HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Horus napísal:
Corvus napísal:
Citácia:
neuveritelne vysoke percento samovrazd

Citácia:
Ale to sa týka len toho školstva, takže nás to nemusí až tak trápiť.

to sa netyka len skolstva... z okien veselo skacu aj pracujuci...

no povacsinou su o este pred chvilou pracujuci (teda ze dostali vypoved or vedia ze dlho vo firme uz nepobudnu a tak)


alebo ked nestihaju nieco dokoncit vcas, alebo ked si myslia ze nieco vazne pokazili...dovod na skok sa vzdy najde :twisted:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Tak na jap. základke by som neprežil ani sekundu. Šikana, kruté boje s katanami na život a nasmrť apod. VŠ ale z toho študentského, predstavuje taký menší raj na zemi.

s tými katanami si si istý?  :?
no aj v BA maš raj, ked sa vieš zariadiť :)

Citácia:
To je prehnané, kto sa o niečo živo zaujíma, pochopí čokoľvek.


dovlim si nesuhlasiť... chapeš ženy?

Citácia:
Na druhej strane, keď si vezmete študentov slovenských škôl a učilíšť, trošku tej oceľovej disciplíny by im len prospelo. Je preukázané, že umývanie toaliet povznáša ducha.Ale to sa týka len toho školstva, takže nás to nemusí až tak trápiť. Okrem toho, kto z nás počas svojich štúdií nepomýšľal na nejakú tú samovraždičku, nejaké to menšie harakiri?


obe sú určite myslené ako žart :D

Citácia:
Čo si korporácia žiada, to korporácia aj dostane. Slobodná myseľ a individualizmus je nežiadúci. Všetci za jedného! Naopak, menšie firmičky sa ale od svojich západných counterparts veľmi nelýšia, takže pohoďka.

čo je pohoda na korporácii? na tom, že korporacie ovladaju krajinu a myslenie ludi?

Citácia:
Slepé napodobňovanie a bezmyšlienkovitý ošiaľ z akejkoľvek kultúry, subkultúry, pakultúry je prejavom nevyrovnaného duševného stavu jedinca.


indeed :lol:
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior> Korporacia nam prinasa socialne istoty ktore stat nestiha zabezpecovat. Korporacia je nas priatel, nasa rodina.
8)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Warrior> Korporacia nam prinasa socialne istoty ktore stat nestiha zabezpecovat. Korporacia je nas priatel, nasa rodina.
8)


aj hymnu si zaspievajme...

japonsko je pre mňa v dosť vela ohladoch kulturou otrokov
(ak tu po mne bude chceť nejaky chytrak aby som toto definoval alebo dal dokazy, nech si ich sam najde... až potom sa možme baviť o tomto tvrdeni, ked budemať dostatočne naštudovanu problematiku... začiatočnikovi doporučujem wikipediu. bye bye)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior> Preto preferujem Anglo Americke korporacie :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preferujem UK v BA :ikonka01:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Will napísal:
Warrior>
japonsko je pre mňa v dosť vela ohladoch kulturou otrokov
(


mne to tiez tak pripada, ako by to bolo ich zivotnym cielom, sluzit niecomu/niekomu...pritom pokial viem, nejaky posmrtny zivot extra nevyznavaju, tak na kery fas to robia??


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
mne to tiez tak pripada, ako by to bolo ich zivotnym cielom, sluzit niecomu/niekomu...pritom pokial viem, nejaky posmrtny zivot extra nevyznavaju, tak na kery fas to robia??


Lebo tradícia? To ma na nich fest serie (o niektorých mladých japoncoch to však neplatí), že mravenčia, ale nevedia prečo. Ale, na druhej strane, keby tam boli samí individualisti tak by zrejme ochvíľu Japonsko ani nebolo. Tam by mohlo byť tolko géniov, ktorí su väčšinou zatláčaní spoločnosťou...

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris> Ti geniovia su riadne oceneny to sa neboj :) Vyuzivanie sily kolektivu nieje cudzie ani zapadnej kulture, hence korporacie len ten Japan styl je :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
japonsko je pre mňa v dosť vela ohladoch kulturou otrokov

Nuž, aj tak sa to dá povedať. Ale aspoň tam každý pozná svoje miesto.  :P

Citácia:
čo je pohoda na korporácii? na tom, že korporacie ovladaju krajinu a myslenie ludi?

Nyé, ja som mal na mysli pohoďku v malých firmičkách (nó, ak si odmyslíš dlhý pracovný čas samozamestnaných...). Viac japoncov pracuje v malých podnikoch než v megakorp. Flexibilita, invencia; všimli ste si, že keď v médiách ukazujú nejaký nový šibnutý vynález či zlepšovák z Nippon, väčšinou za tým stoja ľudia z neznámeho malého podniku? (Teraz nemám na mysli Aiba.)

Pekné tulipány.

_________________
Here's looking at you, kid.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bentley Mirrorshade napísal:
Citácia:
japonsko je pre mňa v dosť vela ohladoch kulturou otrokov

Nuž, aj tak sa to dá povedať. Ale aspoň tam každý pozná svoje miesto.  :P

Citácia:
čo je pohoda na korporácii? na tom, že korporacie ovladaju krajinu a myslenie ludi?

Nyé, ja som mal na mysli pohoďku v malých firmičkách (nó, ak si odmyslíš dlhý pracovný čas samozamestnaných...). Viac japoncov pracuje v malých podnikoch než v megakorp. Flexibilita, invencia; všimli ste si, že keď v médiách ukazujú nejaký nový šibnutý vynález či zlepšovák z Nippon, väčšinou za tým stoja ľudia z neznámeho malého podniku? (Teraz nemám na mysli Aiba.)


ad 1: dachau

ad2: ano, male podničky su fajn

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bentley Mirrorshade napísal:
Citácia:
japonsko je pre mňa v dosť vela ohladoch kulturou otrokov

Nuž, aj tak sa to dá povedať. Ale aspoň tam každý pozná svoje miesto.  :P


Mno, ale keď ho pozná až tak, že žiadne iné už potom preňho nebude mať zmysel tak sa zabije, hence vysoke cislo harakiri za rok. Takisto je dosť na [vymazané] to, že sa tam často stávajú také veci ako, že vyštudovaného študenta nepríjmu do práce nm prvýkrat -> harakiri, človek v niečom zlyhá čo ovplyvní iných ľudí -> harakiri, atď. Proste ja s mojím vysokým faktorom egoismu a nezájmu o iných by som tam neprežil ani prvých 8 hodín pracovných. Avšak jazyk a písmo majú haluzné, väčšia fun než Tolkienove srandy.

EDIT: a to zabúdam ešte na tie ich prehnané maniere, by ma tam považovali za chátru z kanála s mojím vyjadrovaním a spôsobmi  :P

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Mno, ale keď ho pozná až tak, že žiadne iné už potom preňho nebude mať zmysel tak sa zabije, hence vysoke cislo harakiri za rok. Takisto je dosť na [vymazané] to, že sa tam často stávajú také veci ako, že vyštudovaného študenta nepríjmu do práce nm prvýkrat -> harakiri, človek v niečom zlyhá čo ovplyvní iných ľudí -> harakiri, atď.


To je podľa mňa dosť nafúknuté alebo založené na hŕstke šokujúcich prípadov. Nemyslím, že by to bol všeobecne rozšírený spoločenský jav. Tým netvrdím, že sa to nedeje. S času na čas sa niekto zapichne a japonské sénzáciechtivé médiá to hneď rozmáznu. A povedal by som, že zmýšľanie novej generácie sa už trošku odklonilo od klasického "Hai, Suzuki-sama, let me lick the floor beneath your boot!".

_________________
Here's looking at you, kid.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bentley Mirrorshade napísal:
Aeris napísal:
Mno, ale keď ho pozná až tak, že žiadne iné už potom preňho nebude mať zmysel tak sa zabije, hence vysoke cislo harakiri za rok. Takisto je dosť na [vymazané] to, že sa tam často stávajú také veci ako, že vyštudovaného študenta nepríjmu do práce nm prvýkrat -> harakiri, človek v niečom zlyhá čo ovplyvní iných ľudí -> harakiri, atď.


To je podľa mňa dosť nafúknuté alebo založené na hŕstke šokujúcich prípadov. Nemyslím, že by to bol všeobecne rozšírený spoločenský jav. Tým netvrdím, že sa to nedeje. S času na čas sa niekto zapichne a japonské sénzáciechtivé médiá to hneď rozmáznu.

Štát s najvačším počtom samovrážd na svete.  :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bentley Mirrorshade napísal:
To je podľa mňa dosť nafúknuté alebo založené na hŕstke šokujúcich prípadov. Nemyslím, že by to bol všeobecne rozšírený spoločenský jav. Tým netvrdím, že sa to nedeje. S času na čas sa niekto zapichne a japonské sénzáciechtivé médiá to hneď rozmáznu. A povedal by som, že zmýšľanie novej generácie sa už trošku odklonilo od klasického "Hai, Suzuki-sama, let me lick the floor beneath your boot!".


To som spomínal aj ja a veru som rád, že mám za kamoša mladého japonca, ktorý ale fakt vôbec nie je naviazaný na spoločenské tradície Japonska.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun