HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 310 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalšia
Autor Správa

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sposobene oteplovanie, ci nie...pre mna je podstatne, ze clovek neustale nenavratne(?) poskodzuje planetu. sposob, akym sa rozvija priemyselna spolocnost vedie k nevyhnutnemu zaniku -tradicneho- prostredia ako ho pozname. netvrdim ze ludstvo znici samo seba, to asi nie, ale kompletna urbanizacia sveta mi naozaj nevyhovuje. preto podporujem tvrde limity- ak ludstvo na to ma, nech sa podujme na zlepsenie. podla mna prave ciste zivotne prostredie patri k slobode- slobode nedychat zasireny vzduch ci vidiet divoke zviera a som pre to ochotny kludne obetovat aj cast -civilizacneho- pohodlia
ale priznavam, ze vposlednom obdobi zacinam byt mierny optimista- na zapade sa stava ekologia bussinessom..a to je asi jedina cesta ako uspiet


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
erken: A ty odkedy veris cinskym (komunistickym) vedcom?  :) Myslis si, ze ak by to prudke ochladenie skutocne bolo (ja netvrdim ze je, ale keby ano) sposobene ludskym znecistovanim prirody a za situacie ked Cina je jednym z naj znecistovatelov (mozno aj no.1 - presne cisla nemam), tak by to skutocne priznali? Ze by im ro rezim dovolil?


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a nemoze to byt iba normalny proces?
Ved doab ladova tiez prisla a dinosaury hadam hentak planetu az neznecistili...
tak moze byt aj doab tepla nie? :D
Slnko starne zvacsuje svoj objem a teplo a tak pride viac tepla aj ku nam  :ikonka01:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je, ze sa otepluje rychlejsie, ako by sa malo - oteplovanie samo o sebe je prirodzeny proces (zem sa historicky stale oteplovala a ochladzovala, preto boli doby ladove a pod.), ludstvo ho vsak urychluje - preto (nepamatam cisla, tak len dam priklad) sa otepluje v priemere nie o 1 stupen za 100 rokov, ale za 10 rokov.

Neviem, ci nasledovne sa da podlozit, a ci je to fyzikalne mozne - bavili sme sa o tom minule, a pride mi celkom pravdepodobne, za globalne oteplovanie nakoniec sposobi dobu ladovu - ladovce sa roztapaju, ochladzuju sa moria, ochladi sa napr. aj golfsky prud, prinesie to nad europu a hla - bude zima.

V kazdom pripade znasilnovanie planety sa nemoze skoncit inak ako nejakou pohromou - ale ludi na zemi nie je treba, tak sa snazme aspon ukoncit nasu hrozbu planete cim skor, nez stihneme znicit uplne vsetko.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
sposobene oteplovanie, ci nie...pre mna je podstatne, ze clovek neustale nenavratne(?) poskodzuje planetu. sposob, akym sa rozvija priemyselna spolocnost vedie k nevyhnutnemu zaniku -tradicneho- prostredia ako ho pozname. netvrdim ze ludstvo znici samo seba, to asi nie, ale kompletna urbanizacia sveta mi naozaj nevyhovuje. preto podporujem tvrde limity- ak ludstvo na to ma, nech sa podujme na zlepsenie. podla mna prave ciste zivotne prostredie patri k slobode- slobode nedychat zasireny vzduch ci vidiet divoke zviera a som pre to ochotny kludne obetovat aj cast -civilizacneho- pohodlia
ale priznavam, ze vposlednom obdobi zacinam byt mierny optimista- na zapade sa stava ekologia bussinessom..a to je asi jedina cesta ako uspiet

Ide vsak o to, ze to, ze tovarne zasiruju vzduch, ze sa rubu pralesy, ze su niektore zivocichy ohrozene lebo ich clovek nadmerne zabija a urbanizuje im ich krajinu atd. atd., nema nic, ale vobec nic spolocne s vypustanim CO2 a globalnym oteplovanim.

Nigthfall napísal:
erken: A ty odkedy veris cinskym (komunistickym) vedcom?   Myslis si, ze ak by to prudke ochladenie skutocne bolo (ja netvrdim ze je, ale keby ano) sposobene ludskym znecistovanim prirody a za situacie ked Cina je jednym z naj znecistovatelov (mozno aj no.1 - presne cisla nemam), tak by to skutocne priznali? Ze by im ro rezim dovolil?

hehe :) pekne :)
1. neverim ludom, ktori hlasaju ako sa vsetko ruti do horucich pekiel, ktori hovoria o katastrofickych zajtrajskoch a tym vyvolavaju paniku medzi ludmi. takyto ludia podla mna klamu a preto robia taky hurhaj. Napr. Fico robi to iste. Robi hurhaj okolo Slovnaftu, okolo SPP atd. aby medzi ludi vniesol strach a teda aj hnev (co sa potom premietne do preferencii jeho strany).
2. Cina kasle na ekologiu. Ma o 40% mensiu ekonomiku ako USA, ale takmer rovnake mnozstvo vypustaneho CO2 (+ vsemozne ekologicke katastrofy kazdy tyzden). A preto sa v Cine na vyskum glob. oteplovania nevynakladaju miliardy dolarov ako na Zapade, a preto, byt cinskym vedcom, zaoberajucim sa vyskumom glob. oteplovania, nie je lukrativne.
3. preto som napisal v minulom prispevku vyjadrenie jednych aj druhych. aby sa to porovnalo. aby bolo vidno rozdielny pristup ku tejto situacii. Australcan keca zabehane ekologicke (a nelogicke) frazy a samozrejme, katastroficke scenare. cinsky vedci, podla mna, zrozumitelnejsie vysvetlili dany jav, bez potreby robit paniku.
preto toto vsetko verim skor im ako tomu australcanovi.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Australsky vedec predovstekym moze hovorit to co si skutocne mysli. Cinsky vedec musi hovorit to co mu prikazu. Keby povedal, ze za sucasne ochladenie moze ludska cinnost a Cina patri medzi najvetsich znecistovatelov, tak si bali kufre a cestuje na Sibir alebo kam takych ludi posielaju cinania. Preto ja verim skor tomu australskemu. ( A tiez preto, ze jeho nazor potvrdzuju takmer vsetci ostatni vedci  :) )


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Australsky vedec predovstekym moze hovorit to co si skutocne mysli. Cinsky vedec musi hovorit to co mu prikazu. Keby povedal, ze za sucasne ochladenie moze ludska cinnost a Cina patri medzi najvetsich znecistovatelov, tak si bali kufre a cestuje na Sibir alebo kam takych ludi posielaju cinania. Preto ja verim skor tomu australskemu. ( A tiez preto, ze jeho nazor potvrdzuju takmer vsetci ostatni vedci  :) )

Cina je diktatura, ale je ovela otvorenejsia svetu ako bol kedysi Sovietsky zvaz. Cina kasle na ekologiu a je jej teda jedno, co na nu kto hovori ohladom ekologie. Zaroven na cinskych vedcov sa odvolava tiez vela ludi.
zapadni veci mozu hovorit co chcu, to ano. ale ked vidia, kolko miliard dollarov budu moct cerpat na vyskum, ak uznaju, ze clovek sposobuje globalne oteplovanie, tak mnohi prizmuria jedno oko.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.01.2008
Príspevky: 144
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aach zem je uz taka spinava ze sa uz ani neoplati ju nejako ochranovvat.. ale nie robim srandu,.. separujem a nevyhadzujem odpadky na zem..


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nazor ruskeho klimatologa. Bude nam zimka.
http://en.rian.ru/analysis/20080103/94768732.html

Obmedzovanie CO2 je dnes len o prachoch (Co2 dane su v plnom prude) napriek tomu ze su omnoho vacsie svinstva na ktore sa kasle (znecistovanie mora do miery o akej nemame takmer ani potuchy, pretoze nam to nestrkaju vo vecernych spravach pod nos).
Lenze sa na nich neda zarobit a neda sa vdaka nim potlacit rozvoj tretieho sveta.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Globálne otepľovanie ide pochovať prvý štát
Hm toto je dost blbe :|


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:

predbehol si ma :) cita to klaus?


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ty vole.
ešte zanikne pár ďalších štátov a MOŽNO si niekdo niekde niečo uvedomí. alebo aj nie...


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pohoda, ale za to nemoze globalne oteplovanie...
antialgorovci a proklausovci urcite prijdu s necim radikalnym.. napr ze za to mozu komunisti/teroristi

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna za to mozu Zidia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...ako som na ZOG mohol zabudnut

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 310 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun