HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 186 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Mna sa nikto na nic nepytal ...ale poviem si aj tak k tomu nieco...

Cela debata je kontraproduktivna....nevedie k nicomu.....a aj tak sa nic nevyriesi....ale ako jeden moderator povedal....Ja zakladam temu.....NECH je TEDA tak.

Tato tema by mala ist na dvor.... Neviem sice koho zaujima ....ale asi vacsinu(uz je tu asi 15 stran.. pripomienok..) co tu sme ....s vynimkou STANGASTOV....

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Naposledy upravil SylwerDragon dňa St. 13. Dec 2006, 22:34, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ta prva strana bola sranda, potom uz nie

SylwerDragon: ale aspon sa to pokusa riesit

ja sa tu stale citim dobre

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
:ikonka42:  :ikonka42:  :ikonka42: Pobavili ste ma.

Neviem preco si myslite, ze fora budu nutne ine ako pieskovisko na skolskom dvore kde sa tiez hravaju iba niektori a ostatnych vyzhadzuju prec. Skupinkovanie sa, separacia a vyhadzovanie "uncool" ludi z partie je dnes uz uplne bezny jav. Skoda toho, ze mladez dosla do takychto sraciek ale co uz s vami ked nemate rozum a rodicov nepocuvate a hlavne mate  fixnu predstavu o nevyvratitelnosti svojho argumentu.

Na nete staci malo aby ludia brali post ako urazku ci vytku a ihned sa urazia bez stipky rozmyslania. Tento post bez smajlikov tiez mnohi zoberu, ze sa tu vykecavam a obvinujem ich zo zlocinov proti ludskosti. Zaduste sa vlastnym hnevom.

Zrudi sa ohana plamennym mecom rovnako ako modi ktori maju tendenciu  mazat cokolvek s jednou vetou mimo topicu. Vo svojej zaslepenosti tiez zabudaju, ze drobne odbocenie od nazvu temy moze rozprudit dalsiu debatu o inych aspektoch temy.
Tento pristup v konecnom dosledku ludi bud zakrykne alebo donuti k odchodu. V kontraste s tym tu pobehuje Zrudi a rozdava rany na vsetky strany v dobrej viere, ze deti trochu vychova co im urcite nezaskodi ale zrovna tato forma urcite nezaberie na kazdeho. No a Zrudiho vycinanie je v konecnom dosledku tiez vase zlyhanie.  

Ako chabu reakciu potom instuujete neutocenie na mladsich navstevnikov a pod., riesite uz ale iba nasledok nie pricinu. Taktiez nemozte cakat, ze uzivetelia po X rokoch stravenych tu budu stale rovnako nadseni ako na zaciatku s zaroven, ze budu ticho ak sa tu zacne roztahovat mladsia generacia ktora vidi Hostinec inac. Ja som na tieto fora prisiel s velkym odstupom a pouceny zo SLADu, takze mam o par starosti menej.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
SylwerDragon napísal:
Cela debata je kontraproduktivna....nevedie k nicomu.....a aj tak sa nic nevyriesi....ale ako jeden moderator povedal....Ja zakladam temu.....NECH je TEDA tak.


Zrejme si si neprecital disclaimer, ale dakujem za nazor.

Citácia:
odi ktori maju tendenciu  mazat cokolvek s jednou vetou mimo topicu. Vo svojej zaslepenosti tiez zabudaju, ze drobne odbocenie od nazvu temy moze rozprudit dalsiu debatu o inych aspektoch temy.

Tesi ma, ze sa rozprudila aj debata o moderovani, mozno by si to zasluzilo aj samostatnu temu. Dovolim si okomentovat moderatorov tak, ze co sa tyka mazania, prevlada este volny a liberalny pristup - samozrejme, stavaju sa vynimky, ktore vyplyvaju z toho, ze aj moderator je len clovek a ked vidi za den pat odspamovanych tem, tak jeho trpezlivost pretecie (a ano, toto robim v poslednom case pri vzhliadnuti vulgarnych prispevkov). Dovolim si povedat, ze takyto pristup v konecnom dosledku nie je dobry.

Inak tvoj prispevok dost vystihuje realitu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
The beatings will continue
Until morale improves


will to celkom pekne vystihol, riešite nasledok nie pričinu...
a verim, že ludia neodchadzaju len kôli mne, ale často ich potešia aj niektorí moderatori...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
* V debate o moderovani pokracujme vsamostatnej teme, nech je v tom poriadok. *

Ziadalo by sa mi out-of-character dodat cosi o smietku a brvne :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
No krasne.. a zase raz, tema, ktora mala riesit preciny jedneho prispievatela, s ktorym su v podstate casto problemy a rozny ludia kvoli nemu uz aj odisli, sa zase zmenila na stare dobre "vinny nie je on, ale MI VSETCI". Riesime vysledok a nie pricinu.. Zrudy je len obet nas vsetkych.. ach. Zrudy je asi nepricetny a tak nezodpoveda za svoje ciny, preto sme vinny vsetci. veru.
Bravo.

a zaroven si kladiem otazku "nemaju problematickych uzivatelov riesit administratori?" preco to teraz riesime mi uzivatelia? Stratili admini svoje pravomoci na tejto stranke, uz tu nemaju moc?
Toto forum je tu preto, lebo su si vari nie celkom isty, ci je Zrudy naozaj problematicky? V to pochybujem.
alebo cakaju, ze mi uzivatelia odsudime Zrudyho a posleme ho do vacsnych lovist, aby si oni s tym nemuseli lamat hlavu ci spinit ruky? alebo aby mali nejake to "pozehnanie" na ban pre neho od nas?

nechapem. nerozumiem zmyslu tohto vsetkeho. ak je podla adminov a moderatorov Zrudy problematicky, tak to s nim rieste alebo mu dajte ban. nechapem, preco sme do toho tahani mi, uzivatelia.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Len krátko pre tých, čo si myslia, že riešime dôsledok a nie príčinu: prosím vyjadrite sa, čo teda vy pokladáte za príčinu toho, že sa tu vytvorila skupina užívateľov, ktorá aktívne odrádza ostatných od prispievania?

A ako by ste túto príčinu odstránili / riešili?

K ostatným: prosím prečítajte si Corwinov príspevok. Napísal veľmi múdre veci a myslím, že by nikomu neuškodilo zobrať si aspoň niektoré z nich k srdcu.

Nikdy som nerozumel, čo vás k tomu, chovať sa jeden k druhému na fórach často tak hnusne a netolerantne a prečo je pre vás taký problém si po sebe post aspoň raz prečítať a zamyslieť sa, či ho naozaj ostaní pochopia tak, ako zamýšľame.

K tomu, že ten, čo neprežije pár útokov tu aj tak nepatrí: a čo presne vás núti na týchto ľudí vôbec útočiť? Nedokážete debatovať civilne, bez osobných útokov, zosmiešňovania a urážok? Prečo? Ja sa pohybujem na internete ako relatívne "známa" osoba a mám nejednu skúsenosť s tým, že na mňa ľudia boli sprostí, často celkom bezdôvodne - VŽDY mi poslúžilo lepšie, keď som im ich vulgárnosť oplatil buď neutralitou, alebo úplnou ignoráciou. Vy naozaj veríte, že pravidlo "oko za oko, zub za zub" je pravidlo dobré a na fórach robí dobrotu?

K ZRudimu špeciálne: keď si tu už toľkokrát písal, že ťa nemáme brať vážne a aj napriek tomu ťa stále ľudia vážne berú, nenapadlo ťa, že chyba možno nie je v ostatných, ale v tebe?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Annun napísal:
Len krátko pre tých, čo si myslia, že riešime dôsledok a nie príčinu: prosím vyjadrite sa, čo teda vy pokladáte za príčinu toho, že sa tu vytvorila skupina užívateľov, ktorá aktívne odrádza ostatných od prispievania?

A ako by ste túto príčinu odstránili / riešili?

pricina:
ZRudi/Alex/Warrior/dalsi po-ban-ovsky nick toho isteho cloveka

tak

a teraz vazne:
vina - to sme tu setci vinny, ale niekto viac a niekto min, ZRudi/Alex/Warrior asi viac (asi=isto)

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Len krátko... ... tebe?


pretože toto...

prototyp užívateľa napísal:
Prečo by som sa mal správať inak?
Robím to, čo robím, lebo

...ak je to dobré/zábavné pre mňa, je to dobré. (a je mi jedno či to niekomu uškodí...)
...ak je to zlé/nepríjemné pre mňa, je to zlé. (a je mi jedno či to niekomu pomôže...)

Viva la Hédonism!!!

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Quicci: ale to sa asi nedá nijako riešiť, či?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Quicci: ale to sa asi nedá nijako riešiť, či?


kilo banánov pod stromček.

EDIT:
na inom fantasy pozitívnom komunitnom ser-v-šeri (ktorý nebudem menovať, lebo sa alef0 vysype) máme rovnaký problém, ktorý sa riešil takto:

je hnida - má ban - činí pokánie - zas je hnida - ďalší ban - zase pokánie - zdá sa že je v pohode - je MEGAhnida - má trvalý ban.

RIP, Saláh ad dín.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
inde to riešia aj inak:)
napriklad sa s takym človekom nerozpravaju, hromadne na neho utočia, nevšimaju si ho...
system bananov mi pripomina velmi rozkošny system totalitny...
nemam na teba nervy, cáááp ban!
je to jednoduchy, ludsky pristup k veci
ale ako vidiš, modovia hostincovsky sa rozhodli tak, že budu pristupovať ako civilizovany ludia a teda bany davať nebudu, skôr prechadzaju k diskusii...
to plati aj pre fašouna erkena :)

nemožeš tvrdiť mily moj, že by som bol mal iba utočne alebo ine prispevky...
ale ked som videl ochotu ludi a moderatorov k mojim važnejšim prispevkom a temam (jedina sa drži a aj to je think forward... a aj to preto, že annunovi posielam tyždenne 20$ :cry: ) tak som v prevažnej miere opustil važne prispevky... poněvadž jelikož nýbrž akákolvek snaha na tomto fore od kohokolvek, stroskota na nezaujme Alebo na dvore... stalo sa, mi o tom vieme, že kopa dobrych tem skončila na dvore... pritom kilá hovien si pokojne sedia vo svojich stoloch a len sa smeju, dakde na poslednej strane :)

aj to je jeden z dôvodov prečo som, ako napisal grey rašamonkaka, ustupil od normalnej diskusie k par vetovým prispevkom.
(a aj spravanie sa k vratkovi. ježiši to je vôl, zasa napisal traktát style)
nepači sa, ok bereme na vedomie a ideme robiť to, čo sa pači...

Citácia:
Len krátko pre tých, čo si myslia, že riešime dôsledok a nie príčinu: prosím vyjadrite sa, čo teda vy pokladáte za príčinu toho, že sa tu vytvorila skupina užívateľov, ktorá aktívne odrádza ostatných od prispievania?

A ako by ste túto príčinu odstránili / riešili?


najprv: mňa aktivne odradzaju od prispievania ergen, silwerlol a najtfól + deti... a aktivne ma odradza od prispievania važnych prispevkov, TOTALNY nezaujem hostincakov o veci kde sa treba zamyslieť... a tiež ma odradza postoj moderatora. jedneho. a potom trošku aj zvyšku.
majú byť aj o nich témy? alebo len ja a moji padawanz su to zlo, čo terorizuje túto roztomilú fantazy krajinu, tá čierna sila na pochode, ten oblak zla... uff... chytilo ma basnicke črevo, prosím o prepačenie.

Príčina: že sa poznáme. že máme svoje dni. že tu to žije...
odstránili: nerobiť stretká. odstreliť každého druhého. ja neviem...

Quicci napísal:

...ak je to dobré/zábavné pre mňa, je to dobré. (a je mi jedno či to niekomu uškodí...)
...ak je to zlé/nepríjemné pre mňa, je to zlé. (a je mi jedno či to niekomu pomôže...)


ňejako sa vyznáš v tých pocitoch chlape
ale ine som...
s prvym vcelku suhlasim... chodim na hostinec kôli zabave a poučeniu (kuki kuk!) a hlavne odreagovaniu a stretnutiu sa s ludmi... ktorych am rad, ktorych mam fpaži a ktorych nenavidim...

s tym druhym sa nestotožňujem...
ak to nekomu pomože (víď tvoja emotéma) tak bars nech si je... i ked nemusim na 18 stran počuvať plač skrachovalcov

dal by som sem citát deSadeho môj oblubeny, ale jaxi taxi toto určite nejni posledny post temy (i ked moj možno aj hej hahahaha)
takže :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Myslím, že ja už tu len zhrniem, čo bolo viackrát napísané. Čo chýba tomuto celému fóru je možno väčšia TOLERANCIA.

A to tolerancia zo strany všetkých. Ľudia vo všeobecnosti trpia na chorobu, ktorá sa volá vzťahovačnosť. Ak niekto napadne môj príspevok, môj názor, tak voči nemu musím automaticky vystúpiť a ohradiť sa a ak som prchký, je z toho oheň na streche. Debatovať sa dá aj pokojne, bez skákania si do vlasov.

Ako sa má riešiť daná príčina? Len bany nepomôžu. Jediné, čo sa stane je, že sa ľudia môžu cítiť ukrivdení. Už len to, že je tu takáto debata, k niečomu určite poslúži. Ak sú ľudia tu rozumní, čo verím, že sú, tak si z toho aspoň niečo zoberú. Ak nie...tak potom mi nestoja za to, aby som sa k nim vyjadrovala...tu pomôže ignoramcia...

padli tu aj názory, že niektorých ľudí tu treba vychovávať...ale ak sa oni sami nechcú zmeniť, tak to, že sa do nich budú ľudia navážať a vysmievať sa z ich názorov, nepomôže...skôr pomôže dobrý príklad, ako sa správať...

ad ZRudi...myslím, že každé fórum má určitú skupinu ľudí, ktorí to fórum oživujú, či už je to aj za cenu toho, že sa s ostatnými hádajú...a to je aj jeho prípad, prípadne jeho "padawanov"... dôležíté je, aby to robili v rámci určitých medzí a myslím, že oni sú schopní si tie medze uvedomiť...

osobne mám toto fórum rada, aj ľudí, čo sú na ňom...a cítim sa ňom fajn...

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Warrior napísal:
a aktivne ma odradza od prispievania važnych prispevkov, TOTALNY nezaujem hostincakov o veci kde sa treba zamyslieť


Ak to tak je, co si nemyslim, tak povies, ze csetci su zli pretoze to co teba chyta za srdce ich netrapi? Sam si povedal,ze sa sem chodis odreagovat, co ak nechceme prave kvoli tomu rozoberat vazne veci, ze si chceme odychnut od toho vsetkeho? Kazdeho zaujima nejaky vazny problem, no musis chapat, ze nie kazdeho trapi to co teba. A nehovor, ze su temy, co by mali trapit vsetkych, lebo neverim, ze nie su temy, co by spadali  do tej kategorie a teba netrapia. Aspon nie tak, ze mas neodolatelnu tuzbu zaoberat sa s nimi na fore.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 186 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun