HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal som možnosť porozprávať sa s vedúcou osobnosťou občianskeho združenia Kremnica nad zlato a som zhrozený nad tým čo chce istá kanadská firma spraviť z jedného zo slovenských najkrajších miest. osobne niesom žiadny militantný ekologista ale čo je veľa, to je veľa. Znepokojili ma už správy, že úpravy tarénu po skončení ťažby budú na pleciach Kramničanov. Stále som však veril, že firma z Kanady, kteá patrí medzi japrírodnejšie krajiny, bude ťažiť citlivo. Keď som však videl ako sa táto firma stará o povrchové ťažby doma, nájdej mi zamrela.
Firma sa stále prezentuje, že ide len o obnovenie ťažby. už však nepovie, že namiesto hĺbkovej ťažby - kde je menej prtachu hluku a odpadu - ide o povrchovú ťažbu a navyše tridsať krát intenzívnejšiu ako v posledných sto rokoch. V tesnej blízkosti obce má vyrásť halda odpadu niekoľkonásobne vyššia ako tá v Hliníku nad Hronom.
Prečo to zlato neťažia slovenské firmy? Je to nevýhodné. Obsah zlata v rude je príliš nízky aby zaplatil obnovu zdevastovaného územia.
Navyše zmlôuva ako je koncipované je jednostranne výhodná pre kanadskú firmu a odporuje ústave podľa ktorej sú nerasté náleziská vlastníctvom štátu. Hodnota zlata v nálezisku (vklad štátu do podniukania) sa odhaduje na 18-20 miliárd korún a investície do ťažby na dva a pol miliardy. Je 500 milióv primeraný podiel?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čo je kremnica?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zhodou okolnosti spolocnosti, ktora planuje tazbu zlata v Kremnici a tazbu uranu v inej casti Slovenska, robi moja firma web resp. ja ho od zaciatku dizajnujem sam.

pokial viem ja, tak spolocnost sa zaviazala k nasledovnej rekultivacii krajiny po tazbe. nevidim dovod, preco by sa to zlato tazit nemalo. pokial slovenske firmy o tazbu nemaju zaujem, resp. taky projekt nevedia zabezpecit, preco by sa prilezitosti nemohla chytit zahranicna spolocnost? robi sa to predsa bezne.

ad tazba: prinesie to par pracovnych miest, vznikne niekolko dodavatelskych firiem. samotna tazobna spolocnost musi statu odvadzat dan, cize navrsi statny rozpocet. pri tazbe sa budu pouzivat moderne technologie. samozrejme isty dopad na ekologiu to mat bude, ale v ziadnom pripade taky, ako ho predpoveda par odporcov. tazobna spolocnost musi splnat iste normy, ktore minimalizuju negativne efekty.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
pokial viem ja, tak spolocnost sa zaviazala k nasledovnej rekultivacii krajiny po tazbe. nevidim dovod, preco by sa to zlato tazit nemalo. pokial slovenske firmy o tazbu nemaju zaujem, resp. taky projekt nevedia zabezpecit, preco by sa prilezitosti nemohla chytit zahranicna spolocnost? robi sa to predsa bezne.

Tak za prvé, spoločnosť sa k žiadnej rekultivácii nezaviazala. A slováci neťažia, lebo súčasná technológia prináša priveľké (a pridrahé) nároky na rekultiváciu - ktorú majú kanaďania na háku.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Tak za prvé, spoločnosť sa k žiadnej rekultivácii nezaviazala. A slováci neťažia, lebo súčasná technológia prináša priveľké (a pridrahé) nároky na rekultiváciu - ktorú majú kanaďania na háku.

minuly tyzden v utorok som spracuvaval dokument, ktory tvrdil nieco ine :)

ad slovenske firmy: tazobny priemysel u nas uz dlhe roky stagnuje. nemame dostatok financii na financovanie takeho projektu. tot vse

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric> mhm ale je to ta ista firma ktora v Rmunsku sposobila ekologicku katastrofu vypustanim svojich odpadov do rieky.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Cyric> mhm ale je to ta ista firma ktora v Rmunsku sposobila ekologicku katastrofu vypustanim svojich odpadov do rieky.

stava sa. ja ich neobhajujem, len tvrdim, ze pokial si vybavia vsetky povolenia, maju legitimne pravo u nas tazit a ze Slovensko z toho bude benefitovat.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
stava sa.


:ikonka42:  :ikonka42:  :ikonka42:
Obrázok
shit happens

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
Will napísal:
Cyric> mhm ale je to ta ista firma ktora v Rmunsku sposobila ekologicku katastrofu vypustanim svojich odpadov do rieky.

stava sa. ja ich neobhajujem, len tvrdim, ze pokial si vybavia vsetky povolenia, maju legitimne pravo u nas tazit a ze Slovensko z toho bude benefitovat.


Zdvihneme zamestnanost upratovacimi pracami alebo cim konkretne? :ikonka26:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Zdvihneme zamestnanost upratovacimi pracami alebo cim konkretne? :ikonka26:


šak ekologicke katastrofy treba nejako odpratať, ne?

ale v zasade mi to ňevadí, lebo niečo ako baníctvo by SR prospelo a basta

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior> iste ale aj banictvo sa da robit tak, ze nezdevastujes uplne cele okolie a spravis ho neobyvatelnym ;)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak to ano... to už je ovšem na tej firme

a na tom ,aky dobry harvester zoženu :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Zdvihneme zamestnanost upratovacimi pracami alebo cim konkretne? :ikonka26:

ano aj

Cudoval by si sa, no na Slovensku mame pomerne vysoky pocet kvalifikovanych banskych pracovnikov a expertov na geologiu, mineralurgiu a dalsie obory s nimi spojene. Mame velku bannicku fakultu v Kosiciach. Tazobna spolocnost uz vedie rokovania aj s tou fakultou a verim tomu, ze akonahle bude povolenie na svete, zacne sa nabor. Prirodzene istu cast pracovnikov budu tvorit kanadania, no dojde aj na nasich.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
vysoky pocet kvalifikovanych banskych pracovnikov a expertov na geologiu, mineralurgiu a dalsie obory s nimi spojene. Mame velku bannicku fakultu v Kosiciach.

S ohladom na uroven FBERG, tieto dve veci spolu nemozu suvisiet  :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
S ohladom na uroven FBERG, tieto dve veci spolu nemozu suvisiet  :lol:

nemal som na mysli len studentov :D

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun