HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sherlocka Holmsa, bola by to prednaska o deduktivnej logike a predvidani zamerov fantasy postav :D

Finrod Elensar napísal:
Som zvedavy co by vynasli do konca prednasky ....
:lol:

recept na konzistentnu nanukovu tortu neroztapajucu sa v teple :)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dakujem zatial za vsetky viac alebo menej splnitelne poziadavky  :wink: najme vincenta budem asi musiet sklamat....ale mam aj to zapisane

piste skludom dalej...stale je to malo....som necakal tak malo poziadaviek....taky kon je vlastne celkom sranda ako to tak vyzera podla toho co ludia naozaj chcu  :wink:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skor by som sa spytal inak: urcite ste boli na nejakom mensom, ci vacsom Cone. Co vam tam chybalo z hladiska programu?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale toto asi neni moc problem organizacie
co som si vsimol na conoch, a , hlavne ked som bol na svojom prvom cone ja (uplne sam mnoho mnoho rokov dozadu)  ze cony su absolutne odcudzene niekomu kto do nich nevidi, alebo je na nich prvy krat,  su nechutne elitarske voci novacikom v zanri a, clovek proste citi taku osamelost v kope ludi

ono bud su cony oficialne typu invex a tak ,kde je horda ludi nikoho nepoznas alebo par kamosov ale mas v pazi lebo ta zaujima program, ale nie cony kdev ramci programu sa bavi medzi sebou skupina ludi ktory sa poznaju normalne a ostatny sa na to kukaju (nie neni to manez bolka polivky)

na takom comics salone a istrocone to je take ze mangovci sa bavia s mangovcami a robia prednasky pre mangovcov ostatnych maju v pazi,,pomerne nechutne elitarsky pristup
krasne to bolo vidiet na dvoch roznych karaoke - bolo jedno nezavisle playstation karaoke v malej miestnosti plnej ludi kde spievali vsetci vsetko (este aj ja so zrudou), a bolo karaoke oficialne v hlavnej sale kde bolo asi 20 mangageeks co sa navzajom chvalili za uzasny vykon a ostatny cumeli ze wtf, v podstate ako keby sa stretlo 15 ludi z annuna co sa najviac poznaju rozhodli sa ze zorganizuju kon pre anunovcov ale nechame prijst aj inych

+ nedaval by som zameranie conu naprilis specificku temu- nechal by som sci fi a fantasy, nedaval by som cisto cyberpunk alebo tolkieniovsky con

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad farar /pisissvor/ metod - pises rozumne, samozrejme prvorade je aby ludia vedeli co mozu ocakavat. Ale aby mali mat co ocakavat a aby to naozaj statisticky vyjadrovalo tuzbu ludi, ktori maju radi fantasy, tak koli tomu kladiem take otazky: hociaky nazor na to co by clovek chcel mat, co by mal kon vyjadrit, ake narocne by to malo byt, z ktoreho sudka fantasy co zahrnut, ako na to a pod. je vhodne si vypocut a podla toho sa zariadit. Ono tato tema moze a nemusi mat vplyv na nejaky kon, ale je to priestor na vyjadrenie. Jeden z mala priestorov.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som v zivote na ziadnom cone nebol... Comics salon bude moj prvy a Slavcon bude druhy... na Slavcone budem dokonca robit s Alefom a Quiccim d20 Open Gaming...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je vyborna tema.

Ja neviem, podla mna je ludi v specifickych komunitach prilis malo a preto su mozno lepsie skor vseobecnejsie cony, kde sa mozno oboznamit napr. s kultovymi anime, poobede zasmazit warhammer a na zaver nechat prejavit vo vampirovi temne goth ja svojej frajerky.

Ale zase to je mozno aj v ludoch: ked si (ako priklad) sadnu do rohu miestnosti D&Dckari a tvaria sa (j)elitarsky a ze sa prisli opit, tak si viem predstavit, ze to cloveka moze odradit.

Ja vidim skor cony ako miesto, kde sa da zoznamit s ludmi a zucastnit sa akcii (a vykecat sa) a nie ako vystavu traktorov, kde to obehnem za 5 minut a popri tom mi do ucha huci reklama na najnovsie hnojiva.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozne workshopy zamerane ci uz na pisanie, kreslenie,.. Ale musel by to viest niekto kto tomu naozaj rozumie a nie nejake miestne celebrity, ktorym vysli 3 poviedky vo fantazii a jeden roman a uz su hlavnou hviezdou kazdeho CS konu.
A dalej tiez hranie hier..nejaky ten open-gaming a tak podobne.

Ale ja na cony tiez nechodim takze to je len taky nazor, co by som tam chcel keby som nahodou isiel :)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze alef0 vystihol napln kona uplne presne

doobeda to potom cajik v cajovni a pokecat pri warhammeri a vecer nejake premietanie alebo karaoke, aby sa clovek nenudil a nechodil po stankoch jak bez duse
lebo neni nic horsie ako prijst na con obehnut vsetky stanky za 20 minut (clovek zisti ze okrem plagatu carcassone tam nic neni) a potom sa  cely cas flakat

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kedže ja som sa na svojom prvom i druhom kone ožral celkom slušne, spoznal som dost ludi, ktorych by som inak nemal ani najmenšiu šancu spoznať (každý z nich stál za to)... myslim že alkohol je to slovo, čo ma držať con nad vodou... a to myslim smrtelne važne :)

anime a cony su tema sama o sebe, mne osobne nevadia, aj vdaka tomu som spoznal toho s kym fungujem, čiže ja som len rad :)
navyše si možeš z animákov robiť fun...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nenadavam na anime na conoch, ani moc na animakov , pac kopu poznam ale bol tam kamos ktory bol na cone prvy krat a ten cumel lebo bol strateny, anime mu ucarovalo ale animaci to robili ako keby len pre seba

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najlepšie bolo ked jeden z jelity animakov vyhral suťaž... to tak poteši, asi jak keby sme mi dali sutaž o nejaky warhammer a vyhral to horny alebo ja či jose :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Upratane. Prosim nekazte tuto zaujimavu temu vasim chatom. Dakujem


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
kedže ja som sa na svojom prvom i druhom kone ožral celkom slušne, spoznal som dost ludi, ktorych by som inak nemal ani najmenšiu šancu spoznať (každý z nich stál za to)... myslim že alkohol je to slovo, čo ma držať con nad vodou... a to myslim smrtelne važne :)

Uplne suhlasim, bol som len na jednom cone. S tymi co som poznal som sa spil, s tymi co nepoznal som sa zoznamil a spil tiez a na premietani som spal. Na prednasky som isiel iba na take vtipne, lebo ked sa chcem o niecom  seriozne dozviet encoklepedie a inet rulez. Na prednasky chodim iba v skole a na informaticke.
Takze tiez vazne alkohol ...

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
na Slavcone budem dokonca robit s Alefom a Quiccim d20 Open Gaming...

ak budete mat chvilku casu tak to kusok blizsie popiste - na co sa chcete zamerat, cim uputat, v com vidite prinos sekcie....a podobne zalezitosti. Tiez co vas motivovalo. Hocico z coho sa bude dat zbadat co konkretne/ aky detail Vam chyba na conoch. lebo iba tak to nerobite ze? :wink:

Citácia:
Ale zase to je mozno aj v ludoch: ked si (ako priklad) sadnu do rohu miestnosti D&Dckari a tvaria sa (j)elitarsky a ze sa prisli opit, tak si viem predstavit, ze to cloveka moze odradit.

hmmmm....ked som sa zacital nizsie v prispevkoch o probleme pitia a nazore ze je to to prave - cuduj sa svete zacal som rozmyslat.....a dospel som opet k tomu ze je dolezite co chcu ludia ktori prisli na akciu mat....ak chcu mat z fantazy konu slavnosti piva tak nie je problem....len ci je to naozaj ten spravny kon - to mi neda nezamysliet sa nad tym. Suhlasim preto ze je to o ludoch. Vidno aj to ze je akasi potreba mat nejake zasoby alkoholu - otazka znie inak (pre mna) ma byt alkohol naozaj nosnou castou? Pre mna osobne nie, len chcem vediet co komunita na to.
Citácia:
Ja vidim skor cony ako miesto, kde sa da zoznamit s ludmi a zucastnit sa akcii (a vykecat sa) a nie ako vystavu traktorov, kde to obehnem za 5 minut a popri tom mi do ucha huci reklama na najnovsie hnojiva.

vskutku vhodne dva extremy na zamyslenie. Traktorova vystava (traktor=produkty fantasy na predaj) a iba take stretnutie ludkov. Pre mna nie je vhodne ani jedno ani druhe - lebo su to extremy ktore su nosnou naplnou uplne inych akcii ako ma byt kon. Opet podla mna. Tu by som velmi uvital keby ludia vyjadrili kde je ta spravna hranica a pomer medzi traktorovou vystavou a posedenim (kecanim, pitim a pod) medzi ludmi. Odpoveda na otazky mat tam predaj a marketing produktov a akych, mat k nim aj prednasky a ukazky? mat aj miesta na posedenie-sponzoring, varenie gulasika? mat zname a menej zname celebity? Ake KONKRETNE? Preco prave tie? tak toto su otazky ktore si musi vyjasnit kazdy kto zacne robit kon...aby vedel aky zaber komunita ludi chce mat. Takito vyjadrenie k forme akcie je vhodne lebo sa moze jednat o formu od zabavnej az po dost vaznu aj v ponati fantasy. Teda kde su tie mantinely co ludia chcu a co uz nie?

Citácia:
Rozne workshopy zamerane ci uz na pisanie, kreslenie,.. Ale musel by to viest niekto kto tomu naozaj rozumie a nie nejake miestne celebrity, ktorym vysli 3 poviedky vo fantazii a jeden roman a uz su hlavnou hviezdou kazdeho CS konu.
A dalej tiez hranie hier..nejaky ten open-gaming a tak podobne.

Ono si je potrebne zadat a otazku koho male slovensko vie na kon pritiahnut a este dolezitejsiu koho dokaze pritiahnut org. Ma na to dve zakladne prostriedky - vplyv a peniaze. A jedine toto ho limituje. Moj nazor. Co to podla teba znamena ze tomu rozumie? Preco niekto kto napisal 3 clanky a roman tomu nerozumie a kedy uz bude rozumiet? A vlastne comu rozumiet? Otazka je ci dokaze dat nieco ucastnikom konu aj horsi prednasajuci a otazka je akou formou by to malo podla vas byt a otazkou aj je akym obsahom by to malo zavanat.

Citácia:
lebo neni nic horsie ako prijst na con obehnut vsetky stanky za 20 minut (clovek zisti ze okrem plagatu carcassone tam nic neni) a potom sa  cely cas flakat

tak toto mi zavana zlou organizaciou alebo tym ze bol niekto v nespravny cas na nespravnou mieste, alebo nieco uplne ine mne nezname....otazka opet znie ako na to? ako sa vyhnut aby ste boli neinformovany o programe popripade ako na to aby sa nieco takeho ako obehnutie konu za 20 minut nevyskytlo....ono ja predstavu mam ale taham z vas rozumy  :wink:  :P

Citácia:
kedže ja som sa na svojom prvom i druhom kone ožral celkom slušne, spoznal som dost ludi, ktorych by som inak nemal ani najmenšiu šancu spoznať (každý z nich stál za to)... myslim že alkohol je to slovo, čo ma držať con nad vodou... a to myslim smrtelne važne

no takyto nazor ja osobne nemam ale pocuvan, nacuvam a respektujem ho.....otazka znie do akej iery ma byt toto nosna cast? Naozaj by si sa bavil na kone iba keby alkohol bolo to jednie ci podstatne? Nic ineho ti nechybalo? Nevidel si iba z nudze vychodisko v pohariku? Iba sa pytam - iste nechcem sudit ani nic podobne - iba chcem pochopit a spravit si nazor o tom co ma byt vlastne con.

tesim sa na odpovede a zaujimave citanie


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun