia od svojej chybnej mienky (cest vynimkam). Skuste takych dotrepat potom na con ,
povacsinou marna snaha

aku mas predstavu ako to spristupnit? to ze to nie je lahke je jedna vec, ale vizia ako na to ma rozne cesty. Aka je ta tvoja?

Citácia:
ale tak.. kniha: torrenty/dc++ konec

su rozne knihy - od tych co citas na presvietenom monitore az po prve vydania marka twaina....keby si mi ponukol moznost na cone precitat txt subor tak ti poviem samozrejme dakujem neprosim , ale ked tam bude vytlacok Beast and Beauty z roku 1870 tak sa uz len koli tomu tam potrepem. Nielen to - ale aj ako pise nightfall mas aj kopec hier, knih, navodov, k hram ktore na kone vies dokonale osahat s ludmi okolo - taky zaujimavy grupak ktory niekdy doma nedosiahnes. A o to je lepsi ak ho peknou formou poda prednasajuci popripade predavajuci....ja viem co nechcem (je to napriklad txt monitorove citanie) ale otazka je co nechce alebo chce komunita. Toto netreba lebo toho je plny google je mi nanic. Preco potom chodim do kina? Lebo [vymazané] [vymazané] veta z man in black znie uplne inak v kine a doma za pc so stihanutym filmom z torrentu. Ja by som sa vsak rad dozvedel nie kde sa to da stiahnut , ale co dodat na con hoc aj to stiahnutelne aby to ludom smakovalo alebo co tusia ze by mohlo smakovat. Sudy s pivom ok, ale co dalej?

Citácia:
vo svete? boli sme niekto vo svete? navyše SR ma daleko od sveta...

to je vskutku pravda, ci sa to niekomu paci je to v tomto pripade ak sa bude jednat o komercne predvadzanie hoer knih a hocicoho dost otazka penazi....a na zaklade toho rozhodnuti importerov hier(hocicoho).
S pristupom sak si to stiahnem sa vsak k svetu iste nepriblizime. Kolky z nas si uz pri otvarani knihy len tak pricuchli ku knihtlaci, alebo kolky z nas pri otvarani magicu zavonali novotu. Alebo kolky z nas zacitili nostalgiu a vonu davnoty pri otvarani stareho vytlacku hobita. Otazkou je opet co by vas dokazalo zodvihnut zo stolicky a prist sa pozriet a hoci aj prelistovat a pozriet - popripade kupit knihu, hru alebo hocico. Nieco co nevyguglis, neosahas, nezazijes doma za PC. Nieco s cim mozes s kamosom vedla obdivovat a este o tom kecat pri pive o pol hodiny.Porpipade sa vratit k stanku a poprosit o nakuknutie este raz.Hocico....


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ja to vimam tak ze con je pre ludi ktori nanho pridu, a je im jasne co budu mat a budu mat moznost sa k tomu vyjarit a ovplyvnit - aj kon bude taky ze budu s jeho obsahom uzmiereny a budu ten obsah chapat....


Myslel som to tak, ze ako by si odpovedal na vyssie (tebou) polozene otazky? Ved urcite si zazil nejaky con (urcite aj tie bajne kosicke).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun