HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vies to, Warrior, casom, ked predychas, nejak zdovodnit? :-)

Nazor je to sice extremny, ale ma niekde skrytu logiku.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Nightfall napísal:
Takze som uprimne presvedeceny o tom, ze fajcenie (a hlavne vyroba a predaj cigariet) by malo byt zakazane. Vsade.

:ikonka15:  :ikonka31:  :ikonka26:

sorry že len tak kratko a len so smajlikami, ale na viac sa pri tej vete nezmožem


alef0 napísal:
Vies to, Warrior, casom, ked predychas, nejak zdovodnit? :-)

Nazor je to sice extremny, ale ma niekde skrytu logiku.


neuveriš, ale skrytu logiku ma aj vyhladenie negermanskych rás...

ale ine som chcel.

aby boli zakazane... no
z hladiska mojho by to bol velky zasah do sukromia ludi. osobne nejsom ani proti zakazu drog. ide o to, dať ti inu alternativu k fajčeniu a drogam, nie dať ti zakaz. tento štyl je na mňa trošku stalinisticky.
plus su cigarety akymsi naučenym kulturnym doplnkom a nepači sa mi, že z nich robime public enemy n1 (na CD abbeyroad vyretušovali beatlesovi cigaretku atd... 1984 much :x ). bolo by nefer sa ich len tak zbaviť. a nelogicke. lebo aj auto niči prostredie a zabija ludi a predsalen je kewl. aj cigarety maju dobre stranky... ukludnuju, sprijemňuju...

no a samozrejme je tu hladisko cigaretoveho priemyslu... a ty by s tym nesuhlasili haha

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som sice zaryty anifajciar ale nemyslim si ze by to malo byt TOTAL zakazane. Ak ma niekto chut na cigaretku TO mi nevadi. Nech si ju da. Ale nech si ju da tak aby som to ja nemusel dychat. A nasledne pocuvat o tolerancii ich k nam alebo nebodaj o nasej netoleranci...

Zakazy TOTALNE k nicomu dobremu nikdy neviedli. Hoci asi zo spolocnosti by sa to vystrnadilo a robili by to iba ti s kontaktami, peniazmi a pod. Asi by zmizol jav cloveka s cigaretou v podniku pri veceri alebo na zastavke.

Co navadza na dost smutny zaver - naozaj si fajciari nezasluzia ferove jednanie ked jedina moznost ako prinutit fajciara rozmyslat je trestnopravna zodpovednost? :roll:


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moje "2 riadky":

nefajcim a myslim, ze fajcit ani nebudem. fajcila som jedine na skolskych vyletoch a to tak maximalne 1 cigu za vylet.

Annun napísal:
aspoň na Slovensku sú nefajčiari často akokeby menšina (a aj keď nie sú, sú nútení vychádzať v ústrety fajčiarom) a musia tráviť čas v prostredí im nepríjemnom.

toto mi vadi. vadi mi, ked idem do skoly a niekto predomou fajci. tak ho radsej obehnem.

Warrior napísal:
fakt že niektore nazory boli asi divne povedane  :)
každopadne s niektorymi inymi suhlasim

ale tak da sa to aj menej nasranejšie pisať... pripominaš mi jedneho pisatela z ineho fora...
ktory cele dni hulí, prežiera sa a hra WoW (či day of defeat alebo silent Hunter3) a občas dojde na forum, dačo otcovsky napiše a odide...

a komu je lepsie?

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
shady napísal:
a komu je lepsie?


mojmu psovi čo ohryza kosť

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Adrenalinoveho sportovca ziadna poistovna nepoisti a teda ak sa mu nieco stane plati si osetrenie z vlastneho vrecka, alebo ma uzavrenu specialnu poistku kde ale plati omnoho vyssie poistne ako normalny clovek a teda na neho ostatni bezni poistenci nedoplacaju. Fajciar ale plati uplne rovnake poistne ako nefajciar aj ked rizika ochorenia a naklady liecby su u neho ovela vyssie.

kto ho nepoisti?
myslis ze clovek ktory vo volnom case  neviem extremne lyzuje, jazdi nejake downhilly na bikeu atd ale inac normalne funguje nema klasicke zdravotne poistenie?
fajciar dava denne statu na daniach cca. 30 sk (odhad) a dan sa stale a stale zvysuje, cigarety stale su drahsie, tak si myslim ze by kludne mohol byt oslobodeny od tychto kecov kolko jeho liecenie stoji nefajciara
keby boli cigarety zakonom zakazane ako ty navrhujes vtedy by isli peniaze na liecbu, prevenciu,  platenie policajtov ktori by na jeho dodrziavanie dozerali, dalsich ktori by nahanali cigaretovych mafianov, malych  pestovatelov, dealerov atd,   sudy ktore by sudili prichytenych fajciarov  a ich pripadne  vaznenia (aj )z tvojho vrecka co by bolo zarucene drahsie
to ze je tu fajcenie od nepamati nebol moj argument ze sa preto mu mozme spokojne oddavat ako si to ty spojil
napisal som to preto ze v poslednych rokoch ako uz aj warrior spomenul sa fajcenie prezentuje ako to najvacsie zlo (nedivim sa sice tomu je to jedna z metod ako ked uz nie odradit od fajcenia tak aspon znizovat pocet tych co zacinaju, a je urcite ucinnejsia, lepsia a "netotalitna" , narozdiel od tvojho zakazu ), uzivanie cigariet za poslednych 20  rokov kleslo (aspon v Europe, USA a inych vyspelych krajinach )  a napriek tomu pocet ludi trpiacich a umierajcich na kardiovaskularne ochorenia a rakovinu stale stupa.
a na tom  ze je kazdeho pravo sa fajceniu spokojne oddavat  si stale stojim a aj ked budem najvacsi nefajciar stat budem
a ked nebudem tak mi dajte bago (sposob ''mucenia'' zo serialu Traja kamarati a Jerry   :)


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Nepoisti ho ziadna poistovna. Alebo ak ano tak za poriadne zvysenu sadzbu. To ze vacsina tychto rekreacnych adrenalinovych sportovcov  pri podpisovani zmluvy neprizna, ze robia adrenalinovy sport je druha vec.
2. To ze fajciari odvadzaju statu pekne peniaze na daniach je pravda. Z mojho pohladu je sice nemoralne takto ryzovat prachy na niecej zavislosti a hlavne ked uz sa to robi tak by tie peniaze mali ist aspon do zdravotnictva, co nejdu, ale tak to neni vina fajciarov ale statnej politky, takze v tomto ti davam za pravdu.
3. Je pravdepodobne, ze pripadne represie spojene so zakazom fajcenia by stat stali peniaze. Ale cely ten aparat co si menoval (policia, sudy,..) tu uz funguje a potiera ine drogy tak rozsirenie ich komptenecii este o tabak by zas tak narocne nebolo.
Hlavne ale nevidim dovod, preco by tabak mal byt zvyhodneny oproti inym drogam. Pretoze rovnakymi argumentami akymi obhajujes cigarety by sme mohli hajit aj zlegalizovanie napr. heroinu (prestavte si tie prijmy z dani) (ja viem zvelicujem, ale v podtstate mam pravdu nie?)
4. Ja tie statistiky nepoznam, takze k tomu sa vyjadrovat nebudem.

Citácia:
to ze je tu fajcenie od nepamati nebol moj argument ze sa preto mu mozme spokojne oddavat ako si to ty spojil

Tak prepac, to bolo nedorozumenie. Moja chyba.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som rad upozornil a budem si domahat splitnutie tejto diskusie do temy uz davno existujucej, toto je napr ako tema moja salka caju , o osobnych preferenciach v oblasti vyrobkov skusenostiach a pod, a tolerancii a netolerancii fajciarov je ina tema tak sa tam vsetci laskavo odpracte

_________________
Blep


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar: Ja som si toho vedomy, ale bohuzial som si to vsimol prilis neskoro ked diskusia o tomto uz bola rozbehnuta. A tieto fora maju tu nevyhodu, ze sa neda prispevok oddelit z jednej temy a pripojit do inej. Takze mam moznost bud ich splitnut do uplne novej temy (cim by tu uz boli o fajceni 3, alebo ich vsetky odcitovat v tej druhej, co sa mi pravdupovediac vzhladom k ich poctu nechce.
Skusim to nejak vymysliet..


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ta nehaj tak

len so si otvoril temu bo som myslel ze niekto trebars objavil novy druh tabaku

_________________
Blep


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja bych veru rad cosik vedel o tych klasickych fajkach, aspon slovne aky je to experience a co tak odporucate, kolko stoja fajky, ake kupovat, ako ich vybavit (co vsetkeho sa do toho dava, sietky? co proti zbraneniu vniknutia popola do hrdla? ako je to stavane?), aky tabak u vas vladne, etc...kedze o fajkach viem toho najmenej...ale volako sa nikto neozyva :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dufam ze tomu nepodlahnem, teraz som zasadne proti fajceniu


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
no ja bych veru rad cosik vedel o tych klasickych fajkach, aspon slovne aky je to experience a co tak odporucate, kolko stoja fajky, ake kupovat, ako ich vybavit (co vsetkeho sa do toho dava, sietky? co proti zbraneniu vniknutia popola do hrdla? ako je to stavane?), aky tabak u vas vladne, etc...kedze o fajkach viem toho najmenej...ale volako sa nikto neozyva :)


1. fajku z velkej casti drevennu kupis asi od 2 kil, horna hranica je samozrejme v nebadane  :lol:
2. take ake sa ti pacia
3.vybava- buran si tabak natlaci prstom a fajku vycisti brzdovyma lankom (donedavna ja) ale aspon nejaka mini sada (za par korun) na zatlacanie a cistenie by sa zisla
4. dierka na dym je velmi mala, tade tabak neprejde, niketorre maju este kovovu sietku, navyse vacsina fajek ma v tele take kovove koleno alebo jak to nazvan, kde sa zachytava decht . problem je, ze fajka sa neuveritelne zasiera, potom slabo taha a casom sa ten humus dostane az na koniec a pada ti do huby (vzdy si pomyslim- toto maju cigaretaci v plucach  :|  ), takze pravidelna ocista je nevyhnutna
inak starost o fajku u puntickarov je neuveritelne rozsiahla - treba ju na zaciatku zivotnosti opatrne zabehat, davat pozor na teplotu aby sa neprehriala, nechat ju oddychovat - vsetko to vraj ovplynuje chut (ja to na mojich 120sk tabakoch moc nepoznam  :lol:  )
inak blizsie napr. http://www.instinctive.co.nz/vkf/uvodna-stranka/


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jaj no vidis, co sa clovek nedozvie, vdaka moc :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
poraďte mi niekto nejaký voňavý tabak - mám taký problém totiž:
drahý je (podľa môjho názoru) celkom silný fajčiar a ja proste z toho cigaretového dymu nemôžem (jednak dýchať - lebo mi opúcha hrdlo, jednak vidieť - slzia oči a jednak nenávidím ten zápach - je mi z toho fyzicky zle. neviem čo s tým robiť, nemôžem to ovplyvniť a to som sa snažila!)
potrebujem teda zohnať niečo, čo aspoň vzdialene vonia, prípadne ak máte niekto s niečim podobným skúsenosť, tak nejaký, čo na mňa nebude tak vražedne pôsobiť...
akákoľvek idea vítaná (okrem zmeny frajera a pokusu odučiť ho fajčiť - na tom druhom sa aktívne pracuje.)

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Naposledy upravil Galthea dňa Ne. 17. Dec 2006, 0:20, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun