HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 177 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Autor Správa

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 24.02.2005
Príspevky: 29
Body: 5
Bydlisko: île des fées

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Rapír je sečná zbraň????? Odkedy sa dá ihlicou sekať???????? :shock:
Kord je čisto bodná zbraň????? A tie hrany sú tam na čo podľa teba??? :shock:


to Nage: Hm,vies co, podla mna tam ide skor o to ze ako napisal Elwar ze pri rapire je to stensovanie meca skoro az na ihlicu ale je este v celku PLOSKA, cize je jasne ze to nie je ihlica lebo tie ploske nie su,ze. A preco ak je kord cisto bodna zbran a naco su tam tie hrany? No ja neviem, ale asi by sa najlepsie nesekalo trojhrannou cepelou :)


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asenath: nesyckuj, tu sa rozbieha kvalitna debata :P :P NEch sa mam na com aj posmiat

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2005
Príspevky: 22
Body: 5
Bydlisko: Krak des Chevaliers

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Salve!

Konecne sa to zacina podobat na konstruktivnu debatu o serme! :D
Ako som povedal, ono je s tym dost velky problem, lebo je rozdiel medzi tym co sa ako volalo v minulosti a teraz. Prezeral som si par knih a z mudrych obrazkov som vycital, ze kordy mali trosku sirsiu cepel, vacsinou so zliabkom- to mohlo trosku prejst az do trojuholnikovej cepele a tym vlastne do rapira. Rapir bol tenky, ale nie nutne ako ihlica. Ta cepel neskor bola uzucka, ale nie ako stilet. Myslim, ze TO (stilet) bola dlha bodna dyka v tvare ihlice, ale ruku do do ohna inquisicie by som za to veru nedal.
Teraz je to problem, lebo ludia zacali rapire volat kordy a kordy rapire. :ikonka23: No co uz.

_________________
Gladius meus,
gladius Dei est!


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2005
Príspevky: 22
Body: 5
Bydlisko: Krak des Chevaliers

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To Asenath:
Prave som si precital, co si mi napisala pred tym. Dakujem ti. Vazim si to, aj ked ta nepoznam (alebo aspon myslim). Pokial nie si z mojho okolia.... Vies, som zo skupiny historickeho sermu, ktora vznikla tak, ze sa 2 kamarati dohodli (a treti sa zviezol). Bez pevneho trenera ako skupina nadsencov. Pokial raz vydeme s nejakym vystupenim, ostatne skupiny nas budu VELMI pozorne sledovat. Nechcem im dat sancu aby si nasli nieco na nas, za co by sa nad nami mohli vyvysovat, alebo odsudzovat. Hlavne nie v kostymoch a style boja, ci vyzbroje. Nevyletel som na Selara len tak. To bola len spica ladovca. Unavuju ma boje s mojimi clenkami, ked sa s nimi donekonecna musim hadat, ze na tie kratke melirovane vlasy MUSI ist aspon satka, ak uz nie elegantny cepiec. Potom som ten najhorsi. Mece mame ukute v rozhrani troch storoci. Ja ho mam asi tak z konca 12. stor. najde sa vsak aj "skoro" koncur z 15. stor. :( Kostymy zase poriadne nepodlozene a baby si ich robia skor na paradu ako na serm. :cry: Ach jaj. Takze preto.

_________________
Gladius meus,
gladius Dei est!


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Elwar: Ty lamo, rozmyslaj trochu...to meno si uz iste pocul ale u nas sa nezauzivalo :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Sak to je saska :) :) :)

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2005
Príspevky: 22
Body: 5
Bydlisko: Krak des Chevaliers

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A vies, ze som si to myslel? Aspon jedna mila osoba.

_________________
Gladius meus,
gladius Dei est!


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 24.02.2005
Príspevky: 29
Body: 5
Bydlisko: île des fées

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to Elwar: no hej tak uz je to vonku som to ja:)
Hej a s tym co si pisal s tebou uplne suhlasim. Proste ak budete vystupovat (a raz aj my:)) tak treba aby bolo vsetko co najlepsie aby nikto nemal sancu si nieco najst.


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asenath: prepac ale tvrdil som ja nieco ine?? na vystupeniach a vonkajsej prezentacii musi byt sekco eno nuno, cize aj historicka vernost. V tomto absolutne suhlasim....nieco ine je teoretizovanie a zabava napr na treningoch

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2005
Príspevky: 22
Body: 5
Bydlisko: Krak des Chevaliers

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Radsej keby si na tych treningoch viacej makal ako pantom mlel, Selaru. :ikonka42:
Konecne som nasiel nieco, co kazdeho cloveka hlbsie sa zaoberajuceho sermom potesi a najde neskutocne mnozstvo zaujimavych info.

Doporucujem stranku http://www.livinghistory.cz. Natuknite si potom pokec, alebo forum, alebo tak nejak. Je to nieco ako tento hostinec, ale je tam kopa dobrych tem od ranneho stredoveku az po..... Kopa skvelych odkazov na ine stranky. Za mrknutie nic nedate. Ja uz mrkaaaaaaaaaaaaam.... :ikonka50:

_________________
Gladius meus,
gladius Dei est!


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozaj,v akych skupinach vlastne ste?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No Tuatha De Dannan/A nie Tu a Tam ako niektori doteraz veria/ :P :P

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 07.04.2005
Príspevky: 371
Body: 9

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OT: Ty kokos aku temu sm tu nasiel. Esteze nemam cas to citat.
Selat ty vizeras na viac ako 17??? hmmm..

k teme: http://www.livinghistory.cz odporucam. Vela dobrych veci. Ked chcete nieco ako novy cas tak je tu aj bulvat: http://www.scherm.cz


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Upratane, vratte sa prosim k teme


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2005
Príspevky: 7
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
boze....ved toto je takmer cisto tuatha-forum....a teraz tu zjavne uz skapal pes...

_________________
what a nice day...
...but they never last...
...stupid nice day


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ananke napísal:
boze....ved toto je takmer cisto tuatha-forum....


Nie je, to len Selar sa najviac rozkrikuje :lol:

ananke napísal:
a teraz tu zjavne uz skapal pes..


vseobecne plati, ze pokial sa raz nie je o com bavit, tak sme ticho...Ak mas nieco zaujimave, tak to nahod a uvidis, kolko ludi sa hned prida :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 177 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun