HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2005
Príspevky: 491
Body: 5
Bydlisko: Slovnaft Vlčí chrnát

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.aktuality.sk/spravy/zahranic ... cne-dievca

rád by som počul váš názor k tejto veci. konali podla vás správne? Mali na to právo?
A aký je váš postoj k potratom vśeobecne?
čo sa mna týče, rozhodnutie mali nechať na nej a nie jej násilne vnútiť svoje

_________________
Does one ever truly have a choice? One can only match, move by move, the machinations of fate, and thus defy the tyrannous stars.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a: s potratmi suhlasim (dobrovolnými - žena má právo sa rozhodnúť, muž-otec, by mal plniť len poradnú funkciu)
b: cica mala 13 rokov a do 18-tich su za ňu zodpovední rodičia... a tak mali právo za ňu rozhodnuť (i ked mladež rychlo dospieva, v 13tich slečinka nema ani páru o dietati, vychove a čo bude dalej... )... rozhodne na to právo mali

moj osobny opinion je taký, že rodičia konali správne (potratiť), lekári konali správne (rodičia ako zákonní zástupci slečinky sa rozhodli) a slečinka mohla byť akurát tak rada, že ju rodičia neprizabili...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zabili si vnúča. Ak slečna už nebude môcť mať deti, môžu rodičia prizabiť seba.

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
stotoznujem sa s nazorom Warriora (a aj b)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Maybe a chance but maybe not
Born to be thrown in the trash to rot
To exist in this world may be a mistake
The one who is with child, it's their choice to make

Death and life taken so easily
Right or wrong, whose choice will it be?

Abortion, when it is needed
Execution, for those who deserve it
The giving and taking of life will always be
Altering the future

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja neviem..V situacii ked sud nemoze nariadit pedofilovi kastraciu, lebo ludskopravni aktivisti by sa posrali od rozhorcenia si neviem predstavit, ze by skutocne vydal take rozhodnutie ake sa popisuje v clanku. Skor si myslim, ze si to media zase trosku upravili a v skutocnosti to bolo nejak inak.
Ale ak by k tej popisovanej situacii doslo, tak by mi to asi trochu smrdelo autoritarstvom. Prikazovat cloveku (hoc aj neplnoletemu) co ma robit so svojim telom, je...zvlastne. Ale bohvie...mozno tam boli nejake zdravotne rizika (co je dost pravdepodobne), alebo ine dovody, preco tak rozhodli...


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hm, 13 rokov...je to vela alebo malo? pred par storociami 13 uz v pohode plnili  manzelske povinnosti, mala fotrovcov, ti sa mohli postarat-ked moze mat pravo na deti taka mojsejova...a  aby to sud nariadil, to mi teda vobec nesedi
inak keby to tak u nas fungovalo, tak na spisi by pri osadach by potrtove fabriky museli postavit  :roll:


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
hm, 13 rokov...je to vela alebo malo? pred par storociami 13 uz v pohode plnili  manzelske povinnosti, mala fotrovcov, ti sa mohli postarat-ked moze mat pravo na deti taka mojsejova...a  aby to sud nariadil, to mi teda vobec nesedi
inak keby to tak u nas fungovalo, tak na spisi by pri osadach by potrtove fabriky museli postavit  :roll:


true true

akože zrejme išlo o to, že je neplnoletá a tak o osude dieťaťa mali právo rozhodnúť rodičia, takže z právneho hľadiska to všetko prebehlo pravdepodobne legálne. otázne je, kde sa končí legalita a začína legitímnosť takéhoto rozhodnutia. neviem si predstaviť, že by niečo také spravili rodičia mne, už len preto, že nech by bolo akékoľvek (nemanželské, ale who gives a f*ck anyway), bolo by to ich vnúča. ich - vnúča. namiesto direktívneho nariadenia potratu si ho mohli vziať do opatery a ešte to mohol byť ich malý miláčik ako vlastné, trochu oneskorené dieťa a všetko by bolo v poriadku aj v duši tej dievčinky....  :(

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho> pred par storociami nebola antikoncepcia a zomieralo sa o dost skor nez dnes, nehovoriac o umrtiach deti a matiek pri porodoch.
Ale inac chapem tvoje pohnutky sulozit 13tky :P

b) ako spravne pise Warrior, taky je zakon. Rodicia ako zodpovedni rozhoduju za dieta a je to jedno ci sa to tyka pobytu u babky na prazdninach alebo potratu.

Skor by som sa dal na riesenie otazky informovanosti mladeze...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Wlacho> pred par storociami nebola antikoncepcia a zomieralo sa o dost skor nez dnes, nehovoriac o umrtiach deti a matiek pri porodoch.
Ale inac chapem tvoje pohnutky sulozit 13tky :P


ale ale ale....toto, taketo narazky  :ikonka01:
ale, ne, chcel som proste povedat, ze niektore zeny moze byt vyspelejsie v 13, ako ine za cely zivot a aby nejaky sudca odklepol, ze ne ty to decko mat nebudes mi pripada trochu moc...hlavne ked su zas pripady ze 13 rocny sa citi byt uvezneny v muzskom tele a doktori mu to odklepnu ze fajn


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, s tymi uvaznenymi je to tiez prudko individualne a pokial som sa docital, tak je to skor vynimka ako pravidlo, ale nie o tom som chcel.

Co sa tyka tohto: no neviem, mozno tak trochu aj suhlasim so sudom. (Ale to je tazko posudzovat na dialku - porovnajme (odpytujem) pred vekmi Saimona-otca a ineho-uzivatela-ktoreho-meno-spada-pod-pravidlo-fora--otca.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho> iste ale spolocnost si stanovila taketo pravidla. Mozno sa  prave vzhladom na narastajuci pocet takychto pripadov dockame posunu aj v pravnej oblasti. Ked tato generacia dospeje urcite bude benevolentnejsia k takymto pripadom.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tazko povedat, 13 rocna sice nema sajn o detoch, ale nic nezmeni fakt, ze to bolo jej dieta a ze jej ho prakticky zabili. To ze ma nizky vek neznaci ze k tomu plodu nieco necitila, rozhodne to bolo krute. Druha vec je ze o to dieta by sa ona nevedela postarat, museli by jej pomoct rodicia etc.

Inak posledna veta, ktora vravela o zamysleni sa, ako mohla otehotniet 13 rocna, co je to za hlupost? Ano, ja by som nechel sa stat tak skoro rodicom, nedovolil by som to ani svojim detom ak by som mal, pretoze tym by si pokafrali riadne do zivota, ale inak je to uplne prirodzene, je natom nieco neciste? Len toto storocie si vytvorilo nazor, ze je to skoro, to ze to tak fungovalo starocia predtym je uz ukradnute im.

A k tomu, ze by mohli nastat zdravotne problemy- urcite ano, lenze ked to zjednodusime, telo pohlavne dospeje vtedy ked je uz pripravene mat dieta, inak by priroda sla proti sebe a zabijala by populaciu.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono ked sa dietatu udeje dieta, tak sa zrejme "ocakava", ze rodicia budu prvi, kto ponukne pomocnu ruku. Toto sa zial nestalo - mozno rodicia boli sami v soku - predstavte si, ze ste relativne slusne a zodpovedne dieta a zrazu pridete domov a oznamite rodicom, ze ste tehotni - myslim, ze prvotna reakcia rodicov smerujuca k interrupcii je kruta, ale z ich ponimania uplne prirodzena.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Premenovane a odsunute do Vseobecneho pokecu *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun