HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj ty si dostuduj vyhlasenia Vatikanu o novej ulohe inkvizicie pre 21 storocie  :obocie:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
a blbec v systeme alebo cela kopa blbcov v systeme?? Hadam moja exkatechetka, 4 knazi ba dokonca aj nejaky "reporter" v katolickych novinach(skoda ze mati z vtedy nepocuvala radio lumen lebo isto to aj tam spominali)  nie su jedna a ta ista osoba, ktora ako jedina v celej cirkvi ma skazene myslenei ohladom HP a inych veci...


Ach. Pozorujem, ze ked je modne propagovat HP, tak rovnako modne je brojit proti nemu :-) Uprimne by ma zaujimalo, ci ho ti ludia citali.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
spytaj sa ich
do kostola to iste nemaš daleko :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kostol je t. c. vo vystavbe, momentalne je v stave Chram Unimobunky Pana.

Ich sa nespytam, k Dragonlordovi je to sice len hodina cesty, ale ti konkretni ludia nie su az tak blizko, ako si myslis :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Napis mail do redakcie katolickych novin :ikona01:

ale nedivil by som sa keby ho vobec necitali a dali len na to co im povedala nejaka starka ked jej cela vzrusena vnucka vravela aku super knizku citala :ikona01:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dovolim si tiez odhadnut, ze nie si daleko od pravdy :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Kostol je t. c. vo vystavbe, momentalne je v stave Chram Unimobunky Pana.

niekto sa má... u nas su funkčne všetky... keby sa takycorvus povargoval bolo by to lepššie haha :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Dovolim si tiez odhadnut, ze nie si daleko od pravdy :-)
navyse oni to nemohli citat lebo tymi bludmi o ciernej satanskej magii by poskvrnili svoje duse :wink:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este trochu rozviniem svoje vyhlasenie, ze inkvizicia je omyl.

Inkvizicia nerozlisuje medzi veriacim a neveriacim. Prave naopak neveriaceho je schopna postihovat este tvrdsie a na tejto idei teda nevidim nic dobre ako sa nam to Vratko snazi prezentovat. V takomto systeme to nemoze byt skazene zlymi ludmi kedze cela idea je skazena uz v zaklade. Keby vzdelavali a postihovali veriacich poviem si ok, je to ich interna vec. Ale ked maju postihovat pedofiliu medzi svojimi knazmi a pod. zmozu sa max na ospravedlnujuce vyhlasenia.

To ma rozhodne stve viacej ako chorobne vyhlasenie v style necitaj HP lebo sa tam caruje. Co je mimochodom velmi smiesne pretoze podla tohto kluca by mali zakazat carujuceho Mickey Mousea a celu Fantasy literaturu. Zaujimave, ze na tychto veciach sa dokaze cirkevna obec zhodnut celosvetovo. Bud ma tych par blbcov v systeme obrovsku moc alebo je blby cely system.

P.S.: mozne vysvetlenia :D  Zeby nepostihovali veci ktore sa neodohravaju v nasom realnom svete? Alebo ich iba serie, ze Bilblia straca na titule najviac predavana kniha?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Bud ma tych par blbcov v systeme obrovsku moc alebo je blby cely system.


Neviem, ci sa da povedat o Dragonlordovej exkatechetke, ze ma obrovsku moc. Ja si dovolim naozaj povedat, ze tu maju znacny vplyv presne tych niekolko malo negativnych prikladov, ktore sa rozmazu tak, ze sa z nich stanu reprezentanti celej institucie, ktora s tym moze malokedy nieco urobit.

Napr. nejeden hrac stolovych RPG pocuva nazory, ze stolove RPG su plne satanizmu a ze ludia ich hrajuci su neschopne kocky a ze RPG moze mat za nasledok az samovrazdu. V Spojenych statoch tento nazor vyplynul takpovediac z iniciativy jedinej matky, ktorej spolocensky neprisposobivy clovek spachal samovrazdu jeho mysleniu primeranym sposobom. Matka zalozila organizaciu boja proti RPG a sposobila nezmyselnu masovu fobiu, ktora sa rozmazala takym sposobom, ze jej mylne nazory pretrvavaju az doteraz (uz dvadsiatym rokom). A mohlo jej milion ludi vysvetlovat, ze nema pravdu, ze jej syn bol specialny pripad a vobec.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0> thank you for proving my point :) Katechetka asi nema velku moc ale arcibiskup co take vyhlasenie vyda a neznala katechetka ho preberie tu moc ma. Rovnako ako maminy ostatnych hracov neznale celej veci prebrali ideu zakladatelky. Vsimni si slova prebrali ideu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak to zopakujem opet zasa - inkvizicia = sudny proces. Ja neviem co viacej k tomu dodat. Tak ako sudne procesy nesu so sebou chyby dnesnej doby tak niesli tie byvale chyby byvalych rezimov.

Este snad na dodatok - ak v dnesnej dobe pouziva cirkev pojem inkvizicia ci inkvizicne konanie tak je to iba z dovodov, ze je silne tradicionalna a zachovava pojmy a to najme latinske. Ale nejedna sa o nic ine ako o sudny proces podla kanonickeho prava a ergo vsetky usmernenia sa tykaju toho. Iste nejde o nejaky hon na carodejnice ci nebodaj spanielsku inviziciu. Oba tieto excesy sice existovali ale boli poskvrnene hlavne chybou systemu a nie nejakeho krestanstva, ci idei cirkvi. Proste inkvizicia v minulosti bola v statistickom ponati normalny sudny proces v dnaje dobe normalne mesiarsky a normalne tvrdy a neludsky, a hlavne svetsky. Cirkev z principu hlasania neublizis bliznemu svojmu nemoze mat s tymto nic.


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
doprdele vratko o com mi hovorime asi? :lol: si mysli zato ze tu hovorime o modernej inkvizicii ze ju berieme ze lovi carodejnice or what?? :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
doprdele vratko o com mi hovorime asi? :lol: si mysli zato ze tu hovorime o modernej inkvizicii ze ju berieme ze lovi carodejnice or what?? :lol:

no ked to citam mam naozaj dojem ze styria diskuteri dikutuju o styroch roznych inkviziciach....ale to je iste chyba vo mne  :wink:


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inu Vratko v tomto s tebou nesuhlasim, inkvizicia je rovnaka institucia ako Svajciarska garda a nielen samotny sudny proces respektive svaty sudcovia. Narozdiel od pravnych sudcov totiz inkvizicia je zakonotvorna institucia a ma pravo nielen sudit ale aj aktivne vysetrovat, dbat na dodrziavanie zakonov atd.. Nieco co pravny sudca nerobi pretoze potom by to bol sudca, policajt a zakonadarca v jednom, skratene inkvizitor :)
Ano rozpravam o modernej instucii Inkvizicie a mam to z poslednych vyhlaseni ohladom jej smerovania a otvarania inkvizicnych seminarov cca 2 roky dozadu, mozno uz 3.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun